Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 112573 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #390 Dátum: 2013. Január 27. - 09:35:15 »

Ez abból a szériából származhat, amit a cár rendelt az amerikaiaktól, mert otthon nem tudtak elég puskát gyártani! Valahol olvastam erről! De hogy elférne a szekrényemben az biztos!  Igen
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #391 Dátum: 2013. Január 27. - 10:34:24 »

Ez abból a szériából származhat, amit a cár rendelt az amerikaiaktól, mert otthon nem tudtak elég puskát gyártani! Valahol olvastam erről! De hogy elférne a szekrényemben az biztos!  Igen

..Több mint valószínű.., hogy erről a szériáról olvashattál, Sanyooo!..



A fentebb bemutatott.. , túl kecses, túl esztétikus ahhoz, hogy gyalogsági fegyverként használják..  Kacsint ..   ..szerintem.  Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #392 Dátum: 2013. Január 31. - 20:32:42 »

Jelentem megérkeztek az első Pedersoli 45/70 Govt űrméretű 1886 Winchesterek. Mosolyog Akit érdekel a cucc a Fehován találkozhat majd vele a standunkon. Meg persze nekiesek a próbalövészetnek is, hogy a kiállításra legyen némi filmanyag is.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #393 Dátum: 2013. Február 05. - 07:50:41 »

Egy kis móka:
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #394 Dátum: 2013. Február 05. - 14:00:41 »

Ez abból a szériából származhat, amit a cár rendelt az amerikaiaktól, mert otthon nem tudtak elég puskát gyártani! Valahol olvastam erről! De hogy elférne a szekrényemben az biztos!  Igen
A célforrás Arszenyevtől a Derszu Uzala. Ha visszaemlékszel a filmre amiben Kuroszava nagyon jól és korhűen rakta össze az 1905-11 közötti Távol-kelet kozákjainak, térképészeinek a felszerelését ilyen puskát használ az expedíciót vezető Vlagyimir Klavgyevics Arszenyev.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #395 Dátum: 2013. Február 05. - 16:37:29 »

Balázs,

én már fel is tenném az első (pár) FAQ-t.

Ha jól láttam ólomlövedék és fekete por, az amit most használtál, legalább is fölyhőből a cső elején erre következtettem. Próbáltad már nitro porral és köpenyes lövedékkel is? Szerinted tisztítás nélkül szabad-e váltogatni a kettőt? A micro groove-nál nem javasolják a váltogatást. Ahogy elnéztem szépen megmozdított hátra, pedig gondolom - az összetevők miatt is - nincs a kaliber csúcsra járatva. Milyen súlyú a fegyver? milyen nehéz lövedékkel lőttél, és mértél-e sebességet? Ez mennyibe különbözik a Winchester Big bore-tól?
Azzal lőttem 444-ben, mivel a fegyver könnyű volt, emlékeim szerint jobban jött hátra, mint a Marlin, nagyobbat rúgott, (de azért nem volt veszélyes  Kacsint).
Egyelőre ennyi.. majd a Fehován megnézném.

 Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #396 Dátum: 2013. Február 05. - 19:43:55 »

Szia Attila!

Igen, ez bizony BP-s cucc. 55 grain Swiss 2Fg van benne és egy 405 graines Lee lövedék. Nincs csúcsra járatva. Nem rúg, inkább lassan lök. A puska nehezebb egyébként, mint a Marlinok. Jó vele lőni, kényelmes a puha recoil pad. A vas igen pontos volt ezzel a töltettel. Gyorsan lőve fél tenyér 50 m-en. 100-ra még nem lőttem vele. Ezzel a töltettel 365-370 m/s között indult a skúló. Most letöltöttem egy teljes töltetű szériát is. Ha minden jól megy holnap kipróbálom.

Nitróst is lőttem vele kint a gyárban. A normál Winchesterrenél jobb szórást lőtt a 350 graines HP félköpenyes remington. Ki akarom majd próbálni a leverevolution lőszerrel is. Az is biztosan jó szórást ad majd.

Üdv
SC

Balázs,

én már fel is tenném az első (pár) FAQ-t.

Ha jól láttam ólomlövedék és fekete por, az amit most használtál, legalább is fölyhőből a cső elején erre következtettem. Próbáltad már nitro porral és köpenyes lövedékkel is? Szerinted tisztítás nélkül szabad-e váltogatni a kettőt? A micro groove-nál nem javasolják a váltogatást. Ahogy elnéztem szépen megmozdított hátra, pedig gondolom - az összetevők miatt is - nincs a kaliber csúcsra járatva. Milyen súlyú a fegyver? milyen nehéz lövedékkel lőttél, és mértél-e sebességet? Ez mennyibe különbözik a Winchester Big bore-tól?
Azzal lőttem 444-ben, mivel a fegyver könnyű volt, emlékeim szerint jobban jött hátra, mint a Marlin, nagyobbat rúgott, (de azért nem volt veszélyes  Kacsint).
Egyelőre ennyi.. majd a Fehován megnézném.

 Emelem

Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #397 Dátum: 2013. Február 05. - 19:48:54 »

Nálam is magas lenne e "fánfaktor" ha a szekrényemben lehetne egy ilyen alsókulcsos Pedersoli. Mosolyog



 Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #398 Dátum: 2013. Február 05. - 21:51:29 »

Nálam is magas lenne e "fánfaktor" ha a szekrényemben lehetne egy ilyen alsókulcsos Pedersoli. Mosolyog



 Emelem

A fehován egyébként trapizható lesz a vas!
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #399 Dátum: 2013. Február 05. - 21:55:29 »

A fehován egyébként trapizható lesz a vas!

Vagyis egy Trapista sajtba mi lőhetjük a lyukakat?  Röhög
Ha ott leszek, mindenképp megnézem.  Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #400 Dátum: 2013. Február 05. - 23:47:21 »

Vagyis egy Trapista sajtba mi lőhetjük a lyukakat?  Röhög
Ha ott leszek, mindenképp megnézem.  Wave

 Röhög A diszgráfia számítógépes változatában szenvedek.  Okos
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #401 Dátum: 2013. Február 06. - 00:38:19 »

Szia Attila!

Igen, ez bizony BP-s cucc. 55 grain Swiss 2Fg van benne és egy 405 graines Lee lövedék. Nincs csúcsra járatva. Nem rúg, inkább lassan lök. A puska nehezebb egyébként, mint a Marlinok. Jó vele lőni, kényelmes a puha recoil pad. A vas igen pontos volt ezzel a töltettel. Gyorsan lőve fél tenyér 50 m-en. 100-ra még nem lőttem vele. Ezzel a töltettel 365-370 m/s között indult a skúló. Most letöltöttem egy teljes töltetű szériát is. Ha minden jól megy holnap kipróbálom.

Nitróst is lőttem vele kint a gyárban. A normál Winchesterrenél jobb szórást lőtt a 350 graines HP félköpenyes remington. Ki akarom majd próbálni a leverevolution lőszerrel is. Az is biztosan jó szórást ad majd.

Üdv
SC


Ha a gyári Leverevo-ra gondolsz, akkor szólok hogy kapaszkodj bele rendesen a puskába, mert az dolgozik hátrafelé is. IZS Artemida duplából lőttük, meg egy T/C  Encore ProHunter-ből, mind a kettővel ütött elég nagyot.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #402 Dátum: 2013. Február 06. - 06:08:53 »

Ha a gyári Leverevo-ra gondolsz, akkor szólok hogy kapaszkodj bele rendesen a puskába, mert az dolgozik hátrafelé is. IZS Artemida duplából lőttük, meg egy T/C  Encore ProHunter-ből, mind a kettővel ütött elég nagyot.

Kíváncsi vagyok rá. Végiglőttem már egy jelentős 45/70 palettát, de ehhez még nem volt szerencsém.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #403 Dátum: 2013. Február 06. - 13:05:54 »

Kíváncsi vagyok rá. Végiglőttem már egy jelentős 45/70 palettát, de ehhez még nem volt szerencsém.

Amikor mi próbáltuk, 3 féle volt kapható a környékünkön: Rem SP , ha jól emlékszem 25 vagy 26 g-os, szintén Rem, de könnyebb 19g körüli üreges hegyű, és a Leverevo. Ez utóbbi sebességben és energiában is jóval a Remingtonok felett volt, és ezt a puska hátsó végén is érezni lehetett. Persze nem volt elviselhetetlen a visszarúgás, de azért említésre méltó.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #404 Dátum: 2013. Február 06. - 17:38:39 »

A fehován egyébként trapizható lesz a vas!

Helyes. Ott a helyem. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: