Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801580 alkalommal)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #765 Dátum: 2010. Június 07. - 20:04:14 »

A cseh bika szerintem messze elbújhat.... gyozo
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
forsterh
Vendég
« Új üzenet #766 Dátum: 2010. Június 07. - 20:12:07 »

A cseh bika szerintem messze elbújhat.... gyozo

Ez egy magashegyi körülmények között végzett kísérlet, ahol etetés nélkül életben sem maradt volna a gímszarvas.... Egy kertben kiteleltetve és szezámpogácsával és lucernaszénával etetve ilyen eredményeket értek el a trófeaképzésben.... Azért ezek nem semmi dolgok és ráírányították a figyelmet a gímszarvas trófeaképzésének manipulálhatóságára és onnan kezdve aztán nincs megállás... lásd az új-zélandi bikákat....
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #767 Dátum: 2010. Június 07. - 20:22:48 »

Na igen...
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #768 Dátum: 2010. Június 07. - 21:39:09 »

Azok a jó kis téli bakok... Ördög Ördög Ördög

Ki beszélt bakról...? Egyébként kellett kikészítenem télen elhullot bakot....de a fehérítés szempontjából a csont ugyanaz mint a szarvasé, vagy dámé.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #769 Dátum: 2010. Június 08. - 11:48:26 »

Ki beszélt bakról...? Egyébként kellett kikészítenem télen elhullot bakot....de a fehérítés szempontjából a csont ugyanaz mint a szarvasé, vagy dámé.

Bakról szólt az előzmény... Bion Bion  Tudod, mindent kiforgatunk. Nyihi Nyihi Nyihi
Természetesen nyilvánvaló, hogy télen szarvasra gondoltál!  Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #770 Dátum: 2010. Június 08. - 17:42:50 »

A hidrogén CSAK akkor fejti hatását ha a kezelt csont meleg/forró. Tedd bele forró vízbe pár percre, hogy a csont felmelegedjen, és utána fújd le. Ha nem fehérszik ki, ugyanezt csináld mégegyszer, és kösd bele nájlonba (zacskó, zsák). Az agancstőnél kösd át, az a lényeg hog ne szellőzzön...utána tedd meleg helyre....én ilyenkor a padlásra teszem, télen a kályha mellé.

Ez úgy ahogy van hülyeség!
Nem azt mondom, hogy nem lesz jó, de azt kijelenteni, hogy CSAK meleg csonton fejti ki hatását, hát....
Jópár embert ismerek, akik készítenek ki trófeát! Én is fehérítettem már jónéhányat, de kivétel nélkül a kihűlt, lehúsolt, zsírtalanított csontra kenem 2-3-szor a peroxidot és egy napra a pincében hagyom. Aztán lemosom és a napon megszárítom! Hófehér csontot kapunk ezzel a módszerrel!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #771 Dátum: 2010. Június 08. - 19:48:35 »

Ez úgy ahogy van hülyeség!
Nem azt mondom, hogy nem lesz jó, de azt kijelenteni, hogy CSAK meleg csonton fejti ki hatását, hát....
Jópár embert ismerek, akik készítenek ki trófeát! Én is fehérítettem már jónéhányat, de kivétel nélkül a kihűlt, lehúsolt, zsírtalanított csontra kenem 2-3-szor a peroxidot és egy napra a pincében hagyom. Aztán lemosom és a napon megszárítom! Hófehér csontot kapunk ezzel a módszerrel!

Természetesen igazad van, aki nagyiparban csinálja nem szórakozik ilyennel...nem is érdemes. A pincébe se kell letenni, meg elég egyszer lefújni/lekenni (én fújom). De a frissen főzött friss csont más kategória...ami napokat száradt főzés (zsírtalanítás) után, az felénk úgy kezelendő mint a dögön talált. A régi megsárgult trófeákat, amiket a kiállításokra hurcipálnak egy-két hétig aztatják hideg vízben, utána felforrósítják, és kapja a hidrogént. Az aztatás és forró vízbe mártás szerintem egyaránt fontos. Lehet az is hogy tévedek.... Egyébként a pince azért kell, mert hűvös és sötét...a hidrogén melegen sokkal gyorsabb és erősebb kémiai reakciókat végez...a zsáktól nem tud elpárologni, és jobban mar(fehérít) melegen. A zsákos módszert "melegen" tudom ajánlani a régi (dögön talált) trófeák esetében. Nem csak a hús rohad, de a koponyavarratok is...nem tudod rendesen lefőzni (zsírtalanítani) mert szétesik. Egyszerűen mire az ősszes ín, cafranf rendesen lefő addigra a koponyavarrattok és szétfőnek. Elég kellemetlen dolog a ragasztás, én jól tudom. A vékony rétegeket a peroxid lemarja a zsákban, az nélkül meg ragasztasz, vagy szagos lesz egy darabig.

Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #772 Dátum: 2010. Június 10. - 15:07:48 »

Gratulálok Tomi!Sokáig főtt?Visszatérve a hullott agancsokhoz,én soha nem teszem fel fixen a falra,mert szeretem őket időnként kézbe venni,újra átélni a megtalálásuk történetét.Én sem mosom le az agancsokat,sőt még a rózsájukat sem piszkálom.Szépek a dámok is...kááár értük! Wave
Én az ebédlőben tettem fel, pont azzal szemben,ahol ülök. Kajálás közben le sem veszem a szemem róluk, meg egyfolytában vigyorgok, mint a tejbetök. A többiek már nem is nevetnek rajtam. Mindig eszembe jut a megtalálásuk története.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #773 Dátum: 2010. Június 11. - 14:02:51 »

Ez egy magashegyi körülmények között végzett kísérlet, ahol etetés nélkül életben sem maradt volna a gímszarvas.... Egy kertben kiteleltetve és szezámpogácsával és lucernaszénával etetve ilyen eredményeket értek el a trófeaképzésben.... Azért ezek nem semmi dolgok és ráírányították a figyelmet a gímszarvas trófeaképzésének manipulálhatóságára és onnan kezdve aztán nincs megállás... lásd az új-zélandi bikákat....

Akkor, ha jól értem szavaidat, szerinted, ha ezt a bikát elvinnénk a szarvas számára megfelelőbb  élőhelyekkel rendelkező Új-Zélandra, akkor már a következő éveben torzonborz koronát növesztene....fiai pedig elérnék a 3-3,5 mázsás élőtömeget és a 14-16 kilós trófeatömeget...mert az élőhely kitűnő?

Így gondolod?
Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #774 Dátum: 2010. Június 12. - 00:26:56 »

Akkor, ha jól értem szavaidat, szerinted, ha ezt a bikát elvinnénk a szarvas számára megfelelőbb  élőhelyekkel rendelkező Új-Zélandra, akkor már a következő éveben torzonborz koronát növesztene....fiai pedig elérnék a 3-3,5 mázsás élőtömeget és a 14-16 kilós trófeatömeget...mert az élőhely kitűnő?

Így gondolod?
Akkor,ha jól értelek,van torzonborz korona?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #775 Dátum: 2010. Június 12. - 07:46:09 »

Akkor,ha jól értelek,van torzonborz korona?

 Bion

Persze nem ez a szakszerű elnevezés, de szerintem van:



 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #776 Dátum: 2010. Június 12. - 08:43:39 »

Az árvíz egyik áldozata, egy haverom találta és megkért, hogy készítsem ki neki! Most fől, aztán fehérítés és holnap mehet az alátétre! Majdteszek képet arról is!                                              

Trófeabírálat?
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #777 Dátum: 2010. Június 12. - 15:40:50 »

Trófeabírálat?
Ezt most miért kérded?
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #778 Dátum: 2010. Június 12. - 22:33:52 »

Bion

Persze nem ez a szakszerű elnevezés, de szerintem van:



 Emelem

A torzonborz dús,hosszú,erős szálú és kuszált(szőrzet).
Ez a korona viszont nem kuszált,hanem szabályos.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #779 Dátum: 2010. Június 13. - 10:40:15 »

 Mein Lieber Wildheger !
 Ördög Ná jááá .
Ilyenekkel van tele a Vértes.  Még ki is lógnak belőle...! Bion
Vogt óta meg néhány "ződkalap" alatt, a pénzsóvár gondolkodásmód a kuszált és torzonborz ... ! Nyihi
Kis változtatással : "Ha tudná szegény szarvasbika, hogy miért etetik, - inkább éhen döglene bújában" !
Tschüss !  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: