Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801663 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2010 Dátum: 2013. Március 21. - 15:39:20 »

Hello Ronan! Nem tudok privátban válaszolni, nem tudom miért?  Vállat von

Azokat találtam amit föl is tettem a  fórumra.

Ha erre a linkre klikkelsz,

http://picr.de/

akkor bejön egy oldal, jobbra fent, hogy tallózás, ott kikeresed a könyvtáradból a fotókat és megnyitás, aztán ismét-ismét tízet rakhatsz egyszerre. Aztán ha kiválasztottad a  fotókat alul balra "uppload starten" megnyomod és vársz még betölti a képeket. Ha megtörtént a betöltés, megjelennek a képek és alattuk a képek linkjei, azokat egy az egyben kijelölöd és bemásolod a fórumra! Üdv. Laci

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2011 Dátum: 2013. Március 21. - 15:41:03 »

Hello Ronan! Nem tudok privátban válaszolni, nem tudom miért?  Vállat von

Azokat találtam amit föl is tettem a  fórumra.

Ha erre a linkre klikkelsz,

http://picr.de/


Csak előtte tömörítsd a képeket! kb 700 x ...-ra  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2012 Dátum: 2013. Március 21. - 15:58:46 »

Állítólag az egyikük készített mobillal valamit, most azt keressük, hogy melyikük volt (akiket eddig megkérdeztek, csak annyit tudott, hogy ő nem), s egyáltalán mit látni a képen, képeken.  Vállat von

A két szár volt annyi kb.  Ördög A mérés valahogy úgy zajlott, mint amikor az egyik barátom bakját "kifőzték", s nem akadt hirtelen mérleg, ezért elvitték a bolta lemérni, a boltos feltette meg lekapta, a közölte valamivel több mint fél kiló.  Ördög

Akkor ez is csak egy lufi volt, ami ki is pukkadt azzal, hogy eladták, de nincs fotó sem, meg semmi... Lehet a 2 szár volt 7 kg azért volt 40 000! Szerintem ha én egy 14 kilós párost meglátnék az erdőben, Meglepődött  össze is kakálnám magam ijedtemben  Röhög Tavaly is lenni kellett egy hasonló párosnak! Volt?
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2013 Dátum: 2013. Március 21. - 16:14:56 »

Akkor ez is csak egy lufi volt, ami ki is pukkadt azzal, hogy eladták, de nincs fotó sem, meg semmi... Lehet a 2 szár volt 7 kg azért volt 40 000! Szerintem ha én egy 14 kilós párost meglátnék az erdőben, Meglepődött  össze is kakálnám magam ijedtemben  Röhög Tavaly is lenni kellett egy hasonló párosnak! Volt?

Volt, de az "csak" majdnem 13 (ez volt a kezemben, csak fotózni nem tudtam  Rííí ), és mint írtam, lőttünk ekkora bikára, sőt egy nem sokkal (kb. 1, max. 2 kg "diferencia") kisebbre is. A baj az, hogy olyan "csapat" találta meg, akik egyéb okok miatt nem szeretnek előtérbe kerülni, ráaádsul mivel nem nálunk találták, nehezebben is tudunk utána menni.

Figyelmeztetés!

Tisztelt agancsozók, ezen hullajtott agancsok nem a mi területünkön kerültek megtalálásra, úgyhogy fölösleges a mostani kb. 30 ember mellé beállni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #2014 Dátum: 2013. Március 21. - 16:59:32 »

Vajon hányas méretű lehet az a szép makkos pipellő???????? Fejvakarás Vállat von
Netán tudnék rá szerezni egy viselőt!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2015 Dátum: 2013. Március 21. - 17:11:43 »

Volt, de az "csak" majdnem 13 (ez volt a kezemben, csak fotózni nem tudtam  Rííí ), és mint írtam, lőttünk ekkora bikára, sőt egy nem sokkal (kb. 1, max. 2 kg "diferencia") kisebbre is. A baj az, hogy olyan "csapat" találta meg, akik egyéb okok miatt nem szeretnek előtérbe kerülni, ráaádsul mivel nem nálunk találták, nehezebben is tudunk utána menni.

Figyelmeztetés!

Tisztelt agancsozók, ezen hullajtott agancsok nem a mi területünkön kerültek megtalálásra, úgyhogy fölösleges a mostani kb. 30 ember mellé beállni.

Pati! Ha tényleg igaz, én kinyomoznám hol van, nem hagynám annyiban! Na ez a lopás, nem a rágott 70 dekás fölszedése!  Figyelmes olvasás Izzanak a telefonok, míg kinem viszik külföldre!  Telefon
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2016 Dátum: 2013. Március 21. - 17:20:51 »

Pati! Ha tényleg igaz, én kinyomoznám hol van, nem hagynám annyiban! Na ez a lopás, nem a rágott 70 dekás fölszedése!  Figyelmes olvasás Izzanak a telefonok, míg kinem viszik külföldre!  Telefon

Elaccc, mint írtam, nem nálunk találták, így csak mint egyszerű állampolgárok kutakodhatunk (nem egyedül keresem), nekem azért lenne fontos, mert láttam élőben is (nagy valószínűséggel megegyezik, de kéne látnom vagy a róla készült fotókat), rá is lőttünk, sőt vért is találtunk, ezért számomra egy kicsit többet jelent mint másnak. A felvásátlót is próbáljuk beazonosítani.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
asztalospeter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #2017 Dátum: 2013. Március 21. - 19:16:31 »

szia Ronan én sem birtam válaszolni neked. amúgy télleg rajta van még sok bikán az agancs? Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2018 Dátum: 2013. Március 21. - 20:56:37 »

Basszus Voldi, én akartam!
Már dúdoltam is magamban, amikor pörgettem fölfelé a hozzászólásokat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2019 Dátum: 2013. Március 22. - 06:08:11 »

Basszus Voldi, én akartam!

Miért nem lepődtem meg ezen?   Vállat von   Ölel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2020 Dátum: 2013. Március 22. - 09:30:59 »

Feri! Ez egy vadászfórum! Most kettőnk közül mégis úgy tűnik, hogy Te kiabálsz be a pálya széléről! Én mutatok fotókat, ott vagyok, kezemben tartom az agancsokat, sőt látom a sok "semmi bikarudlit"! Te meg jössz azzal, hogy így a haver talált, úgy talált, meg 15 kilóméterre tőled nyüzsögnek a bikák, meg attól, hogy nincs még van! Mutass már valamit légyszíves, kölcsön adom a fényképezőgépem!  Kacsint

Ezek a képek a telómból, amiket idén küldött át:













Lehet, hogy a közeljövőben megyek hozzá egy-két napra szalonka meg agancsügyben. Ha tudok biztosat, akkor magánban jelzem neked, aztán te is eljössz hozzá szétnézni, meg mi is megnézzük a te agancskollekciódat.

Az előző hsz.-omban csak arra akartam utalni, hogy az, hogy te évente egyszer-kétszer átjársz egy területet, és akkor ott nem látsz semmit, még nem biztos, hogy ott nincs is semmi. Mondom ezt úgy, hogy naponta járom ugyanazt a területet. Amíg én is "ritkábban", - csak vadászni - jártam ki, biztos voltam benne, hogy minden vadunkat ismerek, de mióta napi szinten kint vagyok, egyre nagyobb meglepetések érnek...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2021 Dátum: 2013. Március 22. - 09:34:24 »

Pati! Ha tényleg igaz, én kinyomoznám hol van, nem hagynám annyiban!

Akkor a tények (égett a telefon  Ördög ). Kaposvárra kerültek az agancsok, s valóban nem volt egészen 14 kg a pár, kb. 10-15 dkg-mal maradt alatta  Ördög . A hosszúszárú bika agancsai is oda "vándoroltak", sajnos a mérési eredménye nincs meg, pedig kíváncsi lettem volna a több mint 120 cm-es szárhossznál mit tudott (ez teljes mértékben lőhető, kb. 11 éves bika, rövid középágakkal, balszár duplavillás korona, jobb szár hármas korona, Őrá is esett lövés, csak annyit mondtam 11 kg fölött). A megtalálási pontos helyek is megvannak (nem nálunk). A készült fényképek felejtősek, semmi nem látszik rajtuk. Szóval nekünk ennyire telt, a labda már nem a mi térfelünkön pattog.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2022 Dátum: 2013. Március 22. - 10:43:35 »

Ezek a képek a telómból, amiket idén küldött át:


Lehet, hogy a közeljövőben megyek hozzá egy-két napra szalonka meg agancsügyben. Ha tudok biztosat, akkor magánban jelzem neked, aztán te is eljössz hozzá szétnézni, meg mi is megnézzük a te agancskollekciódat.

Az előző hsz.-omban csak arra akartam utalni, hogy az, hogy te évente egyszer-kétszer átjársz egy területet, és akkor ott nem látsz semmit, még nem biztos, hogy ott nincs is semmi. Mondom ezt úgy, hogy naponta járom ugyanazt a területet. Amíg én is "ritkábban", - csak vadászni - jártam ki, biztos voltam benne, hogy minden vadunkat ismerek, de mióta napi szinten kint vagyok, egyre nagyobb meglepetések érnek...

Köszi a fotókat!  Emelem

Ezek nincsenek 3 kilós szárak, de még 2,5 kg se!, de legalább van pár darab, igaz egyik sem lesz kiemelkedő soha... de ne legyünk telhetetlenek, legalább megélték a középkor alsó határát...  Nyihi

Igaz én nem voltam sokat idén, már alig bírok menni a térdeimben nincs izület, minden túra után egy napos "fájdalomelnyomásos" pihenés, de azért telefonon, meg személyesen is tartom a kapcsolatot az agancsozókkal, vadászokkal, vadőrökkel, hidd el azok vannak amiket írtam, nagyon kevés és az is fiatal...  Vigyorog

Keressetek fel, írj privátba és egyeztetünk  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2023 Dátum: 2013. Március 22. - 10:46:40 »

Akkor a tények (égett a telefon  Ördög ). Kaposvárra kerültek az agancsok, s valóban nem volt egészen 14 kg a pár, kb. 10-15 dkg-mal maradt alatta  Ördög . A hosszúszárú bika agancsai is oda "vándoroltak", sajnos a mérési eredménye nincs meg, pedig kíváncsi lettem volna a több mint 120 cm-es szárhossznál mit tudott (ez teljes mértékben lőhető, kb. 11 éves bika, rövid középágakkal, balszár duplavillás korona, jobb szár hármas korona, Őrá is esett lövés, csak annyit mondtam 11 kg fölött). A megtalálási pontos helyek is megvannak (nem nálunk). A készült fényképek felejtősek, semmi nem látszik rajtuk. Szóval nekünk ennyire telt, a labda már nem a mi térfelünkön pattog.

 Emelem

Azért ha lesznek fotók, küldj légyszi, remélem van olyan ember Kaposváron, akinek legalább egy 3 megapixeles kamera van a telójába  Ördög mert megnézném szívesen, hamár a kezembe nem tarthatom őket!  Rííí
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2024 Dátum: 2013. Március 22. - 10:56:57 »

 Emelem

Terpes-Kisfüzes múlt hétvégi túra. Fiatal bikák...













































































































Soha nem értettem, értem (de sejtem) miért mondják az itteni vadászok, hogy ez a hely nem alkalmas a nagy és szép bikák felnevelésére!  Vállat von

Ez a bika itt élt, itt nőtt föl a 80'-s évek végén, 90'-s évek elején a hullott agancsai műkoponyán vannak! Akkor is alkalmas volt neki az élőhely és most is az volna!!!  Figyelmes olvasás




Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: