Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801581 alkalommal)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #435 Dátum: 2010. Március 09. - 20:27:23 »

Mindig csemegézek a neten.. nézzétek mit találtam cseh "szomszédainknál":
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #436 Dátum: 2010. Március 13. - 14:40:50 »

Ma találtam,kazlazás közben!.            .                                                                                                                                                                                 
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #437 Dátum: 2010. Március 13. - 22:11:57 »

 Voltam kint én is, a jól ismert két "bikámmal" találkoztam, már el sem futottak, csak néztek... aztán sajnos megijedtek, mert épp a kutyám nem volt megkötve... (gondolta a fene, hogy annyira az úthoz közel lesznek) ... és úgy döntöttek, hogy átmennek a vad-kerítésen, ami a csemetés körül állt... Hát mit ne mondjak, az a 2 méteres kerítés meg se kottyant nekik! Úgy másztak át, mintha mindig is ezt csinálták volna! Lassan, nyugodtan... igaz a leérkezésnél kicsit törtek, de nem vészes. Az egyikük már tart volt, de szinte frissen, még véres volt az egész tő. A kisebbik még hordja. Holnap szeretném lefényképezni őket, de kutyám nem viszem, úgy nehezebb a közelükbe menni, úgy vettem észre, hogy ha egyedül vagyok, közelebb engednek, kutyával pedig észre se veszem őket, csak a futásukat hallom.

 Névnapomra most kaptam szüleimtől vadászos dolgokat - kalapot, egy fácános táskát és egy szarvasos, női vadász felsőt - nagyon örültem, a sapit ki is próbáltam (kifordítható és a belseje narancs Nevet most már van mit felvenni a láthatósági mellényemhez XD )

Szép estét mindenkinek!!
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #438 Dátum: 2010. Március 13. - 22:57:43 »

Üdv Lajos!

Nem kell ahhoz vadásznak lenni, hogy kiismerje a területet, megismerje a Természetet. Sőt! Szerintem sokszor többet lát az az ember, aki nem vadászati szándékkal megy ki több okból kifolyólag.
.
.
.

Nem csak a vadászoké az erdő.

Szerintem most Neked kéne szólni. Én már nem merek. Stoel
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2010. Március 14. - 08:21:21 »

Szerintem most Neked kéne szólni. Én már nem merek. Stoel


Zsivány vagy Te Lajos!

De ebbe a csapdába nem sétálok be.

Véleményem lentebb olvasható.

Tisztelettel: Tonka  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #440 Dátum: 2010. Március 14. - 09:33:33 »

Sziasztok !

Anti, nem volt ebben sem a csapda, sem a zsiványság, de szerettem volna, ha szólsz néhány szót a természetben való viselkedés alapszabályairól.
Nem gond, megteszem én.

Kedves Fanni!

Tudnod kell, hogy ebben az időszakban éli át a vadállomány az év legnehezebb napjait. Az őszi tartalékok kimerültek, úgy az avar, mint a bőr alatt, a malacok követelik a jussukat, a szarvasfélékben erősen növekszik a vehem, a takarás jóformán nulla. Most viselik a legnehezebben a folyamatos zaklatást, a világ végére menekülnek, ha megrisztják őket.
"Bújdosó menekül, recsegnek az ágak,
Táguló szemével ott szűköl az állat..." /HBB - Mesél az erdő./
Nem véletlen az, hogy a vadászember január végétől puska helyett zsákot hord a vállán.
Ha tényleg szereted és meg akarod ismerni környezeted vadállományát, ilyenkor nem járod a vadrejtő sűrűket. Nyugodjanak, pihenjenek, ne fecséreljék erejüket felesleges menekülésel, stresszel.
Ne másszanak kerítést, a szarvast nem arra találták ki és a vadvédelmi hálót sem játszótéri mászóka céljára állította a tulajdonosa. Ha vadat szeretnél látni, vagy fényképezni, ülj fel egy repceszéli magaslesre és várj türelmesen, őz szinte biztosan kijön rá, kis szerencsével szarvast is láthatsz fényképezésre alkalmas körülmények között. ami fedett helyen, menekülés közben kevéssé valószínű.
A kutyát hagyd otthon, annak házőrzés a dolga.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sziju
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2010. Március 14. - 09:47:37 »

Mire megírtam a hsz-t, kidobott a gép, és Lajos pontosan azt írtad le, amit akartam.

Kedves Koszorú! Wave

Fogadd meg Lajos tanácsait!  Wave  A vad iránti tiszteletből és kíméletből.

Én még annyit tennék hozzá, hogy nem szerencsés, ha össze mászkáljátok a szórók környékét, sem ha megzavarjátok a kismalacos kocákat, vemhes őzeket és teheneket, bakokat. A vadásznak az az ismérve, hogy nem csak vadássza, hanem védi is a vadat.

Artemisz a Hold  és a vadászat istennője, ő segít a szülésnél, védelmezi a nőket és a gyermekeket is. A vadállatok úrnője. Gyakran vadászott ezüst íjával oroszlánra, párducra, szarvastehénre és szarvasbikára. Ennek ellenére ő volt gondozójuk, aki segítette, védte őket és utódlásukat biztosította. A szülő nők is gyakran hívták segítségül, és ő volt a dolgozó nők védelmezője is. Artemisz igen érzékeny volt a neki szentelt helyek és állatok megsértésére. Így történt, hogy miután Agamemnón király Artemisz ligetében levadászott egy szarvastehenet, hajóival Trója ostromára indult, megállt a szél, és a hajók semerre nem mozdultak. Saját lányát kellett feláldoznia emiatt az isteneknek. Artemisz harcos is volt, és a trójaiak mellett harcolt. A római mitológia Dianaként tiszteli.

Bízom benne, hogy mivel Te is lány vagy, megérted, milyen fontos a kicsinyek, az utódok, és a jövő védelme. Erdőben sétáljatok, amennyi jól esik, de kutya nélkül, és maradjatok távol azoktól a helyektől, ahol a vad menedéket talál. Wave
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #442 Dátum: 2010. Március 14. - 11:32:08 »

 Köszönöm a sok tanácsot, meg is fogadom mindet! Mosolyog
Lehet, hogy nem derült ki teljesen, hogy milyen ez a környék, ahol én voltam tegnap. Nos pont a várost elkerülő főút és a Rába mellett van, ahol mi sétáltunk tegnap még csak sűrű sincs, szálfás, ritka terület. Sajnos a folytonos zaklatás mindenképpen fennáll az út, a vasút és a szivattyú telep miatt, és még favágás is folyik a erdősáv szélén. Ezekért is rácsodálkoztam, hogy mit keres itt a két bika. Mert jó egy km-re már csendes,nyugodt és nagyon sűrű rész van. De hát ők tudják !
 A kutyámmal eddig sem volt gond, de mivel nem gondolta, hogy ilyen viszonylag nyílt terepen lesz bármi is, nem volt megkötve.

 A szóró pont az út másik felén, rendes nagy erdőben volt, igaz, nem tudtuk, hogy ott van, teljesen véletlenül találtunk rá, tegnap előtt. És sajnos nem a silótakarmány szagára, henm a dögszagra figyeltem fel.... De ez a vaddisznós részbe tartozik. Az viszont tény, hogy eléggé csalódtam az itten erdészetben, mert nem gondoltam volna, hogy a szórónál lövik ki a disznókat és a tetemeket minden különösebb cselekvés nélkül a szóró mellé dobálják. Majd teszek fel képeket a vaddisznós részbe.

 Köszönöm még egyszer a tanácsokat!  Emelem   Mosolyog  Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
mgabor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #443 Dátum: 2010. Március 14. - 17:28:29 »

Üdvözlök mindenki!
Nem járja valaki a fórumozok közül Gemenc területét?
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #444 Dátum: 2010. Március 14. - 18:17:17 »

Üdvözlök mindenki!
Nem járja valaki a fórumozok közül Gemenc területét?

Nem. De igény az lenne rá. Wave  Üdv a fórumon.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #445 Dátum: 2010. Március 14. - 20:07:44 »

Nos pont a várost elkerülő főút és a Rába mellett van, ahol mi sétáltunk tegnap még csak sűrű sincs, szálfás, ritka terület. Sajnos a folytonos zaklatás mindenképpen fennáll az út, a vasút és a szivattyú telep miatt, és még favágás is folyik a erdősáv szélén. Ezekért is rácsodálkoztam, hogy mit keres itt a két bika. Mert jó egy km-re már csendes,nyugodt és nagyon sűrű rész van. De hát ők tudják !

Ezekkel a zajokkal nem törődnek, mert megszokták, és tudják, hogy nem jelentenek veszélyt.

Ezt nagyon jól ki tudják tapasztalni. Sokkal nagyobb riadalmat tud okozni egy halkan osonó ember, mint a naphosszatt a közelükben bőgő motorfűrész.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #446 Dátum: 2010. Március 14. - 20:12:39 »

A szóró pont az út másik felén, rendes nagy erdőben volt, igaz, nem tudtuk, hogy ott van, teljesen véletlenül találtunk rá, tegnap előtt. És sajnos nem a silótakarmány szagára, henm a dögszagra figyeltem fel.... De ez a vaddisznós részbe tartozik. Az viszont tény, hogy eléggé csalódtam az itten erdészetben, mert nem gondoltam volna, hogy a szórónál lövik ki a disznókat és a tetemeket minden különösebb cselekvés nélkül a szóró mellé dobálják. Majd teszek fel képeket a vaddisznós részbe.

A "szóró"

Lehet, hogy nem is szóró az amire ráakadtál, hanem egy dögtér. Ahova a feleslegessé vált csontot, bőrt stb. rakják ki (egyébként szabálytalanul - hála a junijónak...), és - a lesből gondolva - az is lehet, hogy néha valaki megüli és lő rajta pár rókát.

Nem jellemző, hogy a szóró mellett mindjárt meg is nyúznák és kicsontoznák a vadat.

De ezeket csak így látatlanban írom, hisz Te láttad a helyszínt.  Wave

Ui.: A disznós topikba feltett képeid hatalmasak, nekem élvezhetetlenek így  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #447 Dátum: 2010. Március 14. - 21:31:00 »

 A nagy képekért bocsánat, a fényképezőmet szeretem ebben a felbontásban használni, sokkal jobbak a képek.
Biztos, hogy szóró volt, mert, kukorica csutkák, némi siló-maradvány és egy sókocka a fába hajtott csavaron... Szomorú, hogy még csak nem is ássák el, vagy fedik, le, de ez van, helytől függ.

 A halkan osonás sosem jön össze, pedig meg szoktam próbálni Mosolyog Normál hangon beszélgettünk a párommal, és tényleg nem is agyba-főbe menekültek. Valószínűleg elég sok embert láttak már, és még fiatalok is. De ezt megint csak ők tudják Nevet

 Ma is voltunk egy rövid erdei sétán, gyönyörű az erdő! Teli hóvirággal, és csillagvirág is nyílik szép számmal. Sokan kint voltak az erdei úton (bár a sok relatív szó - egy család és két biciklis)

És az idei első agancsom  (úgy örültem neki Nevet jó régi, de épp marokba illő! Párom mondta, hogy hogy ilyen kis darabot észreveszek - ahogy elérte a cipőm szokatlan hangja volt, ezért néztem le  Vigyorog )


 
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #448 Dátum: 2010. Március 14. - 21:34:48 »

A nagy képekért bocsánat, a fényképezőmet szeretem ebben a felbontásban használni, sokkal jobbak a képek.
 

Abban a felbontásban használod a géped, amilyenben akarod természetesen, de így a képeid élvezhetetlenek.
Az imagerzen ott a lehetőséged, hogy beállítsd mondjuk 1024-es méretre, akkor nem kell görgetni fel-le-oldalt, hogy lássunk valamit.

Bevallom, az első után feladtam. a többit meg sem néztem. Had ne kelljen már dolgoznom vele.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #449 Dátum: 2010. Március 14. - 21:40:56 »

 Rendben! gyozo  KAP
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: