Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kemence építés  (Megtekintve 88381 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #75 Dátum: 2011. Január 11. - 15:27:30 »

Üveg is kell az ajtókhoz, van beszerzési forrásom, méretre is vágják.

Na csobogjál csak kis patak, hogyé az az üveg?

Na ja üveges ismerősöm nekem is van  Stoel főleg miután a gyerekek a bejárati ajót üvegét kitörték. Szépen méretre is vágta...  Stoel Stoel Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #76 Dátum: 2011. Január 11. - 15:39:09 »

Ha Neked kell.... akkor ....szor kettő plusz Áfa.  Ördög
Hát a szórás egyébként ilyesmi. Ugyanarra a darabra 16 és 38 ezer forintos árajánlatot is kaptam...
Amúgy meg:
-Tíz halott jogász úszik lefelé a dunán... Ördög
(csak hogy érezd a törődést Vigyorog)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #77 Dátum: 2011. Január 11. - 15:39:28 »

A samott nagyon éget. Onnan tudom, hogy elkövettem azt a hibát, hogy a törött üveg tetejére raktam homokot és arra ráragasztottam agyaggal 2 cm-es samot lapot. Na ezt most már nem így csinálnám, inkább téglát raknék rá, mert az nem adja át a hőt olyan gyorsan.
Régen a búbot úgy rakták, hogy fűzfa gallyból meghajtották a búbot és azt tapasztották be agyaggal. majd amikor kiszáradt, begyújtottak, a fűzfa elégett az agyag kiégett és állt a búbos kemence.
Én régi tetőcserepet vágtam fel és azt ragasztottam agyaggal össze valahogy így. Nem egy tiszta munka, de megéri!!!!

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Képeket még küldök!
Tisztelettel:Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2011. Január 11. - 18:26:23 »

Sehol, de lassan mondom, hogy megértsd. É n    a   k e m e c é r ő l  beszélek a kemencés topikban!   Tasli  Meg akitől tanácsot kértél, Ő is a kemencéről beszélt. Comprende?

Na ugye! Nevet
Szerinted nyissak egy "csak kályha" topicot, hogy ne nézz hülyének, ha kérdezek valamit? Mert akkor megteszem! Nevet
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2011. Január 11. - 18:36:38 »

Na csobogjál csak kis patak, hogyé az az üveg?

Ma már nem tudom megkérdezni, mert késő van. Fél éve tudtam az árat, de elfelejtettem! www.gazesmas.hu  Ő tőluk kaptam a samottot is, négyzetdeciméterre számolják, úgy emlékszem egy 40x40 cm lap valami 15-16 eFt volt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2011. Január 11. - 18:39:16 »

"-Tíz halott jogász úszik lefelé a dunán... Ördög "  A lányom is jogász! Szóval tessék vigyázni kérem tisztelettel, mert ölök!  Lő
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2011. Január 11. - 18:54:50 »

Na csobogjál csak kis patak, hogyé az az üveg?

Ha megfelel Neked add meg a méreteket, levágatom, és valahogy eljuttatom hozzád, vidékre!  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2011. Január 12. - 11:57:44 »

1.200 Ft/dm2 hulladékot nem kell kifizetni, T: 30/7542179
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #83 Dátum: 2011. Január 13. - 00:29:35 »

Urak!

Látom gondot okoz az üveg beszerzése a kemencékhez. Nos én (munkámból kifolyólag) tudom orvosolni  ezt a problémát a "végtelenségig".  Vigyorog
Szóval ha valakinek üvegcserépre van szüksége kemencéhez, és meg tudja oldani az elszállítást (persze ha van utam az illető irányába, akkor segítek és elviszem), dobjon üzenetet.

Jó kemencekészítést!
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #84 Dátum: 2011. Január 13. - 00:43:19 »

Egy tipp.
Kevésbé igényes helyen (mondjuk hegyi pince, vadásztanya) ajtóüvegnek megfelel a gáztűzhely ajtajából kiszerelt hőálló üveg is. Körül lehet nézni ezügyben az  ócskavastelepen.
 

A gáztűzhely ajtajából kivett hőálló üveggel vigyázni kell, mert az nem bírja annyira a közvetlen lángot pl. kályhába nem igazán jó. Mondjuk a legnagyobb gond az, hogy a gáztűzhely üvege már utólag nem alakítható, mert edzett. Szóval nem lehet vágni és ahhoz kell alakítani az ajtót.
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #85 Dátum: 2011. Január 13. - 00:51:51 »

Ja és van vágható hőálló üvegem is. Mondjuk azt már nem tudom ajándékba adni. Ördög  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #86 Dátum: 2011. Január 13. - 07:34:38 »

Ja és van vágható hőálló üvegem is. Mondjuk azt már nem tudom ajándékba adni. Ördög  Ördög
Egy négyzetméterárat adhatnál...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #87 Dátum: 2011. Január 13. - 07:46:29 »

Egyszer kollégám mesélte, hogy az erőműbe az egyik szaki gőz fölött meghajlította a csempét.  Ördög
Ha van rossz jénai tálad, azt is meg lehet próbálni.  Röhög
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2011. Január 13. - 09:17:21 »

Kemencébe mennyire jó a sörös-, boros-, pezsgős üveg összetörve? Mert ha jó bele, akkor megoldódott az üveg igényem a leendő kemencémhez  Piál
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #89 Dátum: 2011. Január 13. - 09:23:34 »

Kemencébe mennyire jó a sörös-, boros-, pezsgős üveg összetörve? Mert ha jó bele, akkor megoldódott az üveg igényem a leendő kemencémhez  Piál

Teljesen jó. A pezsgős, meg kifejezetten ajánlott a vastagabb üveg miatt. Érdekes, mert a síküveget nem ajánlják egyik ezzel foglalkozó fórumon sem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: