Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74983 alkalommal)
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #135 Dátum: 2014. Május 14. - 23:39:17 »

Az Iszapszemű ráják beszámolóit tiszteletben tartom!!!! S.Peti


Nem a hatekonyságról beszéltem,és nem is arról ,hogy több száz méterre kell lövöldözni!!!!!
Nem vonom kétségbe az említett kaliberek használhatóságát!Nem ez volt a cél!
Bizony vannak helyzetek,mikor jóóó a nagyobb kaliber!De bizony lőni,és jó lövést tenni meg kell tanulni!
 Kovács László írta,hogy "nem lehet cél 9.3-assal ,vagy nagy kaliberrel eltalálni valahol a vadat,aztán majd lesz valahogy"

Okoskodni végképp nem akartam,hisz nekem is van még mit tanulnom,mint mindenkinek!Hiszen a jó pap is holtig tanul!!!!!!!

Köszönöm a felvilágosítást! Emelem
Naplózva
Speleo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #136 Dátum: 2014. Május 15. - 07:12:29 »

Tisztelt Urak!

Köszönöm a szíves tájékoztatást, úgy látom a többség is azt gondolja amit én, hogy CZ 550 lux 30-06 nem lesz rossz választás.
A sörétesen még elgondolkodom lehet, hogy nézek valami használtat, amit fegyvermesterrel átnézetek előtte.
Ki tud valamit a FÉG által gyártott HEGE Consul 12/70-ről és a Merkel M47-ről (lapát)? 
Aztán ha teljes lesz bennem a bizonytalanság, akkor benevezek egy új IZS-re. Abban állítólag nem lehet csalódni.  Okos

Üdv
Speleo
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #137 Dátum: 2014. Május 15. - 08:15:53 »

Kovács László írta,hogy "nem lehet cél 9.3-assal ,vagy nagy kaliberrel eltalálni valahol a vadat,aztán majd lesz valahogy"

Mééééér a többivel lehet?  Fejvakarás  A jóembert azt nem írta?

« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 15. - 08:57:40 írta Voldemort » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #138 Dátum: 2014. Május 15. - 08:27:26 »

Bár, ha nem sok disznót, szarvast tudsz lőni, a 30-06-os is tökéletes választás.

Én pl. már (talán mondhatom) sok szarvast és disznót lőttem.
És - kevés 5,6-ossal elejtett kivételtől eltekintve - mindet 30-06-ossal.  Vállat von Fejvakarás

 Stoel Ráadásul a magyar lőszerrel...  Stoel

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2014. Május 15. - 08:32:19 »

Mééééér a többivel lehet?  Fejvakarás  A jóembert azt nem írta?



      Voldi!

Ne idegeskedj már illljen semmiségeken.  Árt, a szépségednek.   Röhög ..
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 15. - 08:57:55 írta Voldemort » Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #140 Dátum: 2014. Május 15. - 08:33:46 »

      Voldi!

Ne idegeskedj már illljen semmiségeken.  Árt, a szépségednek.   Röhög ..

Tévedsz. A röhögéstől rázkódom!    Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #141 Dátum: 2014. Május 15. - 08:35:44 »

A jó ember sok más hasznos dolgot írt!
Én meg azt is leírtam az előbb,hogy lőni,és jó lövést tenni meg kell tanulni!És ez nem kaliberfüggő!!!!


« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 15. - 08:58:16 írta Voldemort » Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #142 Dátum: 2014. Május 15. - 08:37:37 »

Mert képes levenni az alsógatyáját!  Röhög Stoel Vigyor
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #143 Dátum: 2014. Május 15. - 08:48:00 »

Sokat írnak, írtok arról mi a kicsi kaliber meg mi nagy, meg kezdőnek nem ajánlott vagy ajánlott stb.
Biztos befolyásolja a kaliber használhatóságát az ember testalkata, súlya stb. is.
Nagyon kevés "szó" esik viszont arról, hogy lövés közben  milyen a helyes testtartás, fegyverkezelés, pedig ezzel lehet "tompítani" a visszarúgást, de hibázást is vonhat maga után.
Például: álló helyzetben lövésnél egy picit bele kell "dőlni", különben nyújtott gerinc esetén a visszarúgástól a fegyver csöve felfelé mozdul el.
Egyszóval csak azt akartam mondani, hogy lehet 30-06 a kaliber, "ami kicsi", de más okokból kifolyólag nem lesz öröm, míg egy nagyobb kaliber helyesen kezelve szó szerint "kezesbárány".


Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #144 Dátum: 2014. Május 15. - 08:54:52 »


Ezt,hogy érted?Miből gondolod,hogy nem ismerem ezeket a kalibereket,vagy,hogy nem is volt a kezemben,hogy nem lőttem vele...


Sehogy nem értem, benéztem a hozzászólásod! Bocs. Már javítottam.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2014. Május 15. - 08:57:35 »

Tévedsz. A röhögéstől rázkódom!    Röhög

Így már egészen más.  Mosolyog ..
Tessékmán ezek után egy smajlit tenni a mondat végére..   Csak, az érthetőség végett.  :Mosolyog ..
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #146 Dátum: 2014. Május 15. - 08:59:02 »

Sehogy nem értem, benéztem a hozzászólásod! Bocs.



Semmi gond!Már én is rájöttem...... Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #147 Dátum: 2014. Május 15. - 09:01:36 »

Sokat írnak, írtok arról mi a kicsi kaliber meg mi nagy, meg kezdőnek nem ajánlott vagy ajánlott stb.
Biztos befolyásolja a kaliber használhatóságát az ember testalkata, súlya stb. is.
Nagyon kevés "szó" esik viszont arról, hogy lövés közben  milyen a helyes testtartás, fegyverkezelés, pedig ezzel lehet "tompítani" a visszarúgást, de hibázást is vonhat maga után.
Például: álló helyzetben lövésnél egy picit bele kell "dőlni", különben nyújtott gerinc esetén a visszarúgástól a fegyver csöve felfelé mozdul el.
Egyszóval csak azt akartam mondani, hogy lehet 30-06 a kaliber, "ami kicsi", de más okokból kifolyólag nem lesz öröm, míg egy nagyobb kaliber helyesen kezelve szó szerint "kezesbárány".

A fegyver csöve azért mozdul el fölfelé, mert a lövő vállán lévő felfekvési ponthoz képest a csőtengely magasabban van, tehát nem csak egy csőtengely irányú ellenerő ébred, hanem egy forgatónyomaték is. Minél közelebb van a csőtengelyhez a tusatalp felső harmada, annál kisebb a forgatónyomaték. Méretre szabott tussal lehet ezt nagyon szépen elérni, a testhelyzet ebből a szempontból nem játszik szerepet.
A másik két tényező még a fegyver súlya és a csőhossz, hasonló fizikai szempontokból.
 Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #148 Dátum: 2014. Május 15. - 09:30:31 »

8x57 IS kaliberrel kezdtem vadászni és ennek semmi kárát nem látom a mai napig.
Közben leamortizáltam egy 30.06-os ZKK-t is, de soha nem lesz ilyen kaliberű fegyverem többé.
Egyszerűen nem tudtam megkedvelni, alig vártam már, hogy cilinderre lőhessem a csövét és leadhassam Ördög
A laposabb röppálya nagyon jó elméleti okfejtésre ad lehetőséget, de gyakorlati jelentősége szinte semmi nincsen.
Vagy ismeri valaki a fegyverét és akkor a 243 Win-től a 9,3x74R-ig bezárólag bármivel eredményesen tud vadászni a vadászias 200-250 méteres max. lőtávig,
vagy lehet neki bár akármilyen fegyver a kezében, még a leglaposabb röppályájú short magnummal is csak egy béna balfék marad egész életében...vagy amíg meg nem tanul lőni Angyal.

Kovács Lászlót meg szerintem nyugodtan kihagyhatjuk, mert kb. annyit érnek a könyvei, amennyit összeollózott a világ addig megjelent írásaiból és csak ott rontott sokat a művein, ahol a saját elképzeléseit megpróbálta komolyra fordítva papírra vetni.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #149 Dátum: 2014. Május 15. - 09:45:58 »

Ebben igazad van!
Ha valaki ismeri a fegyvere,és saját korlátait (mert ugye nem mindíg a fegyverrel van a gond,hanem néha azzal, aki mögötte van) bármivel eredményesen tud vadászni!
A vadászias lőtáv viszont egy kicsit sok nem? 200-250 méter????
 Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: