Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143064 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #120 Dátum: 2010. November 10. - 08:10:55 »

Pati üdv ! ""jöttek megbeszélés és fizetés nélkül...""  Fejvakarás Ezt nem értem  .  Régebben felhívtam egy vt. -t vadkár ügyében tőletek nem messze .
Udvarias beszélgetés , tájékoztatást kaptam a lehetőségekről  Igen   A Lényeg ez volt a legszimpatikusabb  Ördög Ördög  Igen , ha nem úgy viselkedik a vendég akkor oda többet nem megy !  Igen Igen Igen

Ez azt jelenti, hogy miután bizonyos szinten képben voltak, jöttek rabsickodni...  Nem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #121 Dátum: 2010. November 10. - 09:28:55 »

Az egyéb tevékenységről megint a tsz-ek junak az eszembe  Stoel. A melléküzemágak, amelyek nem mezőgazdasági tevékenységet folytattak (pl. üvegmosók, asztalosok, stb).
Ez is egy megoldás lehetne.

Ilyesmin törpölök én is.
Költségmegtakarítás ágon nincsenek nagy csodák, a területhez tartozó hivatásos látszám, annak bére, juttatásai adottak. Az üzemanyag, energia és alkatrészárak adottak, a gépbeszerzési költségek szintúgy. A haszonbérleti díj 10 évre kötött. Ha a telefonköltséget megfaragjuk, nő az üzemanyagköltség. Ha a gépberuházást elnapoljuk, csökken az amortizáció, de megugrik az alkatrész és javítási költség. A mg-i vadkár nálunk arányaiban nem annyira jelentős tétel, hogy ezen érdemleges költségmegtakarítást lehessen elérni, ha a viszonylagos békét meg akarjuk őrizni a gazdákkal.
Akárhány kört futok is gondolatban, csak abban látom a kiútat, hogy a bevételi ágon kell változtatni, és eltolni a bevételforrást a gímcsonttól valamilyen más irányba.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #122 Dátum: 2010. November 10. - 09:49:20 »

Németh Lajos  Wave !
""" eltolni a bevételforrást a gímcsonttól valamilyen más """ Pl. Természet járó , Fotós stb. bakancsos turizmus / a hozzá illő megfizethető szállással  és ellátással  Wave / Egy példa : a hivatásos vadász elméletileg kint van a területen " kb 8-10 órát " ez mínusz költség .., van két turista fizet szállás + kísérés 5-5 ezer ft. Akkor ez már nem kiadás , hanem bevétel . Fásítási program , persze nem üzleti céllal / hogy ne kelljen munkásokat alkalmazni   Ördög / Területenként és az adottságoknak megfelelő " Nem lehúzó " vendéglátás és program . Szerintem . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #123 Dátum: 2010. November 10. - 10:52:18 »

Ilyesmin törpölök én is.

Akárhány kört futok is gondolatban, csak abban látom a kiútat, hogy a bevételi ágon kell változtatni, és eltolni a bevételforrást a gímcsonttól valamilyen más irányba.


Lajos egy ötlet fizetős madár-vad les fotózáshoz. Igaz egy picit szoktatni a madarat etetni a vadat és nem háborgatni azt az egy-két lest.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #124 Dátum: 2010. November 10. - 11:06:55 »

Lajos egy ötlet fizetős madár-vad les fotózáshoz. Igaz egy picit szoktatni a madarat etetni a vadat és nem háborgatni azt az egy-két lest.

Erdei iskola?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #125 Dátum: 2010. November 10. - 11:27:57 »

Ilyesmin törpölök én is.
Költségmegtakarítás ágon nincsenek nagy csodák, a területhez tartozó hivatásos látszám, annak bére, juttatásai adottak. Az üzemanyag, energia és alkatrészárak adottak, a gépbeszerzési költségek szintúgy. A haszonbérleti díj 10 évre kötött. Ha a telefonköltséget megfaragjuk, nő az üzemanyagköltség. Ha a gépberuházást elnapoljuk, csökken az amortizáció, de megugrik az alkatrész és javítási költség. A mg-i vadkár nálunk arányaiban nem annyira jelentős tétel, hogy ezen érdemleges költségmegtakarítást lehessen elérni, ha a viszonylagos békét meg akarjuk őrizni a gazdákkal.
Akárhány kört futok is gondolatban, csak abban látom a kiútat, hogy a bevételi ágon kell változtatni, és eltolni a bevételforrást a gímcsonttól valamilyen más irányba.


Ha megnézzük a vadgazdálkodási ágazat költség és bevétel összetételet több évre visszamenőleg akkor láthatjuk, hogy gyakorlatilag a költségek nem nagyon nőttek, a költségek összetétele ugyanaz, a vadkár nem nagyon változott (érdemes megnézni Bleier Norbert kutatását ezzel kapcsolatban). Egyértelműen a bevétellel kell mahinálni. 2005 óta zuhanó repülésben van a külföldi vendégek által itt hagyott pénz mennyisége, viszont ezzel párhuzamosan egyre több vadat hoznak terítékre fizetős vendégként a hazai vadászok és hihetetlen mértékben nő a szolgáltatásokért kifizetett összeg. Érdemes megnézni az OVA-s adatokat. Persze torzítja az, hgoy sok dologról nem vezet könyvelést az adott vadásztársaság, sok pénzt nem mutatnak vagy vallanak be. De a kilábalást én is a szolgáltatások újra gondolásában látom. Leskunyhókat biztosítani fotósoknak, fotóst kísérni mint egy vadász vendéget. További lehetőség a klaszteresedés és a turizmus új módon való felfogása és alkalmazása, kistérségi összefogásal. Hisz a turizmusnak a legnagyobb a multiplikátor hatása.

Kun Gábor
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #126 Dátum: 2010. November 10. - 13:13:47 »

De a kilábalást én is a szolgáltatások újra gondolásában látom. Leskunyhókat biztosítani fotósoknak, fotóst kísérni mint egy vadász vendéget. További lehetőség a klaszteresedés és a turizmus új módon való felfogása és alkalmazása, kistérségi összefogásal. Hisz a turizmusnak a legnagyobb a multiplikátor hatása.

Kun Gábor
Ebben igazad van, Gábor, de azt is látni kell, hogy ez a "piac" alaposan le van fedve, jelentős konkurenciával kell számolni. Minden nemzeti park, számtalan közhasznúnak vagy civilnek álcázott egyesület próbál ebből üzletet csinálni, se szeri se száma a meghirdetett madárvártáknak, szakvezetett túráknak, gyalog, kenuval, szekéren.


A fentebbi hozzászólásokban említett dolgokat pedig nem igazán értem. Hogyan lehet a bakancsos turizmusból üzletet csinálni? Útdíjat szedni? Becsületkasszát tenni az ösvény elejére? A turista gyalogol, ha egy menedékházat lát megiszik egyet a legolcsóbb sörből, esetleg egy kávé az otthonról hozott szendvics mellé. Szerintem - meg ne haragudjon senki! - ezek elég életszerűtlen ötletek.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #127 Dátum: 2010. November 10. - 13:39:06 »

Ebben igazad van, Gábor, de azt is látni kell, hogy ez a "piac" alaposan le van fedve, jelentős konkurenciával kell számolni. Minden nemzeti park, számtalan közhasznúnak vagy civilnek álcázott egyesület próbál ebből üzletet csinálni, se szeri se száma a meghirdetett madárvártáknak, szakvezetett túráknak, gyalog, kenuval, szekéren.


Igen,de iszonyat pénzt kérnek el. Tehát alá kell menni az áraknak keményen, hirdetni hirdetni és nem itthon. Tovább megyek nem tudom nem ismerem a kertek világát nem érné meg létesíteni egy kisebbet ahol van esély is? De akkor vigyük tovább a gondolatot a kisebb világ felé. Hány olyan melegházat tudsz mondani itthon ahol kattintgatni lehet akár lepkéket is.... vagy legyen más madarak tény és való az ölyveknél kőkemény etetés folyik. Miért ne lehetne a VT által ezt megoldani. Zsigereléskor kőkeményen meghatározni hogy hova viheti. Vegyük alapul a gyíkokat tudom sok van belőle én itt egy helyet tudok itt nálunk ahol 90% eséllyel beléjük futhatok. Nem lenne rá igény?  Vagy gyurgyalag,jégmadár fotózás csak meg kell találni. Sokan próbálkoznak saját les,itató készítésével egy darabig biztos tudják csinálni. Csak hosszabb távra kellene berendezkedni sokkal hosszabbra és törődni vele. Mindezt nem horror áron mert amikről olvasok hát nem az én pénztárcámhoz szabták.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #128 Dátum: 2010. November 10. - 13:44:21 »

Sőt tovább megyek nem kicsit.
Teszem azt meg van az itató,etető les. Nincs bejáratva érdemes lenne elgondolkodni azon hogy nem sokan engedhetik meg maguknak a jó minőségű teleobjektíveket. De azt mondja a VT hogy beruházok 2-3 elterjedtebb géptípus teléjébe és BÉRBE adom arra az időtartamra amíg a kuncsaft itt van.
Hasamra ütök a lesre kiülést akár ingyen is adhatom ha az optikát bérli!!!
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #129 Dátum: 2010. November 10. - 13:45:35 »

...

Akárhány kört futok is gondolatban, csak abban látom a kiútat, hogy a bevételi ágon kell változtatni, és eltolni a bevételforrást a gímcsonttól valamilyen más irányba.

Ez már megtörtént, elég sok helyen.
Az utóbbi években már kifejezetten jó szarvasos helyeken is előfordult, hogy disznóhajtásból/terelésből több bevétele volt a jogosultnak mint a bika vadásztatásból.

Egy hazai vendégeknek értékesített vd hajtás a társaságnál (60000Ft/fő, 20-22 vadásszal) kb 1,2 millió ft. Egy 10kg-os gímbika ugyanott kb 1,3 mill Ft, tehát nagyságrendileg ugyanannyi. Nincs is miről beszélni, sokkal egyszerűbb és főleg biztosabb pénz a vd hajtás, mint a bikára vadásztatás.

Tavaly ráadásul még gyengén is sikerült a szeptemberi produkciónk, a panzióban -ahol elszállásoljuk a külföldi vendégeket- több pénzt hagytak, mint a vadásztársaságnál. (meg kell hagyni, minden nap ittak annyit, mint egy kőművesbrigád  Vigyorog ) Szóval mi (is) elmentünk abba az irányba, hogy amint az a pár visszajáró vendég elment, lőhetik a tagok a bikát, de tagi vd hajtás az viszont nincs, és nem is lesz.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #130 Dátum: 2010. November 10. - 13:46:44 »

Igen,de iszonyat pénzt kérnek el. Tehát alá kell menni az áraknak keményen, hirdetni hirdetni és nem itthon. Tovább megyek nem tudom nem ismerem a kertek világát nem érné meg létesíteni egy kisebbet ahol van esély is? De akkor vigyük tovább a gondolatot a kisebb világ felé. Hány olyan melegházat tudsz mondani itthon ahol kattintgatni lehet akár lepkéket is.... vagy legyen más madarak tény és való az ölyveknél kőkemény etetés folyik. Miért ne lehetne a VT által ezt megoldani. Zsigereléskor kőkeményen meghatározni hogy hova viheti. Vegyük alapul a gyíkokat tudom sok van belőle én itt egy helyet tudok itt nálunk ahol 90% eséllyel beléjük futhatok. Nem lenne rá igény?  Vagy gyurgyalag,jégmadár fotózás csak meg kell találni. Sokan próbálkoznak saját les,itató készítésével egy darabig biztos tudják csinálni. Csak hosszabb távra kellene berendezkedni sokkal hosszabbra és törődni vele. Mindezt nem horror áron mert amikről olvasok hát nem az én pénztárcámhoz szabták.

Aha, kezdem érteni, ezek nem rossz ötletek. Egy olyan hozadéka is lehetne a dolognak, hogy népszerűbbé, ismertebbé tenné a civil társadalom számára a vadászatot.
De a megvalósulás nekem még mindig egy kicsit a sci-fi kategóriába tartozik. Egyrészt ehhez kéne némi szemléletváltás, másrészt aki a fennmaradásáért küzd, az nem vágja a fejszét ilyen új dolgokba.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #131 Dátum: 2010. November 10. - 14:00:13 »

Zsolt68 Üdv ! """a bakancsos turizmusból üzletet csinálni? "" Nem üzletről van szó ! Hanem kiadás csökkentésről a vadásztársaságnak . A bakancsost úgy értettem , hogy meg tudja fizetni pl. egyetemista , takarítónő és hosszú a sor ,. Jobb a sűrű fillér , mint a ritka forint / igaz ez több munkával jár . Sokan lenézik a külföldi vadászatokat  Fejvakarás  nézve a falka vadászatról szóló videókat , vagy hajtásokat nagyobb a nézősereg mint a vadászok száma . Nálunk ??  Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #132 Dátum: 2010. November 10. - 14:17:47 »

Ez már megtörtént, elég sok helyen.
Az utóbbi években már kifejezetten jó szarvasos helyeken is előfordult, hogy disznóhajtásból/terelésből több bevétele volt a jogosultnak mint a bika vadásztatásból.

Idén minket is erre mozdít a kényszer, de a gondolataim inkább a vadászat körén kívül eső dolgok felé járnak.
Részint azért, mert jó hajtást sem lehet nyakló nélkül csinálni, másrészt azért, mert ezzel gyakorlatilag az utolsó lehetőségek egyikét vesszük el saját magunk elől.
Bikát mondhatni évek óta nem lövünk, bakot sem, fácán, nyúl nincs, ha a disznólövést is erősen korlátozzuk tagi körben, hamar eljutunk oda, hogy fizetővendég kísérők és hajtók leszünk  a saját területünkön.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #133 Dátum: 2010. November 10. - 14:21:57 »

Zsolt68 Üdv ! """a bakancsos turizmusból üzletet csinálni? "" Nem üzletről van szó ! Hanem kiadás csökkentésről a vadásztársaságnak . A bakancsost úgy értettem , hogy meg tudja fizetni pl. egyetemista , takarítónő és hosszú a sor ,. Jobb a sűrű fillér , mint a ritka forint / igaz ez több munkával jár . Sokan lenézik a külföldi vadászatokat  Fejvakarás  nézve a falka vadászatról szóló videókat , vagy hajtásokat nagyobb a nézősereg mint a vadászok száma . Nálunk ??  Fejvakarás

Szia Lacus! Én csak azt nem értem, hogy bakancsos turistából hogyan lesz egyetlen fillér is? Miért, kinek fog fizetni?  A másik meg, hogy meglátásom szerint a vadásztársadalom egy része a turistákat a pokolba kívánja, nem hogy még a területére akarná csalogatni!
Vagy olyasmire gondolsz, mint a fotószafari? Esetleg látványossággá tenni, mint a falusi vendéglátásban egy disznótort, vagy lekvárfőzést? Ez nekem azért elég meredek! Nem is beszélve arról, hogy ez egy egészen más szakma.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #134 Dátum: 2010. November 10. - 14:36:39 »

Zsolt68 ! Igen hasonlóra gondolok mint a fotós szafari , bevétel meg úgy hogy a vt. vadászháza legyen a szállás . Rönkház , francia ágy deszkából vagyis puritán . Egy ismerősöm fia és barátai így járták Afrikát 1 évig  Igen Pálma faház , sárkunyhó és hasonló luxus / amúgy ismerve őket megtudták volna fizetni az 5 ***** -s szállót is / De akkor hol a kaland és az élmény ? Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: