Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375741 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1275 Dátum: 2013. Július 11. - 15:02:07 »

CSAK. Vigyorog


Bőbeszédűen kifejtett, teljesen akceptálható magyarázat! Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #1276 Dátum: 2013. Július 11. - 15:19:38 »

 Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1277 Dátum: 2013. Július 11. - 15:20:39 »

Nem akarok senkit megbántani, de nem kellene mindjárt fikázni a "kezdőket", meg ki se menjen a területre stb. hozzászólások.
Ő a "Bélának" hisz.
Az idegen a boltban jobb lett volna?
/Más: Egy öreg vadász berögzült rossz meglátásával hosszú évek alatt nem káros???/
Fontosabb, hogy mikor kijár, méltó alázattal, megfontoltan viselkedjen, és legyen mentora, aki segíti, tanítja.

Senki sem született úgy, hogy mindenhez ért.Sőt.
Ahogy elkezded az ismerkedést egy dologgal, lásd vadászat, akkor jössz rá, hogy milyen keveset is tudsz belőle.
Ahogyan telik az idő, van aki elbízza magát, hogy én már mindent tudok, és van aki rádöbben, hogy aha, még több mindent nem tudok, és szorgalmasan gyűjti az ismereteket. /Jó pap is holtig tanul! kontra Mindenki rendőrnek születik, csak van aki továbbtanul!/

Visszatérve:
A Cájsz Varia újonnan biztos volt szerelékkel 400-500e.
Spórolni akart? Spórolt. Mikor rájött hogy ez így nem igazán jó kb 1-3 hónap múlva, szerintetek vett még egy kukkert?


Nem kell mindjárt mindenkit lehordani, meg elítélni. El kell mondani, hogy nekem ez meg az a véleményem, gondolja át, és a döntését tiszteletben tartani.
Ő fizet, ő rendeli a zeneszámot.
A kereskedő helyében mondtam volna neki, ha megunják a csereberét, akkor jöjjön vissza és 20% engedményt kap a másik cájszra, ha hozza a Bélát is!
 OOO






Kedves tuff 74!

Nagyon visszafogottan……. valószínűleg nem látod át ennek a történetnek a lényegét.
Én, és szerintem itt mindenki pont le….ja, hogy milliomos buta kezdő vadász mennyiért és milyen gyártmányú puskát vesz!
Én, és szerintem itt mindenki pont le….ja, hogy milliomos buta kezdő vadász mennyiért , és milyen gyártmányú távcsövet vesz!
De ha milliomos buta kezdő vadász elkezd csak úgy, egy ilyen nagyon veszélyes sok kilométerről is halálos szerszámmal lövöldözni, mert fogalma sincs, hogy az egyik fegyveren a távcső helyesen belőve másik fegyveren nem oda fog lőni, és ha véletlenül TE ülsz tőle olyan távolságban a vadászterületen, akkor a TE életed (vagy akárki é, aki éppen arra jár!!!)forog veszélyben, akkor már nagyon nem mindegy a dolog!
Gondold végig, ez nem játék, ez nem tollaslabda, hogy átütöd a szomszédba a tollas „lasztit”, és a fő probléma. hogy ki dobja vissza!
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1278 Dátum: 2013. Július 11. - 15:23:01 »

Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül

Kifejtenéd bővebben, emberi beszéddel, ....... tudod mit Sanyi, Tőled már meg se kérdezem! Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #1279 Dátum: 2013. Július 11. - 15:34:20 »

Kifejtenéd bővebben, emberi beszéddel, ....... tudod mit Sanyi, Tőled már meg se kérdezem! Vigyorog

Radírozzak? Rendesen eltértünk a topik ímtől.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1280 Dátum: 2013. Július 11. - 15:50:26 »

Radírozzak? Rendesen eltértünk a topik ímtől.

Most erre mit mondjak?!
Ha nem találsz a Fórumon sehol egy olyan topikot, ahol három-négy nem oda tartozó hozzászólás van egymás után, akkor tudod mit?! – radírozz!  Vállat von  Wave

Nem erről van szó, privátban válaszoltam.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 11. - 16:35:08 írta Sakac » Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1281 Dátum: 2013. Július 11. - 17:00:20 »

Sexárdon a Stefán vadászboltban beszélgettünk a tulajékkal...

Mi van velük, hogy szombaton nincsenek nyitva? Pedig fellendítettem volna a bolt forgalmát néhány doboz lőszerrel!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1282 Dátum: 2013. Július 11. - 17:08:03 »

Ha már offolunk. A Stefán féle vadászboltot annyit dicsérték, hogy tavaly ősszel arrajárván magam is benéztem. Egy idősebb hölgy tartózkodott a pult mögött, kedélyesen beszélgetett egy úrral mindenféle családi dolgokról és szemmel láthatóan egyáltalán nem érdekelte, hogy vevő érkezett. Időre mentem valahova, siettem volna viszont lőszert is kellett vennem, vártam hát... Nagy nehezen befejezték a csevelyt, érdeklődtem a sörétes lőszer kínálatról, melyik milyen-én ugyanis leragadtam anno a nike extránál, nem sokat mondtak a márkanevek. A hölgynek sem. Dunsztja nem volt, melyik a gyorsabb stb. Felhívtam valami copfos halorzót, had fizessen egy kis roaming díjat ő is ha már nekem rossz napom van Ördög, megegyeztünk a lőszerben, fizettem...volna, ha lehetne kártyával fizetni. Nem lehetett Nem. Elmentem keresni egy automatát, vettem le pénzt, közben beesett két rendőr gyerek akik azok közt a ruhák közt kezdtek válogatni amelyeknek az ára meghaladta a havi fizetésüket. A hölgy sürgött-forgott körülöttük, nem foglalkozott velem. Végre elmentek a perzekútor urak, kifizethettem a lőszeremet és félórás késéssel mehettem tovább. Aztán aznap este egy kacsát sem láttunk... Rííí
Szóval részemről kétszer voltam a Stefán vadászboltban, először és utoljára.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1283 Dátum: 2013. Július 11. - 17:56:18 »

Kedves Mindenki!
Az egész történeten /újgazdagék/ besírtam, a hozzáértő Vadászok által jól ismert okok miatt, akinek nem inge ne vegye magára...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1284 Dátum: 2013. Július 12. - 08:18:19 »

Et tu mi fili Stefi!??  KAP

Hát hányszor elmagyaráztam Neked, hogy Te is Steyr 300-assal vadászol  Figyelmes olvasás, csak egy kicsit kevesebb púder van alatta?? na aztat híjják 30-06-nak..... Angyal Wave

Jajjdemá ! Azt én is elég régóta tudom hogy a 30-06 osból mit jelent a 30 ( ugyan azt mint a 300 ) csak hát az után nincs az a bűvös szó hogy Magnum aminek annyira bűvöletébe kerültem hogy eddig egy ilyen fegyverem se volt és vélhetőleg nem is lesz. Ettől nem tartom ám rossznak az ilyen jelű kalibereket csak az én vadászatomhoz felesleges az a plusz energia amit ilyen fegyverek nyújtanak és néhány un. extrém vadászati körülmények között nagyon hasznosak.
Nem akarok senkit megbántani, de nem kellene mindjárt fikázni a "kezdőket", meg ki se menjen a területre stb. hozzászólások.
Ő a "Bélának" hisz.

De igen az ekkora épületes baromságokat fikázni kell ! De elsősorban azt kell fikázni hogy hogyan lehet ilyen minimális alapok nélküli emberekből vadász . Hozzáteszem ez nem elsősorban az írásban szereplő kezdőknek a bűne hanem az egész mostani rendnek . Gondolok én az oktatásra , vizsgáztatásra , vadászjelöltségre és mentorálásra . Addig kell az ilyen hülyeségeket gúnyolni amíg van,vannak akik az ilyet észreveszik ..............        Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1285 Dátum: 2013. Július 12. - 08:35:39 »

Ha már offolunk. A Stefán féle vadászboltot annyit dicsérték,............
Szóval részemről kétszer voltam a Stefán vadászboltban, először és utoljára.
Feri!
Lehet, hogy csak szimplán nem voltál szimpatikus az Évikének.......... Stoel
Azt ne mondd, hogy ez veled nem esik meg nap-mint nap máshol is, nem tudom miért kell ezen csak Szexárdon megbotránkozni...... Vigyorog Ördög Nyihi

Tudom, tudom:  OffTopic.....és egyébként is  Zavarodott Korbács ........  Joint KAP
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1286 Dátum: 2013. Július 12. - 08:59:57 »

Feri!
Lehet, hogy csak szimplán nem voltál szimpatikus az Évikének.......... Stoel
Ez megeshet de én nem leánykérőbe mentem hanem vásárolni...
Azt ne mondd, hogy ez veled nem esik meg nap-mint nap máshol is, nem tudom miért kell ezen csak Szexárdon megbotránkozni...
Nézd, a munkám révén nagyon sok emberrel kerülök kapcsolatba. "Évike" korú titkárnőkkel is akiktől a szigorú szabályaink miatt kosárnyi dokumentumot kell kérnem, lehetőleg azonnal. Ettől függetlenül ilyen magatartást mint abban a "vadászboltban" ahol én voltam a VEVŐ, nem nagyon tapasztalok sehol. Summa summárum nálam leírták magukat Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1287 Dátum: 2013. Július 12. - 09:09:05 »

Én azt nem értem miért pont stájer meg wincseszter ??? Blájzer meg vödörbi nincs abba a bótba' ???  Nyihi Na a cejsz-ről meg ne is beszéljünk! Dipol vagy Púlzár minimum...
Vagy nem ért a vadászathoz ez a Béla gyerek  Vállat von  Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1288 Dátum: 2013. Július 12. - 09:50:36 »

Én azt nem értem miért pont stájer meg wincseszter ??? Blájzer meg vödörbi nincs abba a bótba' ???  Nyihi Na a cejsz-ről meg ne is beszéljünk! Dipol vagy Púlzár minimum...
Vagy nem ért a vadászathoz ez a Béla gyerek  Vállat von  Ördög
Lehet rátapintottál a lényegre,azért kellett az   oldható szerelék, mert egy dipoldedalpulzar már lapult otthon.... Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1289 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 20:11:43 »

Üdv!

Beköltözött az új lakó a szekrénybe.  Piál
Steyr-Mannlicher, 7mm Rem. M., Kahles Helia 3-9x42 céltávcsővel.
Köszönöm Diana, vagyis Mariann!  Piál Vigyorog





Naplózva
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: