Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801657 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1170 Dátum: 2012. Február 14. - 20:39:55 »

Meg az sem mindegy, hogy mű bika koponya, vagy műanyag bikakoponya! Ördög

Műbika koponya - - - megemlítettem az inszeminátornak ,  de hevesen tiltakozott . . . !   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1171 Dátum: 2012. Február 20. - 15:37:16 »

Na bejött egy mms a telefonomra, végre egy örömteli hír...  Táncol megosztom veletek:  Táncol

Egy szép páros a Mátraaljáról, ma találták 7kg:



A találás helye szigorúan titkos!  Ördög Ördög Ördög Ilyen bikákat kellene megkímélni ezerrel... (végkimúlásig őrizni, hagyszórja génjeit!  Vigyorog) (sokan most azt gondolják: hülye vagy, veszni hagyni egy ilyen gyönyörű trófeást...  Vállat von  IGEN! 5-6 év múlva hagy rakjon vissza, és hagy múljon ki öregségére, de addig szórja a génjeit, szaporodjon, ami később 10x megtérül... Számomra ez lenne egy minőségjavító "vadgazdálkodási forma, felfogás, mentalitás"! és ehhez nem kell pénz se, csak önmérséklet... éppenhogy semmit nem kell csinálni, nem kell ősszel kilövetni, vigyázni kell rá, figyelni, óvni... (ezek olyan hihetetlen, megvalósíthatatlan kérések, álmok?)  Vállat von  Emelem



Naplózva

" There is good out there "
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1172 Dátum: 2012. Február 20. - 15:45:35 »

Na bejött egy mms a telefonomra, végre egy örömteli hír...  Táncol megosztom veletek:  Táncol

Egy szép páros a Mátraaljáról, ma találták 7kg:




Ezek komoly darabok  Emelem Ráadásul párban  OOO
Naplózva

Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1173 Dátum: 2012. Február 20. - 16:05:18 »





Áááá!
Selejtbika!

Teljesen háromszögbe írhatók az agancsok.

 Kacsint Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #1174 Dátum: 2012. Február 20. - 17:07:52 »

Elaccc!!! Teljesen igazad van, én is így gondolom! Csak sajnos ezzel kevesen vagyunk így kis hazánkban! /Sajnos/
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1175 Dátum: 2012. Február 20. - 19:13:55 »

Egy szép páros a Mátraaljáról, ma találták 7kg
És mondd csak.....teljesen biztos vagy benne, hogy ez a két szár egy bikától való??  Stoel
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1176 Dátum: 2012. Február 20. - 19:14:13 »

Az a baj, hogy ezt úgy kipattintják ősszel, csak úgy zörög. Sajna 2 évvel ezelőtt is meglövették volna.  A bírálaton meg dobálják a süveget a hozzáértők. Pedig az a jobb szár. Maga a potenciál!  Táncol
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1177 Dátum: 2012. Február 20. - 19:30:11 »

Légyszi ne okoskodásnak vegyétek, inkább csak a tapasztalat, a sok agancsmustra mondatja velem de:

Itt egy kis villa még simán kialakulhat:



Aztán vaskosodik az agancs, gyöngyözöttebb, sötét színűbb lesz, ha meghagynák 14-15 éves korig, (amire sajnos kicsi az esély) simán felmenne a trófea 9,5-10 kilóig még itt is!  Emelem

Majd elmegyek és készítek róla jobb minőségű közelebbi fotókat, meggusztáljuk közelebbről is, ezt kézbe kell fogni (megkell rágni  Figyelmes olvasás Wave) mese nincs!   Vigyorog Ördög (...ja meg szagolgatni  Röhög)

Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1178 Dátum: 2012. Február 20. - 20:58:28 »

Légyszi ne okoskodásnak vegyétek, inkább csak a tapasztalat, a sok agancsmustra mondatja velem de:

Itt egy kis villa még simán kialakulhat:



Szerintem "örökös 14-es". 5. agancstól a 15.-ig legalalábbis szerintem mindenképpen...
Nah, de majd lássuk meg jövőre is, meg azután is...  Kacsint
 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1179 Dátum: 2012. Február 20. - 22:39:53 »



 

Ez egy nagyon jó képességű bika volt. 8 és fél kilós trófeasúllyal. -3 pontos lett. Ebben a bikában benne lehetett volna a 10 kilós agancssúly is szerintem. Szerintetek is?
 Itt a Cserhátban nem nagyon szaladoznak 10 kilós bikák mostanság, és a két évvel ezelőtti hullott agancsa is nálam van. Ezért is sajnáltam nagyon mikor megláttam a trófeáját.

Elaccc!
Nem hiszem, hogy a mátraaljai agancson még egy villa keletkezik. Az általam említett bikán pont ugyanilyen vastagodás volt az egyik villán. De az a bika az általam két évvel korábban megtalált hullott agancshoz képest csak a méretében változott, ágszámban nem.
Egyébként, gyönyörű az az agancs.  Nyálcsorog
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1180 Dátum: 2012. Február 20. - 22:46:45 »


Aztán vaskosodik az agancs, gyöngyözöttebb, sötét színűbb lesz, ha meghagynák 14-15 éves korig, (amire sajnos kicsi az esély) simán felmenne a trófea 9,5-10 kilóig még itt is!  Emelem


Ha ez most így hullottan 7 kiló (ahogy lentebb írtad), akkor koponyástul most sincs messze tőle.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1181 Dátum: 2012. Február 21. - 07:50:30 »

Amúgy nem is kellene oda mégegy villa, így szép ahogyan van   Wave
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1182 Dátum: 2012. Február 21. - 07:56:15 »

Ha ez most így hullottan 7 kiló (ahogy lentebb írtad), akkor koponyástul most sincs messze tőle.

Igen tudom, de egy kilótól többet nem tud ez a fajta erősíteni. Viszont egy kiló iszonyatosan meglátszik, ha vastagabb, gyöngyözöttebb lesz, szépülni fog sokat, már idén őszre is... de kár volna érte... nagy kár, mert már nagyon-nagyon kevés hasonló "szaladgál" erre sajnos... ezek meg tudnának javítani az állományon.  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1183 Dátum: 2012. Február 21. - 15:09:28 »

Légyszi ne okoskodásnak vegyétek, inkább csak a tapasztalat, a sok agancsmustra mondatja velem de:

Itt egy kis villa még simán kialakulhat:



Aztán vaskosodik az agancs, gyöngyözöttebb, sötét színűbb lesz, ha meghagynák 14-15 éves korig, (amire sajnos kicsi az esély) simán felmenne a trófea 9,5-10 kilóig még itt is!  Emelem

Majd elmegyek és készítek róla jobb minőségű közelebbi fotókat, meggusztáljuk közelebbről is, ezt kézbe kell fogni (megkell rágni  Figyelmes olvasás Wave) mese nincs!   Vigyorog Ördög (...ja meg szagolgatni  Röhög)


Egy kis villa csak hátul alakulhat ki,elöl nem.
A vastagodás pedig a csontváz nagyságától függ.Kis csontvázon kis agancs.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1184 Dátum: 2012. Február 21. - 15:30:36 »



 

Ez egy nagyon jó képességű bika volt. 8 és fél kilós trófeasúllyal. -3 pontos lett. Ebben a bikában benne lehetett volna a 10 kilós agancssúly is szerintem. Szerintetek is?
 Itt a Cserhátban nem nagyon szaladoznak 10 kilós bikák mostanság, és a két évvel ezelőtti hullott agancsa is nálam van. Ezért is sajnáltam nagyon mikor megláttam a trófeáját.

Elaccc!
Nem hiszem, hogy a mátraaljai agancson még egy villa keletkezik. Az általam említett bikán pont ugyanilyen vastagodás volt az egyik villán. De az a bika az általam két évvel korábban megtalált hullott agancshoz képest csak a méretében változott, ágszámban nem.
Egyébként, gyönyörű az az agancs.  Nyálcsorog
A hullott agancs és a koponyás nem azonos egyed!
Más a szemágtípus,más a középág típus,a középág tűzési magassága szemmel láthatóan 10 cm-el több.Az alsó száron levő él máshova fut a középágnál,a felső szár alakja nem azonos.Csak rokonok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: