Szavazás
Kérdés: Kiírhatjuk-e a vadászboltok teljes címét és elérhetőségét?  (Szavazás lezárva: 2008. Szeptember 04. - 12:54:06)
Legfeljebb csak az utcanévig legyen említhető. - 4 (9.1%)
A teljes elérhetőség kiírható legyen. - 40 (90.9%)
Összes szavazó: 38

Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászboltok  (Megtekintve 144172 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 08:58:06 »

Szia!
Akartam válaszolni, de mikor ide jutottam az olvasásban: "ebben a förtelmes országban ", lemondtam, hogy a témához hozzászóljak! Ha meg leírom az őszinte véleményemet a hozzászólásodról, úgyis törlitek.  Szomorú

Szép napot!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 09:10:02 »

"Válasz helyett mindenre a - hű az nagyon drága - feleletet kaptam"---Szerintem ez magnón van, mert én is hallottam ott!  Bion

Nagy valószínűséggel... Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 09:25:14 »

Szia!
Akartam válaszolni, de mikor ide jutottam az olvasásban: "ebben a förtelmes országban ", lemondtam, hogy a témához hozzászóljak! Ha meg leírom az őszinte véleményemet a hozzászólásodról, úgyis törlitek.  Szomorú

Szép napot!

Szia Sanyooo!

Jó pár éve ismerjük egymást, úgyhogy kerülni fogom a piruettet és a pukedlit.

Jó lenne ha abbahagynád a kötekedést. Állandóan a moderációval vagy elfoglalva, azt kell hinnem, hogy az a problémád, hogy egyáltalán van. Tény, hogy én pl. több ízben vontam moderáció alá a hozzászólásaidat, de minden esetben azért, mert a fórumszabályba ütközött. Ez ezután is így lesz. Érdekes, az aktív felhasználók többségét még egyszer sem kellett moderálnom, úgy látszik a döntő többség érzi a határokat.

Nagyon unom már, hogy állandóan hangulatot keltesz a fórum, egyes moderátorok személye (legfőképp az enyém) iránt. Ez a módszer nagyon célravezető ha be akarsz mocskolni bennünket, mivel állandóan égbekiáltó igazságtalanságokról beszélsz, meg szubjektivitásról, holott ilyesmiről szó nincs. Nyilván magyarázkodásra akarsz kényszeríteni ahogyan ebből a logikából következik, de én ebbe nem fogok belemenni, mert nincs miért.

Úgyhogy megkérlek, hogy fejezd be a kötekedést, ez a fórum nem a sárdobálásra jött létre. És ezt a hsz.-t is törölni fogom kis idő elteltével, ha a moderátortársaim nem teszik meg. Mert nem ide tartozik.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 10:06:07 »

Sziasztok!

A legutóbbi vadászboltos élményem sajnos negatív:
Pestszentimrén jártam kb. 2 hete, és csak időeltöltés céljából (ez hiba - sőtt bűn volt)  tértem be a Seeland vadászboltba.  

Szia Anti!
Én a Seelandba jártam megnyitásuk óta. Sajnos mostanában én is és az ismerősöm is hasonlóan járt, mint Te.
Nézegettem egy kabátot, erre a Jani (tulaj) oda szólt, hogy azt ne is nézzem, mert az nem az én kategóriám. Valóban nem az volt, mert 100. ezer felett volt az ára, de ha egyszer ki van téve és engem érdekelt, hogy miként is néz ki egy ilyen drága kabát. :-\
A barátom, aki azért drága dolgokat is szokott ott venni, kérte a srácot, hogy mutassa meg neki a Zeiss Viktory keresőt, mert éppen azt akart venni, erre a srác azt mondta neki, hogy az nagyon drága, azt meg sem mutatja neki, mert biztos, hogy nem veszi meg. Vállat von
Mióta ez történt, én nem járok oda. Nem beszélek le senkit róluk, mert felőlem menjen oda aki akar és vásároljon ott, remélem megelégedéssel, de én nem megyek.
Helyette inkább járok az S.P. Jagd-ba, mert ott nagyon jó a kiszolgálás, aranyosak a lányok és a tulaj is. Igen
Mindent megszereznek, ha szólok nekik és nagyon sok termék olcsóbb is náluk, mint máshol a környezetemben.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 11:00:38 »

Mióta ez történt, én nem járok oda.

Szia Zoli!

Hát többé én se fogom betenni a lábam oda az biztos...
Az egy dolog, hogy a százezres nadrág meg a kétszázezres kabát láttán felállt a hátamon a szőr, de ez nem gond,  valaki meg tudja venni, én nem.
A vevőhöz való hozzáállásuk viszont felháborító.
Sajnálom, mert korábban nem voltak ilyenek, de hát ők tudják. Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 12:27:25 »

De nem lehet belőle valami gebasz?
Mondjuk az oldal üzemeltetőinek?

Szia!
Az oldal az én nevemen fut bár az üzemeltetés Voldemort olvtársunk vállaira nehezedik.
Én azt hiszem, hogy a szemforgató képmutatásnak semmi keresnivalója itt. Ha nem tetszik egy bolt vagy akár egy  Köcsög eladó, hát meg kell írni. Ha tetszik, azt is.
A "szerintem ócska hely" viszont önmagában kevés, lehetőleg konkrét eseményen alapuló kritikát írjunk és akkor nincs vita.
Ugyanez a helyzet a "tök jó hely" véleményezéssel is, meg kell osztani velünk, mitől tök jó az a hely.
Ennyi. Ha majd valamelyik vadászbolt üzemeltetője háborog, beküldünk hozzá pár ismerőst próbavásárlásra és a végén szépen el fogják mondani, mi járatban voltak ott, majd a sztorit közzétesszük itt is...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 13:02:18 »

Szia!
Akartam válaszolni, de mikor ide jutottam az olvasásban: "ebben a förtelmes országban ", lemondtam, hogy a témához hozzászóljak! Ha meg leírom az őszinte véleményemet a hozzászólásodról, úgyis törlitek.  Szomorú

Szép napot!

Szevasz!

Sejtem, hogy valami antidemokrata lenne belőlem, aki behódol, meg hasonlók.
Holott - tán munkám miatt - pusztán csak elgondolkodom és kezdek rájönni, hogy ilyen esetekben a szavak sokkal nagyobb fegyverek tudnak lenni, mintsem hinnéd.
(ezt nem úgy írom, mint aki kb. rálát a dolgokra, hanem úgy mint aki foglalkozott már néhány ilyen jellegű esettel.)
Ha figyelmesen olvasod akkor láthatod - szándékosan utoljára hagyott - megjegyzésemet, mármint, hogy mindenki kilépett gyerekkorából, írjon azt amit akar.
Írj bátran amit csak akarsz, senki nem mondta, hogy ne tegyed, senkinek nem mondtam én sem, hoyg netegye.
De aztán  vállalni kell a felelősséget érte, ennyi az egész.
Engem már próbáltak a véleményem miatt kikezdeni...érdekes, hogy az adott véleményem meglehetősen nyílt, markáns volt akit megcélzott telibe is találta.
Mindezt úgy, hogy semmiféle támadási felületet nem hagytam...mégis le tudtam írni amit akartam.
Kicsit azt érzem - mint a szalonkázós topicnál - hogy sok esetben "erőből" próbálsz mergoldani mindent.
Ez most nem sértés volt, hanem csak egy megjegyzés.
Törölni szerintem nem kell semmit sem innen, mert annak megvitatása, hogy ki mit akar/fog/mer írni ide az jó...tisztába teszi a fejeket.


Nem szeretnéám ha foghíjjas és utaló jellegű hsz.-od miatt azt szűrnék le rólam, hogy én egy cenzor vagyok, aki azt engedi, csak jót lehet itt mondani.
...éshogy érezd mire is gondoltam a "szavak erejével" kapcsolatban Istenes Anti hsz.-át olvasd át mégegyszer.
No valahogy így kellene és akkor nem lesz semmi gond...de acsarogni szerintem nincs értleme.

Inenntől kezdve pedig legyen a topic a vadászboltoké, pozitív és negatív kritikákkal.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 13:13:50 »

Mióta ez történt, én nem járok oda.

Szia Zoli!

Hát többé én se fogom betenni a lábam oda az biztos...
Az egy dolog, hogy a százezres nadrág meg a kétszázezres kabát láttán felállt a hátamon a szőr, de ez nem gond,  valaki meg tudja venni, én nem.
A vevőhöz való hozzáállásuk viszont felháborító.
Sajnálom, mert korábban nem voltak ilyenek, de hát ők tudják. Vállat von

Na ja... ugyanez a Kos Vadászbolt a Jókai téren.

Régebben egy középkorú figura adogatott el ott, gyakorlatilag az első pillanattól olyan gyanakvással méregetett, hogy úgy éreztem: mennem kell. Mostanában egy fiatalabb, szemüveges srác van ott, az sokkal készségesebb, csak nem ért semmihez.
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 15:01:17 »

Szervusztok,Vadásztársak!
A Seeland bolt,nekem se tetszett.Fenhéjjázó a tulaj és az, alkalmazottjai is.
Ha megengeditek egy,tanácsot adnék. Sokszor benézek  a,turkálóba. Csodás dolgokat lehet,találni. Vadász öltönyt (Újat) 3500 ft -ért vásároltam.
Sympatex tavaszi kabátot,1.600-ért,(katalógus ára90.000) Sympatex téli,2.400,  és ez, 100.000 ft a,katalógusban. Hibátlan, némelyik új darab.
Vízhatlan mellényt, 800-ért.
Érdemes benézni,ilyen helyekre is.
Nem kell szégyellni. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 15:19:56 »

Szervusztok,Vadásztársak!
A Seeland bolt,nekem se tetszett.Fenhéjjázó a tulaj és az, alkalmazottjai is.
Ha megengeditek egy,tanácsot adnék. Sokszor benézek  a,turkálóba. Csodás dolgokat lehet,találni. Vadász öltönyt (Újat) 3500 ft -ért vásároltam.
Sympatex tavaszi kabátot,1.600-ért,(katalógus ára90.000) Sympatex téli,2.400,  és ez, 100.000 ft a,katalógusban. Hibátlan, némelyik új darab.
Vízhatlan mellényt, 800-ért.
Érdemes benézni,ilyen helyekre is.
Nem kell szégyellni. Wave

Én is be szoktam nézni néha turkálni...
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 19:10:11 »

Hova?

Ey kis soproni kékfrankos vagy zweigelt?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 19:20:37 »

Az a véleményem, hogy aki el akar adni valamit, az jobb, ha tisztelettel beszél mindenkivel, mert nem tudhatja, hogy kiből lesz vásárló. A vadászat szívügy, ezért sokan akár hónapokig gyűjtenek egy-egy jobb holmi, felszerelési tárgy megvásárlására akkor is, ha más dolgokon kell megspórolni.

Mélyen sértő, ha valaki ránézéssel akarja megállapítani, kiből mennyi hasznot néz ki, és ha nem néz ki sokat, akkor becsmérli. Vagy az illető anyagi helyzetét, vagy az illető eddig használt felszerelését. Ez is csak azt bizonyítja, hogy még kevés a konkurencia, és jól megélnek akkor is ha bunkók. Szerintem el akarják üldözni azt, akiből nem néznek ki elég hasznot.

Az ilyen boltokba másodszorra már nem megyek be. Nem adom a pénzem olyannak, aki hülyének néz.  Nem

Aki járt már külföldön, az tudja, hogyan kell kereskedni, mert királynak érzed magad akkor is, ha nem veszel semmit. Ugyanis először csak információért mégy a boltba, viszont ha kedvesek, segítőkészek, megkínálnak kávéval, üdítővel, és FŐLEG feldicsérik a portékájukat, akkor később, vissza fogsz menni vásárolni. Ez a pszichológiája a dolognak. Ahol jól érzed magad, oda vissza fogsz térni. És akkor mellékesen még öt másik dolgot is fogsz venni, és kinézed azt is, amit majd a jövőben fogsz megvenni.

Vadászboltokkal az a tapasztalatom, hogy pofátlan árak vannak. Ugyanaz az áru(amit esetleg a kínai piacon szereznek be) tízszer annyiba kerül a vadászboltban. Terepmintás nadrágot lehet venni 8-25 ezerért is, de a piacon is van 4500Ft-ért olyan, ami egy darabig állja a vizet, szelet és nem csíp át rajta a szúnyog. Utána kell járni a dolgoknak. A netes rendelés is jó, akciósan hozzá lehet jutni dolgoknak, vagy a turkáló, piacok.

Extrém sportboltokban lehet különleges felszerelést venni, és ott az eladók készségesek és értenek is hozzá. Általában van minden zöldben is. Vigyorog



Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 19:53:29 »

Hova?

Ey kis soproni kékfrankos vagy zweigelt?

Feltétlenül! Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:01:38 »

Az a véleményem, hogy aki el akar adni valamit, az jobb, ha tisztelettel beszél mindenkivel, mert nem tudhatja, hogy kiből lesz vásárló. A vadászat szívügy, ezért sokan akár hónapokig gyűjtenek egy-egy jobb holmi, felszerelési tárgy megvásárlására akkor is, ha más dolgokon kell megspórolni.

Mélyen sértő, ha valaki ránézéssel akarja megállapítani, kiből mennyi hasznot néz ki, és ha nem néz ki sokat, akkor becsmérli. Vagy az illető anyagi helyzetét, vagy az illető eddig használt felszerelését. Ez is csak azt bizonyítja, hogy még kevés a konkurencia, és jól megélnek akkor is ha bunkók. Szerintem el akarják üldözni azt, akiből nem néznek ki elég hasznot.

Az ilyen boltokba másodszorra már nem megyek be. Nem adom a pénzem olyannak, aki hülyének néz.  Nem

Aki járt már külföldön, az tudja, hogyan kell kereskedni, mert királynak érzed magad akkor is, ha nem veszel semmit. Ugyanis először csak információért mégy a boltba, viszont ha kedvesek, segítőkészek, megkínálnak kávéval, üdítővel, és FŐLEG feldicsérik a portékájukat, akkor később, vissza fogsz menni vásárolni. Ez a pszichológiája a dolognak. Ahol jól érzed magad, oda vissza fogsz térni. És akkor mellékesen még öt másik dolgot is fogsz venni, és kinézed azt is, amit majd a jövőben fogsz megvenni.

Vadászboltokkal az a tapasztalatom, hogy pofátlan árak vannak. Ugyanaz az áru(amit esetleg a kínai piacon szereznek be) tízszer annyiba kerül a vadászboltban. Terepmintás nadrágot lehet venni 8-25 ezerért is, de a piacon is van 4500Ft-ért olyan, ami egy darabig állja a vizet, szelet és nem csíp át rajta a szúnyog. Utána kell járni a dolgoknak. A netes rendelés is jó, akciósan hozzá lehet jutni dolgoknak, vagy a turkáló, piacok.

Extrém sportboltokban lehet különleges felszerelést venni, és ott az eladók készségesek és értenek is hozzá. Általában van minden zöldben is. Vigyorog





Mindenben egyetértek Judit!

Meg kell jegyezni, hogy a kereskedelem alfája és omegája a vevő és a vele való bánásmód. Ennek az okozata és függvénye az üzletmenet.

Ringathatom én magam abban az illúzióban, hogy bármit megengedhetek magamnak, hiszen a legnagyobb márkákat képviselem... ha bunkó vagyok, akkor azt nem látom, ahogyan az üzletem a vadászok mekkájává válik, így viszont sokkal közepesebb kínálatú boltok is ugyanezt az eredményt produkálják..

Ha az extrém sportboltokat nézzük, azok kínálata jó, a freestyler eladók is jó fejek, nem szívóskodnak a vadászokkal és készségesek. Az áruk túlnyomó része azonban nem túl vadászias sajnos... mndazonáltal én jó szívvel ajánlom az R.P. Outdoor-t, ennek vannak egyébként kifejezetten vadászoknak készített termékei. És jók.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:01:33 »

Hogy essen szó konkrétan a boltokról is, összefoglalnám a saját benyomásaimat arról a pár üzletről ahol veszek ezt-azt:

Baja Sz.helyi: lőszer árakban a környéken a legjobb. A kiszolgálás változó, volt hogy egy idősebb arc volt a pult mögött, attól nem tudtam olyat kérdezni amire ne válaszolt volna. Legutóbb egy tüneményes fiatal hölgy volt az eladó, aki az első fegyverrel kapcsolatos kérdésemtől teljes zavarba jött. Egyébként kedves volt, barátságos, csinos meg minden...

Paks harmónika: két fegyvert is vettem náluk (2001 és 2003-ban). Korrektek, hozzáértők voltak, csak szvsz kicsi volt a bolt és a raktárkészlet.

Pécs, ugyanaz a cég: nagy bolt, komoly készlet mindenből, korrekt kiszolgálás, de az áraik alapján biztosan nem én vagyok a célközönség.

Szekszárd Stefán: ketté választanám a műhelyre és a boltra. Puskaműves szolgáltatásaik komoly szinvonalúak, de a boltban áraik miatt mindig az esélytelenek nyugalmával nézelődhetek. Viszont pl a csőcserét náluk csináltattam és nem bántam meg, fegyver műszakit meg hasonlókat is rájuk bízom.

Mohács Brachmann: különösebb elemzés helyett egy történet. Barátom golyós puskát akart venni, ajánlottam neki hogy menjünk le Mohácsra. Találtunk is egy használt Zasztit, jó optikával. A papirok intézése közben kiderült hogy le van járva a műszaki. A főnök mondta hogy megcsináltatja a héten és félreteszi a fegyvert, csakhogy a cimborám utolsó napra hagyta a vásárlást, másnap lejárt a megszerzési. Szó-szó gondolkodtunk hogy mi legyen, azt mondja a főnök:
-Mit vennél pontosan, és mennyi pénzed van?
-Puska kell céltávcsővel, tokkal, szíjjal, és 160e Ft-om van.  -felelte a cimbi.

Erre odament a szekrényhez, kivett egy új 30-06-os Sabatti puskát, fogott egy tokot, egy szíjat meg a szereléket. Kihozott a raktárból két Seeadler céltávcsövet, egy 1,5-6x42 és egy 6x42 -t ha jól emlékszem. Azt mondta:
-Nézd, nem szeretném hogy üres kézzel menj el! Ez a puska 140e, a szerelék 15e, a tok 4e, a szíj 1e. Ez pont 160ezer. A távcsövet hozzá adom, amelyiket választod. Így megfelel?
Naná hogy megfelelt, azóta is vidáman használja a barátom.

Szóval azt hiszem ez az ízig-vérig kereskedői szemlélet, amikor egy kisebb veszteséget is bevállalnak a hosszú távú eredmény érdekében. Persze én is tudom jól, hogy ezen az üzleten nem volt nagy a bukta, hiszen a puskán-tokon stb is megvolt a haszon. De azt éreztették velünk, hogy nekik az fontos hogy a vásárló elégedetten távozzon, és ha a vevő 100km-t utazik egy puskáért, akkor ne menjen haza puska nélkül. Szóval abban a boltban tudják hogy kiből élnek, és ennek megfelelően kezelik a vásárlókat. Igen

Ez persze csak az én véleményem ezekről az üzletekről, lehet hogy mások egész mást tapasztaltak...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: