Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140190 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Október 03. - 09:32:21 »

Sziasztok! A véleményetek szeretném kérni a képen látható repedésről.(20-éves zastava 30-06-os fegyver) A repedés hogyan javítható? Ragasztás,csapolás,keresztirányú csavarral) ha egyáltalán javítható? Nagyon sajnálnám,mert egy vadászbarátom faragásai díszítik,no meg elég szegény az eklézsia,most nem tellne egy új agyra.Üdvözlettel T.T.


Helló hunter67!

Egy módon tudod jól megcsinálni, még pedig úgy, hogy facsapolás beiktatásával javítod. A csapot annyival kissebbre kell esztergálni, hogy
 a ragasztónak bőven maradjon hely ,a csapon beszúrásokat kell csinálni a ragaszónak. Asztalosok által használt vízálló faragasztó kell mert az nem fog még egyszer elrepedni, semmi más nem jó!
Én úgyan ilyen problémával küzdöttem sokáig, többször vissza repedt, de ezen technológia után nem, több éve használom azóta is. a facsapolást össze lehet csiszolni a külső felülettel!

Szia!

Az a facsapolás szerintem nem igen jó megoldás... Fejvakarás
Úgy repedhet a fa csapolás után hogy csak na... szerintem...
Naplózva

Üdv End
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Október 28. - 18:40:03 »

Szevasztok!

Mivel már egy fórumtárs járt pórul CZ-vel a hibás szálirány miatt ezért bennem is felmerült a gyanú. Mintha az én puskámnak is hibás lenne a száliránya, de nem vagyok biztos benne. A puska egy CZ 550 Medium, ami abban tér el a Lux modellektől, hogy az oldalán két-két csavar is rögzíti a szerkezetet. A kérdésem tehát az lenne hogy valóban hibás-e a szálirány, és hogy balesetveszélyes-e?
Mivel ez így látatlanba nem állapítható meg, ezért megpróbálok képeket feltenni, de nem biztos hogy sikerül (eddig még soha sem sikerült)  :'(
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Október 28. - 18:41:16 »

1
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 28. - 19:03:56 írta Voldemort » Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Október 28. - 18:41:45 »

2
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Október 28. - 18:42:30 »

3
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Október 28. - 20:22:17 »

Kicsit ugyan "kihajlik" a szála, de eltörni nem fog (hacsak el nem esel vele, vagy le nem ejted a lesről) - pláne nem lövéstől.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Október 28. - 20:44:14 »

OK. Köszönöm a gyors választ, de ezt honnan tudtad ilyen biztosan megállapítani?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Október 29. - 18:17:27 »

Kaliber?
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Október 29. - 18:21:23 »

9,3x62  gyozo
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Október 29. - 18:44:59 »

OK. Köszönöm a gyors választ, de ezt honnan tudtad ilyen biztosan megállapítani?

Ez az agy egy tejlesen egyenesszálú anyagból készült. Ennél jobb ha a pisztolymarkolattal együtt a szálak is egy kissé lefelé hajlanak, hisz akkor több szál van ami teljes hosszában végigfut a tusnak. Így némileg kevesebb, de szerintem ez is bőven elég.

Visszarúgáskor nem keletkezik olyan erő (a 9.3-as ellenére sem), hogy egy valamennyire is normális szálú agyat el tudjon törni. Annál is inkább, mert az erő nem ütésként hat az agyra, hisz rugalmas ami mögötte van (a vállad).
(példa: próbálj egy gyufaszálat a hegyére gyakorolt nyomással eltörni - nyilván sokkal nagyobb igénybevételt tud elviselni így)

Szóval szerintem nem kell ezt túlmisztifikálni.
Persze egész más a leányzó fekvése, ha egy esés, eldőlés következtében keletkezik egy repedés, de az már egy másik történet.

Ja és hozzá kell még tennem, hogy ez csak az én, a fához egy picit értő, de teljesen laikus véleményem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Október 29. - 19:00:16 »

Értem. Amúgy visszarúgáshoz kitérve, szerintem nem rúg nagyobbat mint egy ,30-06os. Mondjuk majdnem meg is van 5 kiló ezzel a "hurkatöltővel".
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
lac
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Január 06. - 11:54:02 »

Sziasztok meg tudná nekem valaki mondani hogy,a a Rem.710 fegyver tusát miért nem lehet fára cserélni?
Üdv.:lac
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Január 06. - 17:34:33 »

Sziasztok meg tudná nekem valaki mondani hogy,a a Rem.710 fegyver tusát miért nem lehet fára cserélni?
Üdv.:lac


A kérdés nagyon relatív...
Milyen minőségű fából, egyedi, méretre szabottan, milyen "feltétekkel" kéred azt a tust...stb.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Január 06. - 19:09:52 »

Sziasztok meg tudná nekem valaki mondani hogy,a a Rem.710 fegyver tusát miért nem lehet fára cserélni?
Üdv.:lac


 ??? Olyan nincs hogy nem lehet!
Bármit meg lehet csinálni, csak pénzkérdés.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Január 06. - 19:49:15 »

Az lehetséges hogy a gyár nem készít arra tipusra fát, és nem tudsz hozzá rendelni, de egyedit készíttetni 100% hogy lehet.

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: