Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801659 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2340 Dátum: 2013. Július 31. - 07:59:26 »

Összehasonlító (comparativ) anatómia .  A koponyát meg a lábszárcsontot még nem is láttad . . . !     Meglepődött  Ördög  Vigyorog





 Wave Emelem

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2341 Dátum: 2013. Július 31. - 11:14:19 »

Ebből a palettából meg bőven lehet kikeverni különböző árnyalatú szarvasokat hús-, trófea-, barkásagancs termelésre. . . !!!  Mint ahogy ezt , az agancsnövelésért meg is tették már a XIX. század végén , a XX. második felében , manapság a magánkertekben aztán meg mindent bele. . . !   Táncol  OOO
 Wave Emelem

Filogenetika (törzsfejlődéstan, származástan) .

Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2342 Dátum: 2013. Július 31. - 13:44:00 »

Elaccc  Emelem Gyönyörű agancsos p 18 jégággal p 20as volna gemencen. Kacsint  Hiába a jégág nekem fontos mint írtam.(Károlynak)  A dámok között király lenne Tamásiban. Igen Stoel   Mátraderecske mátol fogalom számomra gratulálok.  S.Peti Wave
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2343 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 14:40:35 »

Nem az a bizonyíték szefókám, hogy a lovuzdar oldalról leszedsz egy olyan fotót ahol három hullott agancsot látni egy helyen! Hanem az, mikor közel 10 éven keresztül figyeled (figyelitek) a bikát, és a  kísérőit, amiknek teljesen más az agancsuk! Felszeded az agancsait minden évben ugyan arról a helyről, (a kísérő bikák agancsait is felszeded!!!), meg amit megfigyelsz, ami kiemelkedő, sérült rózsatöves, egyedi agancsot hord... Bejárod a szarvasbika élőhelye közeli falvakat, érdeklődsz, fotózol, megtaláljátok a bika hullott agancsait és beszélgettek róla, lefotózod, kezedben tartod, de nincs másik hasonlóan egyedi sérült rózsatöves agancs sehol a környéken, hasonló súlyban, hasonló szín,gyöngy, ágszám...stb, a kísérő bikák között sem. Végül elviszed az összes hullott szárat az elejtőhöz és újból megbeszélitek, merre járt a bika, hogyan fejlődött...stb. Ez az igazi bizonyíték, nem amit ti (a "bermuda háromszög") a lovuzdar hullott agancs topikjából letöltögettek és ide teszitek  Nooormalis?. Ez szánalmas és gyerekes... méghogy bizonyíték..., mire a kapálózásodra a dilettantizmusodra?  Nyihi

Engem nyugodtan nevezhetsz egy kis agancsozgató kívülálló hülyegyereknek, aki nem ért semmihez, de a fotókon látható embereket légyszíves ne minősítsd, ráadásul úgy, hogy magadat fényezed!


Kedves "Szefókám"!
Ha egyszer hajlandó lennél kipróbálni az én,nem általam kitalált módszerrel megnézni néhány agancsot,akkor rájönnél,hogy nem minden papsajt.
Kis lábad ujjánál (ötödik kép) a két szár homlokegyenesen eltérő típusok képviselőitől származnak,nem pedig egy bikától.
Vannak bélyegek,amik keményen rögzültek az evolúció során.Mindenek előtt a második helyet a rózsa után a szemág foglalja el ebben a sorban!
Mutáns jellegű változás csak a kialakulási élőhely közvetlen közelében(peremterületén) lehetséges,de ugye mindannyian tudjuk,hogy az a hely nem a Mátrában volt!
Az általam említett bélyegek a hypparion fauna nyugati irányú vándorlása előtt a Turgája flóra változásai következtében alakultak ki.A változások idején sok kisebb Mezo-nak nem nevezhető, -inkább makroklíma létezett,amik végtelen variánsok kialakulását eredményezték.Ezek  a variánsok az idevándorlás után itt csak egymás mellett élnek, keverednek,de a bélyegek évről évre egyről kettőre,aztán kettőről egyre nem változnak.
Nem olyanok,mint a nők,hogy mindig más ruhát kell felvenni!
Hiába hasonlít a szár olyan mértékben,az egyik egy örökös villás(szemág kétharmada egyenes,majd szánkótalpszerűen felfelé ívelő),a másik pedig koronásodó típus.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 01. - 17:57:33 írta Sakac » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2344 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 20:00:59 »

Kedves "Szefókám"!
Ha egyszer hajlandó lennél kipróbálni az én,nem általam kitalált módszerrel megnézni néhány agancsot,akkor rájönnél,hogy nem minden papsajt.
Kis lábad ujjánál (ötödik kép) a két szár homlokegyenesen eltérő típusok képviselőitől származnak,nem pedig egy bikától.
Vannak bélyegek,amik keményen rögzültek az evolúció során.Mindenek előtt a második helyet a rózsa után a szemág foglalja el ebben a sorban!
Mutáns jellegű változás csak a kialakulási élőhely közvetlen közelében(peremterületén) lehetséges,de ugye mindannyian tudjuk,hogy az a hely nem a Mátrában volt!
Az általam említett bélyegek a hypparion fauna nyugati irányú vándorlása előtt a Turgája flóra változásai következtében alakultak ki.A változások idején sok kisebb Mezo-nak nem nevezhető, -inkább makroklíma létezett,amik végtelen variánsok kialakulását eredményezték.Ezek  a variánsok az idevándorlás után itt csak egymás mellett élnek, keverednek,de a bélyegek évről évre egyről kettőre,aztán kettőről egyre nem változnak.
Nem olyanok,mint a nők,hogy mindig más ruhát kell felvenni!
Hiába hasonlít a szár olyan mértékben,az egyik egy örökös villás(szemág kétharmada egyenes,majd szánkótalpszerűen felfelé ívelő),a másik pedig koronásodó típus.

...és ismét elérkeztünk a nem tudsz fotóról olvasni, nincs térlátásod, nem ismered fel a perspektivikus torzítást...stb-hoz

Én meg azt javasolom neked, hogy tanulmányozd az általam nem rég felrakott uborkakarókról készült fotókat, amik bemutatják a csak a magadét hajtogatod semmi más nem érdekel problémád utáni, következő súlyos problémád, vagyis a térlátás és perspektivikus + nagylátószög miatti objektív torzítás nem felismerését, nem elfogadását és megnem értését...  Röhög

Ha nem tudja értelmezni eme hosszú mondatot, forduljon kezelőorvosához, majd gyógyszerészéhez is, és cseréljen csíkos pizsamát...  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2345 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 20:09:40 »

...és ismét elérkeztünk a nem tudsz fotóról olvasni, nincs térlátásod, nem ismered fel a perspektivikus torzítást...stb-hoz

Én meg azt javasolom neked, hogy tanulmányozd az általam nem rég felrakott uborkakarókról készült fotókat, amik bemutatják a csak a magadét hajtogatod semmi más nem érdekel problémád utáni, következő súlyos problémád, vagyis a térlátás és perspektivikus + nagylátószög miatti objektív torzítás nem felismerését, nem elfogadását és megnem értését...  Röhög

Ha nem tudja értelmezni eme hosszú mondatot, forduljon kezelőorvosához, majd gyógyszerészéhez is, és cseréljen csíkos pizsamát...  Röhög

Arról nem is beszélve, hogy hogy a 3,14csába tudtam úgy fotót készíteni a két agancsról, hogy közben a két lábam velem szemben fordulva 2 méterre látható  Fejvakarás Vállat von Nooormalis? Röhög Röhög Röhög  ... azé hidd el belőlem csak egy van, ezt már nem fogod nekem bemagyarázni, hogy az is az én lábam, hogy belőlem is több van...   NoNo Röhög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2346 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 11:33:35 »

Kedves "Szefókám"!

Kis lábad ujjánál (ötödik kép) a két szár homlokegyenesen eltérő típusok képviselőitől származnak,nem pedig egy bikától.
Hiába hasonlít a szár olyan mértékben,az egyik egy örökös villás(szemág kétharmada egyenes,majd szánkótalpszerűen felfelé ívelő),a másik pedig koronásodó típus.


Idézet tőled: "Hiába hasonlít a szár olyan mértékben,az egyik egy örökös villás(szemág kétharmada egyenes,majd szánkótalpszerűen felfelé ívelő)"

1:

Ezzel a mondatoddal mit akarsz mondani? Kifejtenéd bővebben?  Én arra következtetek, hogy az örökös villás ismertető jele, hogy kétharmadig egyenes szemág és aztán szánkó szerű felfelé ívelés... Vagy amelyik agancsnak ilyen a szemága az csak örökös villás lehet?  Fejvakarás  K
Ha igen, kismillió ellenpéldát tudok mutatni bármikor!

2:

Idézet tőled: "koronásodó típus"

"Szép mondat"  Ördög Ezt a szemág fajtájából és a genetikai "tanulmányaidból" következtetted ki? Tehát ha én mutatok neked szemágakat, megmondod, hogy koronás az egész agancs vagy villás? Benne vagyok a kísérletbe, kíváncsi vagyok hányról mondod meg milyen típusú az agancs, koronás vagy villás...stb  Figyelmes olvasás  (belebux ez tuti!)

3:

Idézet tőled: "Vannak bélyegek,amik keményen rögzültek az evolúció során.Mindenek előtt a második helyet a rózsa után a szemág foglalja el ebben a sorban!"

EGYETÉRTÜNK, HA NINCS SEMMI KÜLSŐ KÖRÜLMÉNY, BEHATÁS, DE AZ SZOKOTT LENNI ELÉGGÉ SŰRŰN EZEKBEN A DIMENZIÓKBAN, ITT A FÖLDI ÉLETBEN! Tehát ha mutatok közelebbi részletesebb fotókat a két agancsról egymás mellé téve, és ha egyezik a rózsa és egyezik a szemág hajlása, formája, elhiszed, hogy ugyan arról a bikáról hullott mindkét agancs?

4:

Ezekkel a következtetéseiddel, nálam végképp leszerepeltél, most már biztos vagyok benne, hogy nagyon-nagyon rossz úton jársz az agancs vizsgálatában, ezért nem találsz két olyan agancsot az egész országban ami egy bikáról hullott! Teljesen tévesen következtetsz, belezavarodtál az egészbe! Jó tanács, csinálj "ram reszetet" kezd elölről az egészet, most ne könyvekből az életből meríts példákat, ezt egyszer már javasoltam, mert ez egyre csak rosszabb lesz...

(...csak ez a jó szívem ne volna... Nyihi)
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2347 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 22:04:55 »

...és ismét elérkeztünk a nem tudsz fotóról olvasni, nincs térlátásod, nem ismered fel a perspektivikus torzítást...stb-hoz

Én meg azt javasolom neked, hogy tanulmányozd az általam nem rég felrakott uborkakarókról készült fotókat, amik bemutatják a csak a magadét hajtogatod semmi más nem érdekel problémád utáni, következő súlyos problémád, vagyis a térlátás és perspektivikus + nagylátószög miatti objektív torzítás nem felismerését, nem elfogadását és megnem értését...  Röhög

Ha nem tudja értelmezni eme hosszú mondatot, forduljon kezelőorvosához, majd gyógyszerészéhez is, és cseréljen csíkos pizsamát...  Röhög
Jó lenne már egy kis modort tanulni!Egyszer még nagyon fogod szégyellni ezt a mocskolódó stílust!
Koncentrálj a szakmai meglátások elsajátítására az én sértegetésem helyett!
Még hátulgombolósba csomagoltál,mikor én már térbeli ábrákat készítettem!
Ha pedig nem értesz egy olyan egyszerű feladatot,amit leírok,akkor kérjél segítséget a kiváló szakember ismerőseidtől,akiknek a szakmai munkáját mellesleg végeszakadatlanul ócsárolod,mikor a környezeted szarvasállományának sorsát,visszafejlődését feszegeted!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2348 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 07:10:39 »

A rendkívül színvonalas Nessiet és a hozzá kapcsolódó, hasonlóan intelligens hozzászólásokat töröltem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2349 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 09:56:11 »

A rendkívül színvonalas Nessiet és a hozzá kapcsolódó, hasonlóan intelligens hozzászólások

A helyükön kell kezelni a dolgokat , meg  -hát ugye-  érteni is !
A "Nessie" egy újságírói dinoszauruszfaj , ez meg  " deer monster by smocza" , a smoczai barlang (Krakkó) , "Dragon den" részéből .  Szintén újságírói képzelgés !  Hogy aztán kinek mi a színvonal . . . ? !  - - -  Kergess inkább nyulat !  Ördög  Vigyorog
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2350 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 10:04:56 »

A helyükön kell kezelni a dolgokat , meg  -hát ugye-  érteni is !
A "Nessie" egy újságírói dinoszauruszfaj , ez meg  " deer monster by smocza" , a smoczai barlang (Krakkó) , "Dragon den" részéből .  Szintén újságírói képzelgés !  Hogy aztán kinek mi a színvonal . . . ? !  - - -  Kergess inkább nyulat !  Ördög  Vigyorog

Te pedig sétáltasd légyszi Frakkot! Akkor talán leszoksz arról, hogy minden topikot teleszórsz a félkegyelmű rajzaiddal. A következőnél repülsz

Uff
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2351 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 10:46:59 »

A helyükön kell kezelni a dolgokat , meg  -hát ugye-  érteni is !
A "Nessie" egy újságírói dinoszauruszfaj , ez meg  " deer monster by smocza" , a smoczai barlang (Krakkó) , "Dragon den" részéből .  Szintén újságírói képzelgés !  Hogy aztán kinek mi a színvonal . . . ? !  - - -  Kergess inkább nyulat !  Ördög  Vigyorog

Egyetértek!  Igen
Sajnos nem vagyok képes ilyen szépen fogalmazni..  Rííí ..   Vigyorog ..   Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2352 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 10:48:28 »

Te pedig sétáltasd légyszi Frakkot! Akkor talán leszoksz arról, hogy minden topikot teleszórsz a félkegyelmű rajzaiddal. A következőnél repülsz

Uff
Azért az utolsó mondatodat értékeld át,tervezd újra!
Addig örülj,míg Karl barátom nem azon hivatásos vadászok sorait erősíti,akik nagy ívben lesajnálják a fórumokat!
Auf
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2353 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 10:55:13 »

Azért az utolsó mondatodat értékeld át,tervezd újra!
Addig örülj,míg Karl barátom nem azon hivatásos vadászok sorait erősíti,akik nagy ívben lesajnálják a fórumokat!
Auf

Ne haragudj, de Karl barátodtól még egyetlen szakmai jellegű hozzászólást sem olvastam (biztos gyenge a memóriám, de csak félhülye rajzok és képek  belinkelései jutnak eszembe tevékenységéről), így ilyenformán nem tudom miben nyilvánul meg, hogy nem sajnálja le a fórumot. Gondolom nem kell megtisztelve éreznünk magunkat, hogy néha ránk veti fényességes tekintetét.
Egyébként gondolom nem csak a magam nevében beszélek, ha azt mondom, tanulnánk tőle szívesen, ha méltatna rá bennünket. De ezzel a hozzáállásával nincs mit, arra pedig, hogy minden topikot szétoffoljon, nincs szükség.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2354 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 11:22:02 »

Jó lenne már egy kis modort tanulni!Egyszer még nagyon fogod szégyellni ezt a mocskolódó stílust!
Koncentrálj a szakmai meglátások elsajátítására az én sértegetésem helyett!
Még hátulgombolósba csomagoltál,mikor én már térbeli ábrákat készítettem!
Ha pedig nem értesz egy olyan egyszerű feladatot,amit leírok,akkor kérjél segítséget a kiváló szakember ismerőseidtől,akiknek a szakmai munkáját mellesleg végeszakadatlanul ócsárolod,mikor a környezeted szarvasállományának sorsát,visszafejlődését feszegeted!

"Ha pedig nem értesz egy olyan egyszerű feladatot,amit leírok,akkor kérjél segítséget a kiváló szakember ismerőseidtől,akiknek a szakmai munkáját mellesleg végeszakadatlanul ócsárolod,mikor a környezeted szarvasállományának sorsát,visszafejlődését feszegeted!"

Nem tudom jól értelmeztem-e ezt az eléggé fura és "érdekes" mondatot, de:

Hála az égnek ismertem és ismerek olyan nagyszerű vadász embereket itt a Mátrában is, meg a fórumon is, meg szerte az országban akik miatt ide beszoktam nézni, meg írni szoktam és akiket nagyra tartok, elismerek, akiknek emelem a kalapom  Emelem! Pontosan ezt írtam le az előző oldalon, és te ezeknek az embereknek a szavát, vagy szavahihetőségét vontad kétségbe, ezeket az embereket hülyézed le, amikor nem hiszel nekem, nekünk!!! Viszont ha más hozzászólásomat is elolvasnál a nevemre kattintva, nem csak a hullott agancs és szarvasbika topikot látogatnád, simán rá jöhetnél, hogy ezt már kismilliószor leírtam! Természetesen az itteni vadászok jó nagy része akit ismerek itt a Mátra alján (sajnos) etikátlanul, dilettánsan, harácsolón és önzőn, felelőtlenül viselkedik, ezt tapasztalatból mondom, de nem csak én mondom, nagyon sok etikus, lelkiismeretes vadász ember is! De ez a probléma az egész Magyar társadalomra igaz! ...ezt is többször leírtam már! Viszont a te és Karl barátod által megfogalmazott dolgok mind általánosítás és érezni a mondataitokban a cinikus beszólásaitokban a nagy csalódottságot, a világvégét! Mindenki sz@r mindenki rosszul csinálja, viszont ti mindenhez értetek, ti mindenben megmondjátok a tutit az igazat!  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Az agancs rejtvény megfejtése lehetetlen, sokmindent én sem értek, és nem tudok megmagyarázni, de én ezt el is ismerem, sőt azért mutatom a különleges agancsokat, hogy ezt bizonyítsam, vagyis, hogy az agancs fejlődése egy nagyon összetett dolog, ami kismillió, iszonyat sok tényezőtől függ! Viszont te mindenben megmondod a fájinat, csak éppen azt nem veszed észre, hogy az agancsrejtvény megfejtésénél, már rég kiléptél a mezőből, már nem a kockákba írod a betűket, hanem mindenfelé a lapokra, sőt már nem is figyelsz a feltett rejtvényre, csak megállíthatatlanul, rendszertelenül írod írod írod a sületlenségeid, a meggyőződéseid...

Mit akarsz rendszerezni?  rendszerezni akarod a természetet? Mondtam már, menj vissza a föld keletkezésének az idejébe... dehogy tudsz visszamenni addig... nincs hozzá elég képzelőerőd, a genetikád bezárja, behatárolja a gondolkodásodat...

Csalódás soha nem fog érni, mert az az ember aki csak a magáét hajtja és nem hallgat meg senkit, nem hallgat senkire, nem ad senki szavára, soha senkiben nem hisz, senkiben nem bízik, senki tapasztalatát, tudását nem ismeri el, az egy egoista vak ember és örök életében a saját kalickájában, sötétben bezárva éli le az életét!
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: