Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7,62x54R  (Megtekintve 328648 alkalommal)
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #2325 Dátum: 2022. Február 05. - 15:18:56 »

Nyugodtan használd a PPU-t.  Kacsint

Legalább 15 éve 196gr (12,7g) SP Prvi Partizánt lövök 8x57JS kaliberű puskából, 30m és 250m lőtávolság között. Nekem tökéletesen bevált. Szinte sosem kell keresni a vadat, helyben marad (a sebzést nem igen ismeri, amit eltalál, az megvan, ami mellé megy az meg egészségesen továbbáll).
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #2326 Dátum: 2022. Február 05. - 15:47:01 »

Legalább 15 éve 196gr (12,7g) SP Prvi Partizánt lövök 8x57JS kaliberű puskából, 30m és 250m lőtávolság között. Nekem tökéletesen bevált. Szinte sosem kell keresni a vadat, helyben marad (a sebzést nem igen ismeri, amit eltalál, az megvan, ami mellé megy az meg egészségesen továbbáll).

Na egyel több érv, hogy az erdőben is használjam!
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #2327 Dátum: 2022. Február 05. - 16:32:58 »

Szerintem nem!  Az 54R  hüvelye közel 1 mm hosszabb, a magátmérő 7,92 mm.  A rövidebb hüvelyhossz miatt az 53R lövedéke nem fekszik fel teljesen az átmeneti kúpba, a kisebb magátmérő pedig nem tölti ki a cső teljes átmérőjét, ezek miatt  lehet energia veszteség is.
Üdv Attila ha megnézed mindkét hüvely általában 53.5 mm.Az 54r kúpszöge más hogy ne lehessen becsukni az 53 r es kamrába
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #2328 Dátum: 2022. Február 05. - 16:53:46 »

Van itt valaki amúgy, aki rendszeresen vadászik a mai napig ezzel a kaliberrel?
(én igen)
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #2329 Dátum: 2022. Február 05. - 16:59:11 »

Miért vagy ilyen szűkszavú? Szerintem 10 éve nem lőttél mást a puskából!

Most mit mondjak erre? Mosolyog
Inkább a puska hátuljával volt a gond mindig. Lehet mondani amire rálőttem az helyben maradt egy lépést se tett, borda közt be, ki csont sehol lapocka mögött 1 centire. De ez mind nem igaz, vért ha tisztességesen lőttem meg adott bőven (egy-két kivétel mindig akad) menekülési táv átlagosan 20-30 méter volt. Kivéve amikor helyben maradt meg a gyevi bírót.  Ördög

Egy jó lőszernek tartom az SP PPU-t ebben a kaliberben ár érték arányban meg egyenes kiváló. Ki kell próbálni. ha jó és tetszik akkor használni kell.. itthoni viszonylatban mire nem elég ez a lőszer meg kaliber. Kacsint

Van itt valaki amúgy, aki rendszeresen vadászik a mai napig ezzel a kaliberrel?
(én igen)

 Első és egyetlen golyósom. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2330 Dátum: 2022. Február 05. - 17:34:11 »

Van itt valaki amúgy, aki rendszeresen vadászik a mai napig ezzel a kaliberrel?
(én igen)

Igen!  Édesapám ilyen kaliberű (FÉG GV 1) puskájával ejtettem el életem első nagyvadjait. Azóta vadásztam nagyon sok kaliberű puskával (30-06, 8x57, 7x64, 7x65, 308 Win,..)  Édesapám 1990 ben az örök vadász mezökre "költözött", ez a FÉG bekerült a szekrényembe, és ott porosodott közel 30 évig, néha kipucoltam, de soha nem használtam. Pár éve csőcserét csináltattam rajta, azóta ez lett az egyetlen "nagygolyósom". Norma Alaszkát használok hozzá, és nagyon meg vagyok vele elégedve!  Tudom, sokan nem szeretik, elavultnak tartják, pedig jó kaliber. Sokan nem hiszik el, de elveszett vadam soha nem volt, és soha nem kellett kutya sem az után keresésre.  A másik kaliber amit nagyon szerettem, az a 308Win!  Őzre egy 5,6x50R kalibert használok!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #2331 Dátum: 2022. Február 05. - 18:40:05 »

Most mit mondjak erre? Mosolyog
Inkább a puska hátuljával volt a gond mindig. Lehet mondani amire rálőttem az helyben maradt egy lépést se tett, borda közt be, ki csont sehol lapocka mögött 1 centire. De ez mind nem igaz, vért ha tisztességesen lőttem meg adott bőven (egy-két kivétel mindig akad) menekülési táv átlagosan 20-30 méter volt. Kivéve amikor helyben maradt meg a gyevi bírót.  Ördög

Egy jó lőszernek tartom az SP PPU-t ebben a kaliberben ár érték arányban meg egyenes kiváló. Ki kell próbálni. ha jó és tetszik akkor használni kell.. itthoni viszonylatban mire nem elég ez a lőszer meg kaliber. Kacsint

 Első és egyetlen golyósom. Emelem

 Emelem Azt hiszem az sokat elmond (pozitívan) a kaliberről "ha első és egyetlen golyósom".  Emelem
Naplózva
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #2332 Dátum: 2022. Február 05. - 19:06:16 »

Igen!  Édesapám ilyen kaliberű (FÉG GV 1) puskájával ejtettem el életem első nagyvadjait. Azóta vadásztam nagyon sok kaliberű puskával (30-06, 8x57, 7x64, 7x65, 308 Win,..)  Édesapám 1990 ben az örök vadász mezökre "költözött", ez a FÉG bekerült a szekrényembe, és ott porosodott közel 30 évig, néha kipucoltam, de soha nem használtam. Pár éve csőcserét csináltattam rajta, azóta ez lett az egyetlen "nagygolyósom". Norma Alaszkát használok hozzá, és nagyon meg vagyok vele elégedve!  Tudom, sokan nem szeretik, elavultnak tartják, pedig jó kaliber. Sokan nem hiszik el, de elveszett vadam soha nem volt, és soha nem kellett kutya sem az után keresésre.  A másik kaliber amit nagyon szerettem, az a 308Win!  Őzre egy 5,6x50R kalibert használok!


Ez a fegyver (ami a korábbi hozzászólásom fotóján is látható), apai nagybátyámé volt, ő használta a 70-es évektől a 2000-es évek elejéig. Ő volt a családban a nagybetűs vadász, igazi vadászember, anno a Fejér Megyei Vadászkamara etikai bizottságának volt sokáig a tagja. Sajnos neki nem lehetett gyereke, így apámat (az unokaöccsét) kérlelte sokáig, hogy vizsgázzon le és vigye tovább a családban ezt a szenvedélyt. Édesapám is kijárt, de már nem olyan sokat, így aztán mindketten engem kérleltek bő negyvenesen, hogy rakjam le a vadászvizsgát és örököljem a fegyvereket. 47 évesen aztán megszereztem az engedélyt és mindketten megnyugodtak, mikor terítékre hoztam a FÉG-gel az első gím tarvadat. Azóta hetente kijárok, van amikor 2x is egy héten. A FÉG meg az oldalamon.
Én is Norma Alaska lőszert használok, írtam is korábban, hogy teljes megelégedettséggel, de most Sakac berakta a bogarat a fülembe és ki fogom próbálni a PPU-t.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #2333 Dátum: 2022. Február 05. - 19:24:55 »

Szia Gergő!

A Sako patron az nem 53R -es ? Annál más a lövedék átmérő ( kisebb  , igaz nem sokkal , de lehet pontatlanabb a fegyver az végett !

 Emelem
Szia Tivadar!

Nekem egy nagyon jó nevű fegyvermester mondta, hogy ebből nem lehet gond. Neki én hiszek, de mindenki maga dönt. Valamelyik gyártó 73/74R-nek címkézte a lőszerét.

 Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2334 Dátum: 2022. Február 05. - 20:18:25 »

Szia Tivadar!

Valamelyik gyártó 73/74R-nek címkézte a lőszerét.

 Emelem

Lapua?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2335 Dátum: 2022. Február 05. - 20:45:36 »

Az SB-vel volt a legrosszab tapasztalatom, többször beragadt ürítéskor és valamivel gyengébb volt a szórása is.
A legrosszabb tapasztalatú S&B ugye az SP volt?
Egy ismerősnek nem adott elvárt lőképet az ebben a kaliberben épített gavallérja, semmilyen gyári lőszerrel.
Így került képbe a házi töltés.
A 180-as SPCE-vel némi töltet variálás után 50 méteren szó szerint lyukat-lyukba lő vele lőpadból👍
Hogy azt miért nem töltik hozzá gyárilag? Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #2336 Dátum: 2022. Február 05. - 20:57:47 »

A legrosszabb tapasztalatú S&B ugye az SP volt?
Egy ismerősnek nem adott elvárt lőképet az ebben a kaliberben épített gavallérja, semmilyen gyári lőszerrel.
Így került képbe a házi töltés.
A 180-as SPCE-vel némi töltet variálás után 50 méteren szó szerint lyukat-lyukba lő vele lőpadból👍
Hogy azt miért nem töltik hozzá gyárilag? Vállat von

Igen, SP volt. De a beragadás volt a legbosszantóbb. Konkrétan alig tudtam a zárdugattyút ürítésre bírni.
Isten ments ettől egy vaddisznóvadászat alatt....
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #2337 Dátum: 2022. Február 05. - 22:02:36 »

Szia Tivadar!

Nekem egy nagyon jó nevű fegyvermester mondta, hogy ebből nem lehet gond. Neki én hiszek, de mindenki maga dönt. Valamelyik gyártó 73/74R-nek címkézte a lőszerét.

 Emelem
A normának volt ilyen lőszere.De ami nekem volt ebből az 308 as lövedékkel volt szerelve így az 53R es puskám kiválóan lőtte,az 54R es magyar nagant a312 csővel jó ha az a4 es papírt eltaláltam.54R ből én is használtam PPU t nekem is kiválóan lőtte a puska.A jónevű fegyvermester szerintem úgy volt vele hogyha így gyártják akkor biztos jó.Én néha magamnak se hiszek.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2338 Dátum: 2022. Február 05. - 23:26:01 »

A csőcserék óta az Mfs és a PPU hüvely sajnos szorul lövés után, a Norma, Sako nem.
Így én ezeket a hüvelyeket használom. Vettem 311-esnek mondott lövedéket, de lemérve azt láttam, hogy alig 3 századdal nagyobb az átmérője, mint a 308-asnak. Találtam egy doboz 1968-as gyártmányú orosz sportlőszert, annak a dobozára azt volt írva hogy a lövedék 7,85-7,87 mm.
Na most akkor mit használjak?  Vállat von
Mivel szeretem a Nosler Partitont, abból használom a 200 graineset, és kész. Igen fain a szórása, és a vad sem panaszkodik. Bow
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2022. Február 06. - 00:24:58 írta Boar » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2339 Dátum: 2022. Február 06. - 06:37:52 »

Igen, SP volt. De a beragadás volt a legbosszantóbb. Konkrétan alig tudtam a zárdugattyút ürítésre bírni.
Isten ments ettől egy vaddisznóvadászat alatt....
Ilyen "beragadást" egyszer tapasztaltam.
Meg az original M98-as 8x57-esemhez kaptam egy doboz lőszert egy kedves öreg kollégától.
Első lövésem megrázó élmény volt, majd földhöz vert a puska.
A zárdugattyút úgy nyitottuk ki ketten, hogy én teljes testsúlyommal szorítottam a puskát az asztalra, markos fiatal kollégám meg két kézzel,
izomból feszegette fel a zárkart.
Visszaadtam Béla bácsinak a maradékot, megkérdezve, hogy mi a lófasz volt ez?
A válasz: "Svéd aknapor. A Papa tőtötte"🤣
Oké, hogy a legjobb minőségű Böhler csöveket használták, de ezek minden lövésnél Mária kötényében voltak, az biztos.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: