Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801666 alkalommal)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1695 Dátum: 2012. December 01. - 22:50:39 »

Ha már a rövid szárhossz a téma, egy tavalyi jó selejtezés.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1696 Dátum: 2012. December 02. - 09:08:38 »

Ha már a rövid szárhossz a téma, egy tavalyi jó selejtezés.


Gaucho!   Igen Jól rakosgatod a képeket, látod amit kell!  De még ettől is vannak gyengébbek sajnos 4-5 éves korban...
Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1697 Dátum: 2012. December 04. - 20:05:01 »

Gaucho!   Igen Jól rakosgatod a képeket, látod amit kell!  De még ettől is vannak gyengébbek sajnos 4-5 éves korban...

Én ennek is eggyel lejjebb tenném a korát: második, max harmadik agancs.
És bizony lehet ennél gyengébbet találni.

Ez maximum egy nagyon csúcskategóriás zalai vagy somogyi állományban lehet selejt. De ott se biztos.

Szerintem ott is az a kategória, hogy "Hagyjuk még, mutassa meg mit tud!"
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1698 Dátum: 2012. December 04. - 20:06:26 »

Én ennek is eggyel lejjebb tenném a korát: második, max harmadik agancs.
És bizony lehet ennél gyengébbet találni.

Ez maximum egy nagyon csúcskategóriás zalai vagy somogyi állományban lehet selejt. De ott se biztos.

Szerintem ott is az a kategória, hogy "Hagyjuk még, mutassa meg mit tud!"

 Igen
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1699 Dátum: 2012. December 04. - 20:41:21 »

Én ennek is eggyel lejjebb tenném a korát: második, max harmadik agancs.
És bizony lehet ennél gyengébbet találni.

Ez maximum egy nagyon csúcskategóriás zalai vagy somogyi állományban lehet selejt. De ott se biztos.

Szerintem ott is az a kategória, hogy "Hagyjuk még, mutassa meg mit tud!"

Ez egy igazi selejt, harmadik agancsú bika, nagyon rövid szárakkal. A Cserhátban lőtték.
Ez egy okos kilövés, az ország minden táján selejtezni kéne. Mellesleg a vadőr lőtte, sok-sok bika közül kiválasztva.
Hidd el nem véletlenül teszem be ide a fórumra,  én,  aki az egyik legnagyobb ellensége a felelőtlen kilövéseknek itt a fórumon.

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1700 Dátum: 2012. December 04. - 22:29:10 »

Ez egy igazi selejt, harmadik agancsú bika, nagyon rövid szárakkal. A Cserhátban lőtték.
Ez egy okos kilövés, az ország minden táján selejtezni kéne. Mellesleg a vadőr lőtte, sok-sok bika közül kiválasztva.
Hidd el nem véletlenül teszem be ide a fórumra,  én,  aki az egyik legnagyobb ellensége a felelőtlen kilövéseknek itt a fórumon.



Gaucho!  Emelem

Amúgy fotón jól látszik, hogy az agancs a bika fejétől nem sokkal hosszabb...  Figyelmes olvasás mindegy hagyjuk...
Az hogy ennyire elgyengült, leromlott a gímállomány minősége, valaminek a következménye! Most már láthatod minek! Mikor először svferi egy iszonyat gyenge 3 éves dárdás bikára azt mondta kímélendő, én már sejtettem valamit  Fejvakarás Most meg már egyértelmű számomra a dolog! Maximálisan igazad volt: kontraszelekció! (nem baj az itteni "puskás szakértők"  Vadász nem is érdemelnek jobbat... nem is lesz jobb soha ne reménykedj  Kávé ) (...de nehogy már két kibic hülyegyerek mondja meg a fájinat  Röhög  ///reménytelen...

Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1701 Dátum: 2012. December 04. - 22:42:47 »

Igen
Nem nagyon szoktam beleszólni az itt folyó magasröprű, számtalan felé kategorizáló és főként elméleti síkon zajló akadémiai fingfűrészelésbe, de most csak nem bírok magammal.
Feri!
Légy szíves áruld el, hogy mi a jó nyavaja kímélni valót nem veszek én észre ezen a "korcson" (és itt kérek elnézést minden virtigli szarvasvadásztól a kifejezés miatt)????
Ez egy törpe kis tiknyó, aminek arany kanállal adagolhatnám a szójalecitines, 24%-os emészthető nyersfehérjés csodatápunkat is, akkor sem vinné semmire, legfeljebb jól meghízna tőle.
Mert azt, hogy a gyakorlatban még zártkerti, kánaán-körülmények között sem lesz ezekből semmi, azt már megtapasztaltam számtalan alkalommal.
De komolyan érdekel, hogy aki ezt a mínusz-variáns kis cserebogarat kímélendőnek titulálja, az minek alapján teszi?

Ha a hőgyészi kollégák közül valamelyik kiejtené a száján, hogy ezért a bikáért kár volt, a többiek beleznék ki, azon melegében Stoel, nekem már nem is kellene közbeavatkoznom Ördög
15 éve még 6,7-7 kg volt a bőgésben elejtett 18-20 bika átlagos trófea tömege.
Mostanában 8,4-8,7 kg a 40-45 bikáé.
Ilyen bikát soha nem hagyunk élve  4 éves kora után, ha csak meglátja valamelyik kolléga, már lövi is oldalba.
Az eredmények szerintem minket igazolnak.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1702 Dátum: 2012. December 05. - 08:23:58 »

 Igen
Ugyan áruljátok már el, hogy aki ezt a "bikacskát" bent hagyja az állományban, hogy hát...ha.... akkor mi a jó fenére emelitek Ti rá a fegyvert????
De most komolyan! Ha ez a bika nem SELEJT akkor melyik az??? A 6-7 éves dárdás és kész...?
Akkor ezek a bikák, ha van rá módjuk 1-1 tehénnél, had örökítsenek????
És csodálkozunk, hogy satnyul az állomány!  Rííí
Gondolkodás nélkül lőni ezen egyedeket és amelyik valóban arra való azt kímélni és pátyolgatni...

 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1703 Dátum: 2012. December 05. - 09:56:59 »

Én ennek is eggyel lejjebb tenném a korát: második, max harmadik agancs.
És bizony lehet ennél gyengébbet találni.

Ez maximum egy nagyon csúcskategóriás zalai vagy somogyi állományban lehet selejt. De ott se biztos.

Szerintem ott is az a kategória, hogy "Hagyjuk még, mutassa meg mit tud!"

Na mégegyszer  Vigyorog

Ezek alapján a fotók alapján mégis hová sorolnád ezt a "korcsot"  Ördög ?

Ez nem lehet a második agancsa ez biztos! :








Tavasszal egyszer már össze raktam az akkor talált agancsokból a sorrendet!!! Én fogom a kezembe én látom a bikákat, és én látom a rózsatövet, hidd el ez a sorrend, bármennyire fájdalmas is az igazság! Errefelé ennyire gyenge a gímállomány minősége! Már többször mondtam, hogy kb az állomány 80%-a selejt, soha nem lenne érmes! Vagyis 10 bikából 8 lőhető! Ti most selejtek közt selejteztek!!! Te azért nem érzékeled, hogy ez a bika selejt, mert ettől sokkal gyengébbek is vannak, persze, hogy vannak, már írtam is, hogy "ettől lejjebb már nem nagyon van!" Ezért is vagyok érzékeny, mikor egy ígéretes bikát kilőnek, mert már iszonyat kevés van belőlük! Mivel a szarvas állomány homogén, ezt a szintet meglehet tartani, ezért ettől lejjebb már nincs! De nem szégyen ez? ...és kinek szégyen?

Azzal is nagy kárt lehet okozni, ha az ilyen "nem kívánatos" egyedet kíméletből, vagy kitudja miért  Vállat von meghagyjátok, az ugyan olyan nagy kár, mintha egy ígéretest kiszedtek! Ti már nem a libikóka közepén billegtek, már elbillent az egész és az alsó szárán erőlködve álltok, ha tovább felfelé akartok lépni (pénz és egyéb hiányában) a megfelelő szelektálás a megoldás! Ha ehhez nem vagytok megfelelően felkészültek, több kárt csináltok mint hasznot! (kontraszelekció)   Kávé
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1704 Dátum: 2012. December 05. - 11:42:05 »


Feri!
Légy szíves áruld el, hogy mi a jó nyavaja kímélni valót nem veszek én észre ezen a "korcson" (és itt kérek elnézést minden virtigli szarvasvadásztól a kifejezés miatt)????


Én akárhányszor is nézem meg ezeket a képeket, nem lennék benne biztos, hogy nem második agancsú bikáról van szó...  Vállat von
Ha pedig második agancsú, akkor azokon az erős-pudvás végeken had' építkezzen...

(Zárójelben megjegyzem, hogy mindezt ez a két kép alapján mondom, a bika feje, "arca", nagyon fiatalkának tűnik nekem...)
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1705 Dátum: 2012. December 05. - 12:11:00 »

Igen Feri, csap után egyből...  Igen  Gitár 

...és következő évben már ilyen lett volna:




Naplózva

" There is good out there "
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #1706 Dátum: 2012. December 05. - 14:36:18 »

 Svferi  Emelem  Üdv kérlek vigyázz,Elaccc már gyúr a következő törpe bika szezonra.Ha figyelmesen nézed a fotót már mutatja is mekkora vagy előtte. Igen Wave Stoel
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1707 Dátum: 2012. December 05. - 15:18:48 »

Svferi  Emelem  Üdv kérlek vigyázz,Elaccc már gyúr a következő törpe bika szezonra.Ha figyelmesen nézed a fotót már mutatja is mekkora vagy előtte. Igen Wave Stoel

Már 5 komoly műtétem volt a lábaimon, (3 térd 2 boka) úgyhogy annyira már nem megy a dolog, csak idő kérdése és nyugdíjba vonulok, de régebben 35-40 kilométer minden nap megvolt, nem is eredmény nélkül...  Wave 



(...azrét   béres porc erősítőt már elkezdtem szedni, megyek Uppony környékére Feriékhez, összeszedem a sok 3 kiló feletti agancsot, azt mondta, több nagy bikájuk is van...  Figyelmes olvasás) ///természetesen golyóálló mellényben  Röhög ///
Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1708 Dátum: 2012. December 05. - 15:56:45 »

megyek Uppony környékére Feriékhez, összeszedem a sok 3 kiló feletti agancsot, azt mondta, több nagy bikájuk is van... 
Gyere errefelé is, aztán lesz mit viszonyítás képen az ottani agancsok mellé tenni Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1709 Dátum: 2012. December 05. - 16:13:00 »

Gyere errefelé is, aztán lesz mit viszonyítás képen az ottani agancsok mellé tenni Ördög


Csaba!  Emelem

Szavadon foglak!  Okos   (((... de régóta tervezem már...   Fotoz  Eb a vadász... ...soha nem jött eddig össze, de megfoglak keresni, ha úgy alakul!   Pincer  ) 

Upponyba nem megyek  Ördög, minek, törpe bikák erre is vannak  Figyelmes olvasás Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: