Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417689 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #840 Dátum: 2011. December 17. - 20:00:05 »

Mindent? Fejvakarás

Petya! Már kutakodtam, de kellene a pontos típusa a cuccnak, vagy BW száma. Nincsen olyasmid, vagy legalább egy kép?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #841 Dátum: 2011. December 17. - 20:15:56 »

Petya! Már kutakodtam, de kellene a pontos típusa a cuccnak, vagy BW száma. Nincsen olyasmid, vagy legalább egy kép?
Utánanézek...

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #842 Dátum: 2011. December 17. - 23:11:54 »

Soprontól 7 km-re, magyarul is tudnak, sőt honlapjuk is van magyar. Mindent beszereznek.

http://www.kriebernegg.com/ung_index.htm
Emelem

Köszönöm!!
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #843 Dátum: 2012. Január 17. - 13:18:34 »

Üdv!

Valaki használt már Remington Game Loads lőszert .22 lr kaliberben? (Toz-8 ból lenne lőve)
Viszonylag olcsó és elvileg vadászlőszer kisebb testű szőrmés állatokra, szárnyas kártevőkre.

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #844 Dátum: 2012. Január 28. - 17:32:11 »

Sziasztok ! Miért van a 0.22 lfb lőszernek lyuk a közepén ? Köszi a válaszokat ! ( esetleg jobban deformálódjon a vadban ) Fejvakarás
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #845 Dátum: 2012. Január 28. - 17:55:12 »

Sziasztok ! Miért van a 0.22 lfb lőszernek lyuk a közepén ? Köszi a válaszokat ! ( esetleg jobban deformálódjon a vadban ) Fejvakarás

Szia!
Alapvetően sportcélból gyártanak lfb lőszert. Nyilván vadászatra is használják, de a lyuk nem azért van a közepén. A lövedék tömegét tudják szabályozni vele, úgy hogy nem lesz qvázi rövidebb-kisebb a lövedék.

H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #846 Dátum: 2012. Január 28. - 20:55:44 »

Szia!
Alapvetően sportcélból gyártanak lfb lőszert. Nyilván vadászatra is használják, de a lyuk nem azért van a közepén. A lövedék tömegét tudják szabályozni vele, úgy hogy nem lesz qvázi rövidebb-kisebb a lövedék.

H.
   Ezt amit itt leírtál komolyan gondoltad?   Mosolyog
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #847 Dátum: 2012. Január 28. - 21:13:37 »

Szia!
Alapvetően sportcélból gyártanak lfb lőszert. Nyilván vadászatra is használják, de a lyuk nem azért van a közepén. A lövedék tömegét tudják szabályozni vele, úgy hogy nem lesz qvázi rövidebb-kisebb a lövedék.

H.

Akár azért is lehetne,de szerintem nem így van.
Pontosan azért adnak egyes modelleknek Game Load ,Target,stb.,más modelleknek  varmint, stb. elnevezést,mert az egyik "játszós"lövedék,a másik többé kevésbé alkalmas vadászatra.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #848 Dátum: 2012. Január 28. - 23:39:07 »

Hát, szerintem nem gombásodna így fel, ha az a kis lik nem lenne a végén.  Mosolyog




Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #849 Dátum: 2012. Január 29. - 20:07:09 »

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #850 Dátum: 2012. Január 29. - 20:08:47 »

Akár azért is lehetne,de szerintem nem így van.
Pontosan azért adnak egyes modelleknek Game Load ,Target,stb.,más modelleknek  varmint, stb. elnevezést,mert az egyik "játszós"lövedék,a másik többé kevésbé alkalmas vadászatra.
Alapvetően igazad van, valahogy el kell adni a sok töltényt a vadászoknak is. Lehet a sportlövő felülkerekedett bennem, mivel ezek a HV cuccok teljességgel alkalmatlanok a versenyzéshez. Ugyanakkor tartom véleményem, hogy inkább ballisztikai oka van ennek az üreges tölténynek, nem a gombásodást elősegítendő célja. Egy ilyen alacsony energiájú tölténynél nem lehet cél egy erőteljes felület növekedés a becsapódáskor, hogy egy erőteljes mélységi hatás és egy jól vérző kilövés sikeredjen. Pláne nem az 50<-os tartományokban, ahova előszeretettekl ellövöldöznek a .22 lfb-vel erre-arra vadászati célból.
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #851 Dátum: 2012. Január 29. - 21:17:55 »

Alapvetően igazad van, valahogy el kell adni a sok töltényt a vadászoknak is. Lehet a sportlövő felülkerekedett bennem, mivel ezek a HV cuccok teljességgel alkalmatlanok a versenyzéshez. Ugyanakkor tartom véleményem, hogy inkább ballisztikai oka van ennek az üreges tölténynek, nem a gombásodást elősegítendő célja. Egy ilyen alacsony energiájú tölténynél nem lehet cél egy erőteljes felület növekedés a becsapódáskor, hogy egy erőteljes mélységi hatás és egy jól vérző kilövés sikeredjen. Pláne nem az 50<-os tartományokban, ahova előszeretettekl ellövöldöznek a .22 lfb-vel erre-arra vadászati célból.
H.

Ha visszaolvasol,akkor láthatod, párszor leírtam ,hogy szerintem a .22 lr vadászatra alkalmatlan.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #852 Dátum: 2012. Január 29. - 22:33:32 »

Én úgy tudom, hogy áramlástanból kiokoskodott okai vannak a lövedékhegyben lévő furatnak.
Nevezetesen, hogy repülés közben a kis kráterben bizonyos relatív túlnyomás keletkezik, és amikor a lövedék a vadtesthez ér, a lövedék lelassul, a túlnyomás pedig, mintegy lökéshullámot indikálva a test szöveteiben és véredényeiben, szűnik meg, ezzel sokkhatást kiváltva, és segítve az amúgy gyengécske lövedékhatást.

Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #853 Dátum: 2012. Január 29. - 23:18:05 »

Üdv az Uraknak!

Bátorkodtam összeállítani egy 40x40 cm-es 100 cm mély enyhén áztatott papírköteget (borítókarton és telefonkönyv), melyre 3-3 lövést adtam le.
Sellier&Bellot .22lr tömör ólom és fúrt HP lövedékű lőszerét alkalmaztam.
20 méterről a tömör ólom éppen csak elkezdett torzulni, mélységi hatása jóval nagyobb volt, a lőcsatorna mellett enyhén szaggatott papírt hagyott az első néhány cm-en, majd roncsolás nélkül folytatta útját, míg a HP 8,9-9,2mm átmérőjűre gombásodott, a bemenet után 3 cm-el 8cm átmérőjű körben széttépte a papírt, ami a megállás pillanatáig enyhén mérséklődött, iszonyú pusztítást hagyva maga után.

Nos, szerény véleményem szerint a HP egyértelműen jobb ballisztikai tulajdonságokkal rendelkezik és képes a gombásodásra 50 méterig bizonyosan (eddig teszteltem, bár ott már kevésbé volt erre képes), míg a tömör lövedék, kizárólag csont találat esetén.

Remélem, tudtam segíteni, ha keveset is.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #854 Dátum: 2012. Január 29. - 23:42:03 »

   Ezt amit itt leírtál komolyan gondoltad?   Mosolyog

Szia,
akár komolyan gondolta, akár nem, van benne ráció!
A .22 long rifle (31-40 grain tömegű gömbölyű hegyű lövedékkel általában, de közelebb a 40 grainhez) 1:16 inch drallos csővel  lő jól. (ha lesz időm, lemérem saját Anschützömet, kib@szott pontos!!)
Egy rövidebb, pl. a .22 short a 27-29 graines, ugyancsak gömbölyű hegyű lövedékkel az 1: 20-24 inch drallos csővel lő pontosan. (forrás mindkettőnél Wikipedia)
A büdös életben még nem lőttem 50-re .22-es short-tal, csak 25 méterre, addig nem volt rossz (cseh S&B és RWS) ! De a fizika, az fizika! A 29 grain (short) és a 40 grain (long rifre) között jelentős a különbség tömegben az arányokat figyelembe véve!, főleg,hogy mind a kettőnél a .22-es öbnagyság az azonosság.
Nyilván, ha megnézitek pl. a .30-as kaliber általános vadászati célra történő alkalmazását  a legelterjedtebb 180 graines lövedékkel, a javasolt drall 1: 10 inch, míg a könnyebb 155-168 graines céllövő változatú csöveinél 1: 11-12 inch drall az elterjedt!  Nem ugyanaz az arány!
Tehát nézzük az ellenkező oldalról: a.22 long rifle nem Európai találmány, és tetszik nekünk vagy nem, az USA-ban most is elterjedten használják mókusra, oposszumra, mosómedvére, nyúlra (cottontail)… stb., vadászatra!!  És oda, a kis állatok miatt, kell a törékeny, explozív szerkezet!
Valószínűleg mind a kettő szempont fontos! Az USA-ban elképesztő sokaságú gyártmányú és fajta .22-es lőszer van.  Ne felejtsük el, hogy 300 millió emberből valószínűleg sokkal többnek van fegyvere, mint Európa összes lakosságának együttvéve , ebből a .22-es nekik olyan, mint nekünk a bicska, hiszen sok államban nem kell semmilyen engedély, és ha kell is lesz@rják!  A könnyű, gyorsabb, üreges hegyű lövedék alkalmasabb vadászatra, kisebb állatokra. Ez van!
Üdv, Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: