Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 801661 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #825 Dátum: 2010. Június 28. - 18:17:08 »

Hacsak,ki nem regisztrálsz!

Hát persze biztosan én értettem félre, meg én nem jól értelmezem amit írtál...stb.

...és látod, benned az előítélet és a "csak odaszólok még utoljára" effektus.
Eszemben sem volt semmiféle regisztráció törlés, vagy kitiltás!
...de gondolom ezt is csak én értettem félre!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 28. - 19:21:26 írta wetzlar » Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #826 Dátum: 2010. Október 01. - 18:56:38 »

   Üdv! Forsterhtől szeretném kérdezni,hogy ennek az agancsnak melyik ága a középága. Én a 4. ágra tippelek, mert ott nagyobb befűződés látszódik, de akkor a 3. ág mi?
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #827 Dátum: 2010. Október 01. - 19:50:04 »

   Üdv! Forsterhtől szeretném kérdezni,hogy ennek az agancsnak melyik ága a középága. Én a 4. ágra tippelek, mert ott nagyobb befűződés látszódik, de akkor a 3. ág mi?


Szia!

Teljesen jogos a kérdésfelvetésed.....Két részre kell bontanom a választ... az első a kialakult gyakorlat, a második pedig ha érdeklődik az ember és elmélyed benne....

Nos akkor akik először a gím agancsát rendszerbe próbálták foglalni, azok megállapodtak abban, a rózsától elindulva a korona felé szemág, jégág, középág vagy királyág elnevezéssel iiletik a száron egymástól külön található kisarjadt ágakat. Az alulról harmadik ágat (középágat) követő akárhány ág mindegyike a koronához sorolandó....még akkor is ha az a korona alatt mélyen is található... ha ez utóbbi előre néz akkor vendégág, ha hátrafelé, akkor farkaság a  neve.. Mivel a szarvas trófeájának bírálatában az ágak elnevezésére és az elnevezések által rögzített ágakra egy egész nemzetközi bírálati rendszer épül, így ezt nem lehet felborítani, tehát az első válaszom az az, hogy a bírálat szempontjából az általam bemutatott hullajtott agancs esetében, ha ez egy trófeán lenne, akkor a harmadik ág a rózsa felől számolva az elfogadott középág....

A második válaszom, pedig, hogy igen helyesen megláttad, hogy az evolúciós fejlődés során kialakult középág funkciót ezen az agancson az alulról számított 4. ág jeleníti meg, mert valóban itt van a befűződés, ami nem más mint emlékezés arra az időre, amikor a dárdás szárból a koronaképzés érdekében kisarjadt a középág.... Ez egy ilyen agancs, elgondolkodtató és tényleg jön a kérdés, hogy akkor a jégágat követő ág az most micsoda?  Ezt valahogyan úgy kell kezelni, mint egy szabály alóli kivételt, amely a példa szerint előfordulhat ugyan, de nem gyakori és csak erősíti a kiépített szabályrendszert. Például, ha végignézed a Föld bolygón megjelent élőlényeket a békától a főemlős majmokig, a gőtétől az emberig a végtagok ujjaira minden esetben az 5-ös szám van bekódolva... még a páratlan ujjú patásoknál  és a madaraknál is visszafelé elcsökevényesedett formában megtalálhatók az eredeti 5-ös leosztású ujjcsontok maradványai....  És akkor már láttam embert minden végtagján normálisra nőtt és használható 6-6 kéz és lábujjakkal... Nos azért ő is csak kivétel volt az alól a szabály alól, hogy 10 kéz- és 10 lábujjal rendelkezik egy ma élő ember.

Egyébként pedig teljesen jogos a felvetésed, de átlag vadász szintjén azért ez a kérdés meg sem fogalmazódik, mert aki nincs tisztában, hogy milyen céllal és hogyan jött létre a középág, az csak automatikusan azt nézi, hogy a rózsa felőli 3.ág amennyiben a jégág is meg van, akkor az a középág. Természetesen a jégág hiányában akkor 2. ként következik a középág.

Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #828 Dátum: 2010. Október 01. - 20:16:57 »

Köszönöm a tartalmas választ!
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #829 Dátum: 2010. Október 02. - 00:46:06 »

Szia!

Teljesen jogos a kérdésfelvetésed.....Két részre kell bontanom a választ... az első a kialakult gyakorlat, a második pedig ha érdeklődik az ember és elmélyed benne....

Nos akkor akik először a gím agancsát rendszerbe próbálták foglalni, azok megállapodtak abban, a rózsától elindulva a korona felé szemág, jégág, középág vagy királyág elnevezéssel iiletik a száron egymástól külön található kisarjadt ágakat. Az alulról harmadik ágat (középágat) követő akárhány ág mindegyike a koronához sorolandó....még akkor is ha az a korona alatt mélyen is található... ha ez utóbbi előre néz akkor vendégág, ha hátrafelé, akkor farkaság a  neve.. Mivel a szarvas trófeájának bírálatában az ágak elnevezésére és az elnevezések által rögzített ágakra egy egész nemzetközi bírálati rendszer épül, így ezt nem lehet felborítani, tehát az első válaszom az az, hogy a bírálat szempontjából az általam bemutatott hullajtott agancs esetében, ha ez egy trófeán lenne, akkor a harmadik ág a rózsa felől számolva az elfogadott középág....

A második válaszom, pedig, hogy igen helyesen megláttad, hogy az evolúciós fejlődés során kialakult középág funkciót ezen az agancson az alulról számított 4. ág jeleníti meg, mert valóban itt van a befűződés, ami nem más mint emlékezés arra az időre, amikor a dárdás szárból a koronaképzés érdekében kisarjadt a középág.... Ez egy ilyen agancs, elgondolkodtató és tényleg jön a kérdés, hogy akkor a jégágat követő ág az most micsoda?  Ezt valahogyan úgy kell kezelni, mint egy szabály alóli kivételt, amely a példa szerint előfordulhat ugyan, de nem gyakori és csak erősíti a kiépített szabályrendszert. Például, ha végignézed a Föld bolygón megjelent élőlényeket a békától a főemlős majmokig, a gőtétől az emberig a végtagok ujjaira minden esetben az 5-ös szám van bekódolva... még a páratlan ujjú patásoknál  és a madaraknál is visszafelé elcsökevényesedett formában megtalálhatók az eredeti 5-ös leosztású ujjcsontok maradványai....  És akkor már láttam embert minden végtagján normálisra nőtt és használható 6-6 kéz és lábujjakkal... Nos azért ő is csak kivétel volt az alól a szabály alól, hogy 10 kéz- és 10 lábujjal rendelkezik egy ma élő ember.

Egyébként pedig teljesen jogos a felvetésed, de átlag vadász szintjén azért ez a kérdés meg sem fogalmazódik, mert aki nincs tisztában, hogy milyen céllal és hogyan jött létre a középág, az csak automatikusan azt nézi, hogy a rózsa felőli 3.ág amennyiben a jégág is meg van, akkor az a középág. Természetesen a jégág hiányában akkor 2. ként következik a középág.
Mit minek nevezünk akkor,ha egy ág mögött sincs befűződés,illetve ha szinte minden ág mögött van befűződés?
Ezekben az esetekben más evolúció,vagy más genetika működött?

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #830 Dátum: 2010. Október 02. - 08:33:51 »

                                                                                                                                                                                              Ezt a képet a másik fórumon találtam, súlyuk párban 8,20 kg, nekem az ilyen agancsok tetszenek a legjobban, de salynos egyre kevesebb bika éri el ezt a kort! Azért én akarok még ilyen párt találni, még ha 1000 km-t is kell érte gyalogolnom, az sem érdekel! Megyek
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #831 Dátum: 2010. Október 02. - 11:04:15 »

Én csak úgy dudorászás közben, - kaján, piszok módon - dobok már a tűzre...!  Nyihi
- "Fűződik, vagy nem fűződik,
   mégis agancs az agancs !"   Ördög Vigyorog
Üdv mindenkinek ! Emelem










« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 02. - 14:19:15 írta Pyrus » Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #832 Dátum: 2010. Október 02. - 17:02:26 »

Olyan bikát szeretnék egyszer elejten,i amilyen az utólsó képen lévő agancsokhoz hasonlóakat visel a fején és legalább 13 éves!!!!
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #833 Dátum: 2010. Október 02. - 17:07:59 »

Én csak úgy dudorászás közben, - kaján, piszok módon - dobok már a tűzre...!  Nyihi
- "Fűződik, vagy nem fűződik,
   mégis agancs az agancs !"   Ördög Vigyorog
Üdv mindenkinek ! Emelem


Szervusz Karcsi!

Értelek én téged, de attól, hogy a lányom képét is mellékeled az agancsokhoz, a kivételek még kivételek maradnak nem beszélve egy pár trófeáról és agancsról amelyek már az abnormitás kategóriáját is kimerítik...... Emelem  Igen Wave
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #834 Dátum: 2010. Október 02. - 17:39:13 »

Ez az Zoli !
Veled még puska nélkül is, egy szál gukkerral, gombázni is szívesen !!!  Emelem Wave Igen
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #835 Dátum: 2010. Október 02. - 20:22:57 »

Szervusz Karcsi!

Értelek én téged, de attól, hogy a lányom képét is mellékeled az agancsokhoz, a kivételek még kivételek maradnak nem beszélve egy pár trófeáról és agancsról amelyek már az abnormitás kategóriáját is kimerítik...... Emelem  Igen Wave
Mivel fűződőből is,nem fűződőből is sok ezret láttam már,számomra nem tiszta,hogy most melyik a kivétel és miért!
Az abnormitás meghatározását is szubjektívnek érzem,mert mitől abnormis,mikor az evolúció egyik lényege a variabilitás,amely a túlélés  többféle útját adja.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #836 Dátum: 2010. Október 02. - 20:57:49 »

Mivel fűződőből is,nem fűződőből is sok ezret láttam már,számomra nem tiszta,hogy most melyik a kivétel és miért!
Az abnormitás meghatározását is szubjektívnek érzem,mert mitől abnormis,mikor az evolúció egyik lényege a variabilitás,amely a túlélés  többféle útját adja.
igen szerintem is maradjunk ennyiben.....mert a túlélésnek, mint te is vázoltad többféle  útja van.....
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #837 Dátum: 2010. Október 03. - 19:36:01 »

Csak azért tettem ide, mert "fűrészelt agancs"- ot nem találtam. Nyihi
Meg azért, mert ha nem beszélünk róla, attól még van ! Aztán mesélhetünk az unokáinknak, hogy "bezzeg a mi időnkben még szabadon élt a szarvas" !

Radírra fel ! Vigyorog Vigyorog Emelem

Szervusz Károly!
Hol találtad ezt a képet?
El tudod nekem küldeni az oldal címét?
Köszönettel!
Vadászüdv!
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #838 Dátum: 2010. Október 03. - 21:27:37 »

Küldtem !
Üdv !
Karl
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #839 Dátum: 2011. Január 11. - 12:16:07 »




Kínába induló szállítmány (nem magyar)..adnák inkább nekem / a felét, vagy csak egy-kettőt / Ördög
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: