Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143080 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #270 Dátum: 2011. Június 10. - 13:58:59 »

"Minimális befektetéssel, maximális hasznot !!!" --- ez az utasítás az állami erdészeteknél . A vt.-k meg erősen figyelnek ---- és jó tanulók ...!  Nyihi  Aki nem áll be a sorba és ellentmond, az kereshet másik területet .  Tasli
 Ördög Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #271 Dátum: 2011. Június 10. - 14:04:42 »

"Minimális befektetéssel, maximális hasznot !!!" --- ez az utasítás az állami erdészeteknél . A vt.-k meg erősen figyelnek ---- és jó tanulók ...!  Nyihi  Aki nem áll be a sorba és ellentmond, az kereshet másik területet .  Tasli
 Ördög Vigyorog
Szia Karl!
És hol van az a hatalmas haszon!
Bár most nem vagyok az irodámban és nem látom a cégadatokat, de kétlem, hogy mrdos osztalékokat fizettek volna ki a az erdőgazdaságok az elmúlt évben....

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2011. Június 10. - 15:43:02 »

Sanyooo!

Itt válaszolok a kérdésedre.
Nem arról van szó, amit írtál.
Nem arról van szó, hogy a vt vadja az államé-e vagy sem.
Arról van szó, ha egy Vt nem jól gazdálkodik - pl. szarik a vadkárra, nem hoz vendéget, sumákol a vadátvevéssel...stb - és így tapsolja el a pénzt, azt mind mind a saját kárára teszi, nem a tiédre, nem az államéra.
Nem arról van szó, hogy lesíkálja a vadat, hanem arról hogy elszórja a pénzt.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy egy állami területen milyen "repi" dolgok mennek.
Név és terület nélkül.
Voltam 3 napra vadkárazni egy X társaságnál.
Az erdészet vezetővel minden nap találkoztuk, hol csak egymagában, hol a kurvájával ment ki.
Minden nap hozott be disznót és érdekes módon minden lövése bentről - gondolom a tuti repi szórókról jött, mégcsak véletlenül sem a búzáról...mert ott mi ültünk a vt részéről. Kacsint
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #273 Dátum: 2011. Június 10. - 15:51:57 »

"Minimális befektetéssel, maximális hasznot !!!" --- ez az utasítás az állami erdészeteknél . A vt.-k meg erősen figyelnek ---- és jó tanulók ...!  Nyihi  Aki nem áll be a sorba és ellentmond, az kereshet másik területet .  Tasli
 Ördög Vigyorog
Az a nagy baj, hogy csak bevételekről beszéltek mindig, vagyis csökkenő bevételekről. Amennyiben nem tartható, vagy növelhető a bevétel, akkor csökkenteni kell a kiadásokat, vagyis eredményesség szempontjából a ráfordításokat!!! Ez a nagy baj a szektorotokban, hogy e mellett néz el mindenki. Nyilván az anyagjellegű része korlátozottan csökkenthető, marad a legnagyobb falat, a személy jellegű ráfordítás. Amig egy erdészetvezető bruttó 8,5 millió HUF-ot keres nálatok egy évben, az azért nem rossz. Lehet futkosni annyiért keményen a privátszférában. Mellette meg egy sereg műszaki vezető, agazati akármi, alatta osztályvezetők, mind mind mélyzöld pickup magánhasználattal, vagy legalább kulcsos lehetőséggel.
Igazán nem szeretnék turkálni senkinek sem a zsebében, de ez is hozzátartozik az (nem)eredményes gazdálkodáshoz., nem pedig a bevételek örökös üldözése minden áron...
Ezekre a véleményekre itt együtt reagálnék: Nincsen minimális befektetés és maximális haszon! Komoly és részletes tervezés az van és van elvárt nyereség is. De az is számszerűsítve. Az, hogy a Vt-k honnan tanulnak, azt pedig jobb ha nem firtatjuk, mert a vadgazdálkodáshoz (kevés kivétellel) vajmi kevés közük van, a zömében szürke- és feketepiacból élő mezőgazdasághoz annál több.
 
A javadalmazásról: A mi cégünk 28400 ha vadászterületet kezel, négy önálló részben. A szakirányítás áll: Vez.ig.- Vadászati ág.vez.- 4 erdészetvezető, - 1 vadászati művez., - 14 erdész-vadász (50-50% arányban a két feladatkörrel), 9 hivatásos vadász. Ennyi. Aki szerint ez sok, évi 3200 nagyvad hasznosítása, 800 db-os élővad befogás, kb. 2500 ha intenzív vadaskert, 1500 ha vadföld/szántó/rét-legelő és kb. 5000 ha vadkárveszélyes mg. terület mellett, annak (már elnézést érte) fogalma sincsen a vadgazdálkodásról.
Az a 8,5 milliós éves fizetés pedig jó ha van 5! Az 416eft havi kereset (bruttó!) Ezért ha kell, hónapokon keresztül, szünnap nélkül teszi bármelyikünk a dolgát.
Ja és 10 db céges szolgálati autót üzemeltetünk, éves kötött km-kerettel. Aki többet megy, fizeti a plusz futásköltséget. Csak a Vezérnek és nekem nincsen keretünk.
Nem tudom, hogy honnan származnak az információid, de köztük és a valóság között igen nagy a különbség  Emelem  
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2011. Június 10. - 15:58:46 »

Aki többet megy, fizeti a plusz futásköltséget. Csak a Vezérnek és nekem nincsen keretünk.

Én - ugyanolyan állami alkalmazottként, csak más szférában - miért nem vehetem igénybe az állami autót "túlfutás" jogcímén?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #275 Dátum: 2011. Június 10. - 16:49:43 »

Én - ugyanolyan állami alkalmazottként, csak más szférában - miért nem vehetem igénybe az állami autót "túlfutás" jogcímén?


Mert van "hasznos" állami alkalmazott, annak jár, és van "nem hasznos", annak meg nem!  Röhög Röhög Röhög (bocs Roland, nem bírtam kihagyni!)   ÖrömNeked
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2011. Június 10. - 16:52:07 »

Mert van "hasznos" állami alkalmazott, annak jár, és van "nem hasznos", annak meg nem!  Röhög Röhög Röhög (bocs Roland, nem bírtam kihagyni!)   ÖrömNeked

Hidd el az ilyen megjegyzések már leperegnek rólam/rólunk.
Mivel mi vagyunk közvetlen kapcsolatban az állampolgárokkal, így rajtunk csapódik le minden ilyen és hasonló vélemény nyilvánítás. Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2011. Június 10. - 16:53:45 »

Hidd el az ilyen megjegyzések már leperegnek rólam/rólunk.
Mivel mi vagyunk közvetlen kapcsolatban az állampolgárokkal, így rajtunk csapódik le minden ilyen és hasonló vélemény nyilvánítás. Kacsint


Vicc vót, na!  Vigyorog Bocsánatot is kértem rögtön!  Rííí
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #278 Dátum: 2011. Június 10. - 17:05:22 »

Vicc vót, na!  Vigyorog Bocsánatot is kértem rögtön!  Rííí

Én meg azért raktam  Kacsint jelet, mert számomra már közömbös az ilyen megjegyzés.  Mosolyog

Viszont milyen érdekes, hogy az erdészetekkel kapcsolatos téma amit most feszegetünk, nem vált ki semmiféle "felháborodást"...
Bezzeg ha valakit biztonsági öv, vagy "csak egy sört ittam" miatt megbírságolnak, akkor aztán hirig van... Ördög
Pedig nem 100ezrekről, milliókról van szó és ugyanúgy a polgár zsebéből veszik ki a pénzt.

Úgy látszik a repi során elszórt milliók nem érdekesek... Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2011. Június 10. - 17:29:48 »

"az erdészetekkel kapcsolatos téma amit most feszegetünk, nem vált ki semmiféle "felháborodást"..."--"Amit nem lát a szem, azért nem fáj a szív!"
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #280 Dátum: 2011. Június 10. - 18:03:22 »

Szevasz Horrido !
Nem szerepel az sehol és csak ritkán derül ki .
"Egy leváltott erdészeti vezető nyolc év alatt hatvanhatszor utazott külföldre állami pénzből. Szibériát, Namíbiát és Mexikót különösen szerette."
Aztán lehetne sorolni a végtelenségig !!!
Na de pont neked mondjam ? Hiszen te is tudsz ilyeneket - kosárszámra ...!
"Der Fisch stinkt vom Kopfe her !"  Ördög Vigyorog Nyihi

Üdv !  Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #281 Dátum: 2011. Június 10. - 19:07:44 »


Az a 8,5 milliós éves fizetés pedig jó ha van 5! Az 416eft havi kereset (bruttó!) Ezért ha kell, hónapokon keresztül, szünnap nélkül teszi bármelyikünk a dolgát.
.........
Nem tudom, hogy honnan származnak az információid, de köztük és a valóság között igen nagy a különbség  Emelem  
Ennél magasabb fizetések is vannak a szférában, tehát tényleg nem feltétlenül ez a valóság. Egyrészt.
Másrészt a fizetés egy dolog, amellé még van egy rakás juttatás, az illetményfától a szolgálati lakásig.
harmadrészt meg vannak a nem látható, nehezen forintosítható juttatások üzemi vadászatok stb. képében.
Szóval azért nem kell a szívnek megszakadni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #282 Dátum: 2011. Június 10. - 20:01:32 »

Egy teljesen nyílt anyag az internetről:

http://www.nefag.hu/ewPortal3.icom?shopid=nefag&language_code=hu&ewitem0=nefaghu_102
http://www.nefag.hu/ewPortal3.icom?shopid=nefag&language_code=hu&ewitem0=nefaghu_103
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #283 Dátum: 2011. Június 10. - 21:51:45 »

Az, hogy a Vt-k honnan tanulnak, azt pedig jobb ha nem firtatjuk, mert a vadgazdálkodáshoz (kevés kivétellel) vajmi kevés közük van, a zömében szürke- és feketepiacból élő mezőgazdasághoz annál több.
 

Ezt egy kicsit bővebben kifejthetnéd, engem érdekelne ez a dolog. Mármint a szürke és feketepiaci mezőgazdasági része.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #284 Dátum: 2011. Június 10. - 22:14:26 »


Ezek mindenhol nyilvánosak.

http://www.mefa.hu/index.php?m=0_6&l=h
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: