Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 98100 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #270 Dátum: 2013. Január 29. - 14:20:25 »

Az lesz szép majd mikor a kóbor eb falkák betámadják a településeket .
Egy idő után rájönnek mint a rókák , könnyebb élelemhez jutni . 
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #271 Dátum: 2013. Január 30. - 08:38:31 »

Sziasztok!

Hogy is áll jelenleg ez a kóbor kutya kilövéses törvény?
Falu határtól x-méterre, üldöz-nem üldöz vadat...stb...
Köszönöm a segítséget!

Üdv
FM  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #272 Dátum: 2013. Február 02. - 06:53:57 »

Én is megköszönném, ha valaki nálam okosabb leírná pontosan hogy is van ez. Kóbor kutyának-macskának nincs helye odakint, de jó lenne tudni mire figyeljen az ember "takarítás" közben  Angyal
 Emelem
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #273 Dátum: 2013. Február 02. - 18:22:30 »

Én is megköszönném, ha valaki nálam okosabb leírná pontosan hogy is van ez. Kóbor kutyának-macskának nincs helye odakint, de jó lenne tudni mire figyeljen az ember "takarítás" közben  Angyal
 Emelem
Előtte alaposan körbenéz  Meglepődött
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #274 Dátum: 2013. Február 02. - 19:19:09 »

Én is megköszönném, ha valaki nálam okosabb leírná pontosan hogy is van ez. Kóbor kutyának-macskának nincs helye odakint, de jó lenne tudni mire figyeljen az ember "takarítás" közben  Angyal
 Emelem
....,hogy olyan barátot vigyél magaddal aki nem lát nem hall és nem beszél és más se lásson téged Angyal S.Peti
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #275 Dátum: 2013. Február 03. - 12:03:16 »

Itt mifelénk szerencsére csak a a macska az előforduló házi kedvenc! De erre az éjszakai lámpázás mikor a rókákat keressük és szépen csillan a szemük  Vadász  Nagyon sokat összelehet így szedni! A kóbor ebek meg szerencsére ritkán fordulnak elő!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #276 Dátum: 2013. Február 04. - 08:06:18 »

Sziasztok!

Hogy is áll jelenleg ez a kóbor kutya kilövéses törvény?
Falu határtól x-méterre, üldöz-nem üldöz vadat...stb...
Köszönöm a segítséget!

Üdv
FM  Emelem

Ha jól tudom:

Ad. 1.: Macska:
 -Ha támad
 -Ha fertőző betegséget terjeszt

Ad. 2.: Kutya:
 -Ha támad
 -Ha fertőző betegséget terjeszt
 -Ha vadat űz, és a vad sérelme másként nem hárítható el

Ha jól emlékszem kb ez szerepel a jogszabályban. Olyan megkötés nincs, hogy településtől hány méterre.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #277 Dátum: 2013. Február 04. - 10:04:56 »

Nocsak! Vigyorog Vigyorog

http://huntingpress.eu/magazin/felhivas__kobor_ebek_okozta_karok
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #278 Dátum: 2013. Február 04. - 10:19:36 »

Ugye-ugye?? Taps
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #279 Dátum: 2013. Február 10. - 10:26:31 »

Szóval miután legyártottam a tenterfield utánzatokat, kimentünk vadászni. Egy olyan helyre ültem ahol már máskor sikerült rókát behívnom. Elhelyezkedtem és vártam pár percet sípolás előtt. Az első strófa elfújása után kb 2 percre megjelent balra mellettem két kutya úgy 15m-re. A szívem majd kiugrott a helyéről, mert ezt nem gondoltam. Tanya vagy lakott településtől eléggé messze voltam, ezen kívül egyiken sem volt nyakörv vagy bármilyen megkülönböztető dolog, tehát az ebek kóbor bandázók voltak. Agyaltam hogy meglőjem-e őket vagy sem, ugyanis még nem lőttem kutyát és nem is szerettem volna őket bántani. De aztán eszembe jutott az a sok e témához való hozzászólás és kép. Mire elhatározásra jutottam hogy ők nem idevalók addigra leléptek. Kicsit meg is könnyebbültem de azért ez nem volt túl ésszerű. Egyébként mindkét kutya egészségesnek jól tápláltnak nézett ki, gondolom a sok erdei állat rovására.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 10. - 18:06:46 írta galoscsabus » Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #280 Dátum: 2013. Február 10. - 17:37:19 »

Szóval miután legyártottam a tenterfield utánzatokat, kimentünk vadászni. Egy olyan helyre ültem ahol már máskor sikerült rókát behívnom. Elhelyezkedtem és vártam pár percet sípolás előtt. Az első strófa elfújása után kb 2 percre megjelent balra mellettem két kutya úgy 15m-re. A szívem majd kiugrott a helyéről, mert ezt nem gondoltam. Tanya vagy lakott településtől eléggé messze voltam, ezen kívül egyiken sem volt nyakörv vagy bármilyen megkülönböztető dolog, tehát az ebek kóbor bandázók voltak. Agyaltam hogy meglőjem-e őket vagy sem, ugyanis még nem lőttem kutyát és nem is szerettem volna őket bántani. De aztán eszembe jutott az a sok e témához való hozzászólás és kép. Mire elhatározásra jutottam hogy ők nem idevalók addigra leléptek. Kicsit meg is könnyebbültem de azért ez nem volt túl ésszerű. Egyébként mindkét kutya egészségesnek jól tápláltnak nézett ki, gondolom a sok erdei állat rovására.

Nem Te vagy az egyetlen, akinek megmozdul a szíve ilyenkor. De sajnos ezzel a problémakörrel nem nagyon foglalkoznak azok, akiknek kellene, viszont a levét mi isszuk meg, ha nem törődünk a problémával. Sokszor viszont pont annak isszuk meg a levét, ha törődünk vele.  Vállat von

Az is lehet, hogy nemrég dobták ki őket, és még maradt az udvarban felszedett kondiból, azért voltak olyan fess alkatúak. De az a legvalószínűbb, amire Te is gondoltál. Ha a sípra ilyen szépen bejöttek, valószínű, hogy már tudták "valahonnan", hogy ez az ebédhez hívó harang.
Felénk egyelőre csend van, kóbor ebet mostanság nem igazán láttam. Vagy van pénz a chip-re, vagy pedig a veszettség elleni oltást várja mifelénk nagyon sok gazda. Ugyanis a chippel nem rendelkező kutyát tudomásom szerint nem részesíti veszettség elleni oltásban az állatorvos. Szóval még lehet hogy kivárnak a utolsó percig és csak utána küldik el szabira a házőrzőket.

 Emelem



« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 10. - 18:07:55 írta galoscsabus » Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #281 Dátum: 2013. Február 10. - 18:09:55 »

Urak!
Én kozmetikáztam az előzőekben.
Figyeljetek kicsit jobban oda, hogy mit írtok meg!
Vannak dolgok amik jobb, ha nem kerülnek közszemlére........

 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #282 Dátum: 2013. Február 10. - 18:29:52 »

Üdv Beregi Vadász!
Jól tudod!
A tavaszi veszettség elleni oltást csak az a kutya kaphatja meg, amelyik rendelkezik chippel.
Sőt az egy évnél fiatalabb kutyát az első veszettség elleni oltás után 6 hónappal megint be kell oltatni!
Azután már csak évente, ahogy az eddig is volt.
Akkor mondta el ezeket az ismerős állatorvos, amikor az "Ördögfiókánkba" beültette a chipet.
Nem volt egyszerű dolga, de ügyesen megoldotta. Igen
Bár előtte ártatlan képpel megkérdeztem tőle:
-Doki! Mivel kezdesz? Nyírással vagy borotválással? Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #283 Dátum: 2013. Február 10. - 19:58:59 »

Urak!
Én kozmetikáztam az előzőekben.
Figyeljetek kicsit jobban oda, hogy mit írtok meg!
Vannak dolgok amik jobb, ha nem kerülnek közszemlére........

 Emelem


Szervusz Csaba!

Sajnos nagyon is igazad van. Igen Pont erre gondolva írtam, hogy akkor is mi isszuk meg a levét, ha törődünk is ezzel a fajta problémával.

J.vadász Emelem
Ficánkolt a fekete gyötrőszúnyog az orvos keze közt?  Ördög
Tehát jól tudtam az oltással kapcsolatos regulát.  Így a "gazdák" már az oltásra se fogják elvinni a kutyát, hisz ott ki fog derülni, hogy nincs chip, és onnantól kezdve jön is a bírság. Na persze abból meg senki nem fog kérni.  :Mosolyog  A saját egészségére - még ha a kutyájáéra nem is - azért kényes az emberek többsége és ezért az oltás nélküli ebektől, vagy pedig egy esetleges felülvizsgálattól való félelmében még több ember fogja kidobni a házőrzőjét az út szélére.

Apropó: veszett kutyával találkozott már valaki Közületek a pályafutása során?

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #284 Dátum: 2013. Február 10. - 20:33:18 »

Üdv Beregi Vadász!
Nem tudott ficánkolni, mert vasmarokkal fogtam! Röhög Röhög
Egyébként nem szokták megviselni az ilyen "tortúrák", jól tűri az oltásokat is.
Nem egy "nyafogós" típus ez a fajta, mert nem lehet az. Igen
Veszett kutyát nem láttam csak képen, az Állatorvosi Egyetem járványtani könyvében.
Rókát meg csak lőve, bár eddigi "pályafutásom" során kétszer akartak beoltani
veszettség ellen! Röhög
Vagy harminc évvel ezelőtt a társaságomnál egy fácánozáson vadászat közben
találtak rá egy furcsán viselkedő sutára.
Letarkózták és valaki beszaladt a faluba az állatorvosért, aki szintén a társaság tagja volt,
de aznap nem volt vadászni.
A Doki kiment a helyszínre és "kihallgatta" a résztvevőket, majd szakszerűen becsomagolta
a suta fejét vizsgálatra.
Hétfőn pedig az egész kompánia vonult az orvoshoz megigényelni a veszettség elleni oltás-sorozatot. Röhög
Nem volt alaptalan a Doki gyanúja, a suta ugyanis veszett volt!
Egyébként a veszettségi esetek száma az immunizálás óta töredékére esett vissza az országban.
Így elég kicsi az esélye-hála Istennek-, hogy veszett kutyával vagy rókával találkozni.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: