Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Legendás Vadászok!  (Megtekintve 172839 alkalommal)
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #270 Dátum: 2011. Február 13. - 19:54:29 »

Nem tudom ez miért pont most jött elő, kb 15 éve ad ki filmeket. Az enyémek is régiek.

A honlapján olvasható két nyílt levél, amelyben leírja az egész történetet az ő szemszögéből. Lényege, hogy 33 éven át volt az SCI tagja, majd kirakták, de senki nem mondata meg neki hogy pontosan miért. Személyesen az SCI egyik vezetőjével beszélt, aki szintén nem mondott neki egyetlen konkrét esetet sem, hogy miért zárták ki.

Elvileg az az indok, hogy a vadászati módszereivel felesleges, túlzott veszélynek tette ki az ügyfeleit. Tekintve hogy szinte kizárólag veszélyes vadra vadásztatott (oroszlán, bivaly, viziló stb...) ez kicsit nevetséges magyarázatnak tűnik számomra. Szvsz ha valaki fél a túlzott veszélytől, akkor ne menjen Afrikába oroszlánra vadászni, ilyen egyszerű. Van a világon számtalan más vadászati lehetőség, ami kevésbé veszélyes, válasszon azok közül.

Én nem szimpatizáltam Sullivan-el soha, de úgy érzem most elbántak vele, nem teljesen korrekt módon. Gyanítom hogy ez megint valami politika lesz, valaki így akart vállakat csinálni magának. Nem

Jan, egy cikket ajánlottam az itteni közösség figyelmébe tekintettel arra, hogy még nem láttam ebben a témakörben semmit ebben a topicban. Sullivan pedig így, vagy úgy, de megfelelően híres ember a maga szakmájában.
Hogy miért éppen most?  OOO Vállat von
Mert én is most olvastam. Kávé
L.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #271 Dátum: 2011. Február 13. - 21:59:01 »

Jan, egy cikket ajánlottam az itteni közösség figyelmébe tekintettel arra, hogy még nem láttam ebben a témakörben semmit ebben a topicban. Sullivan pedig így, vagy úgy, de megfelelően híres ember a maga szakmájában.
Hogy miért éppen most?  OOO Vállat von
Mert én is most olvastam. Kávé
L.

Nem rád értettem, hogy miért pont most, hanem az SCI-re.
Évtizedek óta tudták hogy mit-hogyan csinál, meg kb mindenki aki látta a filmeket.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #272 Dátum: 2011. Február 18. - 21:57:03 »

Üdvözletem!

Az egyik első könyv, amit gyermekként már szívesen olvastam Studinka László nevéhez fűződik. Példa értékű vadásznak, legendának tartom,ahogyan Nemeskéri Kiss Sándort is!
Külhoni vadászok közül szívesen olvastam Jack O'connor vagy Roy Chapman Andrews kalandos életét is.
A legnagyobb hatást (és ez szerintem természetes is), azt, ami miatt nemcsak a vadászattal, de úgy egészében a természettel, annak szeretetével és tiszteletével azonosulni tudtam a Nagyapám Vegera (Vértessy) Károly tette. Számomra Ő volt az én Széchenyi Zsigmondom, miatta lettem az, aki és számomra ez jelenti az igazi értéket!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #273 Dátum: 2011. április 01. - 12:57:49 »

Elment egyik Öreg Vadász Barátom . Ma reggel meghalt Sas Emil !

El se akarom hinni...! Isten Veled Emil ! Még egy végső
Weidmanns' heil !
 Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #274 Dátum: 2011. április 01. - 13:25:09 »

Elment egyik Öreg Vadász Barátom . Ma reggel meghalt Sas Emil !

Én csak a Vérebvezetők c. filmből "ismertem", de az elég volt ahhoz, hogy tiszteljem. Nyugodjon békében!  Emelem
Naplózva

RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #275 Dátum: 2011. április 01. - 13:27:37 »

Elment egyik Öreg Vadász Barátom . Ma reggel meghalt Sas Emil !
 Még egy végső Weidmanns' heil !
 Emelem


Nyugodjon békében! Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #276 Dátum: 2011. április 01. - 13:49:01 »



Karcsi!
Csak nem a "vérebes " Sas Emil? :Mosolyog


Nyugodjon békében! Szomorú Szomorú Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #277 Dátum: 2011. április 01. - 15:01:23 »

De igen . Ma reggel szólt "wildheger" telefonon !
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #278 Dátum: 2011. április 01. - 15:13:37 »


 Meglepődött  :Mosolyog

"....- A földbe térünk mindahányan,
s az évek szállnak, mint a percek,
véred kiontott harmatával
irgalmazz nékünk, Jézus Herceg!"
/François Villon/

 Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Turpi
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2011. április 01. - 17:29:49 »

Könnyű legyen neki a föld!
Nyugodjon békében! Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #280 Dátum: 2011. április 01. - 17:41:44 »

Nyugodjék békében!  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #281 Dátum: 2011. Május 04. - 18:49:04 »

In memoriam: dr. Csőre Pál
2011.05.04

Vadászlap

88 éves korában, április 21-én elhunyt dr. Csőre Pál, a MÉM Vadászati és Halászati főosztályának nyugalmazott jogtanácsosa, a hazai vadászattörténeti kutatás jeles alakja.
Dr. Csőre Pál töltötte be elsőként a Vadászati Kulturális Egyesület elnöki tisztjét, és élete végéig a szervezet tiszteletbeli elnöke maradt. Alapító tagja volt a Vadász Könyvklub Egyesületnek, számos könyv és szakmai publikáció fűződik nevéhez.
   Dr. Csőre Pált május 7-én, szombaton 11 órakor a sződligeti temetőben helyezik örök nyugalomra.



  Nyugodj békében Pali Bátyám! Isten kísérjen utadon az örök vadászmezőkön!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #282 Dátum: 2011. Május 16. - 20:47:26 »

Meglepődött  :Mosolyog

"....- A földbe térünk mindahányan,
s az évek szállnak, mint a percek,
véred kiontott harmatával
irgalmazz nékünk, Jézus Herceg!"
/François Villon/

 Szomorú

Erről az idézetről mesélek a csevegőben pár mondatot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #283 Dátum: 2011. Június 27. - 20:28:30 »

Dr. Zoltán János (1921 – 2011)
MEGJELENÉS DÁTUMA

2011.06.22
ROVAT

Im memoriam
szerző

Homonnay Zsombor
Vadászlap

Ismét egy hatalmas életfa dőlt ki legújabb évszázadunk viharában, és halálával felmérhetetlen veszteség érte a magyar vadászati közéletet is június 21-én. Nemrég – májusi számunkban – még együtt örülve, megkülönböztetett tisztelettel köszöntöttük 90. születésnapján. Vajon ki gondolhatta volna mindössze néhány hete, hogy ez lesz az utolsó…

„Zoltán prof”, ahogy barátai, vadásztársai szólították, igazán páratlan és utánozhatatlan életutat járt be, mind a vadászat, mind pedig – amiért méltán világhírnévnek örvendhetett – az orvostudományok, szűkebben a plasztikai sebészet terén.

 

Közvetlen az ország trianoni megcsonkítása után született, majd nevelkedett Aradon. Alig 12 éves korában veszítette el édesapját. Sikeres érettségi vizsga után hazaszökött Magyarországra, mert anyanyelvén akarta elsajátítani az orvosi tudományt. A 9 nyelven beszélő sebész a háború alatt dolgozott Németországban, amerikai fogságban, majd a Petrovszkij klinikán szerezte a sebész szakorvosi képesítését. Ezt követően katonaorvosként Koreába került. 1957-ben kandidált, 1966-ban szerezte meg az orvostudományok professzora diplomát és a honvéd ezredesi rangot. Nemzetközi hírnevét orvos kongresszusokon alapozta meg és arról volt híres, hogy előadásait mindig azon országok nyelvén tartotta, ahová meghívták.

 

Több mint 50 könyv – közöttük számos vadászati témájú – számtalan szakmai publikáció szerzője, amiért vadász barátai „grafomán” jelzővel is illették, ám ezt mindig jó kedvvel és örömmel vállalta. Szabadidejében elkötelezett és szenvedélyes vadász volt, abból a „békebeli” fajtából, akik a vadászatot még életstílusnak mondhatták, és különösen vonzódott e jeles szakterület történelmi kulturális értékeihez.
   Szenvedélyesen gyűjtött minden vadászathoz kapcsolható tárgyat, művészeti alkotást, könyvet, bélyeget, képeslapot. Utóbbi, a maga egészen páratlan gyűjteményét egy hézagpótló könyv formában is megjelentett, de számtalan alkalommal csodálhattuk meg a gyűjteményt kiállításokon, vadásznapokon. Az országban vadászként szinte mindenütt megfordult, hatalmas tudásanyaga, lebilincselő személyisége mindenkit magával ragadott, amiért szívesen hívták meg mindenhová. Vadászott Afrikában, Mongóliában, az Alpok havasain, a Távol-Keleten, a világ számtalan vadászterületén – ahogy mondta – orvos barátai jól tudták, hogy a vadászat elkötelezettje. Nyugdíjba vonulás után is sokan látogattuk rendszeresen az egy kisebb múzeumnak is beillő lakásán.

 

Szerkesztőségünk is számtalan alkalommal fordult hozzá tanácsért, szívesen vettük kritikáit, javaslatait. Szinte „élő lexikonként” tiszteltük, rengeteget lehetett tanulni tőle, és ennek a hatalmas, rendszerezett tudásanyagnak az átadásához nagyban hozzájárultak az egészen különleges személyiségi adottságai is. Joviális és a szó legszorosabb értelmében vett mély bölcsességű egyénisége pótolhatatlan vesztesége a hazai vadászatnak. Tekintettel arra, hogy kitörölhetetlen nyomokat igazán pazar bőséggel hagyott a magyar vadászat kultúra kincsestárában, az emlékét megkülönböztetett tisztelettel őrizzük meg.    


Jó Embert, és nagy Vadászt veszítettünk el személyedben!  
Hálát adok Istennek, hogy ismerhettelek.
Nyugodj békében, János Bátyám!      Attila  Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 28. - 10:42:50 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #284 Dátum: 2011. Június 27. - 23:56:48 »

Nyugodjon békében !

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: