Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 81283 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #30 Dátum: 2011. Július 19. - 19:04:25 »

Azt csinálta, hogy a levél kocsányát a tövében lévő rügy felet fél centire levágta, a rügyet egy rombusz alakú kéreggel együtt lepattintotta az ágról. Az alanyon vágott egy kereszt alakú rést, felfejtette, aládugta a rügyet, majd jó erősen körbetekerte hánccsal.
Elég jó arányban kihajtottak a szemek, csak valahogy mégsem akar fejlődni.

Diót oltottál már?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #31 Dátum: 2011. Július 19. - 20:59:22 »

Azt csinálta, hogy a levél kocsányát a tövében lévő rügy felet fél centire levágta, a rügyet egy rombusz alakú kéreggel együtt lepattintotta az ágról. Az alanyon vágott egy kereszt alakú rést, felfejtette, aládugta a rügyet, majd jó erősen körbetekerte hánccsal.
Elég jó arányban kihajtottak a szemek, csak valahogy mégsem akar fejlődni.

Diót oltottál már?
Én is így hasonlóképpen csinálom. Csak nem rombusz alakút, hanem pajzs alakút vágok, és a levélnyélből hagyok egy félcentinyit, és "T" alakú bemetszést. 10-14 nap múltán ellenőrzöm a szemzést: ha hozzáérve könnyedén elválik a levélnyél a rügytől, akkor jó a szemzés, ha ragaszkodik hozzá, akkor "páftári".
Érdemes kipróbálni a papír ragasztószalagot, amit a festésnél a szegélyek leragasztásához használnak. Nem kell leszedni, a növény magától eltávolítja, "lenövi".

Diót még nem próbáltam sem oltani, sem szemzést nem csináltam.
Ja, mamár szedtem a lapos barackról, semmivel sem rosszabb, mint tavaly. Ördög
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #32 Dátum: 2011. Július 20. - 20:15:19 »

Mit lehet kezdeni ezzel a paprikával? Mivel permetezzem?


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #33 Dátum: 2011. Július 20. - 22:20:01 »

Szerintem vágd ki a barna foltot, és egy szelet jó libazsíros kenyérrel edd meg! Egy paprikát nem érdemes permetezni! Ördög Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #34 Dátum: 2011. Július 21. - 08:32:56 »

Mit lehet kezdeni ezzel a paprikával? Mivel permetezzem?



Valaki hozzáértő, meg tudná mondani hogyan lehet meggyógyítani ezt a betegséget. Nem egy darab paprikáról van szó , hanem néhány tíz "fáról".
Köszönöm Attila tanácsát, de mivel nem volt libazsírom, úgy vaddisznó zsíros kenyérrel ettem meg!
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2011. Július 21. - 08:42:27 »

Troja, szerintem Ca-hiány esetleg alternaria, de engem is érdekelne a hozzáértőbbek válasza
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #36 Dátum: 2011. Július 21. - 08:52:00 »

Szia Trója! Emelem

Mivel megfogadtad a tanácsom,  Kacsint  ezért keresgéltem egy kicsit a netten.
Ezt találtam:  http://www.szatmar.ro/A_kalciumhiany_a_novenyben/hirek/13189

Remélem segít valamit! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #37 Dátum: 2011. Július 21. - 09:01:51 »

Dr. Varga Mária

" A csúcsrothadás paprika és paradicsom esetében a kalciumhiány következménye. A sérült termések természetesen kivágás után fogyaszthatók, az új termések védelme érdekében Ca-tartalmú lombtrágyát használjon, több alkalommal, a lehetséges legmagasabb dózisban. "
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #38 Dátum: 2011. Július 21. - 09:17:25 »

Dr. Varga Mária

" A csúcsrothadás paprika és paradicsom esetében a kalciumhiány következménye. A sérült termések természetesen kivágás után fogyaszthatók, az új termések védelme érdekében Ca-tartalmú lombtrágyát használjon, több alkalommal, a lehetséges legmagasabb dózisban. "


Azzal a lombtrágyával csak óvatosan, mert úgy lepörköli, ha nem jó a technológia, hogy nem kell tovább foglalkozni vele.
Paradicsomon és paprikán, Ca hiányt jelent ez a "barna folt", kalcium-nitrát feloldva belocsolva segíteni fog. De a legjobb valami komplex műtrágya, ami Ca túlsúlyos.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #39 Dátum: 2011. Július 21. - 10:26:59 »

A kalcium is éget ? Nem vagyok "zőccséges" .  Vigyorog  Viszont egyszer, egy kis kukorica vadföldemet alaposan szíven szúrtam ilyen módon !
Csenevész volt szegénykém és a fiatal növénykéknek szórtam egy kis nitrogént, hogy szépen zöldelljenek ...!  Nyihi  Nyihi  OOO

 Wave  Emelem

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #40 Dátum: 2011. Július 21. - 11:19:04 »

A kalcium is éget ? Nem vagyok "zőccséges" .  Vigyorog  Viszont egyszer, egy kis kukorica vadföldemet alaposan szíven szúrtam ilyen módon !
Csenevész volt szegénykém és a fiatal növénykéknek szórtam egy kis nitrogént, hogy szépen zöldelljenek ...!  Nyihi  Nyihi  OOO


Az őszi vetésű gabonát rendszeresen fejtrágyázzuk folyékony nitrogénnel, időjárástól függően előfordul, hogy megcsípi a levelét, de maradandó károsodást nem szokott benne okozni.
A kukoricába vetés előtt ki szoktuk adni a teljes adag nitrogént. A közelmúltban spekuláltak a fiúk olyan sorközművelő kultivátoron, amin van műtrágya adagoló, és a "kapálással" egy menetben ki lehetne juttatni a műtrágya egy részét, de valamiért végül elvetették az ötletet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #41 Dátum: 2011. Július 21. - 13:33:16 »

Az őszi vetésű gabonát rendszeresen fejtrágyázzuk folyékony nitrogénnel, időjárástól függően előfordul, hogy megcsípi a levelét, de maradandó károsodást nem szokott benne okozni.
A kukoricába vetés előtt ki szoktuk adni a teljes adag nitrogént. A közelmúltban spekuláltak a fiúk olyan sorközművelő kultivátoron, amin van műtrágya adagoló, és a "kapálással" egy menetben ki lehetne juttatni a műtrágya egy részét, de valamiért végül elvetették az ötletet.

Lajos, pedig jó, meg az is, amikor vetéssel egymenetben, "sorba" adagolod, "csak" egy dolog kell hozzá, eső, hogy oldatba tudjon menni...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #42 Dátum: 2011. Július 21. - 13:52:34 »

Vetéssel egy menetben, sorba nem tudjuk, mert szuszpenziót használunk.
Kollégám is sokallja egyébként a kukoricának egyszerre kiadott dózist, mondván, hogy sok megy kárba, jobb lenne több lépcsőben "etetni".
Lehet, hogy csak elnapolt és nem elvetett téma ez a kultivátor ügy.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #43 Dátum: 2011. Július 21. - 16:00:15 »

Köszönöm a segítséget paprikaügyben. Én meg már gombaölővel akartam permetezni......
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #44 Dátum: 2011. Július 21. - 17:09:32 »

Ügyesek vagyunk, igaz ?!  Ördög  Vigyorog - - - A paprikából egy szempillantás alatt kukoricát csináltunk ... !  Nyihi

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: