Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196626 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #540 Dátum: 2012. Június 06. - 10:12:25 »

Szia Toklyó! Emelem

 Gartulálok!  Sok szép vadászélményt kívánok! Igen

Attila Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #541 Dátum: 2012. Június 12. - 17:17:45 »

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Tegnap sikeresen levizsgáztam!
Megérte tanulni, mert kb. negyvenen vizsgáztunk és csak nyolcunknak sikerült!


Hol vizsgáztál?
Naplózva
Toklyó
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Új üzenet #542 Dátum: 2012. Június 12. - 20:15:49 »

Szia.
Debrecenben vizsgáztam.
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #543 Dátum: 2012. Június 12. - 21:30:16 »

Szia.
Debrecenben vizsgáztam.

Akkor a feleségem veled együtt vizsgázott. Szerencsére szintén sikeresen.  Vigyorog Küldtem privát üzenetet.
Naplózva
Toklyó
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. Június 13. - 17:30:42 »

Szia. Vissza írtam privátba. Megkaptad?
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #545 Dátum: 2012. Június 14. - 08:31:31 »

Szia. Vissza írtam privátba. Megkaptad?

Aha, válaszoltam is.
Naplózva
drxtr
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2012. Július 13. - 22:10:33 »

Üdözletem! Tanulság képpen szeretnék ide vetni (jó) pár mondatot. Vadásztanfolyamra járok jelenleg, ha minden jól megy szeptember 11-én vizsgázom. A tanfolyam díja 99.000,-Ft volt amit az első előadáson kellett befizetni plusz ehhez jöttek még a tankönyvek amik 10.000,-Ft tettek ki (és még nem is vettem meg az összeset). Eddig minden rendben erről tákékoztatást kaptam az oktatást szervező cégtől. Ezután fokozódott a helyzet jöttek-jönnek a lövészeti gyakorlások amik alsó hangon 40.000,-Ft-ba kerülnek (összesen kerül ennyibe, jó ezért a pénzért tényleg megtanítanak lőni) – na utóbbi már nem volt fent a honlapon csak annyi, hogy a külön gyakorlás a hallgató költsége. A mai napon értesültem a továbbiakról miszerint kamarai tagság is kell a vizsga után vagyis nem kell de csak így lehet biztosításom továbbá menjek el pszichológiai vizsgálatra meg orvosi alkalmassági vizsgálatra is amiknek a költsége cirka 30.000,-Ft. Ezeket a plusz költségeket folyamatában mind magam nyomoztam ki ehhez hasonló hasznos fórumokon az oktatáson erre nem hívták fel a figyelmemet. Lepkehálóval kell összefognom az információkat a plusz költségekről. Jelenleg ott tartok, ha minden jól megy szeptemberben birtokomban lesz egy olyan bizonyítvány amivel önmagában nem megyek semmire. Ugyan úgy fogok hajtani járni a vizsláimmal ugyan úgy nem veszek puskát a kezembe vadászati céllal illetve annyi különbséggel, hogy nem lesz a zsebemben kb. 150.000,-Ft. Írom ezt azért, mert szeptemberben tandíjat kell fizetnem a fősikolára és nem marad pénzem arra, hogy konkretizáljam a vadászvizsgám legalább annyira, hogy vadászfegyvert át adhassanak nekem. Jó lenne, ha nem „csak” a vaddal szembeni etikát tanítanák hanem az embertársainkal tanúsított megfelelő, korrekt hozzáállást. Jó lenne, ha jelentkezőknek felhívnák a figyelnét arra, hogy 100.000,-Ft a tanfolyam díja de ha valaki kölcsön puskával vadászni is akar akkor ez 200.000,-Ft-ba kerül neki. Lehet, hogy nem jól értelmeztem valamit de ez simán elképzelhető mert a képzeletbeli lepkehálommal nem biztos, hogy elkaptam minden információt ezért várom a szíves visszajelzésket. Aitner Zsolt
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Július 13. - 22:51:32 »

Szervusz Zsolt! Emelem

Én úgy gondolom, ha valaki egy célt tűz ki magának, és azt el szeretné érni, akkor előre tájékozódik. Legalább annyit, hogy ez milyen kötöttségekkel, költségekkel jár, és neki az megéri e vagy sem.
Nem hinném, hogy egy tanfolyam előtt minden részletre fel kellene hívni a figyelmet, mert talán annyi elvárható mindenkitől, hogy előre, magától tájékozódjon. (főleg ha már jársz hajtásokra)

"Jó lenne, ha jelentkezőknek felhívnák a figyelnét arra, hogy 100.000,-Ft a tanfolyam díja de ha valaki kölcsön puskával vadászni is akar akkor ez 200.000,-Ft-ba kerül neki."
Nagyot tévedsz, hogy ha azt hiszed, a 200 eft kipengeted és kölcsön puskával vadászhatsz. Fegyvert csak olyan személynek lehet kölcsönadni, akinek azonos fegyverre már van érvényes engedélye!

De nem olyan vészes ám a helyzet. Egy sörétes puskát már 30 ezer körül tudsz venni, és hidd el azzal is lehet évekig nagyon jól vadászni. Legalább mire anyagi helyzeted megengedi egy golyós vásárlását, megtanulsz vadászni!

Fel a fejjel!

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
drxtr
Vendég
« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Július 13. - 23:43:06 »

Szervusz Attila!  Emelem

Köszönöm megtisztelő válaszod! Igen azt éreztem, hogy a kölcsön puska dologgal valami necces lesz. Azonban szerintem az akkor sem korrekt, hogy ez embert nem tájékoztatják kellő képen arról, hogy minek kell eleget tennie ahhoz, hogy vadász lehessen illetve annak milyen költség vonzatai vannak. Ezért iratkoztam be egy tanfolyamra és nem autodidakta módon készültem fel a vizsgára. Az emberek java része (vizsga előtt állók nem ismerik a jogszabályi követelményeket ) hisz azért iratkoznak be egy tanfolyamra, hogy megismerjék azokat így ezektől az emberektől nem várható el az, hogy mindennel tisztában legyenek.
Egyébként azt gondolom, hogy az egész oktatás egy kicsit el van szállva. Összehasonlítás képen az Ardriai-tengeren egy parti vitorlás vezetésére jogosító engedély megszerzésének a díja 150.000,-Ft (ebben benne van a képzés díja is) aminek az elvégzése után lehet vitorlázni a partközelben - igen erre lehet mondani, hogy a vadászat veszélyes üzem, mert fegyvert kell kezelni de egy gépkocsi is ugyan úgy egy töltött puska ha valaki nem jól vezeti 120.000,-Ft-ból mégis meg van egy jogosítvány  - valahogy azt érzem, hogy a vizsgázókat szeretnék jól megszórni, nehogy túl sok lőfegyver kerüljön a polgárok kezébe (engem mondjuk pont nem a fegyver érdekel) - szeretnék egy kicsit megtörni az emberek lelkesedését a vadászattal kapcsolatban a bürokráciával pedig bizonytalanná tenni.
Üdvözlettel:
Zsolt
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Július 13. - 23:43:42 »

Zsolt!
Néhány lepke a hálóba: a tanfolyam a kamarák szervezésében több helyen is 80 ezer.Lehet 2 részletben is fizetni. Fegyverismereti vizsgának nem tudom az új árát,ez nekünk 7000 volt,ha nem csal az emlékezetem.Pszichológiai alkalmassági 12000,orvosi 6800. Egy rotte sörétes 4000,ha van érzéked hozzá kb. 4 rotte elég lehet a sikeres vizsgához,ha nem akkor lehet,hogy 20 sem  Ördög . Kisgolyóssal mi 2000-ért lőttünk 50 lőszert,szerintem 10000-ből simán meg lehet oldani,ha nem vagy  OOO. A könyveket sem kötelező megvenni,könyvtárban is megvannak,meg vatera is van a világon.Vizsgadíj az szabott áras:a kamara honlapján fent van.10 ezer ha igaz. Vadászjegy 14000 biztosítással,kamarai tagsággal együtt. Első fegyver kérelem 6000,második 3000,hatósági igazolás 3100. Ezután fegyverszekrény:15-20 és felfelé,használtan érdemes venni: 30 ezerért jutottam egy 2 éves Diana 5-höz. Sörétes árát már Attila leírta,igaz onnan is csak felfelé van de 50-ért már van olyan amelyikkel még az unokád is vadászhat majd. Golyós fegyver ... nézegesd a vadász hirdetéseket. Vegyél igény szerint.Ezután meg már tényleg mehetsz kölcsönpuskával vadászni. A vadászat nem olcsó szenvedély,de lehet odafigyeléssel viszonylag sokat spórolni,főleg ha olvasod a fórumot... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
drxtr
Vendég
« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Július 14. - 00:11:22 »

Szervusz Saigy!

Néked is köszönöm válaszod! Én most már annyi pénz beletettem, hogy csak futok a pénzem után és fizetek mint a katonatiszt. Én már ebben a helyzetben nemigen tudok spórolni. Legjobban a 12000Ft-is pszichológia vizsgálaton vagyok kibukva pedig nem vagyok hülye (legalább is a vizsgáim azt mutatják). Mindegy nem hőzöngök tovább. Köszönöm megtisztelő figyelmetek!
Joccakát!
Zsolt
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Július 14. - 00:36:28 »

És közben megtanulod azt is , hogyan kell egy rókáról több bőrt lehúzni , meg hogy az idegeskedésen és a jópofizáson kívül , miről is szól valójában a vt-i tagság . . . !   Nyihi Nyihi Ördög

 Wave Emelem
Naplózva
drxtr
Vendég
« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Július 14. - 09:51:56 »

Jó napot kívánok!  Emelem

Van még pár kérdésem:
A vadászvizsga ugye nem évül el? Tehát teszem fel, ha egy év múlva folytatom az ügyintézést (kamarai tagság, pszichológiai vizsgálat stb.) akkor ugye nem mondják azt, hogy vizsgázzak újra? ,remélem nem,mert ha igen akkor tényleg leesek a székről
Abban az esetben, ha úgy döntök, hogy még megcsinálom a pszichológia vizsgálatot meg orvosi vizsgálatot akkor azok meddig érvényesek?
A vizsga után rá egy évre igényelek fegyvertartást akkor nem mondhatják azt, hogy vizsgázzak újra a fegyverelméletből?
Elnézést kérek a kérdések özöne miatt,de úgy érzem amíg nincs a szobámban a fegyverszekrény benne a puskámmal addig bármikor megforgathatnak...
Köszönettel
Zsolt
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Július 14. - 10:17:27 »

Jó napot kívánok!  Emelem

Van még pár kérdésem:
A vadászvizsga ugye nem évül el? Tehát teszem fel, ha egy év múlva folytatom az ügyintézést (kamarai tagság, pszichológiai vizsgálat stb.) akkor ugye nem mondják azt, hogy vizsgázzak újra? ,remélem nem,mert ha igen akkor tényleg leesek a székről
Abban az esetben, ha úgy döntök, hogy még megcsinálom a pszichológia vizsgálatot meg orvosi vizsgálatot akkor azok meddig érvényesek?
A vizsga után rá egy évre igényelek fegyvertartást akkor nem mondhatják azt, hogy vizsgázzak újra a fegyverelméletből?
Elnézést kérek a kérdések özöne miatt,de úgy érzem amíg nincs a szobámban a fegyverszekrény benne a puskámmal addig bármikor megforgathatnak...
Köszönettel
Zsolt
Szia Zsolt!

Már ne haragudj meg, de szerintem úgy ugrottál bele ebbe a "vadász akarok lenni" dologba, hogy semmi ismereted nincs róla.
Nincs egy "jó barát" akitől esetleg lehetett volna érdeklődni.
Amúgy a kérdéseidre a válaszokat akár a vadászvizsgán is elvárhatják, tehát a tanfolyam anyagának kellene lennie.
Ha nem titok hol jársz tanfolyamra?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
drxtr
Vendég
« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Július 14. - 11:11:30 »

Szervusz Károly!

Foglalkoztam én a vadászat és vadgazdálkodás gyakorlati részével a tanfolyamot megelőzően több éven keresztül, de ott nem az volt a téma, hogy mikor rendel a pszichológus hanem az, hogy hogy tereljük a fácánt, hogy az olyan helyre kerüljön ami aztán jól meg is tartja az állományt. vagy ha fúj a szél akkor merre gyalogol a fácán (nyaranként a vizsláimmal ötezer egyedszámú fácántelepen szoktam segédkezni - nonprofit bevállalásként - nekem ez a hobbim - ha kell villanypásztor építek ki - vagy ha kell magaslest építek - mindegy csak kint legyek a természetben). Valamennyire azt gondolom, hogy ez egy kicsit olyan mint az érettségi, azok tudják akik éppen vizsgáznak belőle. Ismerőseim legfeljebb abból tudnak idézni, hogy milyen volt akkor amikor ők vizsgáztak, de mi van akkor ha ők nem éppen mai fiúk és a bürokratikus részét a vadászatnak inkább feledni szeretnék mint feleleveníteni.

U.i.: A tanfolyamot szervező cég nevét nem írom ide a végén még beperelnek hitelrontásért  Mosolyog

Üdvözlettel:
Zsolt
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: