Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196484 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #240 Dátum: 2010. Október 26. - 21:00:15 »

Ha sokat idétlenkedtek, még jön egy modi, s jól kiradíroz a hozzászólásaitokkal együtt titeket is. Bár ami ma itt volt...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #241 Dátum: 2010. Október 26. - 21:03:52 »

Ha sokat idétlenkedtek, még jön egy modi, s jól kiradíroz a hozzászólásaitokkal együtt titeket is. Bár ami ma itt volt...

Megjöttem...

Törlés mellett mindhárom embernek kiutalok egy  Tasli -t is
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #242 Dátum: 2010. Október 26. - 21:13:05 »

 Stoel
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #243 Dátum: 2010. Október 26. - 21:21:11 »

Megjöttem...

Törlés mellett mindhárom embernek kiutalok egy  Tasli -t is

 Vállat von Angyal Vállat von

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #244 Dátum: 2010. Október 26. - 21:21:59 »

 S.Peti
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #245 Dátum: 2010. November 01. - 16:06:48 »

Olvasgatom a dilemmát a "járjak tanfolyamra-ne járjak tanfolyamra" kabinetkérdésében és egy kedvenc német mondásom jutott eszembe, amit szeretettel megosztok Veletek (na meg hogy Lacókámat is bosszantsam kicsit Ördög ):

"Wer sein eigener Lehrmeister sein will, hat einen Narr zum Lehrer."

Azaz:
" Aki a maga tanítója akar lenni, annak bolond az oktatója."

 Kacsint Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #246 Dátum: 2010. November 01. - 16:15:37 »

Azért ez vastagon általánosítás.
Nem kötelező az a tanfolyam, ha valaki nem jár az nem tragédia.
Én is Szegeden az Erdészetibe tanultam amikor a vizsgát csináltam Kecskeméten.
Hogy a túróba, és ugyan minek jártam volna tanfolyamra?
Az iskola ezerszer többet ér a tanfolyamtól.
Meg aztán, volt ott olyan aki járt tanfolyamra, mégis volt egy-két cifra kérdése.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2010. November 01. - 16:24:21 »

Azért ez vastagon általánosítás.
Nem kötelező az a tanfolyam, ha valaki nem jár az nem tragédia.
Én is Szegeden az Erdészetibe tanultam amikor a vizsgát csináltam Kecskeméten.
Hogy a túróba, és ugyan minek jártam volna tanfolyamra?
Az iskola ezerszer többet ér a tanfolyamtól.
Meg aztán, volt ott olyan aki járt tanfolyamra, mégis volt egy-két cifra kérdése.

Erik, igazad van, de Sábának is. Ne hasonlítsd Magad vagy az erdészetiseket az olyan partizánokhoz, akik eldöntik, hogy ők márpedig vadászok lesznek, oszt odamennek vizsgázni tanfolyam nélkül, úgy hogy nem tudják megkülönböztetni a dámot a gímtől, mert sosem láttak olyat.
A Te iskolád valóban sokkal többet ér a tanfolyamnál, de egy cipőfelsőrész-készítő suliban ezt nem lehet megtanulni  Kacsint, és sokaknak kellene a tanfolyam, szerintem  Effendi erre gondolt
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #248 Dátum: 2010. November 01. - 16:43:19 »

Köszönöm, Janó, minden szavaddal egyetértek.
Valóban nem arra gondoltam, hogy Thalészt kellene beültetni a másodikos matekórára, vagy Anthony Hopkinst beíratni Gór Nagy Mária szinitanodájába.
Pontosan az a meglátásom, hogy ha már valaki olyan hobbyt választott, ami csak pár forinttal olcsóbb, mint a dzsointszívás éves szinten, akkor fizesse bizony be azt a tanulópénzt.
Lehet, hogy Nagyapó még együtt vadászott a Kaiserrel, nagyon tiszteletreméltó is a vadászati tapasztalata, de nem bitos, hogy naprakész információval tud szolgálni a kedves unokájának pl. a tervszerű vadgazdálkodás mai viszontagságos helyzetéről...

A második szempont a ....pénz.
Nem hiszem, hogy meglepő dolgot árulnék el azzal, hogy khm...szívesebben látott vendég a vizsgán az, aki befizette a tanfolyam nem csekély díját, mint az, aki "ismeretlen arccal" csak vizsgázni szaladt be.
Nem is akarok esélyeket latolgatni a két csoport között, statisztikai adatokat meg nem ismerek.

A harmadik pedig a személyes tapasztalat.
A tanfolyamon volt egy srác, aki - már nem emlékszem - vagy vadőr, vagy mezőőr volt.
Ez úgy ugrott ki, hogy neki már nem kellett fegyverismereti vizsgát tenni.
Irígyeltük, nem csak a munkája-hivatása miatt, hanem azért is, mert neki - gondoltuk- zsigerből összejön a vizsga.
64 beutaltból hatan kaptuk meg a végén csont nélkül a bizonyítványt.
A srác nem volt közöttünk.
A hatból mindenki folyamatosan járt tanfolyamra.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2010. November 01. - 16:45:14 »

"Valóban nem arra gondoltam, hogy Thalészt kellene beültetni a másodikos matekórára, vagy Anthony Hopkinst beíratni Gór Nagy Mária szinitanodájába.
Pontosan az a meglátásom, hogy ha már valaki olyan hobbyt választott, ami csak pár forinttal olcsóbb, mint a dzsointszívás éves szinten, akkor fizesse bizony be azt a tanulópénzt.
Lehet, hogy Nagyapó még együtt vadászott a Kaiserrel, nagyon tiszteletreméltó is a vadászati tapasztalata, de nem bitos, hogy naprakész információval tud szolgálni a kedves unokájának pl. a tervszerű vadgazdálkodás mai viszontagságos helyzetéről... "

ezen besz.rtam  Taps Taps Taps Taps
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #250 Dátum: 2010. November 01. - 17:04:56 »

Persze, ezt nem lehet megtanulni egy cipésziskolában, de nem tartom magam se Thalesznak, se Anthony Hopkinsnak, se szaktekintélynek....
Én csak az általánosításra reagáltam, merthogy szerintem ez, az volt.

Mi voltunk a vizsgán vagy hetvenen. Nem jártunk tanfolyamra kb. hárman.
Az eredményemmel nem kellett szégyenkeznem.
Addig nem kell pálcát törni senki felett, amíg nem tudjuk azt, hogy miért nem jár felkészítőre.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #251 Dátum: 2010. November 01. - 17:18:30 »

Erik, ne vegyünk ilyen véresen ezt a sztorit, mert momentán engem kurvára nem érdekel, hogy az ork jár-e, vagy nem.
Egy a lényeg:
vadászaton a barátom legyen mellettem jobbról-balról.
Thalész meg Hopkins egy allegorikus metafora volt, értékeld úgy.
Feleslegesnek tartom én is, ha egy szakembert valamilyen kényszervizsga alkalmából még tanfolyamra is küldenek, ahol azt kell végigseggelnie, amit már jobban tud, mint az oktató.
Ha jobban tudja, mint az oktató.

Az első hsz-om nem gondolnám, hogy annyira általánosítás lett volna.
Csupán arra hajaztam vissza, hogy a gyerek valahol lejjebb kijelentette, hogy tanfolyam nélkül megtanulja egyedül az anyagot, utána meg megkérdezte, hogy a tankönyvet hogy is kell használni.

Ő nem járt sem erdészetire, sem agrárra, sem vasorú bábaképző intézetbe, úgyhogy szerintem igazán találó volt rá az idézet.
Általánosítás nélkül.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #252 Dátum: 2010. November 01. - 17:21:42 »

BErik  Wave ! Van előnye a tanfolyamnak  és  Stoel hátránya is / 2x büntettek meg tilos parkolásért  Ördög /  
Három csoport vizsgázott egy időben . Közülünk egy srácnak nem sikerült , igaz Ő sokat hiányzott a tanfolyamról ,.
A másik két csoport jó 50 % -a egymás után kapta a csekket az új vizsgára / házi tanfolyam / .  
Azt mondom ha nincs barát , vagy családtag akitől lehet tanulni és nem magolós , akkor tanfolyam .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #253 Dátum: 2010. November 01. - 18:33:00 »

BErik  Wave ! Van előnye a tanfolyamnak  és  Stoel hátránya is / 2x büntettek meg tilos parkolásért  Ördög /  
Három csoport vizsgázott egy időben . Közülünk egy srácnak nem sikerült , igaz Ő sokat hiányzott a tanfolyamról ,.
A másik két csoport jó 50 % -a egymás után kapta a csekket az új vizsgára / házi tanfolyam / .  
Azt mondom ha nincs barát , vagy családtag akitől lehet tanulni és nem magolós , akkor tanfolyam .  Wave

Lacus!

Nálunk van család meg barát is, mégis lesz tanfolyam a leányzónak.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #254 Dátum: 2010. November 01. - 18:34:06 »

Lacus!

Nálunk van család meg barát is, mégis lesz tanfolyam a leányzónak.

Ott a szó! Emelem

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: