Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 318784 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2011. Június 11. - 19:41:37 »

Az első képeket tisztelettel ajánlom azoknak az idióta ződeknek, akik szerint a szürke varjút idénnyel kell védeni.
Egyébként nálunk idén szinte több van belőlük, mint a szarkából.
2 éve láttam, ahogy kiborítottak egy nyúlfészket és pillanatok alatt módszeresen agyon csapkodták az összeset.
Kártékony egy féreg, akárki akármit mond.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #376 Dátum: 2011. Június 11. - 19:45:04 »

 Ez a félénk, éber madár olyan gyorsan alkalmazkodik, hogy az egy csoda! A Belváros közepe is tele van velük!
A sok hülye meg az ablakba kirakott kajával etetgeti őket!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #377 Dátum: 2011. Június 11. - 20:00:45 »









Szívós és rendkívül értelmes, ravasz dögök! A fene vinné már el őket!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #378 Dátum: 2011. Június 13. - 19:30:32 »

Tegnap a tévében néztem egy filmet a varjakról. Nagyon meglepő dolgokat mondtak róla a kutatók.
Sokkal fejlettebb az eszközhasználatuk mint azt gondolnánk. Bemutattak egy kísérletet is. Egy hengerbe betettek egy kicsi vödörszerű dobozba egy darab húst. A varjú nem tudott hozzáférni. A közelben volt egy darab drót. A varjú felvette, hajlított belőle egy kampót, azzal benyúlt a hengerbe, beakasztotta a kampót a vödröcske fülébe kiemelte, és így hozzáfért a húshoz! :Mosolyog Beszéltek arról, hogy több ezer hanggal kommunikálnak egymással, és a gyászszertartásuk is igen meglepő!
 Bemutatták,azt is,  hogy hogyan törik meg a mogyorót. A piros lámpánál álló autók elé teszik, megvárják még azok átmennek rajtuk, és a következő pirosnál felszedik!
A csimpánzok állítólag egy három éves embergyerek szintjének felelnek meg, a varjúk olyan 15-nek!!! Fejvakarás

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #379 Dátum: 2011. Június 13. - 21:00:03 »

Hoppá!

Én egyszer egy filmben azt láttam, mikor a varjak a városban a piros lámpánál az autók elé tették a diót vagy valami kemény magot, aztán zöldnél az autók összetörték. A következő pirosnál meg megették a belét. Nem minden 15 éves ismerősömből nézném ezt ki  Kacsint Fejvakarás Ördög, úgyhogy szerintem fejlettebbek
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #380 Dátum: 2011. Június 18. - 12:39:39 »

Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #381 Dátum: 2011. Július 24. - 08:11:51 »

Ma reggel kinéztem a területre leskelődni egy kicsit. Fél négytől 6ig egy kukorica mellett vártam a szerencsém, de mivel nem láttam semmit és a kukoricában is csend volt, így átmentem egy kukorica-erdő-turján találkozásához(aki tavaly volt T.szentgyörgyön gerlézni, az emlékezhet erre a területre, mert reggel itt volt a találkozó). Fél óra alatt sikerült lőnöm két dolmányost. Az egyik sajnos beesett a turjánba, amiben most kb. derékig érő víz van, de a másikat megtaláltuk Zizikével:



(A nappali fényben már tudtam csinálni a telefonnal is elfogadható képet.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #382 Dátum: 2011. Július 24. - 10:30:33 »

Ma reggel kinéztem a területre leskelődni egy kicsit.
Gratulálok!  Igen
Így képről nem tudtam megállapítani, hogy öreg madarat lőttél-e vagy fiatalt?
Mint pár hozzászólással ezelőtt írtam itt valahol, nálunk nagyon elszaporodtak, teljesen betöltik a szarkák megüresedett helyét. Nálam eddig az idén lőtt szürkékből mindössze egy volt csak öreg madár...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #383 Dátum: 2011. Július 24. - 11:13:37 »

Gratulálok!  Igen
Így képről nem tudtam megállapítani, hogy öreg madarat lőttél-e vagy fiatalt?
Mint pár hozzászólással ezelőtt írtam itt valahol, nálunk nagyon elszaporodtak, teljesen betöltik a szarkák megüresedett helyét. Nálam eddig az idén lőtt szürkékből mindössze egy volt csak öreg madár...
 Emelem

Ezt a területet már régóta ismerem, és én is azt vettem észre, hogy egyre több a szürkevarjú. Gyerekkoromban még csak néha láttunk egyet-egyet a környéken, most meg van, hogy ősszel 20-at is számoltunk egy tanya mellett bogarászni. Az meg elég sok. Mikor tavaly hajnalonta kijártunk szarkázni, volt olyan, hogy a meghívóm több dolmányost lőtt, mint szarkát.

Ez egy öreg példány volt! Wave 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #384 Dátum: 2011. Július 24. - 18:16:56 »

Fél óra alatt sikerült lőnöm két dolmányost. Az egyik sajnos beesett a turjánba, amiben most kb. derékig érő víz van, de a másikat megtaláltuk Zizikével


 Gratulálok hozzájuk!  Emelem
Zizi hogy dolgozik? Remélem nem hoz szégyent az anyukájára!!  Kacsint
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #385 Dátum: 2011. Július 24. - 18:42:01 »


 Gratulálok hozzájuk!  Emelem
Zizi hogy dolgozik? Remélem nem hoz szégyent az anyukájára!!  Kacsint
Köszi! Emelem

Zizikéről mit mondhatnék... nem a legjobb kutya, de ez minden bizonnyal az én hibám. Alakulgat, de nagyon szertelen és hiperaktív.... napi 6-7km futás a kocsi mellett és akkor talán aznap lehet vele foglalkozni Bion
Az apporttal még mindig gond van-ha van kedve csinálja, ha nincs, akkor az Istenért sem tudom rávenni a játékra/munkára. De meg kell, hogy mondjam, hogy neki is jót tesz, hogy többet járunk ki. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #386 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 12:18:47 »

Girgesz  Bravó  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #387 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 14:18:36 »

Girgesz  Bravó  Emelem

 Fejvakarás Ismerjük egymást? Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #388 Dátum: 2011. Október 01. - 10:45:05 »

A mai reggel sem egészen úgy alakult ahogyan terveztem...
A hajnal ismét a terület egyetlen vízfoltja mellett, kacsára várva talált ránk.
Sajnos a kacsák most nem tették tiszteletüket, de ahogy világosodott, néhány örvös galamb csapat vált láthatóvá az ég kékjében, így vártunk kicsit. A távolban húzó madarakat próbáltam szuggerálni, hátha beforognának a vízhez, és lövésre kaphatnék néhányat ezekből a szép madarakból.
A nagy figyelésnek majdnem bénázás lett a vége, mivel az alacsonyan felém szálló szarkát szinte csak az utolsó pillanatban vettem észre.
Szerencsémre a nádban vagy nem látott meg, vagy csak nem volt vele tisztában hogy mit lát, így nem ismerte föl időben a számára végzetes veszedelmet. A puska szinte magától kúszott föl a vállamhoz, és az öreg MC haragosan felhördült...
A fiatal tojásrabónak ezután már nem volt gondja a továbbiakban semmire.

A kelő nap még a nyári hajnalok emlékét idézi, de már fázósan hűvös a reggel


A természet kegyetlen tanító, és ez a fiatal szarka megbukott a legnagyobb iskolában...


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #389 Dátum: 2011. Október 01. - 10:47:48 »

Gratulálok!

De milyen egy terítékfotó ez kérem, hogy még a puska sincs megtörve???

 Vigyorog Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: