Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801660 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2310 Dátum: 2013. Július 22. - 19:30:19 »

elaccc !

Ezzel az évtizedek alatt felhalmozott óriási tudással , akár fel is szólalhatnál egy földtulajdonosi vt. taggyűlésén is !  Ott még talán meg is tapsolnának , hogy  - " Hú , ez aztán tud ! "   Ördög  :Mosolyog  Vigyorog


 Wave

Talán ha egy földtulajdonosi okosító topic volna igen, így, hogy hullott agancs topic, és én azt erőltetem már 30 éve, (mármint a hullott agancs gyűjtést Vigyorog) nem biztos, hogy sikerem lenne, egy földtulajdonosi vt. taggyűlésén, mert minden máshoz nagyon nem értek, inkább a szarvas orrát szeretem nyomkodni ujheggyel, (tök jó szivacsos  Wave Nooormalis?)  mint legutóbb is az Egeresvölgyi vadasparkban... a földtulajdonosi vt-nél meg nem hiszem, hogy "learanyosoznak" egy gyerek bikát, meg a szivacsos orrát méregetik...  Fejvakarás Ördög !

Bár már e topic tartalmához se értek, ezt a nagyokosok az utóbbi pár oldallal be is bizonyították! ...   Wave Ördög





« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 22. - 19:43:40 írta nagysas » Naplózva

" There is good out there "
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2311 Dátum: 2013. Július 22. - 20:16:51 »

 Elaccc  Emelem  Most akkor mi van?????   Stoel  Svferi  8kg ost írt,te meg 15,04kg ost Stoel  Majdnem a duplája. Fejvakarás Vállat von  Valakinek  Tasli járna nem?   Igen Vadász Ördög Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2312 Dátum: 2013. Július 22. - 20:28:35 »

Elaccc  Emelem  Most akkor mi van?????   Stoel  Svferi  8kg ost írt,te meg 15,04kg ost Stoel  Majdnem a duplája. Fejvakarás Vállat von  Valakinek  Tasli járna nem?   Igen Vadász Ördög Emelem

http://www.vadaszmester.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=4665:rekord-trofeasulyu-gimszarvasbikat-ejtettek-el-szecsisziget-hataraban&catid=55:tr-hd&Itemid=114
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2313 Dátum: 2013. Július 22. - 20:35:46 »

Elaccc  Emelem  Most akkor mi van?????   Stoel  Svferi  8kg ost írt,te meg 15,04kg ost Stoel  Majdnem a duplája. Fejvakarás Vállat von  Valakinek  Tasli járna nem?   Igen Vadász Ördög Emelem

Az van. hogy mikor erre a bikára kimondták az igent a vendégvadász 8 kg-os bikát akart lőni... Feri arra céloz, hogy aki meglövette fiatal vadász nem ismerte a bikát,(8 kg-ra tippelte) ezért a hullott agancsait sem ismerhette... De ennek semmi köze ahhoz, amit én mondok... A szomszédos területeken ismerték a bikát, mert felszedték az agancsait, csak bőgéskor területet váltott! De még ez sem jelenti azt, hogy a szomszédos területen és azon ahol meglőtték négy darab 15 kilós bika élt, járt kelt! Akkor minden évben 8 darab 6 kiló fölötti hullott agancsot kellett volna felszedni 4 jobbos, 4 balos szárat, tehát 3 év agancsait vitték oda, de ha 4 hasonló bika él a  környéken akkor 3x8 darab 6 kiló körüli teljesen egyforma agancsot kellett volna találni a környéken 3 éven belül... hagggyuk mán a hülyeséget, logikátlan irreális, beteges képzelgés ilyet gondolni...  Wave

http://huntingpress.eu/magazin/az_idei_rekord_bika_masodfoku_biralta

erről a bikáról van szó  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2314 Dátum: 2013. Július 22. - 21:51:49 »

inkább a szarvas orrát szeretem nyomkodni ujheggyel, (tök jó szivacsos  Wave Nooormalis?)  

Akkor te a szutyakját (hibásan szutykát) és annak környékét nyomkodtad . Az tényleg olyan . Az el nem vágott , szorosan kötve hagyott szénabálát is nehezen kezdi meg a szarvas , mert  "a szár böki a szutykát ! "  A nagy , szoros körbálák még a következő télen is "kitartanak". . . !   Nyihi




Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2315 Dátum: 2013. Július 22. - 22:48:56 »

Szia Elacc!
Sokat nem konyítok hozzá, de ez nem így van, amit az utolsó kommentedbe írtál!
Ugyanis a bika a Szomszédos erdészettől vándorolt le a Lovászi Olajbányász Vt.-hez, egy hibázás miatt. Legalábbis ezt így mesélte el a kedves kerületvezető vadász úr, aki mellesleg nagyon jó cimborám! Én nem tudom De a  Vadőr aki meglövette  azt mondta, hogy véletlenül ültek ki oda!  Emelem

Hát?? Fejvakarás   Nem tudom elképzelni, hogy a szomszéd terület vadőre nem ismerte azt a bikát, ugyan úgy ahogy azt sem, hogy véletlenül ültek oda!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2316 Dátum: 2013. Július 23. - 08:04:18 »

Ferike szép tőled, hogy kiállsz a mestered mellett, legalább jól lejáratod magad!

Tehát a három hullott agancs amit a trófea alá tettek, három 15 kilós szarvasbika agancsa, de meg nézném a többi agancsot is! Apámmm én nem tudom ti hol éltek, vagy milyen logika szerint gondolkoztok!

Ez a mestereddel a logikátok! Nem csalódtam benned Ferike, a tavaszi nagy hullott agancs mustrádban sem... :Mosolyog Aztán milyen érdekes, hogy egy kilométeres területen 6 évig minden évben megtalálunk egy 7 kg-os hullott páros agancsot aminek ráadásul sérült az egyik rózsatöve és egy totál ugyan ugyan olyan bikával évente váltogatják egymást, csak a jégág vándorol és némiképpen a korona változik, de a rózsatő ugyan az, szín ugyan az, gyöngyözés ugyan az, szemág, középág milliméterre egyezik...stb! Tehát beáll egy bika az említett területre 7 kg páros 14-es lehullik az agancsa, sérült az egyik rózsatöve... Aztán következő évben ez a bika elvándorol tavaszra 60 kilométert (igaz itt sem hallani, hogy lehullatta volna nem dicsexel vele, meg senki más se...) de  szerintetek elvándorol és helyette bejön ugyan arra az 1 kilométeres területre egy másik teljesen hasonló sérült rózsatöves bika és most az hullajtja le ott az agancsait, természetesen több hasonló agancs nincs arra... Következő évben ez a bika vándorol el arról a területről, és visszajön a 2 évvel ezelőtti teljesen hasonló bika, és most az hullajtja le az agancsait, de két hasonló szárat ugyan abban az évben senki nem talál 60 km-es körzetben! ...és ez megy 6 évig, szerintetek helyet cserélgetnek a bikák, majd végül lelövik az állatot, de szerintetek nem azt aminek megtaláltuk az agancsát, az egy harmadik bika, mert agancs úgy nem változhat a gének tisztán megmondják! A nagy szomorúságukban és bánatukban a két bika aki évről évre váltogatta a területet hirtelen eltűnik és nem hullat többé agancsot azon a  területen! A meglőtt bika agancsait soha senki nem találta meg miután lelőtték, igaz előtte se csak mi hülyék azt hittük, a talált két különböző bika aminek meglettek az agancsai soha nem került terítékre! Milyen hülyék vagyunk három bika járt a területen és minden évben csak az egyiknek találtuk az agancsait.  Feri ráismersz a mestered és saját logikádra? Feri eljöttél megnézni amiről beszélek? NEM!!!!! Csak egy hang ember vagy,meg okoskodni tudsz látatlanban mint a mestered. Az én szememben te nem vadász vagy csak egy síszer, kilőheted amit csak akarsz! Aztán az sem érdekel ha ez nem hat meg téged úgy is külön utakon járunk hála a teremtőnek! szerencsére!  Wave Magadnak meg a gyerekednek főzöl!  Nyihi



- Nem állok ki senki mellett, senkinek nem adtam igazat.
- Igazából azt sem tudtam, hogy konkrétan melyik bikáról beszéltek most.
- Nekem az szúrta/szúrja a szemem piszkosul, amit még tavasszal mondtál - és azóta is hajtogatod -, hogy a te 60-70 km-es körzetedben minden bikát ismersz... - ezt nyugodtan beláthatnád te is, hogy lehetetlen.
- A hozzászólásod többi részét meg nem minősítem, ugyanúgy, mint ahogyan téged sem (veled ellentétben).
- Azt, meghogy elmentem-e hozzád megnézni az agancsaidat? Nem alakultak úgy a dolgok, de úgy veszem észre, hogy te sem akarsz eljönni ide bőgésben, pedig hidd el, hogy változna a véleményed...

Részemről ennyi, örültem a kedves hozzászólásodnak!  Taps
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2317 Dátum: 2013. Július 23. - 09:14:26 »

Nem az a probléma, hogy agancsról vitázunk! . . .   jórészt mindenki mindenkinek rokona, ismerőse, barátja!  tehát mindenki tud mindenkiről mindent . . .  Én nagyon sokat személyesen ismerek közülük, . . .  egyszerű de logikus gondolkodást kérek! . . . Érthető eddig?

Én nem vadásztam sokat arrafelé , talán négyszer - ötször összesen , de emlékeimből az bukkan fel először , hogy a '80-as években egy összehangolt rendőrségi razzia során négy , azaz négy teherautónyi illegális , rejtegetett fegyvert és lőszert foglaltak le !  Volt közte golyószóró , géppuska , még kézigránát is . . . !   Nyihi
Nos , addig a Vértesben csak egy autónyit ! --- A többit nem találták meg . . . !   Nyihi  Röhög

 Emelem




Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2318 Dátum: 2013. Július 23. - 12:15:32 »

- Nem állok ki senki mellett, senkinek nem adtam igazat.
- Igazából azt sem tudtam, hogy konkrétan melyik bikáról beszéltek most.
- Nekem az szúrta/szúrja a szemem piszkosul, amit még tavasszal mondtál - és azóta is hajtogatod -, hogy a te 60-70 km-es körzetedben minden bikát ismersz... - ezt nyugodtan beláthatnád te is, hogy lehetetlen.
- A hozzászólásod többi részét meg nem minősítem, ugyanúgy, mint ahogyan téged sem (veled ellentétben).
- Azt, meghogy elmentem-e hozzád megnézni az agancsaidat? Nem alakultak úgy a dolgok, de úgy veszem észre, hogy te sem akarsz eljönni ide bőgésben, pedig hidd el, hogy változna a véleményed...

Részemről ennyi, örültem a kedves hozzászólásodnak!  Taps

"Nekem az szúrta/szúrja a szemem piszkosul, amit még tavasszal mondtál - és azóta is hajtogatod -, hogy a te 60-70 km-es körzetedben minden bikát ismersz..."

  Suicide

Légyszíves, csak egyetlen egy idézet keress ahol ezt mondtam! Ha találsz ilyen idézetet, vagy erre utaló jelet, Egerben a Dobótéren ordítva fogok személyesen bocsánatot kérni a természettől!!! Te nagyon félre olvastál valamit Feri!!! Ekkora baromságot kizárt, hogy mondtam, ráadásul az is kizárt, hogy ne emlékezzem rá, ugyanis  már vagy 18 éve egy korty alkoholt sem ittam, soha semmilyen alkalomkor, és a hátrelévőben sem fogok már ez biztos! Drogokat soha nem próbáltam, pedig ilyet csak valami hallucinogén anyag mondat valakivel!!! ,  OOO OOO OOO cigarettáról is leszoktam 10 éve, nem kávézom...stb. Viszont az agancsozásról nem tudok leszokni, pedig már soxor megpróbáltam!  Ördög Viszont olyat mondtam, hogy az ország minden pontjáról vannak föld-erdőtulajdonos vadász és agancsozó ismerőseim is, de az nem 60 km, jóval több...
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2319 Dátum: 2013. Július 23. - 12:23:05 »

"...már vagy 18 éve egy korty alkoholt sem ittam, soha semmilyen alkalomkor, és a hátrelévőben sem fogok már ez biztos! Drogokat soha nem próbáltam, pedig ilyet csak valami hallucinogén anyag mondat valakivel!!! ,     cigarettáról is leszoktam 10 éve, nem kávézom...stb."
 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Laci!  Kezd el valamelyiket, mert ennek rossz vége lesz! Még a végén meghalsz! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2320 Dátum: 2013. Július 23. - 12:35:38 »

"...már vagy 18 éve egy korty alkoholt sem ittam, soha semmilyen alkalomkor, és a hátrelévőben sem fogok már ez biztos! Drogokat soha nem próbáltam, pedig ilyet csak valami hallucinogén anyag mondat valakivel!!! ,     cigarettáról is leszoktam 10 éve, nem kávézom...stb."
 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Laci!  Kezd el valamelyiket, mert ennek rossz vége lesz! Még a végén meghalsz! Röhög

.. Ördög  Ördög  Ördög ..
..Nincs annál sz@rabb érzés, amikor az emberfiának 70-80-90valahányévesen, makkegészségesen kell halnia..  Angyal ..  Stoel ..
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2321 Dátum: 2013. Július 23. - 12:38:45 »

"...már vagy 18 éve egy korty alkoholt sem ittam, soha semmilyen alkalomkor, és a hátrelévőben sem fogok már ez biztos! Drogokat soha nem próbáltam, pedig ilyet csak valami hallucinogén anyag mondat valakivel!!! ,     cigarettáról is leszoktam 10 éve, nem kávézom...stb."
 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Laci!  Kezd el valamelyiket, mert ennek rossz vége lesz! Még a végén meghalsz! Röhög

 Wave Tudod Attila ilyenkor sokan felteszik maguknak a kérdést : akkor mi értelme az életemnek?  Fejvakarás

Én is feltettem...,  Wave de hirtelen eszembe jutott, hogy ott a túrázás, fotózás, agancskeresés, motorozás, festegetés, szex  Ördög, agancsgyűjtés, pecázás, gombászás, bográcsozás, bringázás, zenehallgatás...stb... na elég is ennyi, meg még mennyi mindent szeretnék csinálni, (a fele ennek is káros szenvedély  Ördög) de sajna nincs hely, meg idő...  Wave Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2322 Dátum: 2013. Július 23. - 12:55:53 »

Én nem vadásztam sokat arrafelé , talán négyszer - ötször összesen , de emlékeimből az bukkan fel először , hogy a '80-as években egy összehangolt rendőrségi razzia során négy , azaz négy teherautónyi illegális , rejtegetett fegyvert és lőszert foglaltak le !  Volt közte golyószóró , géppuska , még kézigránát is . . . !   Nyihi
Nos , addig a Vértesben csak egy autónyit ! --- A többit nem találták meg . . . !   Nyihi  Röhög

 Emelem


Őszintén szólva nem értem mit bizonyít ez?  Vállat von Nem értem a logikád Károly!  Vállat von Azt akarod mondani, hogy orvvadászok mindig kilőtték azokat a bikákat amikről beszélek, direkt azért, hogy engem megtévesszenek?  Vállat von Csatlakoztál svferihez, meg wildhegerhez? ...és ezzel ki is alakult a Bermuda háromszög!  Ördög  Pacsi

De addig is amíg, ti misztikus génqvantumnanotechnoidőutazós  Ördög szarvasbika és hullott agancs eltünésekről és megjelenésekről "logikátlankodtok", mutatok ismét egy érdekességet, ami a valóság és a jelen. Persze nem a "Bermuda háromszögnek" mutatom Ördög a többinek  Emelem akit érdekel...

Ha nem gond én nem ábrándoznék... inkább egy kézzel fogható bizonyítékot mutatok a jégág tűzéspont változásra és a gének "precíz pontos", kiszámítható munkájára...:
























Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2323 Dátum: 2013. Július 23. - 13:24:10 »

Wave Tudod Attila ilyenkor sokan felteszik maguknak a kérdést : akkor mi értelme az életemnek?  Fejvakarás

Én is feltettem...,  Wave de hirtelen eszembe jutott, hogy ott a túrázás, fotózás, agancskeresés, motorozás, festegetés, szex  Ördög, agancsgyűjtés, pecázás, gombászás, bográcsozás, bringázás, zenehallgatás...stb... na elég is ennyi, meg még mennyi mindent szeretnék csinálni, (a fele ennek is káros szenvedély  Ördög) de sajna nincs hely, meg idő...  Wave Emelem

Csak viccnek szántam! Én kávézok és cigizek, bár egyre kevesebbet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2324 Dátum: 2013. Július 23. - 16:25:30 »

Őszintén szólva nem értem mit bizonyít ez?  Vállat von Nem értem a logikád Károly!  Vállat von Azt akarod mondani, hogy orvvadászok mindig kilőtték azokat a bikákat amikről beszélek, direkt azért, hogy engem megtévesszenek?  Vállat von Csatlakoztál svferihez, meg wildhegerhez? ...és ezzel ki is alakult a Bermuda háromszög!  Ördög  Pacsi

De addig is amíg, ti misztikus génqvantumnanotechnoidőutazós  Ördög szarvasbika és hullott agancs eltünésekről és megjelenésekről "logikátlankodtok", mutatok ismét egy érdekességet, ami a valóság és a jelen. Persze nem a "Bermuda háromszögnek" mutatom Ördög a többinek  Emelem akit érdekel...

Ha nem gond én nem ábrándoznék... inkább egy kézzel fogható bizonyítékot mutatok a jégág tűzéspont változásra és a gének "precíz pontos", kiszámítható munkájára...:

























Mit is kell néznem,hogy egyformának lássam  a különbözőket?
Azt,hogy tavaly is meg idén is ugyanannyi idősek,vagy azt hogy egy év alatt mínusz negyven dekát gyarapodott?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: