Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412782 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Június 22. - 20:33:53 »

Jobb az, ha hassal felfelé lebeg a tóban? Nem vagyunk egy véleményen! Egyáltalán nem kár érte, barátom szintén László, és e jeles napon rántott formában kerül az asztalra. Az igaz, hogy én annyi halat hozok haza, amit kicsiny családom  Főz és a többit elengedem, kivéve, ha ragadozó, azt mindíg elviszem.


Szeretnél még sok év múlva is amúrt fogni? Mert a mai jogszabályok szerint, ezzel a hozzáállással nemigen fogsz.
Nem mintha én nem szeretném a halat, de ezt a példányt nem hiszem hogy a gasztronómiai élvezet miatt kellett megtartani.
Mondjuk ezen sokáig lehetne vitázni, de szerintem fölösleges. Úgysem jutnánk közös álláspontra.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Június 23. - 06:28:56 »

Szeretnél még sok év múlva is amúrt fogni? Mert a mai jogszabályok szerint, ezzel a hozzáállással nemigen fogsz.
Nem mintha én nem szeretném a halat, de ezt a példányt nem hiszem hogy a gasztronómiai élvezet miatt kellett megtartani.
Mondjuk ezen sokáig lehetne vitázni, de szerintem fölösleges. Úgysem jutnánk közös álláspontra.
Az ilyen nagy halakból lehet igazán finom halszalámit készíteni például. Sokkal több a közös nézetünk, mint azt hinnéd
Többit este magánban. Emelem
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Június 23. - 10:39:24 »

Szeretnél még sok év múlva is amúrt fogni? Mert a mai jogszabályok szerint, ezzel a hozzáállással nemigen fogsz.

Szia Ákos!

Ezt arra érted,hogy nem lehet telepiteni?
Ezt a törvényt lehet,hogy az amúrok felülirták.Nálunk az élő Tiszán elég sok 1-2 kilós amúrt fognak.Nem tudom,hogy kerülnek ide,de nehogy úgy járjunk vele,mint a busával.Arra is azt mondták,hogy a mi éghajlatunkon nem szaporodik,aztán kiderült,hogy még is.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Június 23. - 14:49:57 »

 
 Üdv     Wave   Azért nem szabad mindent elhinni. Tegyük fel, szaporításkor az összeragadt ikrákat a lefolyóba engedik, az jópár millió darab.
A csatornákon keresztül simán lejut a Tiszába, maradjon egy % életképes ikra ami ki kel. És kész csoda az amur, vagy busa szaporodik a hazai vizekben. Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 24. - 09:36:19 írta Németh Lajos » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Június 23. - 16:40:29 »

M.o.-on úgy tudom csak Százhalombatta foglalkozik amúr szaporitással.Onnan nehezen jön át a Tiszára.
A busa pedig bizonyitottan szaporodik.A kárászoknál is vagy 30 évig csak ikrás volt.Pár éve megjelentek a tejesek is.Nagy csodákra képes a természet.
De azért örülnék neki,ha Neked lenne igazad.Nem hiányoznak a vizeinkbe ezek a fajok. Wave
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Június 23. - 16:56:10 »

Szép fogás Endre!
Súlya? 9kg? Merre fogtad?
Kellett hozzá egy kis szerencse, vagy direkt amurra horgásztál?

Szia!

Meglepett mert pont 10 kg volt (digi mérlegen), Bács megyében fogtam az egyesületi vizünkön sajna már inkább csak pocsolya de nem engedik a (Sőtít Zűdek) kotorni, pedig van az egyesületnek saját láncos kotrója, van pénze rá, és van kb 60-90 cm iszap, ami nem kellene...

Direkt amúrra horgásztam, azért is dobtam át a földbuckán mert tudtam, hogy belül vannak, meg is jelentek 30 perc múlva, és nemsokára mehettem is be érte.
Hát szerencse az kellett mert 30-as damillal felhúni egy ilyen halat a partra nem egyszerű,  Nyihi Bion még 40 cm-es vízből sem. Az öregek pofáztak is, meg utánna próbálkoztak is, de nekik nem sikerült Nyihi Nyihi, veszik is a madzagokat már 50-60-nál tartanak, csak azt nem tudják, hogy a féket ki kell engedni Nyihi Ördög, de majd rájönnek ha marad víz a tóban.

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 24. - 09:40:12 írta Németh Lajos » Naplózva

Üdv End
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Június 24. - 08:55:04 »

 csak azt nem tudják, hogy a féket ki kell engedni

 Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Június 24. - 10:53:48 »

"Az öregek pofáztak is, meg utánna próbálkoztak is, de nekik nem sikerült  Nyihi Nyihi, veszik is a madzagokat már 50-60-nál tartanak, csak azt nem tudják, hogy a féket ki kell engedni  Nyihi  Ördög, de majd rájönnek ha marad víz a tóban.
 Wave  "

Sporttárshoz méltó hozzáállás, férfias tisztelet! Taps Taps Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Június 24. - 11:23:52 »


Sporttárshoz méltó hozzáállás, férfias tisztelet! Taps Taps Taps
[/quote]

Az öreg szakiknak nem nagyon kell tanácsot osztogatni. Megfogadni nem fogják , esetleg kioktatásnak veszik , és megsértődnek.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Június 24. - 12:40:43 »

 
Üdv  Wave Az "öreg szakik okosak" Ők mindent tudnak.Vastag zsinor behúzott fék ,óriási bevágás és szakadás,. Ördög Jön a mese mekora szakítása volt  Ördög Pedig ilyenkor csak egy 15dkg -os kagyló volt. Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Június 24. - 17:00:10 »

Csak,hogy legyen már fénykép is. Nyihi Nyihi

Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Június 24. - 17:03:16 »

Ilyen is van. Bion

Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Július 13. - 11:40:41 »

Sziasztok!
Mennyire érdemes mostanság a Tiszára horgászengedélyt váltani? Milyen a halállomány benne? Gondolkodtam, hogy le kellene vizsgáznom horgászatból is, gyerekkoromban pecáztam utoljára, és jó lenne. Lehet még itt a környéken holtágakra, és bányatavakra is váltani, de mivel régen áztattam már a zsinórt, nem igazán vagyok tisztában a helyzettel. Hátha van itt olyan ember, aki rendszeresen horgászik a Tiszán.
Köszönöm!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Július 13. - 11:55:21 »

Hátha van itt olyan ember, aki rendszeresen horgászik a Tiszán.

Szerintem akad... Bion
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Július 13. - 12:07:42 »

Sziasztok!
Mennyire érdemes mostanság a Tiszára horgászengedélyt váltani? Milyen a halállomány benne? Gondolkodtam, hogy le kellene vizsgáznom horgászatból is, gyerekkoromban pecáztam utoljára, és jó lenne. Lehet még itt a környéken holtágakra, és bányatavakra is váltani, de mivel régen áztattam már a zsinórt, nem igazán vagyok tisztában a helyzettel. Hátha van itt olyan ember, aki rendszeresen horgászik a Tiszán.
Köszönöm!

A Tisza melyik szakaszára vagy kíváncsi? Vállat von
Egyébként Algyőnél-Tápénál- Szegednél megint jó a halállomány. Bár ott a klinikák kifolyoinál mikor szennyezett volt a víz akkor lehett halat foni..... Fejvakarás
Az atkai-holtág magasságában megint csak sok halat fognak. No és ott vannak a hullámtéren az áradás után a kubikok.... Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: