Oldalak: 1 ... 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 [699] 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922296 alkalommal)
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #10470 Dátum: 2014. November 06. - 19:51:25 »

Tisztelt Uraim!
Végre megtört a jég....
Tegnap Édesapámmal elhatároztuk, hogy ki megyünk vadászni. Apa disznóra gondolt de a hírek szerint a jó helyek már be voltak írva. Gyors telefon apának mit szólna, ha mégis szarvasra mennénk ki. Bele egyezett és milyen jól tette. Ahogy le értem a beíró könyvhöz a ki gondolt területrész természetesen foglalt volt de a második gondolatomat be is írtam gyorsan. Felvettem édesapámat és együtt zötykölődtünk a kiszemelt les felé. Elfoglaltuk a helyünket azon a lesen amit két barátommal csináltunk. A les elé kb ötven méterre almát raktak ki amit már nem nagyon lehetett látni ami jó előjel tekintve, hogy harminc mázsa lett kihelyezve. A les előtt egy füves mezsgye található a mögött pedig erdő. A les háta mögött ecetfás sűrű. Ez egy tipikus szarvasos részünk és a természet harmóniáján ami ezen a területen összpontosul mindig elcsodálkozom. Az összefüggő erdő lágyan vált át füves terepre amit kisebb erdősávok szegélyeznek. Ez a látvány mindig megnyugtat és ebbe a festői környezetbe vágyakozva várom a bőgő nagy bika érkezését ami teljessé tenné a képet. Lehet hogy még lőni is elfelejtenék a gyönyörködés közben. De fel kell ébrednem merengésemből mert valami barna folt elválik az erdő szélétől. A kereső már mutatja is, hogy bika igaz nem olyan nagy és nem is bőgve jön de bika sőt a Bika. Egészen nyugodtan ballag az alma felé. Tudja mit és hol kell keresni. Szokatlanul nyugodt nem úgy arája aki lemaradva meg állva figyel mindenfelé. A Bika közben mohón neki állt az édes csemege fogyasztásának. Apának bírálok és mondom neki, hogy ha ő is úgy gondolja lője meg. Én vissza nézek a tehénre mikor szinte ki ugrom a bőrömből a mellettem eldördülő lövéstől ami szinte bele hasít a csendbe, amit jó becsapódás hangja követ aztán újra csend telepszik a tájra. Csak a kereső távcső árulja el, hogy az előbb még teljes erejéből elugró nemes vad lassul sőt meg is áll. A lábak meginognak, a test nem engedelmeskedik és összeesik végleg. Nem is tudom eldönteni édesapám vagy én remegek-e jobban az adrenalintól ami mindkettőnk testében szinte bombaként robban. Kötelező szünet után a keresés egyszerű ott van ahol eldőlni láttam. Öröm fog el minket és főleg engem valamint megkönnyebbülés hisz huszonnyolc év fáradozásainak gyümölcse érett be. Ugyanis akkor lőtt apa utoljára gím bikát, azaz az elsőt. Az eddigi legboldogabb töret átadásom után a fényképezkedés következik ha már az elsőről nincs kép a másodikról legyen. Az örömöm leírhatatlan hisz átélni édesapámmal ilyen élményeket és segíteni neki örömet szerezni nagyon jó.


« Utoljára szerkesztve: 2014. November 06. - 20:10:15 írta Voldi » Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #10471 Dátum: 2014. November 07. - 08:13:48 »

 Igen Emelem
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #10472 Dátum: 2014. November 07. - 08:19:13 »

Gratulálok Nektek! Ezekért a pillanatokért érdemes vadászni! Én már ugyanezt átéltem édesapámmal, és remélem a fiammal is át fogom! Üdv: Lesi  Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #10473 Dátum: 2014. November 07. - 18:18:52 »

Gratulálok Nektek!  Igen Emelem  Én már ugyanezt átéltem a fiammal, és remélem az unokámmal is át fogom! (ha megérem)  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #10474 Dátum: 2014. November 07. - 20:14:07 »

...
Végre megtört a jég....

Szia Zoli! Emelem

Gratulálok Édesapádnak, és neked is! Még legyen sok hasonló közös élményetek! Igen Kézfogás Emelem

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #10475 Dátum: 2014. November 07. - 20:42:24 »

Tisztelt Uraim!
Végre megtört a jég....

Gratulálok Zoltán, nagyon szép élmény lehetett!

Az én édesapám nem vadászik, viszont vagy 80 éve szenvedélyes horgász. Manapság mindig nagy örömömre szolgál, ha én "tudok vele fogatni" valami szép halat.
Az a szép ebben, hogy valamikor Ő tanított engem horgászni, ma viszont, valamit visszaadhatok ebből számára.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #10476 Dátum: 2014. November 07. - 20:45:30 »

Kedves Zoli!

Gratulálok Nektek! Igen
Édesapádnak jó egészséget kívánok és még jó néhány közösen elejtett vadat.

Vadászüdvözlettel: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10477 Dátum: 2014. November 09. - 08:28:45 »

 - Gyere dugni !
- Nem megyek !

Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #10478 Dátum: 2014. November 10. - 19:30:22 »

Szervusztok!

A múlt héten sikerült elejtenem első bikámat, engedjétek meg, hogy röviden elmeséljem.
A meghívásom még a nyáron született, három hétvégén már próbálkoztunk, most sikerült.

Első nap:
Dél körül érkeztünk Barátommal a szállásunkra, egy gyors ebéd, majd kocsiba ültünk, ismerkedni a területtel.
Helyi barátainktól kapott információk alapján jó a mozgás, korán mozdul a vad.
Az Ő javaslatuk szerint iratkoztunk be két, egymástól kb. 500 méterre levő lesre.
Az előttünk levő terület egyik részén még lábon volt a kukorica, a másik oldalon már szépen fejlődött a repce.

Jócskán négy óra előtt már másztam fel a lesre, hamarosan összeintettünk vadásztársammal, jelezvén, hogy minden rendben.
Az őzek már kinn voltak több irányban is.
Éppen a kölcsön kapott távolságmérővel „játszadoztam”, mikor észrevettem, hogy tőlem jó négyszáz méterre kiváltottak a szarvasok az erdőből a repcére és megindultak barátom felé.
Ő, a köztük levő dombtól még nem láthatta őket, ezért rácsörögtem, hogy figyeljen, megy felé a rudli, köztük néhány bika is.
Úgy látszik nem a repce volt a céljuk, hanem a kukorica, így aztán néhány percen belül lőtávolba értek Barátomhoz, aki nem is hagyta ki a lehetőséget, sikerült elejtenie, egy 4 kg körüli selejt bikát.

Második nap:
Barátom felkínálta, hogy üljek a tegnapi helyére, Ő elmegy egy másik körzetbe, ahol mostanában többször látták, egy nagy kan nyomait.
Ezen a napon, egy helyi Vadásztárs vitt ki a területre.
Végül is úgy döntöttem, hogy maradok a tegnapi lesemen, Ő, két lessel arrébb szándékozott felülni.
Kissé késve értünk, de alig négy után, már így is berendezkedve figyeltem a kezdődő előadást.
Nemsokára, jobbra tőlem megreccsent a gally az erdőben és határozottan elindult kifelé a mozgás.
Sőt, mozgások, ugyan is tisztán meg tudtam különböztetni, hogy ketten jönnek, nem túl nagy távolságra egymástól.
Hamarosan ki is bújt egy tehén a fák közül és bár óvatosan, de elindult a kukorica felé. Kis idő múlva kiért a hátsó „mozgás” is a sűrűből, egy bika képében.
Nem kellett sokat nézelődnöm, hogy felismerjem, a bika paraméterei bőven beleférnek a kapott instrukcióba. (Csak villás lehet, és maximum 6-7 kiló!)
A bika elég gyorsan megindult a nyílt terepen a tehén után, így aztán halkan, de felgyorsulva cseréltem a keresőt, puskára.
Körülbelül félúton lehetett a kukorica felé mikorra célba vettem, de nem akart megállni.
Persze, pisszenni sem mertem, csak követtem a céltávcsőben, a szűk 100 méterre gyalogló bikát.
Egyszer aztán, úgy tíz méterre a kukoricatábla szélétől megállt, és keresztbe fordulva visszanézett.
Azonnal lőttem.
A bika megrogyott, majd rohanásba kezdett a tábla mellett.
 Mintegy 50 métert tudott megtenni, aztán összeesett és néhány mozdulat után elcsendesedett.

Már kaptam is a gratuláló telefont a Vadásztárstól, aki végig látta az eseményeket.
Jelezte, hogy pakol, és hamarosan indul hozzám.
Felhívtam Barátomat, röviden vázoltam az eseményeket, nem titkolva, hogy még most is majd kiugrik a szívem a helyéről.
Ő is úgy döntött, hogy abbahagyja a vadászatot és jön értem.
Sőt, mint később kiderült, felvette még, a területen levő két barátunkat is.
Mi, közben kimentünk a bikához, és a már majdnem teljes sötétben, a telefonnal csináltam róla pár képet.



Közben jön egy hívás barátomtól, elakadtak, segítséget kérnek.
Társam elmegy kihúzni Őket, én visszamegyek a lesre, összepakolok, üldögélek kicsit.
Távolról hallom az erőlködést a terepjáró kiszabadítása érdekében.
Aztán közeledik a fénycsóva, igaz csak egy. Mikor érkeznek, elmondják, hogy nem sikerült kihúzni a kocsit, majd holnap traktorral.
Nagy bánatom, hogy a fényképező gép is abban maradt, csak a telefonnal készülhetnek képek.
Hamarosan négyen verték el alaposan a hátsómat, de egy cseppet sem bántam.



Köszönöm Diana, és persze köszönöm nagylelkű Barátaimnak, akik hozzásegítettek ehhez a csodálatos élményhez.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10479 Dátum: 2014. November 11. - 13:56:45 »

Nagyi! Gratulálok a bikához!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #10480 Dátum: 2014. November 11. - 14:48:09 »

Az elsőhöz:  Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #10481 Dátum: 2014. November 11. - 16:37:33 »

Nagyi! Gratulálok a bikához! Emelem Igen
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10482 Dátum: 2014. November 11. - 21:25:15 »

Gratulálok Nagyi az ELSŐHÖZ! Igen Taps
Kövesse még jó pár.......
 Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10483 Dátum: 2014. November 21. - 09:07:02 »

Cervus sommelierus . . . !      Piál  Vigyorog



Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10484 Dátum: 2014. November 21. - 21:52:39 »

Cervus sommelierus . . . !      Piál  Vigyorog




Cervus Spermus Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 [699] 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: