Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 803407 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1860 Dátum: 2013. Február 25. - 13:32:31 »

Elaccc, Boar, sajnos amíg az "igazságszolgáltatásunk" (bár ügyvédek szerint nálunk nem igazság, hanem jogszolgáltatás van) olyan amilyen, azaz visszatartó ereje majnem egyenlő a nullával, s a demokráciát a többség úgy értelmezi, hogy mindent szabad, addig nem nagyon látok más megoldást.  Vállat von

Csak egy egyszerű példa: rabsicok megfogva "fekete" puskával, éjellátó céltávcsővel, vaddal (több trófea is volt náluk, de azt a piacon vették  Bangdesk ), kétszázezer forint meg egy rövid felfüggesztett. Most mit csinálnak? Ugyanazt, csak kicsit óvatosabban.  Nem  Arról nem beszélve, hogy ki lett a sz@r ember? Persze hogy az, aki lebuktatta őket, s nem azok, akik olyant tettek, amit nem kellett volna. Lassan már nagyon sokan elérnek oda, hogy direkt nem veszik észre azt, amit eddig "kiszúrtak", mert csak a probléma meg a b@szogatás a "jutalom", az eredmény meg szinte semmi.

Sajnos sok vadász, általánosítva szidja az erdőjáró agancsozókat, ez iszonyat nagy hiba!!! Én azt mondom, hogy a vadászoknak felkell venni a kapcsolatot az etikusan agancsozó, erdőjáró, fotós, természetjáró emberekkel és folyamatosan tartani kell velük a kapcsolatot! Mikor valaki kimegy az erdőbe és talál egy hurkot, lekell szedni és jelenteni kell az illetékes vadásznak, vadőrnak, vadászmesternek..., ha csoportosan kutyával zavarják a feketék a vadat azt is jelentse... ha gyanús vadászatot észlel, vagy elhullott állatot talál, azt is jelentse telefonon ...stb. Ezért cserébe nyugodtan járhatja a természetet az erdőt. Ha agancsot talál is bemutatja, de nem kell félnie attól, hogy erőszakkal elkobozzák tőle...stb  Ezt szívesen minden állatszerető, természetszerető, természetjáró, agancsozó emberke megcsinálja, nem kerül a vadásztársaságoknak egy fillérbe sem! Sokat ismerek közülük akik szívesen együtt működnének, de ehhez az kell, hogy a vadászok a területért felelős emberek ne legyenek elzárkózottak, vagy irigyek egy 2 kilós agancsra,  :Mosolyog ne az erdőjárást, agancsozást tiltsák, hanem működjenek együtt! A kölcsönös együttműködés mindenkinek hasznos. Nagyon sok agancsozó, örülne neki, ha tehetne valami hasznosat az állatokért a természetért, ráadásul nyugalomban járhatná az erdőt, nem bújlkálna a terepjárók elől... Higgyétek el az agancsozóknak is érdeke, hogy az erdőben szarvas, szarvasagancs és béke, nyugalom is legyen!
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1861 Dátum: 2013. Február 25. - 14:02:58 »

Sajnos sok vadász, általánosítva szidja az erdőjáró agancsozókat, ez iszonyat nagy hiba!!! Én azt mondom, hogy a vadászoknak felkell venni a kapcsolatot az etikusan agancsozó, erdőjáró, fotós, természetjáró emberekkel és folyamatosan tartani kell velük a kapcsolatot! Mikor valaki kimegy az erdőbe és talál egy hurkot, lekell szedni és jelenteni kell az illetékes vadásznak, vadőrnak, vadászmesternek..., ha csoportosan kutyával zavarják a feketék a vadat azt is jelentse... ha gyanús vadászatot észlel, vagy elhullott állatot talál, azt is jelentse telefonon ...stb. Ezért cserébe nyugodtan járhatja a természetet az erdőt. Ha agancsot talál is bemutatja, de nem kell félnie attól, hogy erőszakkal elkobozzák tőle...stb  Ezt szívesen minden állatszerető, természetszerető, természetjáró, agancsozó emberke megcsinálja, nem kerül a vadásztársaságoknak egy fillérbe sem! Sokat ismerek közülük akik szívesen együtt működnének, de ehhez az kell, hogy a vadászok a területért felelős emberek ne legyenek elzárkózottak, vagy irigyek egy 2 kilós agancsra,  :Mosolyog ne az erdőjárást, agancsozást tiltsák, hanem működjenek együtt! A kölcsönös együttműködés mindenkinek hasznos. Nagyon sok agancsozó, örülne neki, ha tehetne valami hasznosat az állatokért a természetért, ráadásul nyugalomban járhatná az erdőt, nem bújlkálna a terepjárók elől... Higgyétek el az agancsozóknak is érdeke, hogy az erdőben szarvas, szarvasagancs és béke, nyugalom is legyen!

Elaccc, sok mindent lehetne, de ez társasjáték, egyedül nem megy. Az eddigi ilyen irányú próbálkozásaink vagy sikertelenek voltak, vagy rossz irányba "sültek" el.  Vállat von

Egy példa: kértem a helyi normálisabb agancsozókat, hogy ilyen időtájt ne az erdőben keressék az agancsokat, hanem a mezőben, mert a közép- és fiatalabb korosztályon még rajt az agancs (idős meg errefelé ilyenkor ritka mint a fehér holló), s ebben az időszakban eléggé sérülékeny az agancstő, várjanak vele még egy, másfél hónapot. Másnap kikkel találkoztam az erdő közepén reggel 7 órakor?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1862 Dátum: 2013. Február 25. - 14:19:17 »

Elaccc, sok mindent lehetne, de ez társasjáték, egyedül nem megy. Az eddigi ilyen irányú próbálkozásaink vagy sikertelenek voltak, vagy rossz irányba "sültek" el.  Vállat von

Egy példa: kértem a helyi normálisabb agancsozókat, hogy ilyen időtájt ne az erdőben keressék az agancsokat, hanem a mezőben, mert a közép- és fiatalabb korosztályon még rajt az agancs (idős meg errefelé ilyenkor ritka mint a fehér holló), s ebben az időszakban eléggé sérülékeny az agancstő, várjanak vele még egy, másfél hónapot. Másnap kikkel találkoztam az erdő közepén reggel 7 órakor?

Vedd úgy, hogy én vagyok az ellenpélda...  Kacsint  De biztos szégyellték magukat mikor megláttak, meg úgy általánosságban a normálisok közé tartoznak... Te mondod. Ha meg azt kéred egy agancsozótól, hogy ilyenkor ne menjenek erdőbe agancsot keresni , háááát Fejvakarás Ugyanis felénk még májusban is viszi némelyik fiatal bika... Erdőbe is lehet agancsozni, szépen csendben, nyugodtan, magányosan, vadat nem zavarva...  Soha nem értettem a csoportos agancsozást, Vállat von  nagyon nagyon néha , ritkán kimentünk együtt a haverral, de soha nem élveztem olyankor igazán, mindig az járt a fejemben, hogy nem egyedül vagyok...  Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1863 Dátum: 2013. Február 25. - 14:38:27 »

Másnap kikkel találkoztam az erdő közepén reggel 7 órakor?

A szomszédos erdésszel . . . !   Ördög  Ördög  Táncol     Vigyorog
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1864 Dátum: 2013. Február 25. - 14:53:03 »

Erdőbe is lehet agancsozni, szépen csendben, nyugodtan, magányosan, vadat nem zavarva...

Errefelé ez a mentalitás, "szak"tudás ugyan abba a kategóriába esik, mint ilyenkor az öreg bika.

A múlt héten volt  Fejvakarás , amikor a firss hóban a disznónyomokon mentek az agancsozók.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1865 Dátum: 2013. Február 25. - 14:54:55 »

A szomszédos erdésszel . . . !   Ördög  Ördög  Táncol     Vigyorog

Azzal is, de legalább tudja az ember fia, hogy az asszony ilyenkor egyedül van otthol.  Nyihi
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1866 Dátum: 2013. Február 25. - 15:21:50 »



A múlt héten volt  Fejvakarás , amikor a firss hóban a disznónyomokon mentek az agancsozók.  Ördög

Szerintem az itteni vadászok jórészével is előfordult már ilyen bbbbb"baleset"...  Ördög  Életem során összekellett volna gyűjtenem az aranybeköpéseiket amivel bizonyították szaktudásukat  Nyihi és a humor kategóriába egy délutánt kitöltő olvasnivaló várná az odalátogatókat  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
norbeee21
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Új üzenet #1867 Dátum: 2013. Február 25. - 16:43:44 »

Kár volt érte.. Rííí
Naplózva

"Mert nekem az élet-vadászat.S a vadászat-élet!" (Gr. Széchenyi Zsigmond)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1868 Dátum: 2013. Február 25. - 16:58:13 »

Életem során összekellett volna gyűjtenem az aranybeköpéseiket amivel bizonyították szaktudásukat  Nyihi és a humor kategóriába egy délutánt kitöltő olvasnivaló várná az odalátogatókat  Röhög

Van egy vicc rovatunk is. Hát nosza!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #1869 Dátum: 2013. Február 25. - 17:32:32 »

 Igen
Van egy vicc rovatunk is. Hát nosza!

Naplózva
Pinti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Új üzenet #1870 Dátum: 2013. Február 27. - 19:09:31 »

Üdv Kedves Forum társak
Mi a helyzet agancs ügyileg? Talált már valaki idei agancsot?
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #1871 Dátum: 2013. Február 27. - 19:29:55 »

Üdv Kedves Forum társak
Mi a helyzet agancs ügyileg? Talált már valaki idei agancsot?


Nézz át a szlovák oldalra, ott vannak már egész komoly darabok is.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1872 Dátum: 2013. Február 28. - 16:29:39 »

Részben koszorú hiányos, vagy rendellenes, deformált  koszorúval (rózsával) rendelkező, és a rózsatő és a homlokcsap is az, de tudod mit akartam mutatni, ne ilyen sz@rságokon vitázzunk már, mert mindenkit irritál...   Kalapal  Ördög
A szakmailag egyértelmű megállapítás,fogalmazás miért  irritálna bárkit is?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #1873 Dátum: 2013. Február 28. - 21:13:55 »

Sziasztok ! Szerdán találtam ezt a nagy szárat egy repce föld szélén a fenyvesnek a párját sajnos nem találtam de valahol ott kell lenni-e majd hétvégén utána nézek a másik szárat a nagy agancs párjának a keresésekor találtam sajnos annak sincs meg a párja :/ a nagyobbik agancs súlya : 5,10 kg a kisebbik 2,80 kg  Emelem    hely : Zala megye  Emelem










« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 28. - 21:50:49 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #1874 Dátum: 2013. Február 28. - 21:28:31 »

Mi volt a nagyobbik szár hossza? Mert a kép csalhat a vastagsága miatt....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: