Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412788 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1770 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 01:46:18 »

Márk! Igen
Azt hiszem a legjobb lenne, ha egy modival töröltetném a reggeli bejegyzésemet.... Ördög

Mar nehogy, te is fognal ha itt horgasznal. Nem lehet osszehasonlitani, nemcsak Mo-al hanem meg az USA val sem, mondjuk nekik a kanadai hatarmenti allamaikba naluk is van hasonlo terep csak kevesebb joval, es tobben horgasznak ott nagyobb a nyomas a vizeiken. Mi a harom nap alatt tobb medvet lattunk mint motorcsonakot....(1 csonak, ket medve)   Ez a terulet a kepen nagyjabol akkora mint Magyarorszag....es ez ami itt lathato az csak egy csepp a tengerbe, tobb szaz kilometereken at ilyen. Mi a bal oldalon a zold szinbe fekvo "Crowduck Lake "-en voltunk.

 


Boar, ugyes, szepecske a kislanyod  Igen .
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1771 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 07:24:03 »

Este 10-kor úgy éreztem, hogy jobb lenne kint a tanyán, fél 11-kor már éreztem a csuklómban a J-9 Rapala remegését.
A szomszédom 11-kor kitermelte a csirkebeles szörnyűségeit, majd elköszönt, mondván "süket a víz, nem lesz itt lófasz se" Vigyorog.
Éjfélkor megszólalt egy bika a túlsó partnál, majd pár másodperc múlva jött az a semmivel nem összehasonlítható villámcsapás, amikor
a harcsa akcióból támadja a woblert és a fonott zsinór az agyig közvetíti a sikeres találatot.
Negyed óra múlva csendesen üldögélve szívtam a szivarkámat, a túlparton néha elnyekeregte magát a bika, a bot a háznak támasztva, az 5-ös forma bajszi pedig néha megrázta a bilincs zsinórját.
Szép volt.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1772 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 07:29:18 »

Este 10-kor úgy éreztem, hogy jobb lenne kint a tanyán, fél 11-kor már éreztem a csuklómban a J-9 Rapala remegését.
A szomszédom 11-kor kitermelte a csirkebeles szörnyűségeit, majd elköszönt, mondván "süket a víz, nem lesz itt lófasz se" Vigyorog.
Éjfélkor megszólalt egy bika a túlsó partnál, majd pár másodperc múlva jött az a semmivel nem összehasonlítható villámcsapás, amikor
a harcsa akcióból támadja a woblert és a fonott zsinór az agyig közvetíti a sikeres találatot.
Negyed óra múlva csendesen üldögélve szívtam a szivarkámat, a túlparton néha elnyekeregte magát a bika, a bot a háznak támasztva, az 5-ös forma bajszi pedig néha megrázta a bilincs zsinórját.
Szép volt.
 Wave

Gratulálok Csabi!

Hála égnek, itt minden 2 hétben árvíz van. Közte meg apad mint a barom.    Rííí Rííí  Az idén, még nem horgásztam egy jót. Na, jó, egy-kettőt... 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1773 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 09:15:47 »

Itt egy kép az éjszakai ellenfélről.

Korán reggelkészült telefonnal, elnézést a gagyi minőség miatt Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1774 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 09:34:26 »

 Igen Emelem

Ha már itt tartunk, egy kis tapasztalat/segítség jó lenne.

Adott egy egyesületi tó, 1,5 ha kocka. Átlag mélység 1,5-2 m. A partoldal kicsit meneteles és kemény utána iszap. A fő táplálékhal a kárász, kisebb menyiségben dévér, és még kevesebb vörösszárnyú. Nincs benne "sneci".

Milyen műcsalival indulnátok neki?

Én eddig Skiner-rel, és Perch-el, dobáltam, egy-kettő lekövetés és gyenge akadáson kívül nem jutottam tovább. Igazából a legnagyobb baj az hogy minden hónap utolsó hétvégén lehet csak este horgászni, amúgy 23-kor vége.  Harcsák nem túl nagyok szerintem: 5-7 kg. (3 éve kotorva volt a víz)
Élő hal csak nagy kárász lehet mert törpe az van...

A másiki kérdésem az lenne, hogy este a plasztik esetleg működhet-e ?

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1775 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 10:21:39 »

Igen Emelem

Ha már itt tartunk, egy kis tapasztalat/segítség jó lenne.

Adott egy egyesületi tó, 1,5 ha kocka. Átlag mélység 1,5-2 m. A partoldal kicsit meneteles és kemény utána iszap. A fő táplálékhal a kárász, kisebb menyiségben dévér, és még kevesebb vörösszárnyú. Nincs benne "sneci".

Milyen műcsalival indulnátok neki?

Én eddig Skiner-rel, és Perch-el, dobáltam, egy-kettő lekövetés és gyenge akadáson kívül nem jutottam tovább. Igazából a legnagyobb baj az hogy minden hónap utolsó hétvégén lehet csak este horgászni, amúgy 23-kor vége.  Harcsák nem túl nagyok szerintem: 5-7 kg. (3 éve kotorva volt a víz)
Élő hal csak nagy kárász lehet mert törpe az van...

A másiki kérdésem az lenne, hogy este a plasztik esetleg működhet-e ?

 Emelem

Szia!

Ősszel napközban is jó lehet a plasztik csali, a sekély víz miatt kis fejjel!
De az igazán bizos: Felszíni nádas, behúzós módszer. A csali karikakeszeg, vagy dévér. Nem kell hozzá éjszaka a reggel és a délután is eredményes lesz!

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1776 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 10:39:21 »

Igen Emelem

Ha már itt tartunk, egy kis tapasztalat/segítség jó lenne.

Adott egy egyesületi tó, 1,5 ha kocka. Átlag mélység 1,5-2 m. A partoldal kicsit meneteles és kemény utána iszap. A fő táplálékhal a kárász, kisebb menyiségben dévér, és még kevesebb vörösszárnyú. Nincs benne "sneci".

Milyen műcsalival indulnátok neki?

Én eddig Skiner-rel, és Perch-el, dobáltam, egy-kettő lekövetés és gyenge akadáson kívül nem jutottam tovább. Igazából a legnagyobb baj az hogy minden hónap utolsó hétvégén lehet csak este horgászni, amúgy 23-kor vége.  Harcsák nem túl nagyok szerintem: 5-7 kg. (3 éve kotorva volt a víz)
Élő hal csak nagy kárász lehet mert törpe az van...

A másiki kérdésem az lenne, hogy este a plasztik esetleg működhet-e ?

 Emelem



Csónakból szabad horgászni?

Ha igen, mivel nem túl nagy a tó, megkeresném a nappali feltételezett tartózkodási helyüket, azt lehet dobálni nagy szilikonnal, kis fejjel, ami éppen még lent tartja, ha elhúzod az orra előtt előbb-utóbb meg fogja enni. Ha partról eléred, akkor is tud működni.

Ha nem tudod megközelíteni a nappali pihenőhelyét, akkor eléggé véletlenszerű lesz gumival, meg bármilyen más a fenék közelében húzható csalival megfogni, de mivel kicsi a tó így sem reménytelen.

A harcsa lusta és okos hal. Csak az a csali fogja felkelteni az érdeklődését (általában), ami olyan vibrációt kelt, ami azt tudatja vele, hogy érdemes energiát feccölni a támadásba, mert a megtámadott legalább annyi energiát szolgáltat a méretével, illetve a könnyű megszerezhetőségével, hogy érdemes legyen.

Ezért aztán este is érdemes a kiváló J-9 mellett esetleg mélyretörő wobblerekkel próbálni. Ezek kis mozdulatra igen nagy rezgést keltenek, meredeken törnek a fenék felé. Megállítva felemelkednek, nagyon lassan tekerve jól veretve lehet vízközt húzni őket. A Rapala mélyretörőit nem javaslom, bár kitűnő mozgásúak, jól dolgoznak, egy bajuk van, hogy 90%-ban balsa fából készülnek, és egy nem túl nagy harcsa is első kapásra szét tudja morzsolni. Az meg drága mulatság. Ez hátránya a J-9-nek is.

A Predateknek vannak nagyon jól működő műanyag wobblerei. Én például a Pón 4-5 éve dobálok egy Spoonbill 8,5-est, (alias Béla bá) már nincs rajta festék, de működik a mai napig hiba nélkül. Jól dobható még a Jindivik és a Boomerang is, az mégjobban lehúzható a fenékre, akár nappal is jó lehet.

De kiváló még a Bomber is, ha nem viszi el a hal, örökös darab.

Stupek? Én azért megúszatnék a felszín közelében egy darabosabb keszeget, vagy kárászt is.

Hirtelen ennyi.  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1777 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 11:26:30 »

Itt egy kép az éjszakai ellenfélről.

Korán reggelkészült telefonnal, elnézést a gagyi minőség miatt Stoel

Jó ez a hangulat kép! Igen
Azért a haltisztításnál, darabolásnál vigyázz az ujjaidra! Ördög Wave Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1778 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 14:10:00 »



Csónakból szabad horgászni?

Ha igen, mivel nem túl nagy a tó, megkeresném a nappali feltételezett tartózkodási helyüket, azt lehet dobálni nagy szilikonnal, kis fejjel, ami éppen még lent tartja, ha elhúzod az orra előtt előbb-utóbb meg fogja enni. Ha partról eléred, akkor is tud működni.

Ha nem tudod megközelíteni a nappali pihenőhelyét, akkor eléggé véletlenszerű lesz gumival, meg bármilyen más a fenék közelében húzható csalival megfogni, de mivel kicsi a tó így sem reménytelen.

A harcsa lusta és okos hal. Csak az a csali fogja felkelteni az érdeklődését (általában), ami olyan vibrációt kelt, ami azt tudatja vele, hogy érdemes energiát feccölni a támadásba, mert a megtámadott legalább annyi energiát szolgáltat a méretével, illetve a könnyű megszerezhetőségével, hogy érdemes legyen.

Ezért aztán este is érdemes a kiváló J-9 mellett esetleg mélyretörő wobblerekkel próbálni. Ezek kis mozdulatra igen nagy rezgést keltenek, meredeken törnek a fenék felé. Megállítva felemelkednek, nagyon lassan tekerve jól veretve lehet vízközt húzni őket. A Rapala mélyretörőit nem javaslom, bár kitűnő mozgásúak, jól dolgoznak, egy bajuk van, hogy 90%-ban balsa fából készülnek, és egy nem túl nagy harcsa is első kapásra szét tudja morzsolni. Az meg drága mulatság. Ez hátránya a J-9-nek is.

A Predateknek vannak nagyon jól működő műanyag wobblerei. Én például a Pón 4-5 éve dobálok egy Spoonbill 8,5-est, (alias Béla bá) már nincs rajta festék, de működik a mai napig hiba nélkül. Jól dobható még a Jindivik és a Boomerang is, az mégjobban lehúzható a fenékre, akár nappal is jó lehet.

De kiváló még a Bomber is, ha nem viszi el a hal, örökös darab.

Stupek? Én azért megúszatnék a felszín közelében egy darabosabb keszeget, vagy kárászt is.

Hirtelen ennyi.  Emelem

Na ez a gyakorlati válasz, megerősítés kellett nékem, mert hasonlóan gondolkozom.  Emelem
A stupeket is beélesítettem már, igazából még sok a táplálék, de majd az idő lassan megoldja.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1779 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 14:14:31 »

Ja csónakból nem lehet, de nem is érdemes horgászni. Szinte át lehet dobni a túlpartra.
A pihenőhelyekkel meg az a baj, hogy a reggeli tolóhullámok körül nem igazán találok semmi pandalyt. Valószínűleg a partoldalba fekszenek, valami alámosásos részen.
Mivel friss még a tó, és kevés az időm, nincs rendesen felmérve a részemről. Lehet, hogy csak íváskor lesz meg a megfelelő kép.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1780 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 14:16:29 »

"A harcsa lusta és okos hal. Csak az a csali fogja felkelteni az érdeklődését (általában), ami olyan vibrációt kelt, ami azt tudatja vele, hogy érdemes energiát feccölni a támadásba, mert a megtámadott legalább annyi energiát szolgáltat a méretével, illetve a könnyű megszerezhetőségével, hogy érdemes legyen."

Ez egy nagyon találó gondolat. Emelem
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1781 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 16:54:54 »

Köszi Robi, minden ujjam megvan Ördög

Én bevallom, Rapalabuzi vagyok (egyik pecás cimborám akasztotta rám a nevet, mert ezelőtt 15 évvel képes voltam többszáz km-t utazni, míg nem találtam rá annak a Team-Esko fahalam pontos mására, amit benne hagytam egy nagy halban) Vigyorog
De ez nem is a véletlen műve.
Pedig van hibája és ezért cserében még kib@szott drága is.
Ott vannak mindjárt a horgok. Helyből fal mellé állítanám azt a kretént, aki a világ legsilányabb horgaival szerelte a Rapalákat.
Persze értem én, hogy elakadáskor jobban esik egy horogcsere (vagy kis igazgatás a fogóval Stoel), mint a káromkodás a beszakadt, méregdrága cucc miatt.
De amikor életem hala nem hagyott mást hátra, mint egy két ágán kiegyenesedett drillinget, akkor szerintem a kedves gyártók édes anyukái igen erősen csuklottak Nyihi Rííí
Volt pár olyanom is, amit Voldi írt. Úgy szétmorzsolta a fatestet a hari, mint ha cukorhabból lett volna.
A nagyobb baj nem is ez volt, mert egy 50 kilós bajszosért ha kell, a teljes woblerdobozt behajítom a tóba Vigyorog.
De a drótszál nem volt leforrasztva a visszahajtásnál, csak összetekerve, a 25-ös fonott meg a 80-120 grammos Zebco pedig együttes erővel (némi közreműködésem eredményeként)  úgy kispulnizták a drótot,
mint a pinty. A horog maradt a nagy bálna szájában, én meg kaptam szuvenírba egy darabka gyűrött drótszálat, egy kis maradék balsafával az orra hegyén  Nem

DE (és ez egy nagyon nagy és fontos de):
Semmilyen más műcsali nem adott megközelítőleg sem annyi élményt, mint a Rapalák (talán nagyon távolról a piros Meps Aglia 3 és 4 kullog a nyomában csuka fronton a piros-arany ABU-Tobyval kéz a kézben,
de utolérni soha nem fogják).
Nagyon sok harcsát és süllőt fogtam velük, még akkkor is, amikor másoknak semmivel nem sikerült halat varázsolniuk.
Pedig én Istenbizony próbálkoztam.
Volt amikor annyira ment a harcsa, hogy nem bántam azt a kieső egy-két órát és ugyan azon a szakaszon, ahol tavaszi küszíváskor egyik bajszos jött a másik után a J-7 GFR-re, elkezdtem teljes hittel Salmoval és ABU-val dobálni. Aztán nem fogtam velük semmit, de ráadásul még csak nem is éreztem őket. Idegenek voltak.
Aztán visszaakasztottam egyet az öreg Lauri készletéből és láss csodát, újból jött a harcsa.

Nem akarom elkiabálni, de ezzel a J-9 GFR-rel ami az utóbbi kettőt is kihozta, már bőven 30 darabon felül fogtam, legalább 12 éves és egy karcolás sincsen rajta.
Szerencsés darab Vigyorog
Igaz a horgait a kibontás után azonnal kicseréltem WMC-kre, amik méretben még elég kicsik ahhoz, hogy ne bénítsák meg a mozgásában, de elég nagyok a biztos akadáshoz is.

Szárszónak is egy a vége, RAPALA FOREWÖR Taps Táncol Piál
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1782 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 17:14:41 »

Köszi Robi, minden ujjam megvan Ördög

Én bevallom, Rapalabuzi vagyok (egyik pecás cimborám akasztotta rám a nevet, mert ezelőtt 15 évvel képes voltam többszáz km-t utazni, míg nem találtam rá annak a Team-Esko fahalam pontos mására, amit benne hagytam egy nagy halban) Vigyorog
De ez nem is a véletlen műve.
Pedig van hibája és ezért cserében még kib@szott drága is.
Ott vannak mindjárt a horgok. Helyből fal mellé állítanám azt a kretént, aki a világ legsilányabb horgaival szerelte a Rapalákat.
Persze értem én, hogy elakadáskor jobban esik egy horogcsere (vagy kis igazgatás a fogóval Stoel), mint a káromkodás a beszakadt, méregdrága cucc miatt.
De amikor életem hala nem hagyott mást hátra, mint egy két ágán kiegyenesedett drillinget, akkor szerintem a kedves gyártók édes anyukái igen erősen csuklottak Nyihi Rííí
Volt pár olyanom is, amit Voldi írt. Úgy szétmorzsolta a fatestet a hari, mint ha cukorhabból lett volna.
A nagyobb baj nem is ez volt, mert egy 50 kilós bajszosért ha kell, a teljes woblerdobozt behajítom a tóba Vigyorog.
De a drótszál nem volt leforrasztva a visszahajtásnál, csak összetekerve, a 25-ös fonott meg a 80-120 grammos Zebco pedig együttes erővel (némi közreműködésem eredményeként)  úgy kispulnizták a drótot,
mint a pinty. A horog maradt a nagy bálna szájában, én meg kaptam szuvenírba egy darabka gyűrött drótszálat, egy kis maradék balsafával az orra hegyén  Nem

DE (és ez egy nagyon nagy és fontos de):
Semmilyen más műcsali nem adott megközelítőleg sem annyi élményt, mint a Rapalák (talán nagyon távolról a piros Meps Aglia 3 és 4 kullog a nyomában csuka fronton a piros-arany ABU-Tobyval kéz a kézben,
de utolérni soha nem fogják).
Nagyon sok harcsát és süllőt fogtam velük, még akkkor is, amikor másoknak semmivel nem sikerült halat varázsolniuk.
Pedig én Istenbizony próbálkoztam.
Volt amikor annyira ment a harcsa, hogy nem bántam azt a kieső egy-két órát és ugyan azon a szakaszon, ahol tavaszi küszíváskor egyik bajszos jött a másik után a J-7 GFR-re, elkezdtem teljes hittel Salmoval és ABU-val dobálni. Aztán nem fogtam velük semmit, de ráadásul még csak nem is éreztem őket. Idegenek voltak.
Aztán visszaakasztottam egyet az öreg Lauri készletéből és láss csodát, újból jött a harcsa.

Nem akarom elkiabálni, de ezzel a J-9 GFR-rel ami az utóbbi kettőt is kihozta, már bőven 30 darabon felül fogtam, legalább 12 éves és egy karcolás sincsen rajta.
Szerencsés darab Vigyorog
Igaz a horgait a kibontás után azonnal kicseréltem WMC-kre, amik méretben még elég kicsik ahhoz, hogy ne bénítsák meg a mozgásában, de elég nagyok a biztos akadáshoz is.

Szárszónak is egy a vége, RAPALA FOREWÖR Taps Táncol Piál
 Wave
Én ugyan nem horgászom, de az idősebbik fiam igen és ő is rapalával sőt be is tud szerezni mindenféle rapalát, ritkaságokat is.
Kérdezem a modikat, hogy kirakhatom-e a facebook oldalának címét, vagy nem, mert nem szeretnék tiltott hírdetést kitenni.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1783 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 17:21:06 »

Én ugyan nem horgászom, de az idősebbik fiam igen és ő is rapalával sőt be is tud szerezni mindenféle rapalát, ritkaságokat is.
Kérdezem a modikat, hogy kirakhatom-e a facebook oldalának címét, vagy nem, mert nem szeretnék tiltott hírdetést kitenni.
Privátban mindenképp küldd át légy szíves. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1784 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 18:06:49 »

Privátban mindenképp küldd át légy szíves. Wave
Küldtem! Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: