Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801674 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #675 Dátum: 2010. Május 22. - 08:48:05 »

Nem egyszer kerestem,hogy lehet sárga mezőt varázsolni a szövegbe.Egyszerűen fellelhetetlen.

Üdv Wildheger!

A jobb felső sarokban van egy szó, idézet. Ez minden egyes hozzászólás jobb felső sarkában megtalálható, ha be vagy jelentkezve a fórumba.

Ha erre a szóra ráklikkelsz, akkor már a Te válsz hozzászólás ablakod jelenik meg. Ebben a dupla szögletes zárójelek közötti rész [kfgfgi3] idézett szöveg [/liuhiu4hil] fog megjelenni sárga mezőben a válaszod felett. Az idézett szöveget is lehet törölni tetszés szerint, ez célszerű is, hogy elkerüljük a hosszadalmas ismétléseket.

Csak arra kell vigyázni, hogy a szögletes zárójeleket nehogy kitöröljük a bennük foglalt szavakkal.  Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #676 Dátum: 2010. Május 22. - 08:51:18 »

Ja és még annyi, hogy a 2. ilyen [/oiu5vhbi54u] után kell (sollen) beírni a hozzászólást, az már sima írásként fog megjelenni.
Remélem segítettem.  Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #677 Dátum: 2010. Május 22. - 09:01:46 »

Sziasztok!

Örülök a hozzászólásoknak!

A bika jobb szára két évben kettős jégágat hozott, a másik két évben simán egyet. Az érdekes az, hogy ez felváltva történt.

A bika zártkerti származású, de látjátok milyen szépen elvegyül a "tömegben" egy ilyen bika is, csak megfelelő környezetet kell neki találni. A szentpéterföldi nagy agancsok közül nem is lógott ki a sorból, és senkinek se jutott eszébe hormonkezeltnek csúfolni a bikát...Mert nem is az!

Ez egy értékes bika, és egyetértek Veletek abban, amit róla írtatok.

Wildheger és Forsteh vitája kapcsán érdekesebb lett volna a bal szár 4 évét végignézni, de azt nem fényképeztem le sajnos.

Serg! Jó láttad, a középág 50 centi körül van, 56 centis (az én száraimon).

 Emelem

Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #678 Dátum: 2010. Május 22. - 14:32:00 »

Antal Taps!

Ezért jó ez a fórum!Aki figyel,sokat tanulhat belőle.Azért nem gondoltam,hogy ez a bika kerti,mert akkor mindkét szárat megtalálták volna.A kettős jégágnak én is utánanéztem,mert bizony elég ritka.Ahogy látom,egyik évben osztott középágat rakott fel,majd később ezt elhagyta.
Wildheger!Nem kötekedni akarok,de ez nem genetikailag kódolt dolog?Mi lett ennek a bikának a sorsa?
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #679 Dátum: 2010. Május 23. - 06:42:47 »

Szia Csaba!

Ha megfigyeled, két évben is (a bemutatott 4 év közül) osztott középága volt, és érdekes módon ugyanakkor  kettős jégágat is fejlesztett.  Wave
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #680 Dátum: 2010. Május 23. - 11:05:14 »

Anti!
Ez is egy fiatal kerti bika. Itt is  "van minden, mint a búcsúban"! Nem gondolom, hogy "megerőszakolták", de kiválóan takarmányozták, - az biztos ! Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #681 Dátum: 2010. Május 23. - 11:51:05 »

Hát csoda egy Karácsony-fa az biztos Vigyorog
Igen,nem látszik rajta a hormonkezel trófeákra jellemző burjánzás és aránytalanság. Ilyen helyenek tudja megmutatni egy szarvas,hogy végül is genetikailag mire képes,mert a többit megadja neki a kert gazdája.
szépek-szépek ezek az agancsok,de nekem akkor is többet ér egy börzsönyi villás tízes,mert tudom,hogy azt a természet nevelte és nem a takarmány.
De azért szerintem olyan szempontból tényleg hasznosak az ilyen kerti jószágok,hogy megmutassák milyen genetikailag mire lennének képesek,ha a természetben ideális körülmények uralkodnának.
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #682 Dátum: 2010. Május 23. - 12:00:45 »

Szia Csaba!

Ha megfigyeled, két évben is (a bemutatott 4 év közül) osztott középága volt, és érdekes módon ugyanakkor  kettős jégágat is fejlesztett.  Wave
Anti!
Valóban, jobban megnézve a műkoponyán lévő száron is osztott középág van.Kerti bika esetében,mekkora jelentősége van a vérvonalnak?Ezek vitaminokkal felpumpált bikák?
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #683 Dátum: 2010. Május 23. - 14:21:23 »

Anti!
Ez is egy fiatal kerti bika. Itt is  "van minden, mint a búcsúban"! Nem gondolom, hogy "megerőszakolták", de kiválóan takarmányozták, - az biztos ! Emelem

  Kiválóan takarmányozták!
Ennyi és nem több!Ennyivel a Börzsönyben is több lesz a jó trófea,ha addig nem hal ki a szarvas!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #684 Dátum: 2010. Május 23. - 14:43:02 »

A szarvas nem hal ki!!!-----feltéve, hogy nem költözünk oda! Nyihi Nyihi Nyihi
Amilyen sokat lövünk mostanában...! Ördög Emelem
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #685 Dátum: 2010. Május 23. - 15:14:15 »

Dzsi-nek igaza van!
Ezért az észrevételéért nem leköpni kell, ergo minimum egy elnézés kérése.
Ha meg nem tudsz valamit használni, nem szégyen kérdezni!
Hidd el, fognak segíteni!

 Emelem  Igen köszi, de megvédem magam, ha kell. Itt nem érdemes...
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #686 Dátum: 2010. Május 23. - 18:38:07 »

Emelem  Igen köszi, de megvédem magam, ha kell. Itt nem érdemes...

Nem a védelmedre keltem!
Máson pöccentem be...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #687 Dátum: 2010. Május 23. - 21:09:06 »

Úgy kellett volna megszerkeszteni az egészet,ahogy a Punk-féle fórum van.Rákattintok a válaszra,úgy küldöm el az írásomat.

De ez nem az a Fórum! Más fórum, más szerkesztés, más szokások!
Tudni kell választani!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #688 Dátum: 2010. Május 23. - 21:16:11 »

De ez nem az a Fórum! Más fórum, más szerkesztés, más szokások!
Tudni kell választani!
  Mi van,mindenkinek velem van baja?
Úgy gondolom,nem bántottam azzal senkit,hogy nem  vagyok számítógép talentum!
Koncentráljatok inkább a szakmai kérdésekre!
Kicsit öreg vagyok ahhoz,hogy velem szórakozzatok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #689 Dátum: 2010. Május 23. - 21:49:03 »

  Mi van,mindenkinek velem van baja?
Úgy gondolom,nem bántottam azzal senkit,hogy nem  vagyok számítógép talentum!
Koncentráljatok inkább a szakmai kérdésekre!
Kicsit öreg vagyok ahhoz,hogy velem szórakozzatok!

Arról van szó, hogy ha valamit nem tudsz, nyugodtan kérdezz, segítünk.
Nem egyből azzal kezdeni, hogy ez vagy az a fórum jobb.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: