Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801743 alkalommal)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #2280 Dátum: 2013. Július 17. - 17:41:11 »

Idézet
Már nem is mutatom a többi agancs párosítást, agancsváltozást, lett volna még, de teljesen felesleges... ha hiányzik valami hát hiányzik...  Fejvakarás Vállat von

Én azért szívesen olvasgatom az általad leírt dolgokat, éppen ezért sajnálnám (szerintem sok másik fórumozóval együtt) ha nem láthatnám a többi agancs párosítást.  Wildhegernek is és neked is megvan a saját elképzelésetek az agancsjellegek alakulásáról, ami egyhamar nem fog közös mederbe terelődni, de ettől függetlenül sok érdekes dolgot írtok.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2281 Dátum: 2013. Július 17. - 18:12:49 »

Én azért szívesen olvasgatom az általad leírt dolgokat, éppen ezért sajnálnám (szerintem sok másik fórumozóval együtt) ha nem láthatnám a többi agancs párosítást.  Wildhegernek is és neked is megvan a saját elképzelésetek az agancsjellegek alakulásáról, ami egyhamar nem fog közös mederbe terelődni, de ettől függetlenül sok érdekes dolgot írtok.


Wildhegernek milyen elképzelései vannak?  Fejvakarás Szerinted hogyan mondhatunk mindketten jókat, amikor mindenben cáfol? Hogyan lehet az, hogy neked az is jó, ha ott hiányzik egy ág ahol wildheger elképzeli, és az is jó, ha azt mondom, hogy nem hiányzik, mert úgy fejlődött, és én mutatom is!  Fejvakarás Vállat von Ebből Te mit tanulsz? Rakjam felfelé az agancs párosításokat ti meg röhögtök rajtam amikor wildheger lehülyéz, hogy az nem is egy bikától van? Fejvakarás

Neki nem elképzelései vannak, hanem egyszerűen makacs kötözködései, miszerint nincs két olyan agancs ami egy bikáról hullott le. Ez nem elképzelés ez egy elvakult, minden realitást mellőző beteges irodista szemlélet.

Én a valóságot mutatom, ő érvek, fotók, bizonyítékok nélkül két szóval cáfol, meghazudtol. Ez nem vita, amit ő nem tud elképzelni az nincs is!!! Kamának igaza van az utóbbi oldal nem erre a fórumra való, hanem egy szellemi fogyatékos oldalra  Röhög Röhög Röhög 

Én nem szoktam soha feladni, de ebben az esetben feladom! Nyertél Wildheger, minden erőfeszítés nélkül, pár oda dobott cinikus, dilettáns megjegyzéssel!  Wave Bow

Naplózva

" There is good out there "
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2282 Dátum: 2013. Július 17. - 19:16:40 »

 Elaccc  Emelem  Én a valóságot mutatom. Igen Figyelmes olvasás S.Peti  Fotókat követelünk. Türelmetlenül Nem kell minden hozzászólásra reagálni. Tasli Nyihi Nyihi Nyihi  Hosszú jégágas agancs előny nálam a legfontossabb értékmérő. Piál Wave
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2283 Dátum: 2013. Július 17. - 19:26:06 »

Egy vadasparki szarvasbika agancsfejlesztése a középkorúságtól , az aggkorig .






Lehet kibogozgatni - mindenkinek a tudása szerint - , hogy most mi a fene is történt . . . ?!   :Mosolyog Vigyorog Emelem

Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2284 Dátum: 2013. Július 17. - 19:54:22 »

Károly  Emelem 22es 26os 28as 30as 20as Ez biztosan nem egy bika agancsai.Legalább 5 bikáé. Röhög Okos  Ráadásul nem is a miénk,EUs. Tasli Rííí    Igen Igen Igen
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2285 Dátum: 2013. Július 17. - 22:34:27 »

Igazad van !  Elnézést , nem figyeltem eléggé .  Sőt , a képszámok alapján meg 13 bikáé . . . !  Ja !!! Röhög Ördög Ördög
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2286 Dátum: 2013. Július 18. - 15:55:34 »

Wildhegernek milyen elképzelései vannak?  Fejvakarás Szerinted hogyan mondhatunk mindketten jókat, amikor mindenben cáfol? Hogyan lehet az, hogy neked az is jó, ha ott hiányzik egy ág ahol wildheger elképzeli, és az is jó, ha azt mondom, hogy nem hiányzik, mert úgy fejlődött, és én mutatom is!  Fejvakarás Vállat von Ebből Te mit tanulsz? Rakjam felfelé az agancs párosításokat ti meg röhögtök rajtam amikor wildheger lehülyéz, hogy az nem is egy bikától van? Fejvakarás

Neki nem elképzelései vannak, hanem egyszerűen makacs kötözködései, miszerint nincs két olyan agancs ami egy bikáról hullott le. Ez nem elképzelés ez egy elvakult, minden realitást mellőző beteges irodista szemlélet.

Én a valóságot mutatom, ő érvek, fotók, bizonyítékok nélkül két szóval cáfol, meghazudtol. Ez nem vita, amit ő nem tud elképzelni az nincs is!!! Kamának igaza van az utóbbi oldal nem erre a fórumra való, hanem egy szellemi fogyatékos oldalra  Röhög Röhög Röhög 

Én nem szoktam soha feladni, de ebben az esetben feladom! Nyertél Wildheger, minden erőfeszítés nélkül, pár oda dobott cinikus, dilettáns megjegyzéssel!  Wave Bow


Meg kell cáfolnom a vádakat!
Egyetlen egyszer sem hülyéztelek le.Egyszer használta az ostoba jelzőt az ellenem irányított össztámadás hatására.
A dilettáns jelző egyik jelentése műkedvelő,valamivel hobby szinten foglalkozó.
Rám ragasztottad,holott már a negyvenharmadik évemet kezdtem az erdész és hivatásos vadász beosztásban.Úgy látszik ez a hobby szint!De akkor melyik a szakmaiság szintje?Az agancskeresés?
Tisztelem a szarvas iránt való érdeklődésedet!Hidd el nekem ,hogy ez olyan,mint a labdarúgás,mely angol vélemény szerint egy olyan játék,amelyben egy pályán huszonkét ember kerget egy labdát és a végén mindig a Németek győznek!
A vita nem veszekedés!El kell tudni viselni indulatok nélkül,hogy van más vélemény is.Mint olvashattad,figyelik és tanulnak a vitánkból,miközben büntetlenül állhatnak a jobb vagy a bal oldalra.
Mint korábban írtam,nem értek a képfelrakáshoz,de a hét végén már egy sikerült tíz év után.Majd megtanulok nyilazni is,aztán nem lesz száraz és érthetetlen az írásom.(Hétfőn Karl barátom meg jegyezte,hogy néha szótár kell a megértésemhez.De ez abból adódik,hogy más észrevételeim vannak,mint a többségnek.)
Marcelino Saz de Sautuola  a birtokán levő barlangban talált festményeket őskori festményekként jelentette a Világnak.Meghurcolták,megalázták,mert más volt a véleménye,mint a tudomány akkori fő képviselőjének, akinek  könnyebb volt Sutuolát megalázni,mint tüzetesen megvizsgálni a leleteket.
Sautuola halála után Franciaorszában hasonló festményeket talátak.Ekkor újra megvizsgálták a spanyol leleteket és az,aki mindennek elmondta ,most már ő védte meg Sautuolát!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2287 Dátum: 2013. Július 18. - 16:12:31 »

Egy vadasparki szarvasbika agancsfejlesztése a középkorúságtól , az aggkorig .






Lehet kibogozgatni - mindenkinek a tudása szerint - , hogy most mi a fene is történt . . . ?!   :Mosolyog Vigyorog Emelem


Ezt a képsorozatot én küldtem Karl barátomnak ...anno.
Jól látható,hogy nincs típusváltozás(a Zsiguli nem válik ideiglenesen  Polski Fiat-tá),csak az aggkorban kezdődik a jegyek eltűnése,de ennek is meg van a kódja.
A képsorozaton nincs meg a végkifejlet!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2288 Dátum: 2013. Július 20. - 11:49:17 »

Ezt a képsorozatot én küldtem Karl barátomnak ...anno.
Jól látható,hogy nincs típusváltozás(a Zsiguli nem válik ideiglenesen  Polski Fiat-tá),csak az aggkorban kezdődik a jegyek eltűnése,de ennek is meg van a kódja.
A képsorozaton nincs meg a végkifejlet!

Ez is azt bizonyítja, hogy még véletlen sem lesz egyforma egy bikának az egymást követő években felrakott agancsa!
Valamint legmegfelelőbb 12-15 évesen elejteni a kiváló trófeájú egyedeket.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2289 Dátum: 2013. Július 20. - 22:02:37 »

Ez is azt bizonyítja, hogy még véletlen sem lesz egyforma egy bikának az egymást követő években felrakott agancsa!
Valamint legmegfelelőbb 12-15 évesen elejteni a kiváló trófeájú egyedeket.
Egy dologban minden évben egyforma!
Szederjei Ákos megállapítását erősíti.Az alacsonyan tűzött jégág íve azonos a középágéval.
Minden évben csak a típusára jellemző bélyegek láthatók rajta.Agancsformában és testszínben.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2290 Dátum: 2013. Július 21. - 11:00:26 »

Meg kell cáfolnom a vádakat!
Egyetlen egyszer sem hülyéztelek le.Egyszer használta az ostoba jelzőt az ellenem irányított össztámadás hatására.
A dilettáns jelző egyik jelentése műkedvelő,valamivel hobby szinten foglalkozó.
Rám ragasztottad,holott már a negyvenharmadik évemet kezdtem az erdész és hivatásos vadász beosztásban.Úgy látszik ez a hobby szint!De akkor melyik a szakmaiság szintje?Az agancskeresés?
Tisztelem a szarvas iránt való érdeklődésedet!Hidd el nekem ,hogy ez olyan,mint a labdarúgás,mely angol vélemény szerint egy olyan játék,amelyben egy pályán huszonkét ember kerget egy labdát és a végén mindig a Németek győznek!
A vita nem veszekedés!El kell tudni viselni indulatok nélkül,hogy van más vélemény is.Mint olvashattad,figyelik és tanulnak a vitánkból,miközben büntetlenül állhatnak a jobb vagy a bal oldalra.
Mint korábban írtam,nem értek a képfelrakáshoz,de a hét végén már egy sikerült tíz év után.Majd megtanulok nyilazni is,aztán nem lesz száraz és érthetetlen az írásom.(Hétfőn Karl barátom meg jegyezte,hogy néha szótár kell a megértésemhez.De ez abból adódik,hogy más észrevételeim vannak,mint a többségnek.)
Marcelino Saz de Sautuola  a birtokán levő barlangban talált festményeket őskori festményekként jelentette a Világnak.Meghurcolták,megalázták,mert más volt a véleménye,mint a tudomány akkori fő képviselőjének, akinek  könnyebb volt Sutuolát megalázni,mint tüzetesen megvizsgálni a leleteket.
Sautuola halála után Franciaorszában hasonló festményeket talátak.Ekkor újra megvizsgálták a spanyol leleteket és az,aki mindennek elmondta ,most már ő védte meg Sautuolát!


HULLOTT AGANCS TOPIK!

"... a negyvenharmadik évemet kezdtem az erdész és hivatásos vadász beosztásban.Úgy látszik ez a hobby szint!De akkor melyik a szakmaiság szintje?Az agancskeresés?..."

NEM NEM AZ WILDHEGER, NEM AZ AGANCSKERESÉS A SZAKMAI SZINT,  HANEM AZ IRODAI MUNKA ÉS A GENETIKAI TANULMÁNYOK... (magyar betegség)

...további gondolatok...:

Nehogy már egy olyan ember szóljon bele szakmai szinten az agancsok fejlődésébe, változásaiba, aki erdő mellett nőtt föl a Mátra és a Bükk lábánál, aki gyermek kora óta a hegyoldalakat tapossa, aki apró gyermekként a 70'-s években az erdőben számháborúzott, túrázott, tájfutott, és aki 1982-ben találta élete első szarvasagancsát, aki az élmény hatására mégtöbbet járt ki a természetbe, aki az akkori nagy vadászokkal, vadőrökkel tanulta az agancsozás fortélyait, és akit a régi nagy vadászok oktattak, tanítottak, aki a természetjárás a túrázásai során egyre többet tapasztalt látott hallott, aki egész életében fotókon örökítette meg felejthetetlen élményeit, aki több ezer szarvasagancsot felszedett, több ezer szarvasbikát ismer, aki lefotózza, lefesti, megörökíti, dokumentálja a hullott agancsokat, az erdei állatokat, aki már itt ezen az oldalon a hullott agancs topikban is több száz, vagy talán ezer fotót is mutatott, élményt mesélt, akinek az országban egyedülálló szarvasagancs gyűjteménye van, amit az ország minden részéről gyűjtögetett és amiket hozzáértő és a szarvasokat, szarvasagancsot ismerő erdőtulajdonos vadászoktól kapott, aki minden évben felkeresi a vadászok, vadőröket, agancsozókat és megvizsgálja, dokumentálja az általuk összegyűjtött agancsokat, aki érdeklődik, megbeszél, egyeztet, megszállottan agancsozik, aki ebben a hullott agancs topikban már rengeteg érdekes dolgot mutatott, akinek ez a hobbija, mert érdekli és akinek a több évtizedes gyakorlata, tapasztalatai vannak és kézzel fogható bizonyítékokkal rendelkezik... stb   ...nehogymár egy ilyen mondja meg, majd én megmondom, hiszen én vagyok a "nagy" wildheger!
Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2291 Dátum: 2013. Július 21. - 12:25:36 »

Miért olyan nehéz elismerni a másik hozzáértését?

Hál'istennek a tudás nem egy dézsa víz, amibõl ha valaki merít, akkor a többinek kevesebb jut...

Éppen fordìtva van.
Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2292 Dátum: 2013. Július 21. - 13:32:06 »

HULLOTT AGANCS TOPIK!

"... a negyvenharmadik évemet kezdtem az erdész és hivatásos vadász beosztásban.Úgy látszik ez a hobby szint!De akkor melyik a szakmaiság szintje?Az agancskeresés?..."

NEM NEM AZ WILDHEGER, NEM AZ AGANCSKERESÉS A SZAKMAI SZINT,  HANEM AZ IRODAI MUNKA ÉS A GENETIKAI TANULMÁNYOK... (magyar betegség)

...további gondolatok...:

Nehogy már egy olyan ember szóljon bele szakmai szinten az agancsok fejlődésébe, változásaiba, aki erdő mellett nőtt föl a Mátra és a Bükk lábánál, aki gyermek kora óta a hegyoldalakat tapossa, aki apró gyermekként a 70'-s években az erdőben számháborúzott, túrázott, tájfutott, és aki 1982-ben találta élete első szarvasagancsát, aki az élmény hatására mégtöbbet járt ki a természetbe, aki az akkori nagy vadászokkal, vadőrökkel tanulta az agancsozás fortélyait, és akit a régi nagy vadászok oktattak, tanítottak, aki a természetjárás a túrázásai során egyre többet tapasztalt látott hallott, aki egész életében fotókon örökítette meg felejthetetlen élményeit, aki több ezer szarvasagancsot felszedett, több ezer szarvasbikát ismer, aki lefotózza, lefesti, megörökíti, dokumentálja a hullott agancsokat, az erdei állatokat, aki már itt ezen az oldalon a hullott agancs topikban is több száz, vagy talán ezer fotót is mutatott, élményt mesélt, akinek az országban egyedülálló szarvasagancs gyűjteménye van, amit az ország minden részéről gyűjtögetett és amiket hozzáértő és a szarvasokat, szarvasagancsot ismerő erdőtulajdonos vadászoktól kapott, aki minden évben felkeresi a vadászok, vadőröket, agancsozókat és megvizsgálja, dokumentálja az általuk összegyűjtött agancsokat, aki érdeklődik, megbeszél, egyeztet, megszállottan agancsozik, aki ebben a hullott agancs topikban már rengeteg érdekes dolgot mutatott, akinek ez a hobbija, mert érdekli és akinek a több évtizedes gyakorlata, tapasztalatai vannak és kézzel fogható bizonyítékokkal rendelkezik... stb   ...nehogymár egy ilyen mondja meg, majd én megmondom, hiszen én vagyok a "nagy" wildheger!
Munkahelyem kérdésében melléfogtál!
Soha nem voltam irodai beosztásban,mindig tő melletti voltam.
Veled ellentétben engem gyakorlati szakemberek,közöttük Esterházy Főerdészek tanítottak a szakmára a Soproni iskola mellett.
Ha földrajzilag közelebb élnénk,lehet,hogy most az én tanítványomnak vallanád magadat és ez nem biztos,hogy hátrányos lenne számodra.
Tisztelem,becsülöm a jobbat akarásodat,a szarvas iránti szeretetedet,de nem mindent tanítottak neked jól,illetve nem tanítottak meg rá,hogy mit nézz egy szarvason,vagy trófeán.
Ha két hullott agancs egy négyzetkilométeren feküdt,attól még egyáltalán nem törvényszerű,hogy egy bika fején volt.
Én típusbélyegeket keresek rajtuk,az alapján mondok véleményt.
Amikor a Lovászi 15,04 kg-ost kiállították,Szentpéterföldén,ott voltam,éppen fényképeztem több szögből.
Egy kolléga (hivatásos vadásznak néztem)hozott a kezében három hullott agancsot.Ötven méter távolságból ránézve azt mondtam:-Remélem nem azt akarják mondani,hogy ezek ugyanezé a bikáé!
Pedig azt állították.
Mindenki nagyon furcsán mustrálgatott,mert ellenkezőjét mertem állítani.
Néhány évvel korábban Karl barátomnak mutattam,egymás mellé téve ugyanezen két típus hullott agancsait.Első ránézésre tök egyformák,főleg a jég és középágak,felületes szemlélőnek még a szemágak és a korona is.Félperces érvelésem után Karl elismerte az igazamat.Ez az a két agancs,amiket harminc és kétszáz kilométeres távolságban találtam,Már nem tudom megmutatni,mert betöréskor elvitték az "agancsgyűjtők".
A vitánkra visszatérve: maradjon vita,nem sárdobálás!
A vita mindenki számára keresett olvasmány,a sárdobálás csak indulatkeltő!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2293 Dátum: 2013. Július 21. - 13:44:37 »

A vitánkra visszatérve: maradjon vita,nem sárdobálás!
A vita mindenki számára keresett olvasmány,a sárdobálás csak indulatkeltő!
Én azt gondolom,hogy mindenki ezt szeretné:vitatkozzatok csak,legalább gondolatokat ébreszt az olvasókban. Az indulatkeltést viszont neked is vissza kell tartanod:a hullott agancsok között nincs helye a szélsőséges eszméknek...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2294 Dátum: 2013. Július 21. - 14:15:29 »

Én azt gondolom,hogy mindenki ezt szeretné:vitatkozzatok csak,legalább gondolatokat ébreszt az olvasókban. Az indulatkeltést viszont neked is vissza kell tartanod:a hullott agancsok között nincs helye a szélsőséges eszméknek...
Az antropológiai tények nem szélsőségesek,mert tények!
Próbáljátok meg úgy olvasni írásaimat,hogy a kollégák közül mindenkor nálam szerettek dolgozni az "üldözöttek",sőt néhány éve még egy gyakornokom is volt közülük,aki ma már erdésztechnikus!
Ennyit a szélsőségességemről.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: