Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412782 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1410 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:29:05 »

Ez a szám azt jelzi a bothoz milyen zsinór való ,. pl. az első szám a könnyebb Dt - t
a második a nehezebb Wf-re vonatkozik ,. A bot hossza külön van jelölve .
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1411 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:29:45 »

Ezek a számok a bot hosszát jelzik? Gondolom "láb"-ban. Nagyon értek hozzá, ugye?  Vigyorog

"A legyezőbotokon nem dobósúlyt, hanem un. osztályokat adnak meg iránymutatásul. Ez egy viszonylag egységes AFTMA szabványra épül (erről egy kicsit bővebben majd a zsinóroknál).
Az osztályozás  000-19-ig tart, de földi halandók inkább a 2-től 12-es osztályúakat használják, (minél nagyobb a számozás, annál erősebb a bot) Botot az esetek döntő többségében nem a várható halak, hanem az eldobni kívánt műlégy méretéhez választunk. Általánosságban elmondható, a botok osztályáról, hogy :

-         AFTMA 3-6 a domolykó, jász, csapósügér, pisztráng, pér horgászatára száraz- és nedveslegyekkel, nimfákkal, kisebb sztrímerekkel

-         AFTMA 7-9 a feketesügér, balin, süllő, ponty, csuka horgászatra, nagy felületű, ezáltal „szélfogó” popperekkel, nehéz, nagyméretű sztrímerekkel

-         AFTMA 9-12 a harcsa, csuka, galóca horgászatára nagyon nagy , ill. nehéz sztrímerekkel. (ebben az esetben természetesen a várható halak mérete is indokolja az erősebb felszerelést)"


Ez alapján is inkább 5/6, mint 7-9.

Sokkal könnyebb az alapokat megtanulni egy lágyabb bottal, mint egy keménnyel. Ha nem érzel rá egy lágyabb bottal a mozgásra, dobásra, egy keménnyel sosem fogsz megtanulni. Amiről én beszéltem az az első kategória teteje, az már alkalmas az itteni viszonyok között majdnem minden pecára.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1412 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:32:50 »

Ez a szám azt jelzi a bothoz milyen zsinór való ,. pl. az első szám a könnyebb Dt - t
a második a nehezebb Wf-re vonatkozik ,. A bot hossza külön van jelölve .
 Emelem

Nem egészen:


DT: (double taper) A két végén vékonyodó típus. Rendeltetését tekintve amolyan mindenes, hengerdobáshoz, meg a spey dobáshoz ezt kell választani. Gazdaságos, mert ha az egyik vége elvásik, még ott a másik. Pontosabban nem nagyon, mert az élettartamát azzal lehet növelni, ha idõnként megfordítjuk, így lassabban, de kb egyszerre öregszik a két vég.

WF: (weight forward) A két elõbbi kombinációja: egy L zsinór eljén egy rövidebb DT szakasszal. Arányai változók, sokféle speciálisat gyártanak, ezeket megfelelõ jelzõkkel illetik, de ez már marketing. Jól lehet vele célozni, messzire dobni, ezért igen népszerû.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1413 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:34:19 »

Köszönöm mindkettőtöknek!
Amit lehetett elolvastam a neten, de megmondom őszintén nemigen lettem okosabb! Mosolyog  Mondjuk nem is csodálkozom, mert Ti ketten sem tudtok megegyezni, pedig láttatok már közelről legyes botot!  Vigyorog
Lacus! Neked 7-9-es botod van?
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1414 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:35:48 »

Volt egy kedves vevő ki allergiás volt a csontira stb. imádott mártogatni sűllöre .,
ezért mindig megkért kössek neki pici " házi " legyeket . Rengeteg sneci bánta .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1415 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:36:55 »

Nem egészen:


DT: (double taper) A két végén vékonyodó típus. Rendeltetését tekintve amolyan mindenes, hengerdobáshoz, meg a spey dobáshoz ezt kell választani. Gazdaságos, mert ha az egyik vége elvásik, még ott a másik. Pontosabban nem nagyon, mert az élettartamát azzal lehet növelni, ha idõnként megfordítjuk, így lassabban, de kb egyszerre öregszik a két vég.

WF: (weight forward) A két elõbbi kombinációja: egy L zsinór eljén egy rövidebb DT szakasszal. Arányai változók, sokféle speciálisat gyártanak, ezeket megfelelõ jelzõkkel illetik, de ez már marketing. Jól lehet vele célozni, messzire dobni, ezért igen népszerû.



Azt olvastam nem érdemes "kétvégű" zsinórt venni, mert az orsón pihenő vég annyira megjegyzi a köralakot, hogy egy idő után már nem lehet megfordítani.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1416 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:37:42 »

Volt egy kedves vevő ki allergiás volt a csontira stb. imádott mártogatni sűllöre .,
ezért mindig megkért kössek neki pici " házi " legyeket . Rengeteg sneci bánta .  Emelem


Erre majd megtanítasz!  Vigyorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1417 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:38:54 »

Volt egy kedves vevő ki allergiás volt a csontira stb. imádott mártogatni sűllöre .,
ezért mindig megkért kössek neki pici " házi " legyeket . Rengeteg sneci bánta .  Emelem

Én meg gyermekkoromban úgy fogtam a legyet snecizni.És az is működött!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1418 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:41:09 »

Igen , mert a 5/6 -s Balzer már nincs meg ,. Sanyooo tényleg nem azért írtam , de ha átjössz
segítek kiigazodni .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1419 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:43:58 »

Én is  Taps Taps Röhög De mint írtam allergia ,. A Cső-hídi pályán már alig van légy  Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1420 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:48:16 »

Kellett nekem fórumozni , már jár az agyam a fekete sügereken  ,.  Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1421 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:57:41 »

Kellett nekem fórumozni , már jár az agyam a fekete sügereken  ,.  Fejvakarás


Ezt tegnap délután fogtam, most inkább ezeket kergetem, mint a legyezni valót:


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1422 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 00:03:45 »

 Taps Taps  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1423 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 00:11:00 »

Jó ez a photoshop!  Röhög Röhög Röhög
 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1424 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 06:14:23 »

- A labfejet  harapta meg egy meteresnel nagyobb es kb. 18 kg-ra saccolt  "muskie" mikozben a labat logatta a vizbe a dokkrol. Hirtelen azt hitte, hogy valaki viccbol a kozeli hajokbol alamerulve probalja ot belehuzni.....de nem.
Kihuzta a halat a vizbol a labaval, mikor az elengedte.

http://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/story/2012/08/14/mb-fish-muskie-bite-foot-kenora.html


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: