Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801733 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2325 Dátum: 2013. Július 23. - 16:38:13 »







Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2326 Dátum: 2013. Július 23. - 18:45:42 »

De addig is ....mutatok ismét egy érdekességet, ami a valóság és a jelen. 
egy kézzel fogható bizonyítékot mutatok a jégág tűzéspont változására



Ugye nem azt akarod állítani, hogy ez a két hullott szár egy bikától való??!!
Szerintem minimum három, de hajlok a négy felé....... Ördög Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2327 Dátum: 2013. Július 23. - 19:18:08 »

"Nekem az szúrta/szúrja a szemem piszkosul, amit még tavasszal mondtál - és azóta is hajtogatod -, hogy a te 60-70 km-es körzetedben minden bikát ismersz..."

  Suicide

Légyszíves, csak egyetlen egy idézet keress ahol ezt mondtam! Ha találsz ilyen idézetet, vagy erre utaló jelet, Egerben a Dobótéren ordítva fogok személyesen bocsánatot kérni a természettől!!!

Ám legyen:

A tarnaleleszi-fedémesi erdőbe még idén nem voltam, de az itteni vadőr már volt, és semmit nem látott kvaddal jár minden felé agancsozni, + traktorral szórni... De hallottam, hogy pár darabot találtak arra is, az nem is csoda hiszen irtózatos erdőrészek vannak arra, (Pétervására környéke) az, hogy egyáltalán ne legyen bika elképzelhetetlen, de a terület nagyságához mérten elenyésző a számuk! A bükkszéki tetőn 4 bika járt ismertem azokat a bikákat, láttam, mikor az agancs a fejükön volt. Azoknak találták meg az agancsait, az 4 db bika, 8 db agancs, a legnagyobb egy 6-os szár 2,30 deka, az is a vadőrnél van, kezemben fogtam! A felnémeti-almári részen fiatal 4-5 éves bika rudli tanyázik, kettő már tar volt hét elején mikor a barátom nagyhóban látta őket, de száranként 1,5 kg-os agancsuk volt... Egerszólát mellett láttak egy 8 kg körüli trófeás bikát, fiatalok társaságában, de a bika titokzatos módon, még a  hullatás előtt eltünt. Ugyan azon a részen talált a haver tavaly egy 3 kilós szárat, a bikát vadászok (köztük az egyik barátom) látták még januárban, de azóta nyoma veszett, de semmi más nincs arra! A szarvaskövi részeken semmi, én nem voltam a haver igen. Vécs mutattam semmi, Verpelét, Tarnaszentmária voltam semmi!!!! Egerbakta mellett, két helyen fiatal bika rudli tanyázik, az egyik csapat tagjainak agancsaikat a kertek végében találgatják, 1,20-1,30-as szárak. A másik rudliban három 6-7 éves középkorú bika jár kettőnek az agancsait párban megtalálták, az egyiket a helyi vadőr, a másikat a haverja szedte fel, tavaly én találtam meg. Egy 7 éves villás bika, a 2,20 kg-os agancszárát az egyik kertben dobta le,a  másik egy másik ház kert végébe volt! Az Egerszalóki erdőbe jár két fiatal bikákból álló rudli, az agancsaik felét már felszedték, 1 kg körüliek, kettőnek én találtam meg a fél szárát... egy jelentős bika van ami 6 éves 2 kg az agancsa száranként 12-es, kezembe volt, most a vadőrnél van. Sirok környékén szintén két négyes rudliról tudok, még a fejükön van, az egyik dárdás hagyta el, meg is találták mindkét szárat 1,50 kg száranként. Recsk-Parád-Bodony, találgatnak, aprókat, mint minden évben, a legnagyobb amiről tudok 2,20-as szár. Mátraderecske-Mátraballa, több rudlit is láttak, a legnagyobb hullott agancs párban 5,75 kg, a többi, 2 kg környékén, de azokból se sok. De sok apró tavalyi. Terpes- Szajla- Kisfüzes, fiatal bikák verik a fiatal fenyveseket, rágják a kutyafák kérgét, soknak az agancs még a fején. Ivádon egy 2,5 kg-os szárat találtak, valószínű az egyik bikáé amit Kama látott télen, de egyébként semmi nyom, semmi mozgás, gyenge minden. Istenmező, Szilaspogony, nem tudom, nem hallottam semmit, de ha kiemelkedő agancsot találtak volna tudnék róla...  Vigyorog Egerbocs, Ózd, Hevesaranyos, Bátor egyesével szédelgő középkorú bikák, állítólag Egerbocson találtak egy 2,5 kg-os szárat ez azon a környéken a legnagyobb...  Vállat von Felsőtárkányban azt mondják vannak bikák, találnak agancsokat, de az nem azt jelenti, hogy ott 100-as rudlik tanyáznak  Figyelmes olvasás 100-as bika rudli  :Mosolyog  SCI-FI  Wave

 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2328 Dátum: 2013. Július 23. - 20:28:10 »

Ám legyen:

 S.Peti

Ferike!  Wave

A "mesteredtől" tanult logikád alapján te ebből az egészből ezt olvasod ki?  Amit akkor ide leírtam ez mind igaz volt! De én nem olvastam ezekben a sorokban olyat, hogy 60 kilométeres távolságban, körzetben minden bikát ismerek, ez csak egy gyors rögtönzött reális beszámoló volt...!!! Te hol olvastad ki ezt így konkrétan? Aztán hol mutattad a 3 kiló fölötti szárakat amik a területeden hulltak? Kettőnk közül ki sunyiskodik, ki hazudozik Ferike? Mutattál 5 db 1,5-2 kg közötti hullott agancsot ezt is visszakeresheted... Nem baj idén is lőj 3 bikát, meg lövess mínuszost (persze amit ha elbíráltok nem lesz az) vagy tízet ahogyan már megszokhattuk tőletek, mert nem vagy egyedül ezzel sajnos... és gondold, hogy te vagy a 21.századi nagy vadász kalandor, éld a kis pitiáner illúziódat  Ördög

Az egerbaktai a siroki a recski a szentdomonkosi vadőrök mind megmutatták nekem az idei hullott agancsokat, de ezek a távolságok se 60 kilométeresek, mert légvonalban max 10! Egon barátjánál "Popper"-nél is voltam, Szentdomonkoson, aztán Tarnaleleszen, és az egyik gyerekkori barátomnál is, akivel együtt kezdtük Hevesaranyos környékén az agancsozást! A többi helyről is rengeteg agancsozót ismerek és mindig infót cserélünk, egy oldalon keresztül sorolhatnám a neveket akikkel tartom a kapcsolatot és a környező falvakban vadásznak, vagy agancsoznak, de nem akarok én neked semmit bizonyítani, magyarázkodni minek? Látja itt mindenki mit műveltek, csak ti nem veszitek észre... Mindig, minden évben bizonyít majd a bőgési szezon utáni trófea mustra és a tavaszi agancsmustra! Hiába adod elő a nagy dumát, hogy teli vagytok érmes bikákkal, nincs itt már semmi, mert ami ígéretes középkorú azt is kilöveted, lövetitek!  ...mivel nincs is már más, csak gazdasági golyóérett...stb 2-2,5 kg-os hullott agancsok MAX.!!!

TE MIT MUTATTÁL ITT EDDIG, HOGY AZ IGAZAD BIZONYÍTSD? Vagy engem mivel cáfoltál? Ezen a fórumon még semmit nem mutattál, főleg ebben a topicban, csak a korodhoz, tapasztalatodhoz, rutinodhoz, tudásodhoz méltatlan, hatalmas irreálisan magas kilövési mérleged! Ezt tudjátok, reszket az ujjatok a ravaszon, ez nem vadgazdálkodás, erre ne legyél soha büszke... szerintem a gyerekeid, meg az unokáid sem lesznek azok...
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2329 Dátum: 2013. Július 23. - 22:21:29 »


TE MIT MUTATTÁL ITT EDDIG, HOGY AZ IGAZAD BIZONYÍTSD? Vagy engem mivel cáfoltál? Ezen a fórumon még semmit nem mutattál...

Ezt pofázom évek óta!
Olyan az élőhely - meg magam sem tudom, hogy mi (talán, hogy É-i fekvés vagyunk) -, hogy egész évben nagy mennyiségű (már-már túrtartott tarvad állományunk van), de számos bika csak bőgésben - szeptember közepétől október közepéig - tartózkodik nálunk. Ezért gebedhetek én a hullott agancs után...

A trófeamustráinkat meg bemutattam az elmúlt években - a keretben szereplő korosztályoknak megfelelően, kiemelkedő(bb) 7-8-9 kilós bikákkal. Az, hogy te mindezekre nem emlékszel, vagy akkor éppen nem reagálsz, arról én nem tehetek.

A hozzászólásod további - mocskolódó részét el sem olvasom, nem méltatom arra érdemesnek, talán annyit, hogy én soha egy rossz szóval nem illettelek!  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2330 Dátum: 2013. Július 23. - 22:32:09 »


TE MIT MUTATTÁL ITT EDDIG, HOGY AZ IGAZAD BIZONYÍTSD? Vagy engem mivel cáfoltál? Ezen a fórumon még semmit nem mutattál

Tessék, csak a legutóbbi:

Az idei mérleg (bár egy bikánk még lábon van):



A terv szerint teljesítve 4 fiatal, 4 középkorú, és egy öreg.
Átlagsúly 5,59 kg
Fiatal bikák átlagsúlya (legkisebb 3,28, legnagyobb 4,81 kg): kereken 4 kg
Hat év felettiek átlaga (legkisebb 5,78, legnagyobb 8,99 kg): 6,86 kg
 Emelem

A négy középső 6 kg - 9kg - 7,6kg - 6kg. Azt is leírtam akkor is, meg többször is, hogy nem ez a 4 bika volt a területünkön (bőgésben), ami 6 kiló feletti. Hogy hova tűnnek utána, azt nem tudom (de nem felétek, az valószínű)... Ezért pofázom azt is, hogy bőgéskor gyere el szétnézni, de hiába...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2331 Dátum: 2013. Július 23. - 22:34:07 »

A négy középső

Nem jól írtam. Balról a 4-5-6-7-edik.
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2332 Dátum: 2013. Július 28. - 07:21:34 »

Ugye nem azt akarod állítani, hogy ez a két hullott szár egy bikától való??!!
Szerintem minimum három, de hajlok a négy felé....... Ördög Nyihi
 Wave

wildheger kérésére .

   Három szárú , két m2-en . . . !  Vigyorog
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #2333 Dátum: 2013. Július 28. - 13:02:36 »

Olykor előfordul, hogy a szenvedélyes agancsozó egy sikeres napon a tehertől elfáradva pihenőt tart, miközben lefényképezi aznapi eredményét.
Vagy egy 5 szárú 4 m2-en...! Vigyorog

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2334 Dátum: 2013. Július 28. - 13:08:39 »

wildheger kérésére .

   Három szárú , két m2-en . . . !  Vigyorog
Itt a megdönthetetlen bizonyíték!Kizárt dolog,hogy egy levadászott területen egyszerre két-három bika éljen!
Erdészek,vadászok,favágók,agancsozók ugyanazt a területet járjuk,mindenki ismer mindenkit,engem is ismernek,telefonon tartsuk a kapcsolatot,méricskélünk,fotózunk,a végén a kocsmában felkiáltunk:
-Orvost,mentőt,naffröccsöt!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2335 Dátum: 2013. Július 28. - 15:01:14 »

Itt a megdönthetetlen bizonyíték!Kizárt dolog,hogy egy levadászott területen egyszerre két-három bika éljen!
Erdészek,vadászok,favágók,agancsozók ugyanazt a területet járjuk,mindenki ismer mindenkit,engem is ismernek,telefonon tartsuk a kapcsolatot,méricskélünk,fotózunk,a végén a kocsmában felkiáltunk:
-Orvost,mentőt,naffröccsöt!

Nem az a bizonyíték szefókám, hogy a lovuzdar oldalról leszedsz egy olyan fotót ahol három hullott agancsot látni egy helyen! Hanem az, mikor közel 10 éven keresztül figyeled (figyelitek) a bikát, és a  kísérőit, amiknek teljesen más az agancsuk! Felszeded az agancsait minden évben ugyan arról a helyről, (a kísérő bikák agancsait is felszeded!!!), meg amit megfigyelsz, ami kiemelkedő, sérült rózsatöves, egyedi agancsot hord... Bejárod a szarvasbika élőhelye közeli falvakat, érdeklődsz, fotózol, megtaláljátok a bika hullott agancsait és beszélgettek róla, lefotózod, kezedben tartod, de nincs másik hasonlóan egyedi sérült rózsatöves agancs sehol a környéken, hasonló súlyban, hasonló szín,gyöngy, ágszám...stb, a kísérő bikák között sem. Végül elviszed az összes hullott szárat az elejtőhöz és újból megbeszélitek, merre járt a bika, hogyan fejlődött...stb. Ez az igazi bizonyíték, nem amit ti (a "bermuda háromszög") a lovuzdar hullott agancs topikjából letöltögettek és ide teszitek  Nooormalis?. Ez szánalmas és gyerekes... méghogy bizonyíték..., mire a kapálózásodra a dilettantizmusodra?  Nyihi

Engem nyugodtan nevezhetsz egy kis agancsozgató kívülálló hülyegyereknek, aki nem ért semmihez, de a fotókon látható embereket légyszíves ne minősítsd, ráadásul úgy, hogy magadat fényezed!





















































Naplózva

" There is good out there "
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #2336 Dátum: 2013. Július 28. - 15:18:05 »

Sziasztok!  Wave
Pénteken úgy gondoltam kinézek kicsit:








Valami hiba lenne akkor bocsánat, ez az első ilyenféle feltöltésem.
Amúgy 2. agancsra mondom, 62, és 65 dkg.

Olvasd el ezt a topikot.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 28. - 16:25:04 írta Sakac » Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2337 Dátum: 2013. Július 28. - 16:14:28 »

Itt a megdönthetetlen bizonyíték!Kizárt dolog,hogy egy levadászott területen egyszerre két-három bika éljen!
Erdészek,vadászok,favágók,agancsozók ugyanazt a területet járjuk,mindenki ismer mindenkit,engem is ismernek,telefonon tartsuk a kapcsolatot,méricskélünk,fotózunk,a végén a kocsmában felkiáltunk:
-Orvost,mentőt,naffröccsöt!


"Erdészek,vadászok,favágók,agancsozók ugyanazt a területet járjuk,mindenki ismer mindenkit,engem is ismernek,telefonon tartsuk a kapcsolatot,méricskélünk,fotózunk,a végén a kocsmában felkiáltunk:
-Orvost,mentőt,naffröccsöt!
"

Mert ez a gyönyörű mondatod, ugye nem lenéző egy kicsikét...  Fejvakarás Tasli

Ha engem lenézel is, az nem hat meg, de:::

Azért mégsem kellene lenézni olyan jelenleg aktív nagyszerű erdőtulajdonos vadászembereket, akik az említett bikával kapcsolatba kerültek, az agancsait találták, figyelték a bikát és a megfelelő időben elejtették, és akik már Afrikában is többször vadásztak... Vagy akit nemrég hívott meg a National Geographic csatorna filmforgatásra, íjászat, vadászat címén, mellesleg az ország egyik elismert, rengeteg versenydíjat bezsebelt kitűnő preparátora! Vagy aki éppen ha nem vadászik iskolaigazgató... 













Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2338 Dátum: 2013. Július 30. - 11:11:18 »

 Emelem

Ismét lekellett szednem a 90'-s évek eleji, mátraderecskei bika hullott agancsait a falamról, mert a súlyt nem bírja a koponya homlokcsap, fémpersellyel megerősítettem, remélem már végleges...

Ha már lent volt, az utókor számára néhány fotó még...  80 centi a korona szélesség, 120 centi a szárhossz... 13 kg a trófea súly... ("Ez a hely nem alkalmas ilyen bika felnevelésére...", persze... a mai itteni vadász generációnak üzenem: el ne higgyétek ha ezt meghalljátok, csak megtévesztés!!!..., minden évben 10 évig visszamenőleg megvoltak -vannak- a bika hullott agancsai, ezen a területen nevelkedett, itt nőtt föl!  Wave) Ha megfelelően, lelkiismeretesen, okosan vadgazdálkodtok, lehetnek még erre ilyen csodaszarvasok!










Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2339 Dátum: 2013. Július 30. - 13:51:50 »

ezen a területen nevelkedett, itt nőtt föl!  Wave) Ha megfelelően, lelkiismeretesen, okosan vadgazdálkodtok, lehetnek még erre ilyen csodaszarvasok!


Igazad is van !  "Ha megfelelően, lelkiismeretesen, okosan vadgazdálkodtok,"  Vállat von  Vigyorog
Nézd a koronában lévő , kis sarkantyús , sarló alakú ágat . Ez egy , még nem optimális élőhelyen is erőteljes , nagy agancsú alfaj (subspecies) bélyegeit , jagyeit , mutatóit (antlersnek  Nyihi) viselő agancs . Az élőhely minősége ezeknél a szarvasoknál "csak", még plussz rásegítést jelent ! Van még egy-két ilyen "beállítottságú" alfaj. . . !
 Ezeket kéne a "selejtezéskor" örökítéshez juttatni , de a vadgazdálkodásban , a variabilitás és az egészséges állomány fenntartása érdekében , a többire is szükség van .  Ebben meg a mértékkel lehet játszogatni ... !  Vigyorog
Arrafelé csináljátok csak a "mátrai verzió" szerint .  Vigyorog

 Wave Emelem





Naplózva
Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: