Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kemence építés  (Megtekintve 88376 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #60 Dátum: 2011. Január 11. - 13:53:03 »

Voldi nem mondtad, hogy kályhás mester vagy!  Fej a falba Fej a falba Fej a falba
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Wave

Miért keveritek a kályhát a kemencével? Mert mindegyik a K betűnél van?


Az első kemencét (kicsi búbost) Bodajkon építettük a gyerekekkel egy kézművestáborban. Az üvegtörés felnőtt munka volt, a vályogdagasztás már fürge gyereklábaké. Megépítettük a kemencét, száradt, kifűtöttük, a tábor végén abban sütöttünk kenyeret. Volt, hogy nem fértünk a teknőhöz a kenyértésztát dagasztó gyerekektől. Zsíroskenyér, kovászos uborkával, amit szintén ott készítettünk. A záróbuli vacsorája volt. Jó volt, régen volt.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #61 Dátum: 2011. Január 11. - 13:55:12 »

Most néztem a samott tégla árakat, elképesztő!
KISMÉRETŰ TÉGLA FORMA: 2 cm vastag 320 FT
                                     3 cm .........480 Ft
                                     6 cm..........740 Ft
                                20x40 cm lap   2400 Ft  Szomorú


Még szerencse, hogy nem kell belőle sok, csak pár darab az ajtó fölé. Máshova nem!

Basszus azt mondogattad, hogy olvasol kemenceépítős oldalakat, de nem olvastál az üvegről?

Most mi az igaz?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2011. Január 11. - 14:01:27 »


Még szerencse, hogy nem kell belőle sok, csak pár darab az ajtó fölé. Máshova nem!

Basszus azt mondogattad, hogy olvasol kemenceépítős oldalakat, de nem olvastál az üvegről?

Most mi az igaz?

Basszus, most hazugnak neveztél? Kardot rántok!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Lassan mondom: KÁLYHÁT  akarok építeni, tehát cserépkályha-kadallós, és tömegkályha oldalakat nézegetek, ha találok beleolvasok a kemencésbe is, de az nekem nem kell, tehát nem nyálazom át minden oldalát! Amit olvastam, ott nem volt szó üvegről, ha hiszed, ha nem.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2011. Január 11. - 14:05:31 »

Nekem elég sok samott kell, mert a kályha belseje abból lesz! Mintegy 3 mázsát már szereztem, sajnos maradék anyag, ilyen-olyan méretű, formájú, de ingyen kaptam, tehát megérte! Mosolyog De kell majd biztos pár tucat szabályos tégla alakú is.
Üveg is kell az ajtókhoz, van beszerzési forrásom, méretre is vágják.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2011. Január 11. - 14:08:18 »

Nekem elég sok samott kell, mert a kályha belseje abból lesz! Mintegy 3 mázsát már szereztem, sajnos maradék anyag, ilyen-olyan méretű, formájú, de ingyen kaptam, tehát megérte! Mosolyog De kell majd biztos pár tucat szabályos tégla alakú is.
Üveg is kell az ajtókhoz, van beszerzési forrásom, méretre is vágják.

Ha a samott egy részét ki tudom váltani üvegtörmelékkel, amiről most hallottam először  Rííí az tiszta haszon!  Vigyorog
De valószínűleg csak az alapba tudok tenni az meg egy 90x70(80) cm-es kályhánál nem jelentős! Gondolom én.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #65 Dátum: 2011. Január 11. - 14:11:25 »

Sannyooooooo  Wave ! Az eredeti agyagból és vályogból készült és most is abból csinálják  Igen  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #66 Dátum: 2011. Január 11. - 14:15:56 »

Egy tipp.
Kevésbé igényes helyen (mondjuk hegyi pince, vadásztanya) ajtóüvegnek megfelel a gáztűzhely ajtajából kiszerelt hőálló üveg is. Körül lehet nézni ezügyben az  ócskavastelepen.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2011. Január 11. - 14:19:13 »

Sannyooooooo  Wave ! Az eredeti agyagból és vályogból készült és most is abból csinálják  Igen  Wave

Micsoda?  Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #68 Dátum: 2011. Január 11. - 14:24:54 »

Sannyooooooo  Wave ! Az eredeti agyagból és vályogból készült és most is abból csinálják  Igen  Wave

Te Lacus! A vályognak egy jó része törek.
Azt gondolnám, az nem jó, mert a törek kiég belőle.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #69 Dátum: 2011. Január 11. - 14:36:05 »

Belül csak agyag volt , ha jól emlékszem  Stoel Régen nagymamámnak volt olyan és sokáig használta . A kemence se téglából volt ,  arra még emlékszem mikor egyet szétszedtünk a tűztérben cserép volt alul . De kár hogy nem jegyeztük meg , mit hogy kell csinálni . Hoppá  Fejvakarás ,
 talán még keresztmamám tudja is  Röhög ,.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #70 Dátum: 2011. Január 11. - 14:49:14 »

Nekem elég sok samott kell, mert a kályha belseje abból lesz! Mintegy 3 mázsát már szereztem, sajnos maradék anyag, ilyen-olyan méretű, formájú, de ingyen kaptam, tehát megérte! Mosolyog De kell majd biztos pár tucat szabályos tégla alakú is.
Üveg is kell az ajtókhoz, van beszerzési forrásom, méretre is vágják.

Hagyd csak a kardod valamelyik hüvelyben, jó helyen van az ott!  Vigyorog Vigyorog

A kemencénél azért nem ajánlják a samott téglát, mert másképp adja vissza a höt, megég miatta a sütnivaló, ezért aztán téglát használnak mindenhol.

Lajos, nagyon sokan most is kevernek szalmát a homokkal kevert agyagba a most épített kemencéknél.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2011. Január 11. - 14:59:24 »

Hagyd csak a kardod valamelyik hüvelyben, jó helyen van az ott!  Vigyorog Vigyorog

A kemencénél azért nem ajánlják a samott téglát, mert másképp adja vissza a höt, megég miatta a sütnivaló, ezért aztán téglát használnak mindenhol.

Lajos, nagyon sokan most is kevernek szalmát a homokkal kevert agyagba a most épített kemencéknél.

Nagy bűnt követhettem el előző életemben, ha ennyire ver az Isten!  Rííí
Kályhát, mondom kályhát akarok építeni a nappali közepére, nem, nem a mértani közepére Nevet, csak a hosszabbik fal közepére, ahol a kémény is van, fontos az esztétikum, dísztéglát használok kívülre, hőálló spec kandallóüveg lesz az ajtóban, az egész kb 90x80x160(170) cm lesz, nem használok vályogot (bár nem áll tőlem messze származásilag a vályogvetés  Vigyorog ), de szerény tehetségemhez mérten igényes kivitelezésre törekszem! (ha el nem b@szom)  Vigyorog
Na most azt mond meg Voldi, hogy tört üveg hötárolót hol tudsz elképzelni ebben a tervben?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #72 Dátum: 2011. Január 11. - 15:02:25 »

Nagy bűnt követhettem el előző életemben, ha ennyire ver az Isten!  Rííí
Kályhát, mondom kályhát akarok építeni a nappali közepére, nem, nem a mértani közepére Nevet, csak a hosszabbik fal közepére, ahol a kémény is van, fontos az esztétikum, dísztéglát használok kívülre, hőálló spec kandallóüveg lesz az ajtóban, az egész kb 90x80x160(170) cm lesz, nem használok vályogot (bár nem áll tőlem messze származásilag a vályogvetés  Vigyorog ), de szerény tehetségemhez mérten igényes kivitelezésre törekszem! (ha el nem b@szom)  Vigyorog
Na most azt mond meg Voldi, hogy tört üveg hötárolót hol tudsz elképzelni ebben a tervben?

Sehol, de lassan mondom, hogy megértsd. É n    a   k e m e c é r ő l  beszélek a kemencés topikban!   Tasli  Meg akitől tanácsot kértél, Ő is a kemencéről beszélt. Comprende?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #73 Dátum: 2011. Január 11. - 15:18:51 »


Üveg is kell az ajtókhoz, van beszerzési forrásom, méretre is vágják.
Na csobogjál csak kis patak, hogyé az az üveg?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #74 Dátum: 2011. Január 11. - 15:24:47 »

Na csobogjál csak kis patak, hogyé az az üveg?

Ha Neked kell.... akkor ....szor kettő plusz Áfa.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: