Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196473 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. December 06. - 22:47:45 »

 Igen Igen Igen Igen Igen    Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #31 Dátum: 2008. December 12. - 11:26:01 »

Szia Tomek!    Taps Taps Taps Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. December 12. - 13:27:03 »

Sziasztok!  Wave
Köszönöm a gratulációkat!  Táncol Piál
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. December 12. - 14:15:36 »

Nem tudom, hogy reklámnak számít-e, de magam is szoktam vadásztanfolyamokat tartani. A hallgatóim nagy részének általában elsőre sikerülni is szokott a vizsga.  Holnap reggel is indítok egy új tanfolyamot Kapuváron. Akinek van kedve és itt lakik a közelben, írjon. Később is lehet csatlakozni.

Kedves Moderátorok, Boar, Attila, Viktor és a többiek! Ha ez a bejegyzés reklámnak számít és máshol a helye, akkor kérem töröljétek!
Naplózva

"Jó vadászatot!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. December 12. - 15:10:29 »

Szia Mérnök Úr!  Bion

Örülök neki, hogy van olyan ember ebben az országban aki ért is hozzá úgy tanítja, mert van negatív pl.,
múltkor én is korepetáltam egy kicsit és néha Vállat von csak sasoltam, miket "tanítanak"
 Wave
Naplózva

Üdv End
Blade111
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



« Új üzenet #35 Dátum: 2009. Február 02. - 18:56:10 »

Gratulálok Tomek. Sok szép vadászélményt kivánok neked Igen
Naplózva

"Aquilla non captat muscas"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #36 Dátum: 2009. Február 02. - 19:47:26 »

Köszönöm Blade!  Emelem Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #37 Dátum: 2009. Március 26. - 19:39:26 »

Üdv Mindenkinek!
Lenne néhány kérdésem,ha nem zavarok vele!Jelentkeztem vadászvizsgára,ahol megkaptam a tájékoztatot,de egy-két dolgot nem értek.Pl.:a "vadászati idények" papiron a szalonka,vadmalac-süldő-kan,fácántyúk,tőkés-csörgő-kerceréce,varjú-féléknél az van irva,hogy a 'jogszabályban feltüntetett feltételekkel'!Sajnos a könyvem 2000.évi kiadás,azota változtak kissé a dolgok.A fegyver-ismereti résznél a marokfegyver,fegyver-forgalmazási részt is meg kell tanulni?Segitséget előre is köszönöm!
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #38 Dátum: 2009. Március 26. - 19:42:21 »

A fegyver-ismereti résznél a marokfegyver,fegyver-forgalmazási részt is meg kell tanulni?

Csak ha abbol is szeretnél vizsgázni.

Amugy a fórum kezdőlapján fennt vannak az idények. Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #39 Dátum: 2009. Március 26. - 19:44:59 »

Szia Norbica!

Nekem még egy bunkónak tűnő (de hidd el utólag igazat fogsz adni mikor a bizonyítványt átveszed  Ördög ) javaslatom van még: ha csak a könyvből tervezel tanulni, bele se fogj... Sok más irodalom kell még a sikeres vizsga abszolválásához!

Egy kalappal  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #40 Dátum: 2009. Március 26. - 20:08:32 »

Szia Norbica!

Nekem még egy bunkónak tűnő (de hidd el utólag igazat fogsz adni mikor a bizonyítványt átveszed  Ördög ) javaslatom van még: ha csak a könyvből tervezel tanulni, bele se fogj... Sok más irodalom kell még a sikeres vizsga abszolválásához!

Egy kalappal  Emelem
Megvannak a kidolgozott tételek is,de azok is pár évesek!Az az igazság,hogy nem nagyon engedhetem meg magamnak a tanfolyam árát jelenleg,meg ahogy egy barátom tavalyi -ott- készitett jegyzeteit elnéztem sajnálnám is érte azt az 50-60000 Ft-ot!Annyit nem ér...
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #41 Dátum: 2009. Március 26. - 20:20:05 »

Megvannak a kidolgozott tételek is,de azok is pár évesek!Az az igazság,hogy nem nagyon engedhetem meg magamnak a tanfolyam árát jelenleg,meg ahogy egy barátom tavalyi -ott- készitett jegyzeteit elnéztem sajnálnám is érte azt az 50-60000 Ft-ot!Annyit nem ér...

Nem is említettem tanfolyamot, ha figyelmesen olvasol...
"Sok más irodalom kell még a sikeres vizsga abszolválásához!"  Figyelmes olvasás

Amit én használtam:

- Első helyen a FÓRUM
- Vadász szakirodalom
- Vadászirodalom
- Nimród archív cikkek (honlapjukról letölthető)
- Kidolgozott tételek, saját átalakításban!
- Vadásziskola
- Fegyverismereti tankönyv
- Emellett a sok terepi gyakorlat nekem rengeteget segített...

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #42 Dátum: 2009. Március 27. - 07:04:26 »

Megvannak a kidolgozott tételek is,de azok is pár évesek!Az az igazság,hogy nem nagyon engedhetem meg magamnak a tanfolyam árát jelenleg,meg ahogy egy barátom tavalyi -ott- készitett jegyzeteit elnéztem sajnálnám is érte azt az 50-60000 Ft-ot!Annyit nem ér...
Attól tartok, a tanfolyamot nem úszod meg, idéntől kötelező a részvétel.
Egy személyes megjegyzés: Ha úgy gondolod, hogy nem ér 50-60e Ft-ot, hogy hivatalosan vadász legyél, neki se fogj, te NEM LESZEL SOMA VADÁSZ!!!!!! A vadász lét egy életforma, és arra, mint minden szenvedély komoly áldozatokat igényel. Ennek első lépése a vadászvizsga.
A vadászat és a vele kapcsolatos költségek ennek sokszorosai (ha csak az anyagi oldalát nézem)
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #43 Dátum: 2009. Március 27. - 07:31:43 »

Szerintem valakit nem egy tanfolyam fog vadásszá nevelni. Anélkül is azzá lehet válni, és tanfolyamot végzett is válhat puskássá az illető.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #44 Dátum: 2009. Március 27. - 07:38:35 »

A tanfolyamot a hatóság tette kötelezővé!
Ha viszont nem akarunk a vadászatért áldozatot hozni (idő utiköltség, tagdíj, társadalmi munka, vadetettés stb..) akkor CSAK legfeljebb puskás emberek leszünk! És itt jön elő a vadászjelöltség intézményének hiánya!!!!! Aki ez idő alatt nem gondolja meg magát, az nem fog azon agyalni, hogy mennyi a vadászvizsga ára, hanem azon, hogyan teremtse elő!
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: