Oldalak: 1 ... 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 [467] 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922930 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6990 Dátum: 2012. Június 10. - 12:59:46 »

Már ne is haragudj de egyrészt sehol nem írtam ,hogy szerintem nem így van.
Kézfogás
Nem is célzottan neked szólt !  Csak úgy általában ... !  Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6991 Dátum: 2012. Június 10. - 16:42:41 »


saigy  Emelem  erről lett volna szó! (köszi a felajánlást, szívesen megkóstoltuk volna Ördög Piál)

Elakartam kerülni a további fingfűrészelést,  Ördög de úgy látom csak folytatni kell egy picit...  Vigyorog

Én 100%-ra biztos vagyok a dolgomban, csak azért szeretnék egy vizsgálatot,((( amit hámszövet, bőrszövetből is ellehet végezni, ugyanis a koszorúban is van bőven, és a trófeáról is lelehet szedni, mondjuk sejtelmem nincs mennyi mennyiség szükséges egy ilyen vizsgálathoz...  Vállat von ))) hogy a fórum olvasóinak is 100% biztos legyen a dolog. Nem szeretném ha egyetlen egy vadász ember is azt mondaná, hogy "tudod, az az elaccc aki csak lökte a süket dumát, de semmit nem tudott bizonyítani..." A régebbi fotók alapján tavalyelőtt Forsterh is azt mondta, hogy ugyan az a bika, még Ő nyilazott! (Dátum: 2010. Október 20. - 14:48:16) vagy itt is megnézhető: http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=profile;u=1332;sa=showPosts;start=900 Még a két agancson ugyan azon a helyen lévő bog "szemölcs vagy csőr" is megfigyelhető...

Wildheger írja, hogy majd akkor ha elkészül a könyve  Figyelmes olvasás Meglepődött Hát én abba is benne vagyok, ha akkor akarja a buktát  Ördög (igaz aki a vizsgálat eredményéig olvassa a könyvet, sajna már félre lesz vezetve  Fejvakarás)

A hullott agancs topikban, idén minden itteni talált agancsot befotóztam. Miért? Na pont azért, hogy megmutassam, hogy nagyjából ismerem az itteni szarvasállományt! Persze aki ezt úgy értelmezte, hogy saját magamat reklámozom sztárolom, az rosszul értelmezte...(egyik fotón sem magamat mutatom) De nem csak a szarvasállományt ismerem nagyjából, hanem a környező falvakban élő vadászokat ill. agancsozó emberkéket is! Egész eddigi életem folyamán, már nagyon soxor találkoztam velük, infót cseréltünk, beszélgettünk, megosztottuk egymással élményeink, megmutattuk egymásnak a talált hullott agancsokat, trófeákat! Az csak egy dolog, hogy én egy pár éve beestem ide a fórumra, volt előtte is életem, zajlott előtte is az életem és a szarvasagancs már gyerekkorom óta izgat, de már ezt is leírtam régebben. 6 évig az országot jártam a munkahelyem révén, és bárhová betoppantam, a beszélgetés végén mindig a szarvasagancs került szóba  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ördög Szóval ezt a bikát is ismertük, és nem volt hasonló a területen, minden évben 3 agancsozó hozta el arról a  területről az agancsokat és soha nem volt két hasonló egyforma köztük, de nem is volt nagy terület... (Aztán a bikát is én találtam meg dögön 2006-ban, mutattam is itt a fotókat) Errefelé hasonló bika nem is nagyon fordul elő, főleg ilyen fajta, aminek ennyi egyedi jellemzője van... de ezeket is kitárgyaltuk már. Tapasztalataim szerint jégág tűzésipont "vándorlás", "jégág csúszkálás" egyáltalán nem ritka, és a középág tűzési pontja is változhat. Fiatal korban magasabban van, aztán ahogyan öregszik az állat, a középág lejjebb kerül... legalábbis úgy látszik!!! Ez fontos, mert lehet, hogy csak azért látjuk lejjebb, mert az agancs minden évben változik  Fejvakarás Vállat von Ahogy vaskosabb, gyöngyözöttebb lesz, minden méret változik... Sok agancson a jégág "ugrál" (jobb szót nem tudok erre, mégha van valami szakszerűbb tudományosabb  :Mosolyog akkor se...) egyszer a jobb száron, máskor a másik száron található, és ha ez előfordulhat, akkor ismét a tűzési pont változik, több példát is mutattam már!

Mindjárt még egy példa: Tavalyi agancs, idei agancs:











Persze azt fotó alapján határozottan kijelenteni, azon vitázni hogy nem egy bika, meg nem is ott találtad, meg így nem változhat...stb   az tényleg fingfűrészelés  Ördög (Azért nem tagadom, megkell nézni mindig ki állítja amit állít...)

Azt is mondtam már, hogy nem vagyok genetikus, és tudományos professzor sem, én csak megpróbálom a saját tapasztalataim egyszerűen, mindenkinek érthető módon leírni, de a hazugságot, mindig is utáltam és elutasítottam, az arcoskodás sem az én műfajom, bár nem tagadom, szeretek (szolidan Vigyorog) dicsekedni, meg szeretem másokkal megosztani az élményeim, de ezzel mások is így vannak, szerintem ez így természetes, jórészt ez a fórum is erről szól!
Bukta,félrevezetés,hazugság.
Ezek maradtak meg bennem hozzászólásod elolvasása után.
Szerencsédre engem csak nagyfejszével lehet megsérteni,ezért inkább tovább faggatlak,hogy látod-e,vagy egyáltalán látni akarod-e amit írok?!
Addig képtelenség megértetni veled bármit is míg nincs szándékod megérteni,míg nincs akaratod ráállni arra a hullámhosszra,amit kérek.
Forsterh-re visszatérve sokszor Ő sem tudta,minek nyilazgatott,sokszor nem látta át a lényeget.
2006 tavaszán történt a következő eset.
Arrafelé járva beugrottam hozzá látogatóba,Éppen ott volt egy hivatásos vadász barátja.Miről másról beszélgethettünk volna,mint az előhozott frissen talált hullott agancsokról.
Az egyikről kettejük véleménye az volt,hogy öreg,mert már lecsúszott a középága.
Válaszom mellbe vágta őket.
Az ágak nem csúszkálnak,mert nem korcsolyák.Tűzési magasságuk genetikailag kódolva vannak.Az,hogy úgy látjuk,optikai csalódás,mert a felső száron a koronaágak változása ezt érezteti velünk.
Barátja felugrott a székről és futott egy kört a szobában.
-Ezt aztán nem hiszem el.
Forsterh higgadtabban:-Ezt én is kétségbe vonom!
Egy év múlva Szentpéterföldén Forstreh éppen egy fiatal fórumozótársnak magyarzott,mikor elmentem mellettük:-Az ágak tüzési magassága genetikailag kódolva van.
TE is így fogsz járni,mikor megismered igazán a gondolataimat.Addig is fogadd el az apró házi feladatokat!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6992 Dátum: 2012. Június 10. - 18:38:14 »

Bukta,félrevezetés,hazugság.
Ezek maradtak meg bennem hozzászólásod elolvasása után.

Lássa Főnök ! Montam én ! Aki má' ösmeri az 1x1-et , meg az ABC-t , annak minek többet tanúnyi ?!  Eszt monták a vadásziskolában , oszt jóvan !!!  Ördög Vigyorog Vigyorog

Ez meg mán télleg csak finghámozás  . . . !  Nyihi


Pedigré



 Pacsi Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6993 Dátum: 2012. Június 10. - 21:35:27 »

Bukta,félrevezetés,hazugság.
Ezek maradtak meg bennem hozzászólásod elolvasása után.
Szerencsédre engem csak nagyfejszével lehet megsérteni,ezért inkább tovább faggatlak,hogy látod-e,vagy egyáltalán látni akarod-e amit írok?!
Addig képtelenség megértetni veled bármit is míg nincs szándékod megérteni,míg nincs akaratod ráállni arra a hullámhosszra,amit kérek.
Forsterh-re visszatérve sokszor Ő sem tudta,minek nyilazgatott,sokszor nem látta át a lényeget.
2006 tavaszán történt a következő eset.
Arrafelé járva beugrottam hozzá látogatóba,Éppen ott volt egy hivatásos vadász barátja.Miről másról beszélgethettünk volna,mint az előhozott frissen talált hullott agancsokról.
Az egyikről kettejük véleménye az volt,hogy öreg,mert már lecsúszott a középága.
Válaszom mellbe vágta őket.
Az ágak nem csúszkálnak,mert nem korcsolyák.Tűzési magasságuk genetikailag kódolva vannak.Az,hogy úgy látjuk,optikai csalódás,mert a felső száron a koronaágak változása ezt érezteti velünk.
Barátja felugrott a székről és futott egy kört a szobában.
-Ezt aztán nem hiszem el.
Forsterh higgadtabban:-Ezt én is kétségbe vonom!
Egy év múlva Szentpéterföldén Forstreh éppen egy fiatal fórumozótársnak magyarzott,mikor elmentem mellettük:-Az ágak tüzési magassága genetikailag kódolva van.
TE is így fogsz járni,mikor megismered igazán a gondolataimat.Addig is fogadd el az apró házi feladatokat!


Aki meghátrál egy mindent eldöntő DNS vizsgálattól,  Figyelmes olvasás attól nem szeretnék tanulni semmit... Neked semmibe nem került volna ha ennyire biztos vagy a dolgodba, (((csak leellenőrizni a donorokat))) mert felajánlottam, hogy a vesztes fizet mindent! De most már rájöttem, hogy jobban szereted a babgulyás utáni látványos pukifűrészelést Lajosnak igaza van Röhög

Az meg megint egy más tészta, hogy valakibe belebeszéled, hogy a bal keze az a jobb, a jobb meg baloldalon lóg és amit talál agancsot és lát tapasztal minden csak egy optikai csalódás egy illúzió, mert a tudomány máshogyan írja...  Vállat von

Na télleg részemről the end, és szégyenkezve kérek mindenkitől elnézést, hogy nem jutottunk a végére, azt hittem sikerülni fog...  Vállat von  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #6994 Dátum: 2012. Június 10. - 22:34:10 »

A kialakult vita kapcsán csak egy kérdésem lenne Wildheger-hez: Szárnövekedésből eredő tüzésmagasság eltolódás, olyan nem létezik? Mert szerintem-és Forsterh szerint is-ilyen van. Ha kell teszek képet is!

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6995 Dátum: 2012. Június 11. - 16:34:18 »

Aki meghátrál egy mindent eldöntő DNS vizsgálattól,  Figyelmes olvasás attól nem szeretnék tanulni semmit... Neked semmibe nem került volna ha ennyire biztos vagy a dolgodba, (((csak leellenőrizni a donorokat))) mert felajánlottam, hogy a vesztes fizet mindent! De most már rájöttem, hogy jobban szereted a babgulyás utáni látványos pukifűrészelést Lajosnak igaza van Röhög

Az meg megint egy más tészta, hogy valakibe belebeszéled, hogy a bal keze az a jobb, a jobb meg baloldalon lóg és amit talál agancsot és lát tapasztal minden csak egy optikai csalódás egy illúzió, mert a tudomány máshogyan írja...  Vállat von

Na télleg részemről the end, és szégyenkezve kérek mindenkitől elnézést, hogy nem jutottunk a végére, azt hittem sikerülni fog...  Vállat von  Emelem
Nem vagyok kalandor!Mások pénzével sem szórakozom soha.
A következő mondás szellemében nevelkedtem:
Sparen,sparen und noch einmal sparen.Und noch nichs haben!
Ha magadtól nem teszed meg,nem várom el Tőled,hogy felszólításra bocsánatot kérj!Mert lásd be,aljas embernek tartasz,csak mert valamit jobban tudok!
Tanulmányaim során mindig meghallgattam mások véleményét és elgondolkodtam rajta,nem pedig azt hangoztattam,hogy X hazug,másokat félrevezető.
A vadásztársadalom éppen úgy reagál a igehirdetésedre,mint Te az én gondolataimra.
De visszatérek inkább a szarvashoz!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6996 Dátum: 2012. Június 11. - 16:37:55 »

A kialakult vita kapcsán csak egy kérdésem lenne Wildheger-hez: Szárnövekedésből eredő tüzésmagasság eltolódás, olyan nem létezik? Mert szerintem-és Forsterh szerint is-ilyen van. Ha kell teszek képet is!


Forsterh-nek volt egy nagyon "fárasztó" véleménye a szár alajulásáról.
Tegyél fel képeket,talán akkor értem,mire gondolsz!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6997 Dátum: 2012. Június 11. - 17:11:34 »

A kialakult vita kapcsán csak egy kérdésem lenne Wildheger-hez: Szárnövekedésből eredő tüzésmagasság eltolódás, olyan nem létezik? Mert szerintem-és Forsterh szerint is-ilyen van. Ha kell teszek képet is!



Én már raktam fel valamelyik nap hármat is! A jégág tűzéspont változás viszont nem abból ered! Ha túl egyértelmű lesz a változás, úgyis azt fogja mondani nem egy bikáról beszélsz... De örülök, hogy átvetted  Okos Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #6998 Dátum: 2012. Június 11. - 17:15:49 »

Ha már előjött ez a középág tűzés téma, teszek fel néhány képet csupán szemléltetésnek.
2010-ben Szentpéterföldén volt kiállítva ez a trófea. A bikát ismerték régóta, hullott agancsai 4 évre visszamenőleg ott voltak. Ha megnézzük ezt a sorozatot, látható hogy a középág tűzési helye kismértékben változik, balról a másodiknak mintha feljebb lenne a tűzése, legalábbis a jégág és középág közti távolság szemmel láthatóan nagyobb.


A trófeán pedig jól látható, hogy a bal szár középága igen "felcsúszott", a jégágtól távolabbra és a koronaágakhoz közelebbre került. Ezt a bikát 13 évesre bírálták, tömege 14 kg feletti volt.


Szintén ezen a bemutatón volt egy másik trófea. Ennek is ott volt az előző éven felrakott agancsa. Itt is a középág kissé feljebb került.


Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6999 Dátum: 2012. Június 11. - 17:23:59 »

Nem vagyok kalandor!Mások pénzével sem szórakozom soha.
A következő mondás szellemében nevelkedtem:
Sparen,sparen und noch einmal sparen.Und noch nichs haben!
Ha magadtól nem teszed meg,nem várom el Tőled,hogy felszólításra bocsánatot kérj!Mert lásd be,aljas embernek tartasz,csak mert valamit jobban tudok!
Tanulmányaim során mindig meghallgattam mások véleményét és elgondolkodtam rajta,nem pedig azt hangoztattam,hogy X hazug,másokat félrevezető.
A vadásztársadalom éppen úgy reagál a igehirdetésedre,mint Te az én gondolataimra.
De visszatérek inkább a szarvashoz!

Azzal csak Te nevezel folyton hazug embernek, hogy azt állítod nem egy bika agancsait mutatom, meg ezzel az állítással egyúttal burkoltan le is hülyézel bennünket! Nem egyedül engem, sok itteni elismert szaktekintély is, akik ugyan azt mondják, látják amit én!!!

Nem tartalak aljas embernek, félre értesz, egy "hobbink"(?), ugyan az az érdeklődési körünk, mindketten a gímállomány javulását szeretnénk... stb.

Meggyőzni nem tudlak semmivel ez egyértelmű, akárhány fotót teszek, te azt mondod "hülye" vagy nem egy bika... és nem elgondolkozol azon amit mondok, mutatok, ez így sehová nem vezet (vezetett)!

Ha a könyved megjelenik én örülnék, ha rögtön közölnéd a fórum olvasóival és én kontrázni fogok a DNS vizsgálattal, nem fogom sajnálni az időt és pénzt, kiállok az igazamért, mert 100%-ig biztos vagyok a dolgomban! Meglátjuk aztán mi lesz!

Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7000 Dátum: 2012. Június 11. - 17:52:02 »

Ha már előjött ez a középág tűzés téma, teszek fel néhány képet csupán szemléltetésnek.
2010-ben Szentpéterföldén volt kiállítva ez a trófea. A bikát ismerték régóta, hullott agancsai 4 évre visszamenőleg ott voltak. Ha megnézzük ezt a sorozatot, látható hogy a középág tűzési helye kismértékben változik, balról a másodiknak mintha feljebb lenne a tűzése, legalábbis a jégág és középág közti távolság szemmel láthatóan nagyobb.


A trófeán pedig jól látható, hogy a bal szár középága igen "felcsúszott", a jégágtól távolabbra és a koronaágakhoz közelebbre került. Ezt a bikát 13 évesre bírálták, tömege 14 kg feletti volt.


Szintén ezen a bemutatón volt egy másik trófea. Ennek is ott volt az előző éven felrakott agancsa. Itt is a középág kissé feljebb került.


Vegyük ki a sorból a második hullott agancsot.Figyeljétek meg az alsó szár erősebb ívét,mely belemegy abba a középágba,amely hegyesebb szöget zár be a felső szárral,mint a többinél.
Ezután nézzétek meg a trófeaágalakjait és a szárat.
Sokszor keveredtem vitába,mert sokan azonnal egynek tartják a hasonlókat.
Ezek három bika agancsai.
A kis szemágas esetében ordítóan nagy a különbség a középágak között,holott ezt a kettőt én is egy típusnak taksálom.
A szár különböző helyein a keresztmetszet is más.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7001 Dátum: 2012. Június 11. - 18:00:54 »

Azzal csak Te nevezel folyton hazug embernek, hogy azt állítod nem egy bika agancsait mutatom, meg ezzel az állítással egyúttal burkoltan le is hülyézel bennünket! Nem egyedül engem, sok itteni elismert szaktekintély is, akik ugyan azt mondják, látják amit én!!!

Nem tartalak aljas embernek, félre értesz, egy "hobbink"(?), ugyan az az érdeklődési körünk, mindketten a gímállomány javulását szeretnénk... stb.

Meggyőzni nem tudlak semmivel ez egyértelmű, akárhány fotót teszek, te azt mondod "hülye" vagy nem egy bika... és nem elgondolkozol azon amit mondok, mutatok, ez így sehová nem vezet (vezetett)!

Ha a könyved megjelenik én örülnék, ha rögtön közölnéd a fórum olvasóival és én kontrázni fogok a DNS vizsgálattal, nem fogom sajnálni az időt és pénzt, kiállok az igazamért, mert 100%-ig biztos vagyok a dolgomban! Meglátjuk aztán mi lesz!


Mutasd meg nekem légy szíves,melyik szövegrészben neveztelek én hazug embernek,mert nem látod,amit én látok!
Még sokkal felelősségteljesebb esetekben sem blöffölök,elvállalom,ha nem tudok valamit.
Mi,öregek és Akik ismerik az én ,számodra furcsa nézeteimet,Mi se m nevezünk hazugnak,hanem értékeljük a jobbító szándékodat.Csak amatőrnek és nem profi szakembernek vélünk az írásaid alapján.
DNS vizsgálati rögeszmédet öt perc alatt kiverném a fejedből,ha személyes találkozón  az én anyagomat nézegetnénk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #7002 Dátum: 2012. Június 11. - 19:09:11 »

Vegyük ki a sorból a második hullott agancsot.Figyeljétek meg az alsó szár erősebb ívét,mely belemegy abba a középágba,amely hegyesebb szöget zár be a felső szárral,mint a többinél.
Ezután nézzétek meg a trófeaágalakjait és a szárat.
Sokszor keveredtem vitába,mert sokan azonnal egynek tartják a hasonlókat.
Ezek három bika agancsai.
A kis szemágas esetében ordítóan nagy a különbség a középágak között,holott ezt a kettőt én is egy típusnak taksálom.
A szár különböző helyein a keresztmetszet is más.

Ezt azért nem gondolhatod komolyan!

Ez a kép lemaradt a jobb szárakról.


Itt a jobb szélsőnek a középága igen eltérő a sorozat többi tagjától, ezek szerint az sem oda való. Viszont ebben az esetben ennyi és ilyen hasonló agancsú bika futkosna a szentpéterföldei erdőben?
Ráadásul az elejtő gondolom nem kevés pénzt fizetett ki ezért a 4 párért abban a hitben, hogy azok az előző években elhullajtott agancsai az általa elejtett bikának. Ezek szerint a Zalaerdő átverte volna őt és rásózott volna hasonló nagy agancsokat? Akkor pedig hol vannak az eredeti agancsok?

Vagy mi van, ha a genetika mégsem olyan szigorú szabályok szerint alakul? Mi van akkor, ha van bizonyos fokú szabadság az agancs egyes paramétereinek évenkénti alakulásában? Mi van akkor, ha az agancs fejlődésekor a genotípus mellett bizonyos fokú hatással van a környezet, melynek révén az évről évre felépülő agancs is látható változásokon esik át?
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7003 Dátum: 2012. Június 11. - 21:20:32 »

Mutasd meg nekem légy szíves,melyik szövegrészben neveztelek én hazug embernek,mert nem látod,amit én látok!
Még sokkal felelősségteljesebb esetekben sem blöffölök,elvállalom,ha nem tudok valamit.
Mi,öregek és Akik ismerik az én ,számodra furcsa nézeteimet,Mi se m nevezünk hazugnak,hanem értékeljük a jobbító szándékodat.Csak amatőrnek és nem profi szakembernek vélünk az írásaid alapján.
DNS vizsgálati rögeszmédet öt perc alatt kiverném a fejedből,ha személyes találkozón  az én anyagomat nézegetnénk!

 első rész...  Röhög  S.Peti

második rész:

Idézet: "DNS vizsgálati rögeszmédet öt perc alatt kiverném a fejedből,ha személyes találkozón  az én anyagomat nézegetnénk!"

Miért? Azt mutatod az anyagodban, (fotón, vagy videón) hogy az általam a Mátraalján befotózott "vándorló, csúszkáló" tűzéspontú, egy szarvastól származó hullott agancsszárakat, különböző bikák viszik a fejükön egymás mellett?  Fejvakarás



Mitulátbáti:   Okos Emelem  Igen  igazad volt! ezmán  télleg Ördög tiszta szégyen   Vadász
Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #7004 Dátum: 2012. Június 11. - 21:50:02 »

 Fejvakarás

Elég sok farmi bika agancsán látható egy olyan jellegzetes ág (száranként persze), mely többnyire koronaág, és oldalra nyúlik ki a szarvas gericvonalával majd 90 fokot bezárva. Sok Új- zélandi bikán látható. Nameg osztrákon is, hiszen sok tenyészbikát vittek Ausztriából is ki. De a lényeg az, hogy évekig ismertem egy olyan zárt téri bikát (osztrák mischung) melynek szintén volt egy ilyen ága. Egyszer a koronában , majd a középágon, majd a koronában ismét, amíg fel nem dobta a pacskert.

Egy másik bikának meg hol kettő jégága volt (persze nem a C.I.C.-es szabályok szerint), hol csak egy, és ez befolyásolta a középág tűzését.

Ismert vadfarmos bikák, hullajtott agancssoruk a tulajdonosnál megvan.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 [467] 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: