Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801674 alkalommal)
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #360 Dátum: 2010. Február 27. - 17:06:10 »


Szia MACI10! Wave

Most jól megleptél, mert már emlékszem, hogy évekkel ezelőtt beszélgettünk erről a problémáról a selejtezés kapcsán....
Két dolognak örülök....
1. Hogy figyelsz rám... és ez egy jól eső érzés a számomra.... Igen
2. Évekre visszamenően sem változott a véleményem.....

Köszönöm szépen
Szia Zoli,nincs mit.Somogyországban mi a helyzet?Találtak jó szárakat,netán párokat?Ha van elfekvőben egy -két jó fotód feltehetnéd.Köszi szépen. Wave
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #361 Dátum: 2010. Február 27. - 19:02:40 »

Üdvözöllek!
Az általad készített és fórumról letöltött képek között egy perc alatt találtam hármat,amelyiknél nincs befűződés a határozott középág mögött.Tehát nem minden esetre érvényes állításod.Abban viszont igazad van,hogy megvannak az evolúciós okok.Találtam olyan trófeát is,aminél a középág hátrafelé van,ebben az esetben a befűződés az első felén van.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2010. Február 27. - 20:58:00 »

Szia Zoli,nincs mit.Somogyországban mi a helyzet?Találtak jó szárakat,netán párokat?Ha van elfekvőben egy -két jó fotód feltehetnéd.Köszi szépen. Wave
Szai MACI10!
Nem fényes a helyzet..... kb 5 bikáról tudok olyanokról, amelyeknek nehezebb volt a félszára, mint 5 kg... a többi nagyon gyenge és főleg az hogy nagyon kevés.... röpke 10 nap alatt azért jól ledúródott az agancs és sokan már nem is járnak, mert olyanokat találnak, amiket Te is ma feltettél....elfiatalodott az állomány, ehhez nem fér kétség és nem is kicsit.......
A meglesett pillanatokban találsz idei agancsokról készült fotókat... ezek mind somogyiak és a kerületemben dobták el a bikák.....ezeknek a nagyja 3,8-4 kg között váltakozik, de nem sok volt ilyen sem......
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2010. Február 28. - 10:34:19 »

Üdvözöllek!
Az általad készített és fórumról letöltött képek között egy perc alatt találtam hármat,amelyiknél nincs befűződés a határozott középág mögött.Tehát nem minden esetre érvényes állításod.Abban viszont igazad van,hogy megvannak az evolúciós okok.Találtam olyan trófeát is,aminél a középág hátrafelé van,ebben az esetben a befűződés az első felén van.

Igen ! Ez nagyon kedves, bár nem látom ezeket a fotókat! :Mosolyog Inkább az érdekelne, hogy akkor alulról a második ág az milyen ág jégág-é avagy középág -é????  Bion Bion Bion Mert ezt még nem voltál hajlandó az újólagos hozzászólásom után megerősíteni.  Wave
Naplózva
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #364 Dátum: 2010. Február 28. - 12:39:13 »

Tavalyi villás.
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #365 Dátum: 2010. Február 28. - 13:55:50 »

Gratula!
 Én is kint voltam,... de csak két őzsutával futottam össze :'(
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #366 Dátum: 2010. Február 28. - 14:35:31 »

Melyik részeket járod?
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #367 Dátum: 2010. Február 28. - 19:10:06 »

Hát ma és tegnap Sárvár közvetlen közelében, a két híd (Nádasdy és a régi) közti, város felöli oldalát, mert arra lakok és mert van két fiatal bika. Friss ürüléket és nyomokat találtam ma is, de valószínűleg március közepe táján kezdik. Egyébként meg Ikervárnál járok, Gógán, gázút, omlások, stb.... Sajnos kevés az időm, mivel csak hétvégén vagyok otthon....
De ma volt kint egy ismerősöm a gázúton és egy borj-agancsot hozott ki a tacskója a bozótból... ezek szerint itt is márciusban kezdik....
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #368 Dátum: 2010. Február 28. - 20:31:00 »

Középág,de a biká-é!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #369 Dátum: 2010. Március 01. - 05:19:22 »

Középág,de a biká-é!

Na jól van. Ez egy örök tanulság a számomra. Te túl okos vagy hozzám, úgy hogy ne haragudj, ha a jövőbeni felvetéseidet komment nélkül fogom hagyni......
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #370 Dátum: 2010. Március 02. - 08:01:52 »

Sziasztok!  Wave
Tegnap kimentem keresgélni! Agancsot sajnos nem találtam, viszont nagyon sok akác volt frissen verve, max 1-2 naposan! Kérdésem az lenne, hogy az agancslevetés előtt mennyivel kezdi el rázni, verni az agancsot? Elég nagy terültete bejártam, de agancsot mégsem találtam! Megelőzhettek, vagy csak még nem esett le a bikák fejéről?
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #371 Dátum: 2010. Március 03. - 12:44:08 »

Megelőzhettek, vagy csak még nem esett le a bikák fejéről?     Szia szerintem az előbbi is meg az utóbbi is ,de nem vagy ezzel egyedül, ne csüggedj. Okos
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #372 Dátum: 2010. Március 03. - 17:32:19 »

FELHÍVÁS

A Vadex Mezőföldi Zrt. a vagyonkezelésébe tartozó erdőterületeken, az Erdőről, az Erdő védelméről és az Erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. Törvény 94. § (1) b pontja alapján 2010. február 15-től 2010. május 15-ig korlátozza az erdőterület látogatottságát, és sajátkezelésű vadászterületén megtiltja a hullott agancs gyűjtését.
 

Ezen időszakban az erdőterületen, a gondozott turistaútvonalak kivételével, csak a szakszemélyzet, az engedéllyel rendelkező személyek, valamint a vadászatra jogosultak tartózkodhatnak.
Az intézkedés kiterjed:

    * - a Gaja-Tájcentrum területére,
    * - a Vadex Zrt. fehérvárcsurgói, tímári, vadhányási, vadaskertjeire,
    * - a Mór-Bakonysárkány-Aka-Súr-Bakonycsernye-Szápár-Inotapuszta-Hétházpuszta-Gúttamási-Kincsesbánya-Fehérvárcsurgó-Bodajk települések között fekvő állami erdőterületekre.

A fenti intézkedés betartását a Vadex Zrt.. a rendőrhatóssággal együttműködve ellenőrzi.

Az előírás megszegője a jogszabályokban megfogalmazottaknak megfelelően 50 000.-Ft pénzbírsággal sújtható.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2010. Március 03. - 18:17:03 »

FELHÍVÁS

A Vadex Mezőföldi Zrt. a vagyonkezelésébe tartozó erdőterületeken, az Erdőről, az Erdő védelméről és az Erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. Törvény 94. § (1) b pontja alapján 2010. február 15-től 2010. május 15-ig korlátozza az erdőterület látogatottságát, és sajátkezelésű vadászterületén megtiltja a hullott agancs gyűjtését.
 

Ezen időszakban az erdőterületen, a gondozott turistaútvonalak kivételével, csak a szakszemélyzet, az engedéllyel rendelkező személyek, valamint a vadászatra jogosultak tartózkodhatnak.
Az intézkedés kiterjed:

    * - a Gaja-Tájcentrum területére,
    * - a Vadex Zrt. fehérvárcsurgói, tímári, vadhányási, vadaskertjeire,
    * - a Mór-Bakonysárkány-Aka-Súr-Bakonycsernye-Szápár-Inotapuszta-Hétházpuszta-Gúttamási-Kincsesbánya-Fehérvárcsurgó-Bodajk települések között fekvő állami erdőterületekre.

A fenti intézkedés betartását a Vadex Zrt.. a rendőrhatóssággal együttműködve ellenőrzi.

Az előírás megszegője a jogszabályokban megfogalmazottaknak megfelelően 50 000.-Ft pénzbírsággal sújtható.


 Igen
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #374 Dátum: 2010. Március 03. - 18:31:50 »

"A fenti intézkedés betartását a Vadex Zrt.. a rendőrhatóssággal együttműködve ellenőrzi."   Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: