Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121591 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #465 Dátum: 2018. Március 28. - 11:16:12 »

Ördög Röhög

Próbáltam maradni az eredeti témánál a .223 és a 300m vonatkozásában.  Okos

De tulajdonképpen én mégiscsak egy ilyet vennék a beutalt helyében:
http://egun.de/market/item.php?id=6744539
Van benne .22-es luk is. Kacsint
 Bow

 Wave
 

Ha egyszer netán Blaser vételre vetemednék, az ilyen lenne. Vagy K95.  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #466 Dátum: 2018. Március 28. - 11:30:28 »

Ördög Röhög

Próbáltam maradni az eredeti témánál a .223 és a 300m vonatkozásában.  Okos

De tulajdonképpen én mégiscsak egy ilyet vennék a beutalt helyében:
http://egun.de/market/item.php?id=6744539
Van benne .22-es luk is. Kacsint
 Bow

 Wave

 

Pénzt is adsz hozzá nem csak tanácsot ?  Ördög
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #467 Dátum: 2018. Március 28. - 11:39:45 »

Pénzt is adsz hozzá nem csak tanácsot ?  Ördög
Ha kéri, egy Mátyással biztosan beszáll.  Röhög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #468 Dátum: 2018. Március 28. - 11:40:27 »

Szia! Nem kevés időt töltöttem, el azzal, hogy egy tökéleteset találjak magamnak, mivel ez a cseh lom majdnem két évtizede a vágyaim neteovábbja. Tudom R8, Sauer, Ferlakki remekek , IZS27 , és a ötbi.........Szóval mindent szór, egy patinás, de jó állapotú ceissel vevő vagyok hu..,sza.., na jó kis pénzért is... Stoel

Igaz 223 de hátha...

http://egun.de/market/item.php?id=6902269

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #469 Dátum: 2018. Március 28. - 17:46:22 »

Kedves Beutalt vagy Gyógyult társak!

Írtam egy jó kis üzenetet, erre nem bejön egy ügyfél és mire elment az üzenete is elszállt....  Rííí

Szóval jól beleültem a kihúzott ló.....ba :-) Gondoltam ugyan van hülyebogár és minden nap kell jelentkeznem Hidebrandt főnővérnél a napi gyógyszeradag miatt, de én csak kontrol alatt tartoma betegséget.... itt jól megkérdezem a nagyérdeműt, kapok majd ilyen-olyan puskákról javaslatot, leírást, szerelmi vallomást, ugratást.... de majd csak abba az irányba terelődik a dolog, hogy a) szépen közelít a magamban is dédelgetettek valamelyikéhez a dolog és győzködöm magam, hogy Lám-lám! A betegtársak szerint is egy ilyet kell szerezni vagy b) valaki ír/mutat/javasol valamit amire nem is gondoltam, de szerelem lesz első (képernyőn) látásra, felülír mindent és már rohanhatok is (feltéve ha $ is van rá ami momentán éppen nincs, de így nincs is felső határa az álmoknak).

Aztuán jön jó Anti bá'  Emelem , és galád, eléggé el nem ítélhető módon mutat kettőt is amitől csak a fejemet vakargatom és rosszab a helyzet mint volt, estére dupla nyugtató pirula kell majd... mag zajandras is a Sauerrel... meg meg meg .....

De ez így szép és jó, legalább eltöltök most megint egy pár hónapot a további keresgéléssel (egun-t nem is néztem) meg fejvakargatással meg karosszékből az új puskával való teljesen elméleti vadászkalandok magamnak történő elmesélésével  Vadász Ahogy ma hajnalban madárra várva, disznót (is) remélve, a végén csalódottan rókasípot fújkálva mondtam is magamnak: azért nem jön a róka mert nincs nálam a megfelelő puska.... nem is vagyok normális



Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #470 Dátum: 2018. Március 28. - 18:21:21 »

Kedves Beutalt vagy Gyógyult társak!

Írtam egy jó kis üzenetet, erre nem bejön egy ügyfél és mire elment az üzenete is elszállt....  Rííí

Szóval jól beleültem a kihúzott ló.....ba :-)

Aztuán jön jó Anti bá'  Emelem , és galád, eléggé el nem ítélhető módon mutat kettőt is amitől csak a fejemet vakargatom és rosszab a helyzet mint volt, estére dupla nyugtató pirula kell majd... mag zajandras is a Sauerrel... meg meg meg .....

De ez így szép és jó, legalább eltöltök most megint egy pár hónapot a további keresgéléssel (egun-t nem is néztem) meg fejvakargatással meg karosszékből az új puskával való teljesen elméleti vadászkalandok magamnak történő elmesélésével  Vadász Ahogy ma hajnalban madárra várva, disznót (is) remélve, a végén csalódottan rókasípot fújkálva mondtam is magamnak: azért nem jön a róka mert nincs nálam a megfelelő puska.... nem is vagyok normális




Kezdődik!!! Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #471 Dátum: 2018. Március 28. - 18:54:51 »


Aztuán jön jó Anti bá' 


Sokunknak kezdődik így története a puska, Anti, meg egun bermuda háromszögben....
Sok euró veszett el ebben a háromszögben


 Röhög  Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #472 Dátum: 2018. Március 28. - 19:12:50 »

Kezdődik!!! Röhög Röhög Röhög
Arról nem is beszélve, hogy 222-es 223-as puska max falusi céllövöldébe való.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #473 Dátum: 2018. Március 28. - 19:41:06 »

Ördög Röhög

Próbáltam maradni az eredeti témánál a .223 és a 300m vonatkozásában.  Okos

De tulajdonképpen én mégiscsak egy ilyet vennék a beutalt helyében:
http://egun.de/market/item.php?id=6744539
Van benne .22-es luk is. Kacsint
 Bow

 Wave


Egy ilyen puskát hogyan kell belőni a távcsőhöz, melyik kaliberhez vagy hogyan?  
 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 28. - 20:22:15 írta Sakac » Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #474 Dátum: 2018. Március 28. - 20:42:57 »


Egy ilyen puskát hogyan kell belőni a távcsőhöz, melyik kaliberhez vagy hogyan?  
 


Kiskalibert állítod be csőtorkolatnál pici imbuszkulccsal a nagyhoz, előtte a nagyhoz a céltávcsövet.
Kis ügyességgel ( Blaser ad hozzá jó leírást) nem is kell hozzá annyi töltény.. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #475 Dátum: 2018. Március 28. - 20:45:36 »

Ördög Röhög

Próbáltam maradni az eredeti témánál a .223 és a 300m vonatkozásában.  Okos

De tulajdonképpen én mégiscsak egy ilyet vennék a beutalt helyében:
http://egun.de/market/item.php?id=6744539
Van benne .22-es luk is. Kacsint
 Bow

 Wave
 

Bizonyítottan jó kis kombináció.  Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #476 Dátum: 2018. Március 28. - 20:49:28 »

Arról nem is beszélve, hogy 222-es 223-as puska max falusi céllövöldébe való.
 Röhög

Ölég nagy falubú gyüttem én kéröm....

Ami meg Antit illeti... nos előásom a Bin Laden-eket a dögszóró alól, berakok belőle 2-3 szorosra gyűrt gurtnit a kevésbé véresek közül és jöhet az egun minden bugyra... mondjuk a Sako tényleg jöhetne így ahogy van.... Anti jól gondolom, hogy távcső majd' fele lehet az árnak?

De biztos vannak itt még Beutaltak akik nem szóltak hozzá  Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #477 Dátum: 2018. Március 28. - 21:53:09 »

Ölég nagy falubú gyüttem én kéröm....

Ami meg Antit illeti... nos előásom a Bin Laden-eket a dögszóró alól, berakok belőle 2-3 szorosra gyűrt gurtnit a kevésbé véresek közül és jöhet az egun minden bugyra... mondjuk a Sako tényleg jöhetne így ahogy van.... Anti jól gondolom, hogy távcső majd' fele lehet az árnak?

De biztos vannak itt még Beutaltak akik nem szóltak hozzá  Röhög

Nem tudom, hogy, tudok-e hasznosat mondani ezzel kapcsolatban....

Volt egy iszonyatosan jó Anschütz 1740-esem 222-esben.
Egyszer próbáltam ki 300 méterre, házi töltéssel, 10 lövéses szórásképet néztem, a Nagytétényi lőtéren. 52-es Speer csónakfarú versenylövedék, válogatott hüvely, verseny csapi, nagyon pontos pormérés....
A képességeimhez képest nagyon meg voltam vele elégedve, de fix meggyőződésem, hogy a vadász lövedékek (50-55 gr) nem alkalmasak rendszeres 300 méteres lövésekre. Én sem igazán, ilyen kis kaliberekkel meg pláne.
Lesz itt aki csípőből megcáfol, és 300 + ról lövi nagy magabiztossággal a nyúl méretű célokat .223-al, azonban nem a kaliber teljesítményét vonom kétségbe, hanem ezek a lövedékek nem elég nehezek és stabilak. Oldalszél, és egyéb apróságok okán..... Szerintem.
Vettem egy CZ 527-est is .222-ben, és a kis Fox utódot az Anschütz-el összehasonlítva, semmivel nem találtam kevésbé használhatónak vadászatra... könnyebb, igénytelenebb és 200+ még valahány méterre, ami az én kaliberemnek szerintem a valós hatásos lőtávja, és csak kis ragadozóban gondolkozom, ilyen távról az őz szóba se jöhet. 55 graines Nosler Ballistic tip és 50-es ugyanebből tökéletesen megfelel erre a célra, mármint vadászatra.
A kaliberhez - .223 - érdemhez nem tudok hozzászólni, de azt tudom, hogy a hazájában 300 yardra nem nagyon lőnek könnyű lövedékkel.

Nem tudom, hogy mennyit segítettem...

 Emelem
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #478 Dátum: 2018. Március 28. - 22:29:18 »

Nem tudom, hogy, tudok-e hasznosat mondani ezzel kapcsolatban....
A kaliberhez - .223 - érdemhez nem tudok hozzászólni, de azt tudom, hogy a hazájában 300 yardra nem nagyon lőnek könnyű lövedékkel.

Nem tudom, hogy mennyit segítettem...

 Emelem

Sokat, köszönöm.

A 300m-t a relatíve szélmentes lőtérre vonatkozott kizárólag. Az én lőtudásommal, gyakorlatommal és elveimmel (egyelőre) a 200+- néhány méter nagyon a vége ahová lövést tennék. Ma hajnalban a lesről nézegettem 20+ őzet és 25-30 mufflont, mindenféle távolságból, sötétségből-hajlani szürkületbe, párás hajnali fénnybe - nappali fénybe érve a mostani fegyveremmel. A céltávcsövem szerintem elég jó, de a 250-350m között benne nézegetett vadon már mozgott annyit a célkereszt, hogy nagyon nyugodtan lövést nem tudtam volna tenni... Ez nem azt jelenti, hogy pld. rókára viszont 350-400m-en akarom kezdeni mert az nem nemes vad, csak annyit, hogy lőtéren papírlyuggatás/szórakozás/tanulás céljából gyakorolgatnék 300m-re (nem utolsó sorban nem a nagyobb kailber Brenekke TOG-jának áráért lövésenként).

Itt nyilván visszajön a Nemlétező Észzerűen Döntő Vadász kontra Beutalt Beteg Logikája: (ÉDV) van (szerintem kiváló) puskám (szerintem) megfelelő kaliberben (itt a fórumon nyilván a pockozáshoz is csak belépő) kiváló távcsövem, lőttem már vele 200m-re az én tudásomhhoz képest jó szórást, tudok vele gyakorloni, vadászni, ego miaf@sznak még egy puska, még egy távcső stb stb kontra BBL:  Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász

Komolyra (???) fordítva a szót: ez a kaliber, erre a célra, önálló puskaként, a többi költséggel együtt nyilván a nyugati fogyasztói társadalom Olümposzára vezető útnak legalább a felénél van, a hagyatéki tárgyalásomon ennél a tételnél fog felzokogni minden örökösöm de nem a szeretettől... jó játék a dolog de csak ha nem vesszük magunkat komolyan.

A puskára visszatérve: nyilván MINDENKI Anschützöt javasolt a lőtéren, de mondtam, hogy nem veszek olyan puskát aminek "sch" van a nevében amit egy holt nyelven kell kiejteni és mindenki azt hiszi, hogy tüsszentettem amikor kimondom a puskám nevét.... mivel megkergettek és kitiltottak a lőtérről azt hiszem nem értették a viccet ...  Röhög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #479 Dátum: 2018. Március 28. - 22:54:06 »

Ölég nagy falubú gyüttem én kéröm....

Ami meg Antit illeti... nos előásom a Bin Laden-eket a dögszóró alól, berakok belőle 2-3 szorosra gyűrt gurtnit a kevésbé véresek közül és jöhet az egun minden bugyra... mondjuk a Sako tényleg jöhetne így ahogy van.... Anti jól gondolom, hogy távcső majd' fele lehet az árnak?

De biztos vannak itt még Beutaltak akik nem szóltak hozzá  Röhög

 Emelem

 Igen

A távcső témába (legalább is itt) bele se menjünk, mert kitessékelnek a szorgalmas Modik. -Ugye 'Bátyja?  Kacsint Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: