Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflon tarvad  (Megtekintve 182223 alkalommal)
btibor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. November 24. - 09:53:56 »

Roli! Gratulálok!  Emelem
Akkó mos má te is hegyivadász vagy! Vadász
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. November 24. - 10:04:51 »

Hát hazaértünk...

Ezúton jelezném azoknak akik egyéni kerti vadászatra készülnek, hogy amennyiben cserkelő vadászatot terveznek bizony kössék fel a gatyát.

Gratulálok az elejtéshez!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. November 24. - 12:52:26 »

Köszönöm, azonban azt nagyon sajnálom, hogy Kapszli komámnak nem sikeredett...de sebaj, majd januárban.  Kacsint
...de láttátok volna akkor amikor a "Himalája" megmászása után visszaért a Nívához... Bion Bion

Sanyo!

Igen ez volt az első.

Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. November 24. - 12:58:26 »

Köszönöm, azonban azt nagyon sajnálom, hogy Kapszli komámnak nem sikeredett...de sebaj, majd januárban.  Kacsint
...de láttátok volna akkor amikor a "Himalája" megmászása után visszaért a Nívához... Bion Bion

Sanyo!

Igen ez volt az első.


Miért?
Talán nem volt őszinte a mosolyom?  Bion Bion
 Wave

Naplózva

Üdv:Kapszli
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. November 24. - 13:27:54 »

Köszönöm, azonban azt nagyon sajnálom, hogy Kapszli komámnak nem sikeredett...de sebaj, majd januárban.  Kacsint
...de láttátok volna akkor amikor a "Himalája" megmászása után visszaért a Nívához... Bion Bion

Sanyo!

Igen ez volt az első.



 Igen Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. November 24. - 20:34:12 »

Köszönöm, azonban azt nagyon sajnálom, hogy Kapszli komámnak nem sikeredett...de sebaj, majd januárban.  Kacsint
...de láttátok volna akkor amikor a "Himalája" megmászása után visszaért a Nívához... Bion Bion

Sanyo!

Igen ez volt az első.



Akkor kétszeresen gratula!  Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. November 24. - 21:48:14 »

Miért?
Talán nem volt őszinte a mosolyom?  Bion Bion
 Wave



...hmmmmmmmm, a mosolyod akkor???
...mint egy "reggeli" gyeröké!  Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. November 28. - 11:19:22 »

Gratulálok Roland!  Igen Igen Igen
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. December 22. - 00:29:26 »

Olvasgatom a különböző topikokat és jutnak az eszembe a régi szép emlékeim... ezért jegyzem le némelyiket...

A feleségem és a szüleim idén januárban egy hétre elutaztak külföldre a testvéremékhez így én egyedül maradtam itthon, és régi vágyamat próbáltam megvalósítani... minden nap vadászni... ha lehet reggel-este.. Mosolyog
Így hát, már jó előre hívogattam a vadászbarátokat, hogy a régi be nem teljesedett meghívásaikat erre a hétre be tudjam sűríteni.

Sajnos a repülő délután fél háromkor indult Ferihegyről, így miskolci lévén az aznap esti vadászat már rizikós volt, de nem bírtam magammal és ahogy felemelkedett a repülő, már hívtam is a barátomat, hogy fél 5 körül otthon vagyok, 10 perc pakolás és mehetünk, ha látja értelmét a dolognak. Mivel a vadászatnak nem csak szerintem, hanem ő szerinte is mindig van értelme, így 5 órási indulásban egyeztünk meg, majd 6 órakkor már Perkupán is voltunk. Gyors kipakolás után a vadásztanyához nem messze eső kukorica tarlóra indultunk, ahol a jó holdvilág lehetőséget adott a vadászatra még, de nem volt szerencsénk, hajnalban viszont ugyanott egy szép ünőt sikerült terítékre hoznom. Kompetenciába el lehetett hozni így majdnem dél volt mire rendbe tettünk mindent és haza indultam. Kocsiban az újabb telefon és gyors zuhi után már mentem is tovább Rátkára egy másik vadászcimborához. És a topik témája itt kerül elő, mert a meghívása egy muflon jerke elejtésére szólt.

Mivel még nem volt szerencsém vadászni erre a vadra, így nagyon készültem a vadászatára. Fél háromkor Rátkán voltam ahol a megfelelő meleg ruhárol érdeklődtek, mivel délután fél négykor szándékoztak kiültetni a közeli hegyekben lévő lesre és másnap reggel nyolc körlül szándékoztak értem jönni, mivel a muflonok állításuk szerint fél nyolc környékén érkeznek. Majd megnyugtattak, hogy a les zárható, fűthető, nem fogok a januári éjszakában megfagyni. "Izgalmas" éjszaka volt, még szundítottam is, hiába ígértek disznókat, szarvasokat én a reggeli vadjuhokra vártam. Az izgalmat amúgy egy erős vihar okozta, mivel szerintem nem volt vad a szórón, aztán ezt a reggeli nyomozás igazolta is.
Ahogy világosodni kezdett egyre éberebben figyeltem mert tartottam attól, hogy esetleg siet a muflonok belső órája és hamarabb érkeznek... Nos sietett is, már 7:28-kor megláttam az első jerkéket a völgyből felfelé sorakozni.
Megállapítottam, hogy a vendéglátóim jól ismerik a vadjárást, így a további intelmeik is felsejlettek a szemem előtt, nem kell kapkodni, gyakran nem jönnek egészen a szóróig, hanem megugranak, de ne aggódjak vissza fognak jönni.
Így is volt, először a tisztás szélét alig érte el az első jerke amikor hirtelen minden külső zavaró tényező hiányában is visszaugrottak a sűrűbe és ott tébláboltak, bégetve. Már háromnegyed 8 körül járt az idő és nem akartak kijönni, a lécesben toporogtak, amikor meghallottam  a közeledő terepjáró zaját. Próbáltam hívni a vendéglátóimat, de talán nem volt térerejük, mert nem sikerült a kapcsolatot létrehozni, így a kicsit távolabbi, bizonytalanabb lövés mellett döntöttem. Amikor a völgy felé figyelő jerkék közül az egyik kicsit tisztább helyre keveredett, meghúztam a ravaszt és a szép vad tűzbe rogyott. A SAKO 7.62X53 R kaliberű lőszere megtette hatását.

A hét többi napján is sikerült vadászatot szerveznem, de zsákmány már nem járt, azonban így is nagy élmény volt alig 24 óra alatt két ilyen szép vad elejtése.

Maga a vadászat nem a sok mászástól volt embert próbáló, hanem inkább a hosszú várakozás, a hangulatos "kuckóban" eltöltött 16 és fél óra volt kemény. A fűtés ellenére sem volt sok a 3 nadrág, hálózsák és az őrbunda sem... szóval nem izzadtam azon az éjjelen.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Viktor
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. December 22. - 07:28:41 »

Gábor!

 Emelem Gratulálok a szép élményhez!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. December 22. - 07:58:16 »

Szia Gábor!
Gratulálok a sikeredhez,muflonra vadászni nem egyszerü dolog (nagyon jó szemű figyelmes vad).Volt egy pár alkalman meg mászni érte a Bűkk ősvényeit és a Börzsöny váltoit. A tüdőm néha majd ki köptem azt meg ott vonnak "lődd" azt se tudtam,hogy fiú vagy lány vagyok hirtelen.
A legszebb jerkém bőre a vadász szobámban diszeleg mindig jó érzés rá nézni.
Fényképek nem készűltek? Avatás volt?
Üdv HSanyi
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. December 22. - 10:30:05 »

Tovább próbálkozom a képek feltöltésével...
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #57 Dátum: 2008. December 22. - 10:35:17 »

Végre rájöttem, hogy a 182 KB az több a 128-nál... OOO

Volt avatás is, hiszen a vendéglátóim már muflonvadászok voltak, de arról kép nem készült, ez is csak a telefonommal, mert a fényképező nem volt nálam...

Sajnos a bőre nics meg, de a koponyáját lefőzetem
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #58 Dátum: 2008. December 22. - 10:39:18 »

Ja és a lényeg... köszönöm Sanyi a gratulációt!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #59 Dátum: 2008. December 22. - 10:40:36 »

Viktor! Igen Igen
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: