Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 153051 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #105 Dátum: 2012. Március 08. - 21:47:44 »

Ajánlom nézz utána a régi történetnek:"Rothschild futár/Waterloo-i csata".   Amúgy megnyugodhatsz, vitya sem szavazta a Magyar Termőföld védelmére benyújtott törvényjavaslatot.

Sajnálom, a Rothschild-furfang nem ad választ a kérdésemre. Lehet, hogy fáradt vagyok. De az értékesebb föld lehet fedezet fejlesztésre, feldolgozó, tároló stb építésre, míg egy olyan ígérettel, hogy "5 évig biztosan szép idő lesz a tökömre, és becsszó vissza tudom fizetni a kölcsönt" nemigen mehetsz a bankhoz.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2012. Március 08. - 22:16:55 »

Sajnálom, a Rothschild-furfang nem ad választ a kérdésemre. Lehet, hogy fáradt vagyok. De az értékesebb föld lehet fedezet fejlesztésre, feldolgozó, tároló stb építésre, míg egy olyan ígérettel, hogy "5 évig biztosan szép idő lesz a tökömre, és becsszó vissza tudom fizetni a kölcsönt" nemigen mehetsz a bankhoz.

Tudsz olyan bankról ami magyar tulajdonú?
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #107 Dátum: 2012. Március 08. - 22:23:43 »

Minek Saját tároló , feldolgozó , meg aranyárban gépek  Fejvakarás
Ez csak a nagyzolás ! Egy kisközségnek elég lenne egy ember aki csak gépesít ,. + 1 tároló és feldolgozó / kicsi vágóhíd / .
Itt volt régen óriási föld éhség most meg pénz ... !  
De a fórumnál maradva , az esetleges új gazda nem nekünk adná a vadászati lehetőséget .

 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #108 Dátum: 2012. Március 09. - 01:00:28 »

Nyugat-Európa szerintem elég civilizált és nem hiszem, hogy ott nem vehet külföldi földet.
Próbáld meg...
Mert törvények nem tiltják, de hogy te németországban nem fogsz földet vásárolni, az tuti. Ők ugyanis nem adják el neked, nem olyanok, mint ez a buzi magyar aki az anyját is eladná két forintért.
Nem kellene itt aggódnunk a földkérdés miatt, ha a nyugati határszélen már nem fojtották volna meg a magyar termelőket az osztrák, szlovén gazdálkodók. És ők ezt azért tudták megtenni, mert több pénzük volt, mint a magyaroknak, drágajó honfitársaink pedig-akik amúgy könnyes szemmel dajdajozzák a székely himnuszt amikor bebasztak a kannásfröccstől és kitört rajtuk a magyarság, szemrebbenés nélkül adták el mindenféle zsebszerződésekkel nekik a földet...és persze mindig akadt valami fasza jogász aki ezeket az üzleteket tető alá hozta.
Van több külföldi partnerünk is. Van, amelyik mintaszerű gazdálkodást végez, van amelyik olyan, mint valami gyarmatosító.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #109 Dátum: 2012. Március 09. - 01:05:03 »

Minek Saját tároló , feldolgozó , meg aranyárban gépek  Fejvakarás
Ez csak a nagyzolás ! Egy kisközségnek elég lenne egy ember aki csak gépesít ,. + 1 tároló és feldolgozó / kicsi vágóhíd / .
Itt volt régen óriási föld éhség most meg pénz ... !  
De a fórumnál maradva , az esetleges új gazda nem nekünk adná a vadászati lehetőséget .

 Emelem
Jelenleg másfélszer annyi tároló és kétszer annyi szárító kapacitás van mint a termőterület indokolná, a túlgépesítésről nem is beszélve.
Mert amit adnak, azt e' kő' fogadni, mondta az öreg paraszt akinek se kutyája, se macskája, fia nincs, veje nincs, alkalmazottja nincs de KÉT hatalmas traktor ott figyel az udvarban...
Mer' ha a szomszédnak van, akkor neköm is köll... És a tizenöthektáros gazda a parlament előtti tüntetésre a húszmilliós traktorral vonul ki oszt sír a szája, hogy nem győzi fizetni a részleteket-mert persze a minimális önrész is hitelből volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #110 Dátum: 2012. Március 09. - 09:11:17 »

Próbáld meg...
Mert törvények nem tiltják, de hogy te németországban nem fogsz földet vásárolni, az tuti. Ők ugyanis nem adják el neked, nem olyanok, mint ez a buzi magyar aki az anyját is eladná két forintért.
Nem kellene itt aggódnunk a földkérdés miatt, ha a nyugati határszélen már nem fojtották volna meg a magyar termelőket az osztrák, szlovén gazdálkodók. És ők ezt azért tudták megtenni, mert több pénzük volt, mint a magyaroknak, drágajó honfitársaink pedig-akik amúgy könnyes szemmel dajdajozzák a székely himnuszt amikor bebasztak a kannásfröccstől és kitört rajtuk a magyarság, szemrebbenés nélkül adták el mindenféle zsebszerződésekkel nekik a földet...és persze mindig akadt valami fasza jogász aki ezeket az üzleteket tető alá hozta.
Van több külföldi partnerünk is. Van, amelyik mintaszerű gazdálkodást végez, van amelyik olyan, mint valami gyarmatosító.

Papírforma szerint lehet venni termőföldet nyugaton, de nem tudod megfizetni. Ausztriában, Németországban gyakorlatilag minimális a földforgalom, akinek van, az körömszakadtáig ragaszkodik hozzá, ha véletlenül kerül is eladásra birtok, száz helyi vásárló esik rá és a miénkhez képest horror árat adnak érte.

Abban teljesen igazad van, hogy akié a föld, azé az ország - s bizony a trianoni döntésben vastagon benne lehetett az, hogy Erdély termőföldjeinek jelentős hányada a múlt század elején már román tulajdonban volt. Nem elvették- eladtuk, elkártyáztuk, Bécsben, Párizsban elmulattuk, stb. Olvassatok Wass Albertet. (Mire a fák megnőnek. - A kastély árnyékában.)
A termőföld igazi értéke abban van, hogy pótolhatatlan. Gépet, szárítót, tejüzemet, toronyórát lánccal bármikor tudunk csinálni, de a termőföld adott és egyre csak fogy. Stratégiai kincs, amelyet birtokolnunk kell, ha itt akarunk élni. Csak azt tudom mondani mindnyájatoknak, hogy vegyetek, ha tudtok, mert bár rövid távon bizonyára jövedelmezőbb üzletek is vannak, de távlatilag minden élet (és vadászat) létalapja.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #111 Dátum: 2012. Március 09. - 09:19:17 »

Minek Saját tároló , feldolgozó , meg aranyárban gépek  Fejvakarás
Ez csak a nagyzolás ! Egy kisközségnek elég lenne egy ember aki csak gépesít ,. + 1 tároló és feldolgozó / kicsi vágóhíd / .

Lacus, ez nem ennyire egyszerű! Vannak arányok. X hektárhoz kell Y erő és munkagép, meg Z élő munkaerő.
Vannak munkaműveletek, amik elvégeztethetők szolgáltatásban, de sok olyan munkafolyamat van (pl. vetés, vegyszerzés, bizonyos talajmunkák, szénakaszálás, gyűjtés, stb.) , amit szinte csak abban az órában célszerű végrehajtani, amikor optimálisak a körülmények. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2012. Március 09. - 09:19:39 »

Próbáld meg...
Mert törvények nem tiltják, de hogy te németországban nem fogsz földet vásárolni, az tuti. Ők ugyanis nem adják el neked, nem olyanok, mint ez a buzi magyar aki az anyját is eladná két forintért.
Nem kellene itt aggódnunk a földkérdés miatt, ha a nyugati határszélen már nem fojtották volna meg a magyar termelőket az osztrák, szlovén gazdálkodók. És ők ezt azért tudták megtenni, mert több pénzük volt, mint a magyaroknak, drágajó honfitársaink pedig-akik amúgy könnyes szemmel dajdajozzák a székely himnuszt amikor bebasztak a kannásfröccstől és kitört rajtuk a magyarság, szemrebbenés nélkül adták el mindenféle zsebszerződésekkel nekik a földet...és persze mindig akadt valami fasza jogász aki ezeket az üzleteket tető alá hozta.
Van több külföldi partnerünk is. Van, amelyik mintaszerű gazdálkodást végez, van amelyik olyan, mint valami gyarmatosító.


"mint ez a buzi magyar aki az anyját is eladná két forintért."    Feri! Ha annak a "buzi magyar"-nak az apeh rátette a lakóházára a jelzálogot, és megkapta az ajánlott levelet, hogy 30 nap múlva árvereznek, akkor eladja, igen. Kívánom, hogy sohase kerülj ilyen helyzetbe.  Bizonyára van olyan is, amit Te mondtál, de én az ellenkezőjét tapasztaltam. Szomorú
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #113 Dátum: 2012. Március 09. - 09:24:28 »

Tudsz olyan bankról ami magyar tulajdonú?

Van néhány, (pl. az OTP, vagy a Széchenyi Hitelszövetkezet) de attól, hogy magyar tulajdonban vannak, ugyanúgy bankárok irányítják őket.
Magyarul profitorientált vállalkozás valamennyi.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2012. Március 09. - 09:24:42 »

"Próbáld meg...
Mert törvények nem tiltják, de hogy te németországban nem fogsz földet vásárolni, az tuti. Ők ugyanis nem adják el neked, nem olyanok, mint ez a buzi magyar aki az anyját is eladná két forintért."

És erre, hogy hozol törvényt? Törvénybe foglalod, hogy nem adhatja el 2 forintért az anyját?
Az EU tagországok közös törvényei előbb-utóbb mindenkire vonatkoznak, ha tetszik, ha nem. Én sem örülnék, ha külföldi tulajdonban lenne a termőföld, de ezt törvényekkel hosszabb távon nem tudjuk megakadályozni, különben ugrik a támogatás, mint most is, akár tetszik vityának, akár nem.

Erről beszéltem egyébként, OTT kicsit civilizáltabbak az emberek úgy általában, mert képesek két évnél hosszabb távon is gondolkodni.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #115 Dátum: 2012. Március 09. - 09:25:16 »


"mint ez a buzi magyar aki az anyját is eladná két forintért."    Feri! Ha annak a "buzi magyar"-nak az apeh rátette a lakóházára a jelzálogot, és megkapta az ajánlott levelet, hogy 30 nap múlva árvereznek, akkor eladja, igen. Kívánom, hogy sohase kerülj ilyen helyzetbe.  Bizonyára van olyan is, amit Te mondtál, de én az ellenkezőjét tapasztaltam. Szomorú
Sanyooo,
egyáltalán nem erről van szó. És nem tudom, tapasztalataidat hol gyűjtötted, de gyanítom, nem Zala és Vas megyében...
Ne szakadjon meg a szíved mert egyszerűen arról volt szó, hogy a külföldi vevő többet kínált. Annyival többet, hogy megérje az ügyvédnek, a magyar strómannak meg az eladónak is. A másik szempont pedig az volt, hogy igaz, a falubelije is megvette volna a földjét, de nehogy már annak legyen jó...magyarok vagyunk. A nagy nemzetiszínű érzelmek közt néha nem árt megismerkedni a valósággal...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2012. Március 09. - 09:26:42 »

Papírforma szerint lehet venni termőföldet nyugaton, de nem tudod megfizetni. Ausztriában, Németországban gyakorlatilag minimális a földforgalom, akinek van, az körömszakadtáig ragaszkodik hozzá, ha véletlenül kerül is eladásra birtok, száz helyi vásárló esik rá és a miénkhez képest horror árat adnak érte.

Abban teljesen igazad van, hogy akié a föld, azé az ország - s bizony a trianoni döntésben vastagon benne lehetett az, hogy Erdély termőföldjeinek jelentős hányada a múlt század elején már román tulajdonban volt. Nem elvették- eladtuk, elkártyáztuk, Bécsben, Párizsban elmulattuk, stb. Olvassatok Wass Albertet. (Mire a fák megnőnek. - A kastély árnyékában.)
A termőföld igazi értéke abban van, hogy pótolhatatlan. Gépet, szárítót, tejüzemet, toronyórát lánccal bármikor tudunk csinálni, de a termőföld adott és egyre csak fogy. Stratégiai kincs, amelyet birtokolnunk kell, ha itt akarunk élni. Csak azt tudom mondani mindnyájatoknak, hogy vegyetek, ha tudtok, mert bár rövid távon bizonyára jövedelmezőbb üzletek is vannak, de távlatilag minden élet (és vadászat) létalapja.

Na ez fullos volt  Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2012. Március 09. - 09:29:06 »

"Próbáld meg...
Mert törvények nem tiltják, de hogy te németországban nem fogsz földet vásárolni, az tuti. Ők ugyanis nem adják el neked, nem olyanok, mint ez a buzi magyar aki az anyját is eladná két forintért."

És erre, hogy hozol törvényt? Törvénybe foglalod, hogy nem adhatja el 2 forintért az anyját?
Az EU tagországok közös törvényei előbb-utóbb mindenkire vonatkoznak, ha tetszik, ha nem. Én sem örülnék, ha külföldi tulajdonban lenne a termőföld, de ezt törvényekkel hosszabb távon nem tudjuk megakadályozni, különben ugrik a támogatás, mint most is, akár tetszik vityának, akár nem.

Erről beszéltem egyébként, OTT kicsit civilizáltabbak az emberek úgy általában, mert képesek két évnél hosszabb távon is gondolkodni.

"Az EU tagországok közös törvényei előbb-utóbb mindenkire vonatkoznak, ha tetszik, ha nem."--------Az eu az érdekérvényesítés legmagasabb formája, ahol dúl a kettős mérce! Amit szabad Jupiternek, nem szabad Magyarországnak! ha nézted a tv-t mostanában, tudhatod! Ne bízzon senki olyan nagyon az eu-ban. Szomorú
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2012. Március 09. - 09:29:21 »

Tudsz olyan bankról ami magyar tulajdonú?

Van jelentősége, kié? Egyébként van, OTP, FHB, Takszövök. Ha elmondod, mi a különbség (előny) az ügyfél számára köztük és a külföldi tulajdonúak között, kíváncsivá teszel. Mindegyik vállalkozás, egy bank nem jóléti intézmény, hanem a tulajdonosok elvárása szerint profitot termel. Mint bármely Kft, Zrt vagy egyéni vállakozás
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #119 Dátum: 2012. Március 09. - 09:29:36 »

A másik szempont pedig az volt, hogy igaz, a falubelije is megvette volna a földjét, de nehogy már annak legyen jó...magyarok vagyunk. A nagy nemzetiszínű érzelmek közt néha nem árt megismerkedni a valósággal...

Ezzel a mentalitással párszor én is találkoztam. Nem mondhatom, hogy általános jelenség, de olykor-olykor felbukkan.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: