Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jagdterrier Mindörökké!  (Megtekintve 102213 alkalommal)
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #210 Dátum: 2012. április 06. - 15:55:28 »

Az én jagd szukám lassan egy éves lesz ,sajnos megfojtotta a három éves foximat egy "kis "vita miatt de minden tulajdonsága arra mutat,hogy kiváló lesz .  Igen
 


Szia!

Ha nincs felügyelet, akkor célszerű külön tartani őket, de ha össze is vannak engedve, nincs az az isten, hogy bántsák egymást, mert utána intézkedek én is. A kutyáim kemények, de házon belül nem balhéznak egymással soha! Nevelés kérdése hidd el!
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #211 Dátum: 2012. április 07. - 21:26:25 »

Tényleg olyankor mi a legjobb megoldás?  Hideg víz ?  Verni sosem verem a kutyát ,persze a Mitulásnak kéznél a virgácsa.  Kacsint
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #212 Dátum: 2012. április 07. - 22:07:53 »

Tényleg olyankor mi a legjobb megoldás?  Hideg víz ?  Verni sosem verem a kutyát ,persze a Mitulásnak kéznél a virgácsa.  Kacsint

Sokat kell őket együtt vinni, együtt kiengedni, a kakaskodást már egy rossz nézés, v. mozdulat esetén azonnal megszüntetni, ami történhet úgy is, hogy erélyesen rájuk szólsz, v. ha ez nem elég, akkor jön a drasztikusabb módszer! Ha egyszer valamin összeverekednek utána már haragudni fognak egymásra, és menni fog az örökös rivalizálás. Ha másért nem, hát már csak azért se merjenek össze verekedni, mert félnek a megtorlástól, de egyébként kiválóan össze is lehet szoktatni őket úgy, hogy kedveljék egymás társaságát. Nálam bárki megnézheti őket, a szukák egymás elől lopkodják el még a kaját is, naphosszakat együtt bandáznak, és alkalom adtán össze is dolgoznak a kotorékban. Ez a kanokra annyiban nem vonatkozik, hogy a fiatalabbik kan a már leküzdött zsákmányt annyira örzi, hogy se szukát, se kant nem enged oda, de a másik kannal kiválóan elvannak.
A konfliktus helyzeteket fel kell ismerni, és időben reagálni rá! Szó szerint, elég egy rossz nézés, és mozdulat, és már bünti van! Úgy vagyok ezzel, inkább én verem el egyszer-kétszer valamelyiket ha másképpen nem megy, mert ebbe még nem pusztult el egy sem, mint sem hogy egymást öljék meg! Hamar megtanulják a rendet, és beállnak a sorba, ha tudod kezelni őket. Aztán ha már beléjük nevelted ezt, utána már nem igen lehet gond, persze célszerű akkor is odafigyelni arra, hogy az esetleges konfliktus források el legyenek kerülve. Ismerni kell a kutyák viselkedését, és ezen felül minden kutya más személyiség, mint ahogy az emberek sem egyformák, mindenkinek más a heppje! Ha meg nem jutsz velük dűlőre, mert mondjuk keveset vagy otthon, akkor célszerű külön kiengedni őket, amikor nincs felügyelet.
Remélem segítettem, nekem működik, bárki bármilyen nevelési módszert javasolhat, ez nálam tutira működik!


Jagdok, bullterrier, Havanesek, jackrussel, kanok-szukák vegyesen, naphosszat együtt.

Pedig hidd el, hogy kemények nagyon!

Üdv.
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #213 Dátum: 2012. április 07. - 22:49:14 »

Köszönöm szépen a választ . Nekem együtt vannak szabadon egész nap egy nagy tágas udvarban a jagd és a tacskó szuka . Köztük volt a foxi szuka is aki eddig a falkavezér volt de a jagd megölte két hete pedig a három éves foxi sokkal "sűrűbb" masszívabb alkat volt emellett a nyakigláb jagd mellett de valahogy megfojtotta mert csak a nyakán volt fekete koszos-véres ,az amúgy szinte fehér kutya.
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #214 Dátum: 2012. április 07. - 23:18:39 »

Köszönöm szépen a választ . Nekem együtt vannak szabadon egész nap egy nagy tágas udvarban a jagd és a tacskó szuka . Köztük volt a foxi szuka is aki eddig a falkavezér volt de a jagd megölte két hete pedig a három éves foxi sokkal "sűrűbb" masszívabb alkat volt emellett a nyakigláb jagd mellett de valahogy megfojtotta mert csak a nyakán volt fekete koszos-véres ,az amúgy szinte fehér kutya.

Két dudás egy csárdában, kezdett felnőtté válni a jagd, így egymásra akadtak, és ment a rivalizálás, te pedig nem voltál elég figyelmes, és nem előzted meg a bajt.

Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #215 Dátum: 2012. Május 13. - 08:21:52 »

Azt hiszem elég jó disznós kutya lesz belőlük . 5 hetesek a kis t-rexek. Ha esetleg valakit érdekel van még két szuka ami eladó.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2012. Május 13. - 08:58:46 »

Azt hiszem elég jó disznós kutya lesz belőlük . 5 hetesek

Már most azok !  Igen   Taps
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2012. Május 13. - 10:05:37 »


Már háromszor megnéztem a videót !  Igen

Nálunk is nagyon száraz volt az április de ilyen összeszáradt disznót nem sikerült lőnöm !   Ördög Röhög


 Stoel
Naplózva
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #218 Dátum: 2012. Május 13. - 11:23:48 »

Stefi ! Ez a süldő sem mostanába került a nyúzófára . Ördög 
Naplózva
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #219 Dátum: 2012. Május 30. - 19:55:13 »


A kis jagdom  Wave
Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #220 Dátum: 2012. Május 30. - 21:25:54 »


A kis jagdom  Wave

Honnan való? Esetleg a Horváth Janitól?
Naplózva
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #221 Dátum: 2012. Május 31. - 05:55:22 »

pffffffffff  Nem   Röhög

Ezt most kinek, minek szántad?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 31. - 06:22:17 írta Sakac » Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #222 Dátum: 2012. Május 31. - 06:05:43 »

Még pár kép a kutyámról túra közben tavaly télen !!!  Csak a Te kedvedért Mitulátbáti  Wave Türelmetlenül

Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #223 Dátum: 2012. Május 31. - 06:20:18 »

pffffffffff  Nem   Röhög

Mint kedvenc tartod, v. munkára is jó? Az ábrázatán nem látszik, hogy kotorékoznál vele, esetleg disznós kutya? Borz Borz
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #224 Dátum: 2012. Május 31. - 08:22:47 »

pffffffffff  Nem   Röhög

Ezt most kinek, minek szántad?

Egy párszor már szóltam, hogy ezt   Nem  ne használd!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: