Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801657 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2085 Dátum: 2013. Március 26. - 20:47:48 »

Lapozz vissza Feri, ott egy link

    
Re:Hullott Agancs
« Új üzenet #2033 Dátum: 2013. Március 23. - 06:47:50 »



Oldalnézetből jobb lenne.
Mert nekem ez alapján úgy tűnik, minta a 2009-es idősebb lenne...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2086 Dátum: 2013. Március 26. - 20:59:05 »

Oldalnézetből jobb lenne.
Mert nekem ez alapján úgy tűnik, minta a 2009-es idősebb lenne...


Ezt az oldalt nem látod? Nem nyílik az oldal, ahol mutatom és leírom?

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.4875

Ezeket az agancsokat az unokatesóm találta, és ugyan az a bika hidd el. 2007 őszén megsebezték, egy falu mellett a kertek végében járt a bika ott volt a váltója. Többen látták sántikálni és a vadász is elismerte, hogy megsebezte, mikor még kehely koronás 14-es volt az agancsa. 2008 tavaszán lehullottak a 2007-es agancsai szintén a kertek végében találták meg, de a 2008-as szárat már nem tudta újjá építeni és torz agancsot rakott. Aztán azt is elhagyta és következő évben egy páros 18-as egészséges agancsot épített! 2012-ben ejtette el az egyik itteni vadász barátom...





Naplózva

" There is good out there "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2087 Dátum: 2013. Március 27. - 09:58:41 »

Most nézem, hogy feltettek egy másik oldalra egy eltorzult agancsot, szerintem ez is sebzés következménye:






Lehet az is ! Azt hirdetni hogy sebzésnek , szúrásnak , mechanikai sérülésnek nincs hatása az agancsképződésre - tévedés !
Nem csak a mennyiségi fejlődésre van szerintem hanem az alakjára is. Nem csak a barkában az agancson esett sérülésről és nem csak a heresérülésről beszélek. Elég sok torz agancsot viselő bikát ejtő vadásszal beszéltem akik ezt az álítást alátámasztották. legtöbbször a lábsérüléssel kapcsolatban volt eltorzúlva valamelyik szár. A képen látható agancsról azért az a véleményem hogy "lehet az is" mert szerintem a középágon látható torzulás tipikusan a gennykeltő baktériumok következménye szinte megfolyik a csont mint a gyertyaviasz. Két illetve három eset következtében kerülhetett oda ilyen baktérium. Ott is megsérült a barkában lévő trófea. Megsérült a vad teste és a vérárammal a barkás agancsban odajutottak a baktériumok. Betegségből (büdössántaságból) eredő fertőzés következtében jutottak a még barkában lévő agancsba a baktériumok. Régebben már tettem fől ez utóbbi eset után birtokomba került trófeáról képet illetve a vadbetegségek topikban írtam is erről.      Emelem
Naplózva
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2088 Dátum: 2013. Március 27. - 14:42:07 »

Mai fotók:  Emelem


Gratulálok elaccc én is neked,nagyon jól néz ki ez a páros és ez a karácsonyfadísz feeling még pluszban rátesz a megtalálás élményére!
Én is találtam idén egy tavalyi párost hasonló felállásban,bár azért az elmarad a tiédtől.

Az érdekessége talán az,hogy egy iskolapéldája az egyik gödöllői típusnak,amit az extra rövid szár jellemez.

Összehasonlításként egy átlagos bakonyi agancs,melynek a szárhossza 90 cm,míg a gödöllőinek 70 cm,ami nem kicsi különbség főleg azt nézve,hogy a gödöllői rózsa- és alsó szárkörmérete még nagyobb is,mint a bakonyi esetében.

Úgy látom,hogy magányos partizánként jóformán csak te raksz fel képeket,most "besegítek" én is néhány képpel. Mosolyog Az utolsó képen egy ismerős által talált torz agancs,melynek sebzéshez sok köze nincs,agancstő mechanikai sérülés,de azért érdekes. Van rajta 3 plusz szemág,vagy "minek nevezzelek".
Az idei szezonból származó egyes szárakról is teszek fel később.







Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2089 Dátum: 2013. Március 27. - 15:58:10 »

Vagyis így pontosabb:



Na jó nem mutatom már többször  Vigyorog Stoel
Vagyis így még pontosabb:
 a 2009-es és 2010-es bal szárak két bika agancsai.
A sérülés mechanikai jellegű,barkában sérült.
A különbözőség már a rózsa típusában látható.Ezt követi a más szemágtípus.
Láthatóbbá válik a különbség,ha a 2010-es pecsétjéről lecsiszoljuk a domborúságát,így talpára állítjuk a két agancsot egymás mellett.A két szemág az asztallappal egészen más szöget zár be,tehát más típusú, másik bikáé.A filogenetikusan legöregebb agancsrészek típusai ugyanis nem váltakoznak, hanem stabilak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2090 Dátum: 2013. Március 27. - 16:04:25 »

Gratulálok elaccc én is neked,nagyon jól néz ki ez a páros és ez a karácsonyfadísz feeling még pluszban rátesz a megtalálás élményére!
Én is találtam idén egy tavalyi párost hasonló felállásban,bár azért az elmarad a tiédtől.

Az érdekessége talán az,hogy egy iskolapéldája az egyik gödöllői típusnak,amit az extra rövid szár jellemez.

Összehasonlításként egy átlagos bakonyi agancs,melynek a szárhossza 90 cm,míg a gödöllőinek 70 cm,ami nem kicsi különbség főleg azt nézve,hogy a gödöllői rózsa- és alsó szárkörmérete még nagyobb is,mint a bakonyi esetében.

Úgy látom,hogy magányos partizánként jóformán csak te raksz fel képeket,most "besegítek" én is néhány képpel. Mosolyog Az utolsó képen egy ismerős által talált torz agancs,melynek sebzéshez sok köze nincs,agancstő mechanikai sérülés,de azért érdekes. Van rajta 3 plusz szemág,vagy "minek nevezzelek".
Az idei szezonból származó egyes szárakról is teszek fel később.








A  "gödöllői típus" képe lemaradt!
A fent említett típus extra rövid szárhossza 90 cm!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2091 Dátum: 2013. Március 27. - 19:56:22 »

Vagyis így még pontosabb:
 a 2009-es és 2010-es bal szárak két bika agancsai.
A sérülés mechanikai jellegű,barkában sérült.
A különbözőség már a rózsa típusában látható.Ezt követi a más szemágtípus.
Láthatóbbá válik a különbség,ha a 2010-es pecsétjéről lecsiszoljuk a domborúságát,így talpára állítjuk a két agancsot egymás mellett.A két szemág az asztallappal egészen más szöget zár be,tehát más típusú, másik bikáé.A filogenetikusan legöregebb agancsrészek típusai ugyanis nem váltakoznak, hanem stabilak.

 Nooormalis?  Hányas a lábam, mond meg légyszi...  Ördög Az itteni szaktekintélyek azt üzenik, hogy maradj ott ahová előző főnökeid száműztek, még véletlenül sem gyere errefelé okoskodni, nem kérnek belőle...  Nyihi  (((...egyetértek velük, és ez volt az utolsó mondat amit itt a fórumon feléd idéztem... ez a döntésem immáron végleges! ))) Jó sötétséget!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2092 Dátum: 2013. Március 27. - 20:53:26 »

Nooormalis?  Hányas a lábam, mond meg légyszi...  Ördög Az itteni szaktekintélyek azt üzenik, hogy maradj ott ahová előző főnökeid száműztek, még véletlenül sem gyere errefelé okoskodni, nem kérnek belőle...  Nyihi  (((...egyetértek velük, és ez volt az utolsó mondat amit itt a fórumon feléd idéztem... ez a döntésem immáron végleges! ))) Jó sötétséget!  Emelem
elaccc!  Emelem

NEEEEEEE!

..Gondolom ismerős az idézet:
"Ha küzdesz, veszíthetsz. Ha feladod, veszítettél."

Amennyiben maradt energiád.., folytassátok. ..Ha meg fogyóban van, tolok Neked egy lapáttal!..     Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2093 Dátum: 2013. Március 27. - 20:58:23 »

Nooormalis? Az itteni szaktekintélyek ...egyetértek velük,

 Röhög Röhög :Mosolyog   Ideje már , hogy találj végre egy legalább 6 kilós , 12 ágú szárat . . . !  Ördög  Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2094 Dátum: 2013. Március 27. - 21:11:25 »

 Stoel  Lessük ki  Röhög mikor Elaccc elindul keresni valamerre , előzzük meg és tegyünk egy pár darabot az erdőbe .
Hogy örülne  Röhög Röhög Stoel Most gonosz voltam ?  Stoel  Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2095 Dátum: 2013. Március 28. - 14:19:05 »

Nooormalis?  Hányas a lábam, mond meg légyszi...  Ördög Az itteni szaktekintélyek azt üzenik, hogy maradj ott ahová előző főnökeid száműztek, még véletlenül sem gyere errefelé okoskodni, nem kérnek belőle...  Nyihi  (((...egyetértek velük, és ez volt az utolsó mondat amit itt a fórumon feléd idéztem... ez a döntésem immáron végleges! ))) Jó sötétséget!  Emelem
Nem emlékszem,hogy valamelyik hozzászólásommal bántottalak volna!Egyszerűen más véleményem van.Vitát és nem veszekedést folytattam.Így nem látom a sértődésed okát!
A  "Bólogató Jánosok" nem viszik előrébb a világot.Cheyenne hozzászólásainak alsó három sorát olvasd el,akkor jobban megértesz!
Megmondom,hogy hányas a lábad,ha megírod az alkarcsontod hossza hány cm!
       Pfiat kuid!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #2096 Dátum: 2013. Március 28. - 16:23:33 »

Nem emlékszem,hogy valamelyik hozzászólásommal bántottalak volna!Egyszerűen más véleményem van.Vitát és nem veszekedést folytattam.Így nem látom a sértődésed okát!
A  "Bólogató Jánosok" nem viszik előrébb a világot.Cheyenne hozzászólásainak alsó három sorát olvasd el,akkor jobban megértesz!
Megmondom,hogy hányas a lábad,ha megírod az alkarcsontod hossza hány cm!
       Pfiat kuid!

Nem óhajtok belemenni a vitákba, de szerintem sokat jelentene ha feltennél egy-két képet olyan agancsokról, amik szerinted is ugyanarról a bikától származnak és leírnád a főbb jegyeket, amik miatt egyértelműen ugyanahhoz a bikához rendelhetők az agancsok. Nem kell bonyolult filogenetikai részletességgel, csak hogy az egyszerű halandó is megértse a lényegét. Enélkül elég parttalannak tűnik a már évek óta itt folyó vita és (talán) sikerülne egymás látásmódján is javítani.
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2097 Dátum: 2013. Március 28. - 16:40:05 »

Én is kinéztem ma, de csak ezeket találtam, agancsot nem...  Rííí



Majd legközelebb ...  Kacsint
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2098 Dátum: 2013. Március 28. - 16:41:58 »

Én is kinéztem ma, de csak ezeket találtam, agancsot nem...  Rííí
Majd legközelebb ...  Kacsint
 Emelem

Az első képen a Te lábnyomod van?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2099 Dátum: 2013. Március 28. - 23:19:25 »

Idézet
Az első képen a Te lábnyomod van?
Igen, az enyém Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: