Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801732 alkalommal)
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #1920 Dátum: 2013. Március 11. - 17:11:01 »

Nem kell nekem engedély ahoz , hogy találjak egy agancsot.  Okos

Kedves Péter!
A hullott agancs a vadászatra jogosult tulajdona!
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1921 Dátum: 2013. Március 11. - 17:51:24 »

Szia elacc!

Biztosan emlékszel még a pár héttel ezelőtti „vitánkra”,ami jórészt arról szólt, hogy én kardoskodtam amellett,hogy minden egyes agancs megtalálása ugyanúgy élmény és nemcsak a nagyok az említésre méltóak. Ez az állomány elfiatalodása végett jött szóba és nem nagyon fogadtam el a véleményedet. Mosolyog
Nos,ezennel ünnepélyesen elismerem,hogy igazad volt,össze sem lehet hasonlítani az érzést,amikor rábukkansz egy nagyobb szárra,ahhoz képest a kisebbek már csak egyek a sok közül és örülsz,örülsz,de azért nem billent ki annyira a nyugalmadból. A másik pont,ahol csúnyán megdőltem,az a csere kérdése. Mosolyog Váltig állítottam,hogy én aztán nem cserélnék el soha semmit,mert ahhoz nem köt élmény. Oh,dehogynem,mint a szél! Az elmúlt négy napban volt szerencsém 5 szárat felvenni,amelyekből a képen látható volt az egyik. Egy ismerős srác találta meg a párját,vele elcseréltem 3 kisebb szárra.
Szóval soha ne mondd,hogy soha,ismét tanultam valamit!
Üdv, Forestman




Gratulálok!  Emelem

Na most vagy megfertőzve rendesen,  Ördög és innentől esik majd rosszul, ha más felelőtlen viselkedése miatt, nem találhatsz (kis eséllyel csak) szép mutatós, őserőtől duzzadó szárakat!  Wave Sok sikert továbbra is!  Pacsi
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1922 Dátum: 2013. Március 11. - 18:00:18 »

Írásod értelmében fel kellene ismernem,melyik agancsokat lehet ugyanazon bikáénak vélni.Nekem ez nem sikerült,nem tudom melyik villásra mondod,hogy idén már gyengécske hármas koronát fejlesztett.
"IDŐBEN FEL KELL ISMERNI, MELYIK VILLÁS ÍGÉRETES, MELYIKET NEM SZABAD KILŐNI!"
Régebbi képeidnél én azt akartam elérni,hogy lásd meg a villások közötti elkülönítő bélyegeket,de nem sikerült, több agancsot félrebírálva elaccc-féle törpék közé soroltál.
Lehet,hogy ezért nem látom,amit láttatni akarsz?
Azonkívül megnézném azt a mátrai bikát,amelyik 5-6 éves korában egy kilóval súlyosabb agancsot rak fel,mint ahányas számmal írandó a kora!
Erre csak a legjobb élőhelyek kiugró egyedei képesek,azok is egyre ritkábban.

 Tasli  Ördög

Ez itt a "legjobb" élőhelyek közé tartozik! Nézz szét a feltöltött fotóim között, de majd mutatok még azt is...

Agancsot is részletesebben később , hogy felismerd, ha több időm lesz...
Naplózva

" There is good out there "
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1923 Dátum: 2013. Március 11. - 18:53:35 »

Kedves Péter!
A hullott agancs a vadászatra jogosult tulajdona!

.."A vadásztól meg a kankutyától, nincs irígyebb teremtménye a világegyetemnek"..  Angyal   Ördög   S.Peti
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1924 Dátum: 2013. Március 11. - 19:19:37 »

Kedves Cheyenne!
Azért ne add már a lovat Hazelwood fórumtárs alá,hogy rá nem vonatkoznak a szabályok...
Ez nem irigység,őszintén szólva,ha odamegy az ember a vadőrhöz,mert legtöbbször az van kint a területen és normálisan megkérdezi,hogy lehet e agancsozni,akkor nem szokták azt mondani,hogy húzz el melegebb éghajlatra. Esetleg megkérnek,hogy ha már nagyon látványosan zavarja a vadat az agancsozók hada,akkor megkérnek hogy távozz a területről.
Természetesen van amikor nem megfelelő módon adják az ember tudtára,hogy ott nem kívánatos,de azért egy agancsozónak nehogy feljebb álljon a vadászatra jogosultnál. Az fizet érte,az agancsozó meg csak a saját szabadidejével fizet a dologért,és ha eladásra megy az agancs,akkor bizony elég szép összeg is összejöhet...
Ezek amiket leírtam a sarkított esetek,szóval akinek nem inge,ne vegye magára...  Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1925 Dátum: 2013. Március 11. - 19:51:45 »

Kedves Péter!
A hullott agancs a vadászatra jogosult tulajdona!

Azt hiszem amit errefelé a Mátraalján szoktak találgatni, rágott 50-60 dekás 1 kilós agancsokat, ha lepakolnák a bejárat elé, vagy bedobálnák a terület vadőrének, vadászmesterének az udvarára, személyes sértésnek vennék,  Ördög  nemhogy követelnék, hogy az övék  Figyelmes olvasás Röhög
Még egy két kilós agancs hallatán is csak legyintenek, hogy kell a francnak, megse nézik... Hűűű van kivétel, de nagyon-nagyon kevés!!!  Wave Pedig rengeteg vadászt ismerek! (Persze a Dunántúli 8-10 kilós párosokkal más a helyzet... :Mosolyog)

Aztán most találtak az egyik faluban egy kertben egy 2,20-as villás szárat, az kinek a tulajdona?  Fejvakarás Mondjuk itt nem is érdekli a vadászokat, nem volt valami nagy tolongás, sorban állás  az agancsért, pedig mindenfelé híre ment...  na erről ennyit  Ördög Kávé  Ja....... Főleg ha egy cigánysor kellős közepén pottyan le az agancs, a vadászok csakúgy mennek közéjük követelőzni:  Adjátok ide ez az én agggancsom   Gitár   pfffffff  Röhög  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #1926 Dátum: 2013. Március 11. - 20:00:22 »

Innye, akkor ezek szerint tévedtem!  Nem szól szám
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1927 Dátum: 2013. Március 11. - 20:08:41 »

Innye, akkor ezek szerint tévedtem!  Nem szól szám

Nem tévedtél, igazad van!  Emelem

Persze nem mindenhol egyformán mérik a dolgokat, ezért (ironizáltam) írtam amit! Én a dunántúli tiltásokat, korlátozásokat HELYESNEK tartom, maximálisan egyetértek!

Errefelé is ez kellene, csak soxor kivitelezhetetlen, igaz itt nincs is olyan jelentős állomány, hogy szükség legyen a nagy szigorra, de itt is kellene, az ország minden területére egyformán érvényes a jogszabály törvényi előírás!  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #1928 Dátum: 2013. Március 11. - 20:15:41 »

Nem tévedtél, igazad van!  Emelem

Persze nem mindenhol egyformán mérik a dolgokat, ezért (ironizáltam) írtam amit! Én a dunántúli tiltásokat, korlátozásokat HELYESNEK tartom, maximálisan egyetértek!

Errefelé is ez kellene, csak soxor kivitelezhetetlen, igaz itt nincs is olyan jelentős állomány, hogy szükség legyen a nagy szigorra, de itt is kellene, az ország minden területére egyformán érvényes a jogszabály törvényi előírás!  Emelem



Tudom, és értelek is.
Jött egy ember és a második hozzászólásában arról írt, hogy hogy neki nem kell engedély a gyűtéshez... ezért írtam. Ennyi és nem több. Nem kell belegondolni mást. Az irigységet meg pláne nem, már csak azért sem mert én magam nem gyűjtök agancsot sem engedéllyel, sem engedély nélkül.
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1929 Dátum: 2013. Március 11. - 20:24:55 »

Kedves Cheyenne!
Azért ne add már a lovat Hazelwood fórumtárs alá,hogy rá nem vonatkoznak a szabályok...


Serg! Emelem

Olvass vissza, valamit félreértettél! Vigyorog
Nem Hazelwood akar agancsot gyűjteni!

Üdv: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1930 Dátum: 2013. Március 11. - 20:51:46 »

Tudom, és értelek is.
Jött egy ember és a második hozzászólásában arról írt, hogy hogy neki nem kell engedély a gyűtéshez... ezért írtam. Ennyi és nem több. Nem kell belegondolni mást. Az irigységet meg pláne nem, már csak azért sem mert én magam nem gyűjtök agancsot sem engedéllyel, sem engedély nélkül.


Valaki privátban írta, hogy innentől kezdve agancsot akar keresni, hogyan megy ez a dolog? Nem tudok prívátban válaszolni, de nem is baj, itt leírom, talán most ide illik is...

Az agancskeresés, és az engedély sem egy olyan dolog, (a vadászat sem,) hogy eddig életemben nem jártam erdőbe, semmiről nem tudok semmit, de egyszer csak most elkezdek agancsot keresni, vagy vadászni. Minden természetjárónak, vagy vadásznak gyermekkora óta kapcsolata kell, hogy legyen  a természettel. Vagy a szülei révén, akik vadásztak, erdőben dolgoztak, esetleg erdészek voltak...stb, vagy a szülőfaluja, városa környéke természeti adottságainak köszönhetően, nem tudta kikerülni a természettel az erdővel való találkozást kapcsolatot ezért beleszeretett... Egy igazán megszállott természetjáró, természetfotós, "agancsozó" tájképfestő, mint én is, rengeteg jártam gyermekkoromban is az erdőbe a természetbe, (30 éve)  a mái napig ott érzem igazán jól magam, ha kimegyek szabad vagyok, és szabadon is szeretek járni, fotózni, esetleg agancsot keresni DE SOHA NEM ZAVAROM A VADAT ÉS MEGTANULTAM NORMÁLISAN ETIKUSAN VISELKEDNI. Általában nem az motivál, hogy agancsot találjak, hanem az, hogy kint lehessek, élvezzem az ottani természetességet, szabadságot. Minden természetet szerető vadász tudja miről beszélek, ismeri ezt az érzést!

Túrázásaim során soxor találkoztam a terület vadőrével, vagy gazdájával és sokat beszélgettünk, alaposan megismertük egymást! Lehettem volna vadász, hívtak szóltak, de nem lettem, nem mentem, úgy éreztem nem nekem való feladat (hobbi)... Mivel én nem vadászom, meghívtak, menjek el velük agancsozni, sokat beszélgettünk az erdőről a vadról és ez a mái napig is így van. Sok tájképet és vadászati témájú festményt is festettem, kiállításokat rendeztem, ezáltal mégtöbb vadászt megismertem. Mikor rábukkantam egy agancsra, meglátogattam (-tom) a vadász barátaim és megmutatjuk egymásnak mit találtunk, megbeszéltük, merre járt az állat, milyen környéken táplálkozott...stb. A hosszú évek, évtizedek alatt, újabb vadászok, vadőrök jöttek a területre, de velük is mindig jó viszonyban, jó kapcsolatba kerültem. Ma is minden eseményről beszámolunk egymásnak, hol milyen agancsokat találnak, milyen állatokat látok, vagy láttak mások...stb. Egyszóval a vadászokkal folyamatosan tartjuk a kapcsolatot és szinte olyan életet élek, mint ők, csak nem húzom meg a ravaszt, meg nem járok, közgyűlésekre...stb. Tudják, hogy etikusan viselkedek, ha kimegyek a természetbe, tudják, hogy szólok, ha érdekes dolgot látok, hallok, vagy tapasztalok. Na ezért kapok engedélyt tőlük, hogy az erdőt járhassam, agancsozhassak!!! EZEKET A DOLGOKAT KI KELL ÉRDEMELNI, BIZONYÍTANI KELL! NORMÁLISAN ETIKUSAN KELL VISELKEDNI és akkor kaphatsz engedélyt agancsot keresni!  Emelem




Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1931 Dátum: 2013. Március 11. - 21:03:55 »

Minden természetjárónak, vagy vadásznak gyermekkora óta kapcsolata kell, hogy legyen  a természettel. Vagy a szülei révén, akik vadásztak, erdőben dolgoztak, esetleg erdészek voltak...stb, vagy a szülőfaluja, városa környéke természeti adottságainak köszönhetően, nem tudta kikerülni a természettel az erdővel való találkozást kapcsolatot ezért beleszeretett...

Ezzel azért nem teljes mértékben értek egyet, nem mindenkinek adatott meg ez a lehetőség.  Fejvakarás


csak nem húzom meg a ravaszt

Ennek a fiú rókák többsége biztosan örül, a nőneműeknél már nem ennyire egyértelmű a helyzet.  Ördög  Ördög  Ördög  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1932 Dátum: 2013. Március 11. - 21:18:02 »

Tudom, hogy nem éppen ennek a topicnak a témája, de ezen közösség előtt kevertem be jól a dolgokat.
Alázatosan elnézést kérek Hazelwood fórumtárstól, hogy olyan szövegkörnyezetbe helyeztem a nicknevét, ami rá egyáltalán nem vonatkozott. Sajnálom a tévedésem.
Asztalospeter arrogáns felszólalása, illetve utána a vadászok irigynek titulálásnál kicsit elvesztetettem a cérnám...
Attila köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a tévedésemre.
Bocsánat a figyelmetlenségemért!
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 11. - 21:25:32 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1933 Dátum: 2013. Március 11. - 21:19:05 »

agancsozó tájképfestő

 Ördög Röhög  Igen  Wave  Emelem




Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1934 Dátum: 2013. Március 11. - 21:23:08 »

Serg! Emelem

Tévedni nem szégyen, beismerni tévedésünket pedig erény!
Te beismerted, és így korrekt! Igen Igen

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: