Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801669 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2130 Dátum: 2013. Március 31. - 15:29:01 »

Könnyű ezeket az eredményeket produkálni,mert e területetek a hajdani MALÉV  VT-hez hasonlóan határvadász terület.Egyik oldalon határos a gödöllői típust őrző területtel,ott lövitek a gödöllői típust.Másik oldalon fehérednek a Gödöllői-Kárpátok,ott lövitek a kárpáti-típust.
A "Helyi Erők" alapból biztosítva vannak,mert a terület a "Bermuda Négyszög" ( Miháld,Zalakomár,Nemesdéd,Nemesvid)közepén van és az ott feketéllő Kalányosi-Havasok"-ból állandó utánpótlása van a hajtóseregnek,mely révén biztosított az állandó keveredés.Tehát csak jókor kell lenni jó helyen.

Ebből egy szót sem értettem, de biztos velem van a baj  Fejvakarás
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #2131 Dátum: 2013. Március 31. - 16:03:17 »

Forestwalker! Taps Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2132 Dátum: 2013. Március 31. - 16:04:24 »

Ebből egy szót sem értettem, de biztos velem van a baj  Fejvakarás
Mivel Pati nincs "képben",én válaszolok.
Nincs veled baj,csak Te bizonyára még nem voltál látogatóban Patinál és így nem ismered a területét.
Firbás Tanár Úr példálózott mindig a MALÉV Pilis -hg-i területével. Egy km széles,így nincs szükség etetésre,mivel nincs törzsállomány,csak lőni kell.
Természetesen Pati területe nem ilyen.Az egyezést a nyolcas számban kell keresni.A Malév 8 km hosszú,Pati területén meg talán van 8 méter szintkülönbség.De a szomszédban "magasodnak" azok a területek,amiket említettem.
A Helyi Erők pedig a mindig mozgásban levő erők,melyek mindent a Bermuda -Négyszögbe mozdítanak(legalábbis az említett sarokrészekbe).
Így talán már Neked is érthető!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2133 Dátum: 2013. Március 31. - 16:10:54 »

Mivel Pati nincs "képben",én válaszolok.
Nincs veled baj,csak Te bizonyára még nem voltál látogatóban Patinál és így nem ismered a területét.
Firbás Tanár Úr példálózott mindig a MALÉV Pilis -hg-i területével. Egy km széles,így nincs szükség etetésre,mivel nincs törzsállomány,csak lőni kell.
Természetesen Pati területe nem ilyen.Az egyezést a nyolcas számban kell keresni.A Malév 8 km hosszú,Pati területén meg talán van 8 méter szintkülönbség.De a szomszédban "magasodnak" azok a területek,amiket említettem.
A Helyi Erők pedig a mindig mozgásban levő erők,melyek mindent a Bermuda -Négyszögbe mozdítanak(legalábbis az említett sarokrészekbe).
Így talán már Neked is érthető!

Köszi, legalábbis érthetőbb  Igen
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2134 Dátum: 2013. Március 31. - 18:45:15 »

Mivel Pati nincs "képben",én válaszolok.
Nincs veled baj,csak Te bizonyára még nem voltál látogatóban Patinál és így nem ismered a területét.
Firbás Tanár Úr példálózott mindig a MALÉV Pilis -hg-i területével. Egy km széles,így nincs szükség etetésre,mivel nincs törzsállomány,csak lőni kell.
Természetesen Pati területe nem ilyen.Az egyezést a nyolcas számban kell keresni.A Malév 8 km hosszú,Pati területén meg talán van 8 méter szintkülönbség.De a szomszédban "magasodnak" azok a területek,amiket említettem.
A Helyi Erők pedig a mindig mozgásban levő erők,melyek mindent a Bermuda -Négyszögbe mozdítanak(legalábbis az említett sarokrészekbe).
Így talán már Neked is érthető!

Nem képben, hanem gépközelben nem voltam.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2135 Dátum: 2013. Március 31. - 19:18:53 »

Mivel Pati nincs "képben",én válaszolok.
Nincs veled baj,csak Te bizonyára még nem voltál látogatóban Patinál és így nem ismered a területét.
Firbás Tanár Úr példálózott mindig a MALÉV Pilis -hg-i területével. Egy km széles,így nincs szükség etetésre,mivel nincs törzsállomány,csak lőni kell.
Természetesen Pati területe nem ilyen.Az egyezést a nyolcas számban kell keresni.A Malév 8 km hosszú,Pati területén meg talán van 8 méter szintkülönbség.De a szomszédban "magasodnak" azok a területek,amiket említettem.
A Helyi Erők pedig a mindig mozgásban levő erők,melyek mindent a Bermuda -Négyszögbe mozdítanak(legalábbis az említett sarokrészekbe).
Így talán már Neked is érthető!

Amúgy Inkét kihagytad. És így lesz pentagon.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
forrestwalker
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #2136 Dátum: 2013. Március 31. - 19:51:23 »

Igen Piál
Az a gyanúm, hogy többet fogsz arrafelé "fotózni"...
Keresgélj, hátha lesz még! Kacsint

 S.Peti

 Emelem
S.Peti ha az időjárás kegyes lesz hozzám,akkor holnap visszanézek a környékre. Mellesleg a páros lelésének a másnapján visszanéztem a környékre,találtam négy agancsot,de egy sem idei. Két gím,és két dámlapát. Egy rágott 30 dekás gím+egy 60 dekás tavalyi gím,a lapátok pedig 1,30 -as és 1,50 -esek voltak. Ha van rá igény akkor felteszek képet azokról is.

Forestwalker! Taps Igen Emelem

Pnorbi kösz a gratulát!  Kacsint

 Emelem
Naplózva

Közeli helyeken, dombokon hegyeken, most is visszhangzik a léptem.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #2137 Dátum: 2013. Március 31. - 23:29:54 »

    Emelem
 Várjuk a képeket! Csak rajta... Igen
                                    Üdv.
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2138 Dátum: 2013. április 01. - 21:47:22 »

Nem akarok senkit védeni, de sokszor értem, látom, hogy wildheger mire gondol (biztos velem van a baj?!)...
Ő nem azon erősködik, hogy nincs gödöllői-, kárpáti-, zalai-, stb. típus, hanem azon, hogy amit sokan (bizony elismert emberek is könyvekben) bizonygatnak, hogy "ez bizony gödöllői típus", azt a 'típust" ő még 6-8-10 másik típusba tudja sorolni, és Eurázsia legtöbb részéről tud is hozzá példákat hozni, hogy az a "típus" nem csak a Gödöllői-dombságra jellemző...
Én próbálom megérteni ezt a nézőpontot,bár nem nagyon sikerül.. Úgy gondolom,ez a kákán is a csomót effektus és nem vezet sehová. Ennyi erővel pl. az Ausztráliában élő fehéreket sem lehet ausztrálként emlegetni,csak britként,mert a brit fegyencek leszármazottai,tehát ez alapján minden egyes dolog téves,ami őket ausztrálként említi, csak a többezer éve ott élő bennszülött őslakosok érdemelték ki a titulust. Szerintem nem,azok az emberek és leszármazottaik a 18.századtól kezdve ott élnek,már ausztrálok és nem britek.

Éppen úgy,ahogy a Gödöllő környékére telepített rövid agancsszárú,sok korona ágú aganccsal rendelkező kisebb testtömegű bikákat is joggal lehet gödöllői típusként emlegetni,mert már vagy száz éve nagy egyedszámban jelen vannak a területen. Természetesen az ország egyéb területein is megtalálhatóak,de nem ilyen sűrűséggel,innen ered az elnevezés.

Az is teljesen biztos,hogy Európa egyéb részein is ott van,ahol bizony sűrű szemöldökemelgetéssel jutalmaznák,ha bizonygatnánk,ez bizony a "gödöllői",de itt itthon vagyunk és ha mi magyarok a saját berkeinken belül ezzel a jelzővel emlegetjük,nincsen azzal semmi baj,nem téves,helytálló megnevezés a múltra visszatekintve,én továbbra is így teszek,az biztos.
Naplózva
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2139 Dátum: 2013. április 01. - 21:51:50 »

Emelem

Remélem nem köveztek meg,hogy én csak "egyszerű természetbarátként" fotót linkelek ebbe a topikba,de gondoltam megosztom veletek az örömömet.

Bevallom őszintén,hogy majd kiugrott a szívem a mellkasomból.  Mosolyog

 Emelem
Nem csodálom, forestwalker,nagyon szép agancsok,gratula! Azt lehet tudni esetleg,hogy nagyjából merre találtad? Természetesen nem pontosan,csak megyére,tájegységre megadva. Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 01. - 22:02:18 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2140 Dátum: 2013. április 01. - 22:42:44 »

Forestman  Emelem ! Azért kíváncsi lennék egy kísérletre pl. Somogyban egy hermetikusan elzárt
jó 4-5 ezer ha. területre telepítenének Gödöllőről 5 bikát és vagy harminc tehenet .
Mi lenne belőlük jó negyven év múlva , gondolok test növekedés és agancs fejlődésre .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2141 Dátum: 2013. április 02. - 00:12:56 »

Én próbálom megérteni ezt a nézőpontot,bár nem nagyon sikerül.. Úgy gondolom,ez a kákán is a csomót effektus és nem vezet sehová. Ennyi erővel pl. az Ausztráliában élő fehéreket sem lehet ausztrálként emlegetni,csak britként,mert a brit fegyencek leszármazottai,tehát ez alapján minden egyes dolog téves,ami őket ausztrálként említi, csak a többezer éve ott élő bennszülött őslakosok érdemelték ki a titulust. Szerintem nem,azok az emberek és leszármazottaik a 18.századtól kezdve ott élnek,már ausztrálok és nem britek.

Éppen úgy,ahogy a Gödöllő környékére telepített rövid agancsszárú,sok korona ágú aganccsal rendelkező kisebb testtömegű bikákat is joggal lehet gödöllői típusként emlegetni,mert már vagy száz éve nagy egyedszámban jelen vannak a területen. Természetesen az ország egyéb területein is megtalálhatóak,de nem ilyen sűrűséggel,innen ered az elnevezés.

Az is teljesen biztos,hogy Európa egyéb részein is ott van,ahol bizony sűrű szemöldökemelgetéssel jutalmaznák,ha bizonygatnánk,ez bizony a "gödöllői",de itt itthon vagyunk és ha mi magyarok a saját berkeinken belül ezzel a jelzővel emlegetjük,nincsen azzal semmi baj,nem téves,helytálló megnevezés a múltra visszatekintve,én továbbra is így teszek,az biztos.
Mi több.mint 300 éve élünk újra itt,mégis svábok vagyunk,nem magyarok.
Egyik vendégvadász csodálkozva kérdezte:
"Nach drei jahrhundert immer noch Schwaben?"
Azok a szarvasok már akkor ilyenek voltak,mikor azt sem tudták,hogy Gödöllőt eszik,vagy isszák!Azonkívül van Európának olyan része,ahol sokkal több van belőlük.
Ha áttelepíted egy másik területre,akkor is ilyenek maradnak,mint Zalában a sok rövid szárú,mert ennek nem Gödöllő környéke az oka,hanem más.
Ez minden,csak nem kákacsomó keresés és vezet valahová,mint Archimedes törvénye.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #2142 Dátum: 2013. április 02. - 09:31:05 »


Mi lenne belőlük jó negyven év múlva , gondolok test növekedés és agancs fejlődésre .  Emelem
Isa por és homou...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2143 Dátum: 2013. április 02. - 10:59:47 »

Isa por és homou...

" yſa pur eſ chomuv uogmuc. "  - - -  hogy első olvasatra mindenki világosan értse . . . !   Nyihi   Ördög   Vigyorog
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2144 Dátum: 2013. április 02. - 11:10:21 »

" yſa pur eſ chomuv uogmuc. "  - - -  hogy első olvasatra mindenki világosan értse . . . !   Nyihi   Ördög   Vigyorog

Na mindjárt más!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: