Oldalak: 1 ... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1929987 alkalommal)
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #4275 Dátum: 2010. December 08. - 17:22:32 »

Nekem erről az a véleményem, hogy törvény ide törvény oda, szakmai szempontból igenis jó döntés volt ennek a vadnak a kilövése. Ebben a helyzetben a szakmaiság előbbre való, mint szakmailag hozzá nem értő emberek által kreált törvény. Csak képzeljétek bele magatokat, hogy ti hogy cselekedtetek volna, tovább engeditek, vagy sem.      Én elvállalom, hogy Forsterh elv-társa vagyok! Kacsint
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #4276 Dátum: 2010. December 08. - 17:23:26 »

Forsterh!
Azért jobb lenne, nem ferdíteni, meg féligazságokkal dobálózni. Az igazság az, hogy kikeltél magadból, mert német vadász szavak hangzottak el a fórumon, utána meg álságosan a halottak ünnepén felteszel egy német katonasírról képet. Mi ez, ha nem provokáció? Mert hülye ennyire azért mégsem vagy! Hol látsz takargatást? Éppen, hogy vita, érvelés mmegy pro és kontra.

Az elvtársazást is megtarthatod azthiszem.

Ezért kár volt ebbe a topikba most és ezt írnod!

Nem értem a sértődésed!

Voldi

Na idefigyelj Te nagytudású és képzett Moderátor Úr!

Ha én a Halottak Napján felteszek egy egyébként az erdőmben található és a lakosság által a mai napig is ápolt és karbantartott német katonai sírt, amelyen még két mécses is lángot lobogtat az együttérzés és a tisztelet jeleként, akkor ezt csak egy nagyon okos és lelkiekben marhára kiegyensúlyozott Moderátor tudja vallási és politikai okokra történő hivatkozással kitörölni és érte egy hónap büntetést kiszabni, úgy hogy nem is tudtam egy hónapig, hogy miért nem tudom elérni ezt a honlapot. Wazzze őszintén mondom, hogy ennél bunkóbb társasággal még nem találkoztam, de már nem is fogok, mert azért nekem is vannak elvárásaim a környezetemben lévőkkel kapcsolatban..... nos a régmúltat idéző megszólítást ezért is bátorkodtam prezentálni, mert ez a viselkedésetek az átkosban elszenvedett, a vallást és az emberek hitét sárba taposó gyakorlatra emlékeztet......
na örültem a szerencsének emberek.....
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9531


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4277 Dátum: 2010. December 08. - 17:26:27 »

Na idefigyelj Te nagytudású és képzett Moderátor Úr!

Ha én a Halottak Napján felteszek egy egyébként az erdőmben található és a lakosság által a mai napig is ápolt és karbantartott német katonai sírt, amelyen még két mécses is lángot lobogtat az együttérzés és a tisztelet jeleként, akkor ezt csak egy nagyon okos és lelkiekben marhára kiegyensúlyozott Moderátor tudja vallási és politikai okokra történő hivatkozással kitörölni és érte egy hónap büntetést kiszabni, úgy hogy nem is tudtam egy hónapig, hogy miért nem tudom elérni ezt a honlapot. Wazzze őszintén mondom, hogy ennél bunkóbb társasággal még nem találkoztam, de már nem is fogok, mert azért nekem is vannak elvárásaim a környezetemben lévőkkel kapcsolatban..... nos a régmúltat idéző megszólítást ezért is bátorkodtam prezentálni, mert ez a viselkedésetek az átkosban elszenvedett, a vallást és az emberek hitét sárba taposó gyakorlatra emlékeztet......
na örültem a szerencsének emberek.....

Mindezt el is lehetne fogadni, ha előtte pont nem Te hőbörögtél volna a német szavak ellen. Magyar fórumon, magyararul beszélünk, Te ágálltál emelett leginkább. Akkor azt mondom, hátha megérted, magyar fórumra magyar katonasírt tettél volna fel! Aztán lehet megsértődni.

Ja, és akár naponta  sokkal többször is elovashatod a Miért moderáltak topikot, látom nem érted. Nem is fogod.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forest
Vendég
« Új üzenet #4278 Dátum: 2010. December 08. - 17:31:05 »

Jólvan elég legyen má.... Fejvakarás Tasli Emelem
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #4279 Dátum: 2010. December 08. - 17:34:25 »

Mindezt el is lehetne fogadni, ha előtte pont nem Te hőbörögtél volna a német szavak ellen. Magyar fórumon, magyararul beszélünk, Te ágálltál emelett leginkább. Akkor azt mondom, hátha megérted, magyar fórumra magyar katonasírt tettél volna fel! Aztán lehet megsértődni.

Pont erről szól a Halottak Napja......  A megbékélésről és a megbocsájtásról, amely átnyúlik nációkon és nemzeteken, de mi a .aszt magyarázom én ezt egy olyannak, akiben halvány rezdülés sincs az ilyen dolgok megértésére..... nem sértődök én meg, inkább megütközöm ezen a végtelen tudatlanságon és butaságon amely némelyeket jellemez..... Na de most már tényleg befejezem.... Szóval maradjon mindenki abban a körben, ahol jól érzi magát.... én mostanára már itt nem érzem jól magam... csak ennyi.....
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9531


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4280 Dátum: 2010. December 08. - 17:36:32 »

Pont erről szól a Halottak Napja......  A megbékélésről és a megbocsájtásról, amely átnyúlik nációkon és nemzeteken, de mi a .aszt magyarázom én ezt egy olyannak, akiben halvány rezdülés sincs az ilyen dolgok megértésére..... nem sértődök én meg, inkább megütközöm ezen a végtelen tudatlanságon és butaságon amely némelyeket jellemez..... Na de most már tényleg befejezem.... Szóval maradjon mindenki abban a körben, ahol jól érzi magát.... én mostanára már itt nem érzem jól magam... csak ennyi.....

Na jó, eddig tatott!

Fogalmad sincs, hogy ki vagyok, mi vagyok, de sértegetsz egyfolytában. Nem hinném, hogy ezt bárhol, bármelyik fórumon megtehetnéd, egy végleges tiltás a jutalmad. Annyit még megvárok, míg ezt elolvasod, aztán satu!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4281 Dátum: 2010. December 08. - 17:57:04 »

Nekem erről az a véleményem, hogy törvény ide törvény oda, szakmai szempontból igenis jó döntés volt ennek a vadnak a kilövése. Ebben a helyzetben a szakmaiság előbbre való, mint szakmailag hozzá nem értő emberek által kreált törvény. Csak képzeljétek bele magatokat, hogy ti hogy cselekedtetek volna, tovább engeditek, vagy sem.      Én elvállalom, hogy Forsterh elv-társa vagyok! Kacsint

Tomi!

A "törvény ide vagy oda..." mentalitású emberek azok akinek éjjellátó céltávcsövük van, meglámpázzák éjjel a bakot, társasvadászaton mindent lőnek, átmennek a másik beírókörzetbe, odalőnek a tilos lőirányba, és nem is értik, hogy másoknak miért van ezzel gondja...

Azok az emberek, akik úgy gondolják, hogy az ő érdekük felülír minden mást (akár a törvényt is) juttatták ide a vadászatot ahol van. Nem azok, akik mindig csak az írott és íratlan szabályok betartásával próbálnak vadászni. Elhiszed?
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #4282 Dátum: 2010. December 08. - 18:08:00 »

Tomi!

A "törvény ide vagy oda..." mentalitású emberek azok akinek éjjellátó céltávcsövük van, meglámpázzák éjjel a bakot, társasvadászaton mindent lőnek, átmennek a másik beírókörzetbe, odalőnek a tilos lőirányba, és nem is értik, hogy másoknak miért van ezzel gondja...

Azok az emberek, akik úgy gondolják, hogy az ő érdekük felülír minden mást (akár a törvényt is) juttatták ide a vadászatot ahol van. Nem azok, akik mindig csak az írott és íratlan szabályok betartásával próbálnak vadászni. Elhiszed?

 Igen Igen Igen
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #4283 Dátum: 2010. December 08. - 20:58:06 »

Tomi!

A "törvény ide vagy oda..." mentalitású emberek azok akinek éjjellátó céltávcsövük van, meglámpázzák éjjel a bakot, társasvadászaton mindent lőnek, átmennek a másik beírókörzetbe, odalőnek a tilos lőirányba, és nem is értik, hogy másoknak miért van ezzel gondja...

Azok az emberek, akik úgy gondolják, hogy az ő érdekük felülír minden mást (akár a törvényt is) juttatták ide a vadászatot ahol van. Nem azok, akik mindig csak az írott és íratlan szabályok betartásával próbálnak vadászni. Elhiszed?
 
  Értem én, hogy mit próbálsz mondani, én is elítélem ezeket a dolgokat, amiket írtál az éjjel látó céltávcsőről, meg a lámpázásról. Sajnos volt is dolgom ilyen újgazdag, "nekem mindent szabad, mert pénzem van" vadászokkal, elég sok alkalommal hajtottunk  ilyeneknek és én sem szeretem őket, de ez egy más téma. Visszatérve a szarvashoz és a bemásolt törvényhez, szerintem ilyen rossz ivararánynál és ekkora mennyiségü "selejt" bikánál ez a törvény okafogyottá vált, a látottak alapján sok visszatartó ereje nincs. Persze a szarvas selejtezést nem hajtásban kell végezni, mert azt el kell bírálni, hogy selejt-e vagy sem, de ennél a bikánál erre nem volt szükség. A hétvégén 2 helyen is voltam hajtani, kb. 50 szarvast láttam, ebböl 3 volt bika, az egyik ez, a másik 2 pedig csapos és abból is az egyik gyenge, max. 15-20 cm-es hegyes csapos. Remélem érted, hogy mit is próbálok mondani. "törvény ide, törvény oda" - alapjában véve törvénytisztelő ember vagyok, de lásd be, hogy ez volt a helyes út.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9998



« Új üzenet #4284 Dátum: 2010. December 08. - 21:21:25 »

Nekem erről az a véleményem, hogy törvény ide törvény oda, szakmai szempontból igenis jó döntés volt ennek a vadnak a kilövése. Ebben a helyzetben a szakmaiság előbbre való, mint szakmailag hozzá nem értő emberek által kreált törvény. Csak képzeljétek bele magatokat, hogy ti hogy cselekedtetek volna, tovább engeditek, vagy sem.      Én elvállalom, hogy Forsterh elv-társa vagyok! Kacsint

Tomi!

A törvény az törvény. Azért van, hogy betartsuk, nem azért, hogy - bármennyire indokolt is ez adott pillanatban szakmailag - áthágjuk.
Hajtásban nem lövünk gímet. Terelésben nem lövünk bikát.

Én személy szerint nem tartom egyébként hibának, hogy feltetted, azt sem bánom, ha akár évekig itt díszeleg elrettentő példaként, sőt azzal sem törődöm, ha az elejtő vadászjegyébe, vagy a vadászatvezető állásába kerülne a dolog, ha utólag bebizonyosodna, hogy törvénysértés történt. Aki törvényt sért és rábizonyítják, az bűnhődjön.
Szerintem az ilyen esetet nem moderálni kell (ekkor dugnánk a fejünket a homokba és lennénk vétkesek közt néma cinkosok) hanem megbeszélni, keményen kritizálni.
Forsterh hozzászólásaihoz meg csak annyit: akkor sem voltam elvtárs, amikor az nagy divat volt. Bunkó az néha szoktam lenni, de inkább csak szűk családi körben.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #4285 Dátum: 2010. December 08. - 22:10:04 »

 Emelem Szép estét!

Előre is elnézést kérek, mert a tárgyhoz képest erősen off topic - vélhetően törlésre is kerül - de talán van mondanivalója a gímbika, a Mindenszentek, és a demokrácia margójára - szigorúan jobbító szándékkal:

"Azt hallottuk, hogy ha a magyarok egységesek lennének, az ország gazdasága lehetővé tenné, hogy megvédjék azt bármilyen ellenségtől. De a magyarok a világon a legrosszabb fajta, mindenki csak a maga hasznát nézi, és ha teheti, a köztulajdon zsírján hízik. Nem becsülik a többi országot. Bár úgy mulatoznak együtt, mintha mind testvérek volnának, alattomban azonban egymásra acsarkodnak. Nincs olyan nehéz ügy, amit ne lehetne megnyerni két vagy három ember megvesztegetésével. Önteltek, büszkék, nem képesek sem parancsolni, sem engedelmeskedni, de nem szívesen fogadnak el tanácsokat."

V.Károly követének jelentése a fenséges császárhoz Magyaroszág állapotáról valamikor 1550. (!) körül......

Moralizálás, de vállalom....

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4286 Dátum: 2010. December 08. - 22:34:34 »

Nagysas,  Igen
 Vigyorog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4287 Dátum: 2010. December 09. - 10:10:59 »

 
  Értem én, hogy mit próbálsz mondani, én is elítélem ezeket a dolgokat, amiket írtál az éjjel látó céltávcsőről, meg a lámpázásról. Sajnos volt is dolgom ilyen újgazdag, "nekem mindent szabad, mert pénzem van" vadászokkal, elég sok alkalommal hajtottunk  ilyeneknek és én sem szeretem őket, de ez egy más téma. Visszatérve a szarvashoz és a bemásolt törvényhez, szerintem ilyen rossz ivararánynál és ekkora mennyiségü "selejt" bikánál ez a törvény okafogyottá vált, a látottak alapján sok visszatartó ereje nincs. Persze a szarvas selejtezést nem hajtásban kell végezni, mert azt el kell bírálni, hogy selejt-e vagy sem, de ennél a bikánál erre nem volt szükség. A hétvégén 2 helyen is voltam hajtani, kb. 50 szarvast láttam, ebböl 3 volt bika, az egyik ez, a másik 2 pedig csapos és abból is az egyik gyenge, max. 15-20 cm-es hegyes csapos. Remélem érted, hogy mit is próbálok mondani. "törvény ide, törvény oda" - alapjában véve törvénytisztelő ember vagyok, de lásd be, hogy ez volt a helyes út.

Fölösleges tovább ragozni ezt a témát, társasvadászaton (szabad területen) trófeás vad egyetlen esetben ejthető el, ha szemmel láthatóan sebzett, sérült. Minden más esetben törvénysértés. Függetlenül attól hogy mi van a fején.

Ha olyan sérülése volt, hogy az elejtés kegyelemlövésnek nevezhető, akkor helyes volt a meglövése, ha nem, akkor törvénysértő vadászat, más néven rabsickodás.

Érted, ha egy orvvadász éjszaka agyonlő egy 10 éves dárdás bikát, az szakmailag jó kilövés, de attól még törvénytelen.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4288 Dátum: 2010. December 09. - 10:25:32 »

Fölösleges tovább ragozni ezt a témát, társasvadászaton (szabad területen) trófeás vad egyetlen esetben ejthető el, ha szemmel láthatóan sebzett, sérült. Minden más esetben törvénysértés. Függetlenül attól hogy mi van a fején.

Ha olyan sérülése volt, hogy az elejtés kegyelemlövésnek nevezhető, akkor helyes volt a meglövése, ha nem, akkor törvénysértő vadászat, más néven rabsickodás.

Érted, ha egy orvvadász éjszaka agyonlő egy 10 éves dárdás bikát, az szakmailag jó kilövés, de attól még törvénytelen.

Ennyi:
 Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #4289 Dátum: 2010. December 09. - 13:39:42 »

Na jó, eddig tatott!

Fogalmad sincs, hogy ki vagyok, mi vagyok, de sértegetsz egyfolytában. Nem hinném, hogy ezt bárhol, bármelyik fórumon megtehetnéd, egy végleges tiltás a jutalmad. Annyit még megvárok, míg ezt elolvasod, aztán satu!

 Igen Igen Igen Igen

 Eszem megáll, mit megengednek maguknak egyesek....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: