Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801659 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2025 Dátum: 2013. Március 22. - 11:06:01 »

Emelem

Azért ha lesznek fotók, küldj légyszi, remélem van olyan ember Kaposváron, akinek legalább egy 3 megapixeles kamera van a telójába  Ördög mert megnézném szívesen, hamár a kezembe nem tarthatom őket!  Rííí

Sajnos az már messze van ide, oda nincs kapcsolatom. Azt sem tudom, hogy már nem került-e máshova.  Vállat von

Annyit tudok igérni, ha szeptemberben újra visszajönnek, s sikerül terítékre hozni Őket, mindenképpen szólok, bár gyorsan híre menne anélkül is.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2026 Dátum: 2013. Március 22. - 11:24:49 »

Sajnos az már messze van ide, oda nincs kapcsolatom. Azt sem tudom, hogy már nem került-e máshova.  Vállat von

Annyit tudok igérni, ha szeptemberben újra visszajönnek, s sikerül terítékre hozni Őket, mindenképpen szólok, bár gyorsan híre menne anélkül is.  Ördög

Milyen irányból várod?  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2027 Dátum: 2013. Március 22. - 12:48:01 »

Milyen irányból várod?  Ördög

Nem felőletek.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2028 Dátum: 2013. Március 22. - 12:56:16 »


Lajos, még annyit, lehet ismered, aki rálőtt, Ő lőtte nálatok a nagy bikát, ettől függetlenül az mondta, ez lett volna az élete bikája.  Rííí
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2029 Dátum: 2013. Március 22. - 17:34:58 »

Lajos, még annyit, lehet ismered, aki rálőtt, Ő lőtte nálatok a nagy bikát, ettől függetlenül az mondta, ez lett volna az élete bikája.  Rííí

Idén ősszel még az élete a négyzeten  Ördög bikája is lehet, és a világ legérdekesebb trófeája, agancsa lehet, mert egy rendszertelen ágas-bogas összevissza bokor agancsot fog növeszteni a sebzés okozta, testi és "lelki" stressz mellékhatásaként...  Wave  Úgyhogy ősszel olyan bikát keressetek aminek a fejére egy 14 kilós galagonya bokor nőtt!  Nyihi Én 90%-ig biztos vagyok benne, ha valóban érte a találat... Már pedig érte, ezt Te is biztosra mondod...
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2030 Dátum: 2013. Március 22. - 17:58:37 »

Idén ősszel még az élete a négyzeten  Ördög bikája is lehet, és a világ legérdekesebb trófeája, agancsa lehet, mert egy rendszertelen ágas-bogas összevissza bokor agancsot fog növeszteni a sebzés okozta, testi és "lelki" stressz mellékhatásaként...  Wave  Úgyhogy ősszel olyan bikát keressetek aminek a fejére egy 14 kilós galagonya bokor nőtt!  Nyihi Én 90%-ig biztos vagyok benne, ha valóban érte a találat... Már pedig érte, ezt Te is biztosra mondod...

Biztosra mondom, mert láttam, hogy megrogyott a lövés után, ráadásul vért is találtunk, attól féltem, hogy a meleg miatt nyomorultúl fog elpusztulni, de úgy látszik szerencsésen "túlélte". Ha Diana kegyes lesz hozzánk, akkor megnézhetjük mit "rakott fel", aztán majd jól meg"szakértjük".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2031 Dátum: 2013. Március 22. - 19:02:49 »

Nem felőletek.  Ördög

Kár.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2032 Dátum: 2013. Március 22. - 21:05:02 »

Idén ősszel még az élete a négyzeten  Ördög bikája is lehet, és a világ legérdekesebb trófeája, agancsa lehet, mert egy rendszertelen ágas-bogas összevissza bokor agancsot fog növeszteni a sebzés okozta, testi és "lelki" stressz mellékhatásaként...  Wave  Úgyhogy ősszel olyan bikát keressetek aminek a fejére egy 14 kilós galagonya bokor nőtt!  Nyihi Én 90%-ig biztos vagyok benne, ha valóban érte a találat... Már pedig érte, ezt Te is biztosra mondod...
Ettől nagyobb marhaságot nem írhattál volna!
Ha a "bokoragancs" sebzés következtében alakulna ki,akkor a természet elszégyellné magát,háttérbe húzódna és átadná az agancsalakítás jogát a vadászoknak!
Még az sincs tisztázva,hogy az agancstípus minek a függvénye,additív ,vagy más módon öröklődik és mennyi a természeti környezet hatása.
Ehhez hasonló agancsalakító tevékenységről már hallottam pályám kezdetén:Söréttel belelőnek a barkába és galagonya bokor lesz belőle.Akkor is és most is a talpam ökölbe szorult!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2033 Dátum: 2013. Március 23. - 06:47:50 »

Ettől nagyobb marhaságot nem írhattál volna!
Ha a "bokoragancs" sebzés következtében alakulna ki,akkor a természet elszégyellné magát,háttérbe húzódna és átadná az agancsalakítás jogát a vadászoknak!
Még az sincs tisztázva,hogy az agancstípus minek a függvénye,additív ,vagy más módon öröklődik és mennyi a természeti környezet hatása.
Ehhez hasonló agancsalakító tevékenységről már hallottam pályám kezdetén:Söréttel belelőnek a barkába és galagonya bokor lesz belőle.Akkor is és most is a talpam ökölbe szorult!

Bizony, hogy nagyon sok vadász szabályozta már az agancs növekedés illetve eltorzulás mértékét a sebzés (elhibázás) mértékével! Nagyon sok bika így "tűnik el", hogy nem is tűnik el, csak a sebzés következményeként felismerhetetlenné válnak az agancsai! Mondtam már, hogy rossz úton jársz, és daráld le a jegyzeteid, mert semmit nem érnek! Mutattam példát a sebzés következményeire és tudnék még de nem teszem, teljesen felesleges, neked bármit mutatni csak a magadét fújod! (((((Aki meg megjegyezte mikor mutattam, vagy visszalapoz láthatja a példát, egy kiss frissítő:

Dátum: 2011. Július 11. - 09:18:43 

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.4875

Hiába képzeled magad, isteni képességekkel rendelkező, mindenki felett álló iszonyat "okos" vadászembernek a szarvasbikával és agancsaival kapcsolatban, a legtöbb reakciód az itt elhangzó, vagy tapasztalataink alapján mutatott dolgokra, az ellenkezőjét bizonyítja!   Nem Kávé
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2034 Dátum: 2013. Március 23. - 06:53:59 »

Ronan!  Igen  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #2035 Dátum: 2013. Március 23. - 07:12:08 »

Elaccc, Wildheger

Lehetne kicsit finomabban? A vita érdekes, de kérem ne fajuljon személyeskedéssé ismét
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2036 Dátum: 2013. Március 23. - 07:50:26 »

Söréttel belelőnek a barkába és galagonya bokor lesz belőle.Akkor is és most is a talpam ökölbe szorult!

Ismereteim szerint nem lesz belőle nagyobb ágszám . Ahol a sörét éri a barkás agancsot , ott ujjpercnyi , szemölcsszerű , rücskök , "benövések" képződnek a még fejlődő agancson !   Emelem    Mielőtt még a szívedhez kapnál , ( Vigyorog) az öreg Bodor erdész (még Esterházy gyakornok)  lövetett ilyen bikát , amint bőgve jött át három tehénnel a "Vértesi Béke Vt"-tól a Kadubekbe , --- még '83-ban . . . !

 Wave Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2037 Dátum: 2013. Március 23. - 21:42:56 »

Elaccc, Wildheger

Lehetne kicsit finomabban? A vita érdekes, de kérem ne fajuljon személyeskedéssé ismét
Ahogy az eltiltásomat nem értettem,ugyanúgy most sem értem,miért írod,hogy kicsit finomabban.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2038 Dátum: 2013. Március 23. - 21:51:44 »

Bizony, hogy nagyon sok vadász szabályozta már az agancs növekedés illetve eltorzulás mértékét a sebzés (elhibázás) mértékével! Nagyon sok bika így "tűnik el", hogy nem is tűnik el, csak a sebzés következményeként felismerhetetlenné válnak az agancsai! Mondtam már, hogy rossz úton jársz, és daráld le a jegyzeteid, mert semmit nem érnek! Mutattam példát a sebzés következményeire és tudnék még de nem teszem, teljesen felesleges, neked bármit mutatni csak a magadét fújod! (((((Aki meg megjegyezte mikor mutattam, vagy visszalapoz láthatja a példát, egy kiss frissítő:

Dátum: 2011. Július 11. - 09:18:43 

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.4875

Hiába képzeled magad, isteni képességekkel rendelkező, mindenki felett álló iszonyat "okos" vadászembernek a szarvasbikával és agancsaival kapcsolatban, a legtöbb reakciód az itt elhangzó, vagy tapasztalataink alapján mutatott dolgokra, az ellenkezőjét bizonyítja!   Nem Kávé
Nem képzelem magamat isteni képességekkel rendelkezőnek!
Maradjunk annyiban,hogy a vita végén Te fogsz nekem igazat adni,nem én Neked!
Általad említett módszerrel nem az agancsnövekedést,hanem az "eltorzulás"-t szabályozták egyesek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2039 Dátum: 2013. Március 24. - 07:45:09 »

Nem képzelem magamat isteni képességekkel rendelkezőnek!
Maradjunk annyiban,hogy a vita végén Te fogsz nekem igazat adni,nem én Neked!
Általad említett módszerrel nem az agancsnövekedést,hanem az "eltorzulás"-t szabályozták egyesek.


Nincs itt semmiféle vita.  Vállat von Teljesen félreérted minden mondatom, vagy szándékosan, vagy... Vállat von ! Azt mondtam és semmi többet, hogy a vadászok véletlenszerűen is "szabályozzák" a szarvasbika agancsfejlődését a különféle mértékű elhibázott lövésekkel, sebzésekkel, ezért a Pati által említett ősszel megsebzett bika, óriási testi (fizikai) és mentális (szellemi, lelki) traumát élt át, amit hónapokig érezni fog, /még mindig érez (pedig az agancsfelrakás már zajlik), hiszen egy, a nyakán átfúródott "golyó" nyomai nem múlnak el egyhamar, (tapasztalás, mentális "élmény" szempontjából soha, ezért sokkal óvatosabb lesz élete végéig)/ és nagy valószínűség szerint, következő évben eltorzult (ágas-bogas-rendszertelen) agancsot fog fölrakni. Erre Te ájuldozva közlöd, hogy ekkora marhaságot rég hallottál!  Fejvakarás Vállat von  Szerintem ez egy evidens következtetés a részemről, (amit példával is megerősítek), hacsak nem nézzük a szarvasbikát egy élettelen céltáblának!  Fejvakarás ((( remélem nem volt túl hosszú és érthetetlen az újonnan megírt mondatom, és nem zavarnak meg a zárójelben említett dolgok és tudod értelmezni a leírtakat?)))  Fejvakarás
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: