Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7,62x54R  (Megtekintve 328648 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #2085 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 08:56:19 »

 
Azzon kivul hogy viccesen is el lehet utni a dolog elet, en is arra kerlek hogy  vezesd már le Meglepődött
Kivancsi vagyok hogy nalad mi jon ki ha pl. 50m-re van pontralove egy magnum? Stoel 
A vizsgalat targya ezek utan, a talalatok kozotti kulombseg 50 es mondjuk 240m kozott (cm-ben merve  Ördög)
Emelem Üdv. Nálam ha azt mondom, hogy 50-re van pontra lőve a fegyver, akkor az azt jelenti, hogy a lövedék útja 50-en metszi először az optikai tengelyt. 100-on ez kis magaslövést, magastalálatot eredményez. ( megcéloztad a szálkereszt közepével a céltárgy, állat közepét és fölé megy a találat pár centivel.) Ekkor másodszor kb. 150-en metszi a lövedék útja az optikai tengelyt. ( megcéloztad a 150-re lévő célt és kb. oda is megy a találat.) Ha pedig már 200-ra célzol, a célpont alá fog menni a találat.
Ugyan ez van ha 100-ra lövöm pontra a fegyvert, de akkor már még jobban alá fog menni a találat 200-on. Így ha a "magnumos" 100-ra lövi be a fegyverét, tuti nem fog a találat 200-on magasabbra menni, mint ahova célzott. Szerintem. ..... de Kovács Dénes szerint is.  Kacsint  Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2086 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 09:43:38 »

Emelem Üdv. Nálam ha azt mondom, hogy 50-re van pontra lőve a fegyver, akkor az azt jelenti, hogy a lövedék útja 50-en metszi először az optikai tengelyt. 100-on ez kis magaslövést, magastalálatot eredményez. ( megcéloztad a szálkereszt közepével a céltárgy, állat közepét és fölé megy a találat pár centivel.) Ekkor másodszor kb. 150-en metszi a lövedék útja az optikai tengelyt. ( megcéloztad a 150-re lévő célt és kb. oda is megy a találat.) Ha pedig már 200-ra célzol, a célpont alá fog menni a találat.
Ugyan ez van ha 100-ra lövöm pontra a fegyvert, de akkor már még jobban alá fog menni a találat 200-on. Így ha a "magnumos" 100-ra lövi be a fegyverét, tuti nem fog a találat 200-on magasabbra menni, mint ahova célzott. Szerintem. ..... de Kovács Dénes szerint is.  Kacsint  Emelem

Szia!

Végigolvasva a komment sorozatot, azt kérdem teljesen ártatlanul nincs itt valami fogalmazásbeli okokra visszavezethető probléma. Ingerelt végig ragaszkodik álláspontjához és ezért az indító mondatból kiindulva kérdem ami így szólt.

"A magnumosoknal ott szokott lenni a problema hogy, egy kalap ala veve belovik 100-ra oszt, 200-on meg mindig fole hord Vadász
Ezert van hogy magas blatt-nal gerinctuske sebzes, vagy job esetben fole megy Stoel"

Én a hangsúlyt az egy kalap alá véve szóra helyezem, és kérdem csak, és szó szerint kérdem az érintettől is, mit kell egy kalap alá venni ill. milyen kalibereket (löszereket lövedékeket).
Mert ebben az esetben lehet, hogy árnyaltabb a helyzet.
Én igazából Ingerelt- től is kérdezném, hogy véletlenül nem arra az élethelyzetre gondolt amikor van a felhasználónak egy 308 w és mondjuk egy 300 WM fegyvere, kitalálja, hogy mindkettővel szeretné a long range huntingot művelni mondjuk 300 y-ra. Kivonul a 100 y-os lőtérre mindkét fegyverével és elkezdi belőni először a 308-ast, majd a metodikán nem változtatva, és itt csatolnék vissza a kiemelt szövegrészre, miszerint "egy kalap alá veszi" és röppályákat GEE-t OBT. figyelmen kívül hagyva belövi a 300 WM -et is a 308-as metodika szerinti magas lövéssel.
Én mintha ilyen félreértést észlelnék az amúgy nagyon tanulságos komment sorozatban. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2087 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 12:15:22 »

A dolog ott lehet elcsúszva, hogy a kommentekben keveredik sokszor az első metszéspont az optikai tengelyen a másodikkal (harmadik remélem nem lesz senkinél, csak ha gellert nem kap a kugli.. Ördög Stoel).
Alapvetően nálunk - vadászatról beszélek - van az a felfogás, hogy 100 méter környékén 3-5 centis magas lövésben gondolkodunk kalibertől függően, a tengeren túlon pedig a rövid és hosszútávú belövés a két elterjedt belövési mód (ahogyan ez pl. a Remington ballisztikai táblájából is lejön).
Ott belövik rövid táv esetében 100 yardon 1,5 inch magasra, hosszú távon 3-4 inchre.
Kb. ennyi.
Szerintem innentől minden mondatértelmezősdi értelmetlen findarálás ezzel kapcsolatosan, vagy ami még rosszabb beszólás, sértés, sértődés...stb.
Ha valaki sok tíz év után nem pont úgy beszéli a magyart, mint ahogy az óhazában az élő nyelvet mi beszéljük, attól még meg lehetne látni a sorok között, hogy mit szeretne mondani.
És ez ugyanúgy vica-verza. Nem kell megsértődni, ha valakit kijavítanak. Pont. Érti aki akarja......

Ha akarjátok lehet rugózni a témán továbbra is, csak nincs értelme.

Javaslom mindenkinek, hogy valami ballisztikai táblázatban nézzen utána az őt érdeklő kaliber-lövedék távolság, légsűrűség függvényében való viselkedéséről, erről itt tovább vitázni felesleges, ez olyan világos, mint a nap. Nyúton bácsi óta legalább tudjuk, hogy mi a stájsz..... Vigyorog Vigyorog (nesze neked modern élő nyelv... Stoel)

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2088 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 12:46:01 »

A dolog ott lehet elcsúszva, hogy a kommentekben keveredik sokszor az első metszéspont az optikai tengelyen a másodikkal (harmadik remélem nem lesz senkinél, csak ha gellert nem kap a kugli.. Ördög Stoel).
Alapvetően nálunk - vadászatról beszélek - van az a felfogás, hogy 100 méter környékén 3-5 centis magas lövésben gondolkodunk kalibertől függően, a tengeren túlon pedig a rövid és hosszútávú belövés a két elterjedt belövési mód (ahogyan ez pl. a Remington ballisztikai táblájából is lejön).
Ott belövik rövid táv esetében 100 yardon 1,5 inch magasra, hosszú távon 3-4 inchre.
Kb. ennyi.
Szerintem innentől minden mondatértelmezősdi értelmetlen findarálás ezzel kapcsolatosan, vagy ami még rosszabb beszólás, sértés, sértődés...stb.
Ha valaki sok tíz év után nem pont úgy beszéli a magyart, mint ahogy az óhazában az élő nyelvet mi beszéljük, attól még meg lehetne látni a sorok között, hogy mit szeretne mondani.
És ez ugyanúgy vica-verza. Nem kell megsértődni, ha valakit kijavítanak. Pont. Érti aki akarja......

Ha akarjátok lehet rugózni a témán továbbra is, csak nincs értelme.

Javaslom mindenkinek, hogy valami ballisztikai táblázatban nézzen utána az őt érdeklő kaliber-lövedék távolság, légsűrűség függvényében való viselkedéséről, erről itt tovább vitázni felesleges, ez olyan világos, mint a nap. Nyúton bácsi óta legalább tudjuk, hogy mi a stájsz..... Vigyorog Vigyorog (nesze neked modern élő nyelv... Stoel)

 Emelem

Még egyszer végigolvastam mindent. Ez egy sima félreértés az egész. Nem kell ide semmiféle kalkulátor, sem táblázat.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2089 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 13:56:32 »

Még egyszer végigolvastam mindent. Ez egy sima félreértés az egész. Nem kell ide semmiféle kalkulátor, sem táblázat.

Nem is rád gondoltam........ Ördög Ördög
Tehát, HA valakit érdekel a saját kalibere, lövedéke..... nézzen utána és kész!
Szerintem Te is tudod ami téged érdekel, meg van még egy pár fórumozó aki tudja.
Ha meg valakit érdekel, egy ábra százszor egyértelműbb, mint bármilyen szöveg erről.
Erre gondoltam csak! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2090 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 20:43:53 »


Nekem van egy gyors belövési módom . Valami hasonló mint amit ingerelt fórumtárs feszeget bár nem teljesen vagyok biztos benne hogy erről van szó.
A lényeg hogy nem 50 vagy 100 méterre adom le a lövést hanem 30 vagy 35 méterre és ott pontot kell lőjek . (nem magas szerelék az az nem magas távcsőtengely esetén) Kb ezen a távon metszi először az optikai tengelyt a röppálya és akkor úgy 1-2 centi körüli magas lövést kapunk 50 méteren és kb 4 centist 100 -on és kb 170 méteren újra pontlövés mert kb ott metszi leszálló ágában másodszor a lövedék az optikai tengelyt. Logikusan ha 25 méter körülre pontot lövünk ue. fegyverrel akkor az 50 méteren 2- 4 centis magas lövés lesz és kb 250 méter (?) körül metszi a röppálya az optikai tengelyt - tehát erre a távra lesz belőve a fegyver.    Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2091 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 21:13:33 »

Nekem van egy gyors belövési módom . Valami hasonló mint amit ingerelt fórumtárs feszeget bár nem teljesen vagyok biztos benne hogy erről van szó.
A lényeg hogy nem 50 vagy 100 méterre adom le a lövést hanem 30 vagy 35 méterre és ott pontot kell lőjek . (nem magas szerelék az az nem magas távcsőtengely esetén) Kb ezen a távon metszi először az optikai tengelyt a röppálya és akkor úgy 1-2 centi körüli magas lövést kapunk 50 méteren és kb 4 centist 100 -on és kb 170 méteren újra pontlövés mert kb ott metszi leszálló ágában másodszor a lövedék az optikai tengelyt. Logikusan ha 25 méter körülre pontot lövünk ue. fegyverrel akkor az 50 méteren 2- 4 centis magas lövés lesz és kb 250 méter (?) körül metszi a röppálya az optikai tengelyt - tehát erre a távra lesz belőve a fegyver.    Emelem

Király..... Igen
Helyesen:
Nekem van egy gyors belövési módom . Valami hasonló mint amit ingerelt fórumtárs feszeget bár nem teljesen vagyok biztos benne hogy erről van szó.
A lényeg hogy nem 50 vagy 100 méterre adom le a lövést hanem 30 vagy 35 méterre (33 méter) és ott pontot kell lőjek . (nem magas szerelék az az nem magas távcsőtengely esetén) Kb ezen a távon metszi először az optikai tengelyt a röppálya és akkor úgy 1-2 (2,1 centi) centi körüli magas lövést kapunk 50 méteren és kb 4 (4,4 centi) centist 100 -on és kb 170 (160 méter) méteren újra pontlövés mert kb ott metszi leszálló ágában másodszor a lövedék az optikai tengelyt. Logikusan ha 25 méter körülre pontot lövünk ue. fegyverrel akkor az 50 méteren 2- 4 (4 centi) centis magas lövés lesz és kb 250 méter (?) (200 méter)  körül metszi a röppálya az optikai tengelyt - tehát erre a távra lesz belőve a fegyver. (legmagasabb pont kb 115 méter 8,5 centi magas lövéssel)
13 grammos Lapua mega 760 m/sec indulóval nézve


 Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #2092 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 06:47:59 »

Király..... Igen
Helyesen:
Nekem van egy gyors belövési módom . Valami hasonló mint amit ingerelt fórumtárs feszeget bár nem teljesen vagyok biztos benne hogy erről van szó.
A lényeg hogy nem 50 vagy 100 méterre adom le a lövést hanem 30 vagy 35 méterre (33 méter) és ott pontot kell lőjek . (nem magas szerelék az az nem magas távcsőtengely esetén) Kb ezen a távon metszi először az optikai tengelyt a röppálya és akkor úgy 1-2 (2,1 centi) centi körüli magas lövést kapunk 50 méteren és kb 4 (4,4 centi) centist 100 -on és kb 170 (160 méter) méteren újra pontlövés mert kb ott metszi leszálló ágában másodszor a lövedék az optikai tengelyt. Logikusan ha 25 méter körülre pontot lövünk ue. fegyverrel akkor az 50 méteren 2- 4 (4 centi) centis magas lövés lesz és kb 250 méter (?) (200 méter)  körül metszi a röppálya az optikai tengelyt - tehát erre a távra lesz belőve a fegyver. (legmagasabb pont kb 115 méter 8,5 centi magas lövéssel)
13 grammos Lapua mega 760 m/sec indulóval nézve

 Igen Kb. 10 vadászból 9 így lövi be a fegyverét. Sam6

 Emelem

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2093 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 08:30:06 »

"Kb. 10 vadászból 9 így lövi be a fegyverét. "

Véleményem szerint sok esetben rosszul.
Ugyan is ti itt az elmúlt sok-sok hozzászólás alatt kizárólag a lövedék pályájának a vertikális vonatkozásával foglalkoztatok.
És mi van a horizontális pályával?
Ha egy céltávcső a függőleges síkot tekintve csak 1 mm különbséggel van szerelve az elején és a hátulján mérve (szabatosan mondva a csőhöz képest jobbra, vagy balra mutat),
akkor egy ilyen 30 méteres belövés esetében, mondjuk 200 méteren már igen jelentős oldalirányú hibázás lehet a találati pontot nézve.
Akinek van vénája a szögfüggvényekhez, majd kiszámolja mennyi Vigyorog
Míg ha az oldalállítást 200 méterre végzi el valaki (elvi síkon), akkor a 0-200 méterig azon az 1 mm-en belüli a hibalehetőség.

Durva példa: Sokan láthattatok már (ha máshol nem, neten, újságban) olyan távcsőszereléket, ami oldalra eltolva készül, az illető vadász szemproblémája miatt (pl.csak jobb vállról tud lőni, de csak a bal szemére lát).
Ha ebben az esetben a 30 méteres belövést preferálnánk, akkor 200 méteren méterekben lehetne mérni az oldal-eltérést.
Hiszen a z optikai tengely és a lövedék pályájának horizontális tengelye igen nagy szögben nyitódna, ami a távolsággal nem egyenes arányú növekedés.
Ugyan ez működik akkor is, ha a tengelyek eltérése csak kis mértékű, akár szemmel, egyszerű otthoni eszközökkel nem is látható, mérhető.
Legfeljebb a mértéke más.

Én ezért minden esetben a végső beállítást 150 vagy 200 méteren teszem, holott a durva belövést 50 méteren szoktam elvégezni.
A Sauernál az EAV szerelékkkel ez 4-5 kattintásnyi utánállítást jelentett 150 méteren, de pl. a Blaser gyári szerelékénél semmit nem kellett utána állítani, az pont egy síkban állt a csővel.
Az Izs 18-as komlói szerelékénél ennél sokkal többet kellett állítani, ott nem is a távcsővel bűvészkedtem, hanem amagán az oldalirányban állítható bakon igazítottam.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2094 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 09:38:07 »

"Kb. 10 vadászból 9 így lövi be a fegyverét. "

Véleményem szerint sok esetben rosszul.
Ugyan is ti itt az elmúlt sok-sok hozzászólás alatt kizárólag a lövedék pályájának a vertikális vonatkozásával foglalkoztatok.
És mi van a horizontális pályával?
Ha egy céltávcső a függőleges síkot tekintve csak 1 mm különbséggel van szerelve az elején és a hátulján mérve (szabatosan mondva a csőhöz képest jobbra, vagy balra mutat),
akkor egy ilyen 30 méteres belövés esetében, mondjuk 200 méteren már igen jelentős oldalirányú hibázás lehet a találati pontot nézve.
Akinek van vénája a szögfüggvényekhez, majd kiszámolja mennyi Vigyorog
Míg ha az oldalállítást 200 méterre végzi el valaki (elvi síkon), akkor a 0-200 méterig azon az 1 mm-en belüli a hibalehetőség.

Durva példa: Sokan láthattatok már (ha máshol nem, neten, újságban) olyan távcsőszereléket, ami oldalra eltolva készül, az illető vadász szemproblémája miatt (pl.csak jobb vállról tud lőni, de csak a bal szemére lát).
Ha ebben az esetben a 30 méteres belövést preferálnánk, akkor 200 méteren méterekben lehetne mérni az oldal-eltérést.
Hiszen a z optikai tengely és a lövedék pályájának horizontális tengelye igen nagy szögben nyitódna, ami a távolsággal nem egyenes arányú növekedés.
Ugyan ez működik akkor is, ha a tengelyek eltérése csak kis mértékű, akár szemmel, egyszerű otthoni eszközökkel nem is látható, mérhető.
Legfeljebb a mértéke más.

Én ezért minden esetben a végső beállítást 150 vagy 200 méteren teszem, holott a durva belövést 50 méteren szoktam elvégezni.
A Sauernál az EAV szerelékkkel ez 4-5 kattintásnyi utánállítást jelentett 150 méteren, de pl. a Blaser gyári szerelékénél semmit nem kellett utána állítani, az pont egy síkban állt a csővel.
Az Izs 18-as komlói szerelékénél ennél sokkal többet kellett állítani, ott nem is a távcsővel bűvészkedtem, hanem amagán az oldalirányban állítható bakon igazítottam.
 Wave

Csaba ! Jogos ! Ezzel a részével nem foglalkoztam. Ez inkább egy gyakorlati ellenőrző lövés (ha pl . valahova odakoccantottam a fegyvert) Általában szerkesztek egy keresztet és ha oldalirányban nem minimum érintőt lövök vagy úgy egyébként nagy eltérés van nem MÓKOLOK mert igen ritka hogy valaki simán feltámasztásból 4-5 egyformán fa@a lövést tud leadni. Ilyenkor olcsóbb és biztosabb Stefán lőtere.
 
Huszlavika ! Ha vulgáris akarnék lenni mondhatnám hogy le@arom az ilyen táblázati adatokat . Mosolyog Ezen már túlestem . Mivel 200 méter fölé egyáltalán nem lövök és inkább a 150 méternél húzom meg a felső határt nincs is jelentősége. A lőszert ritkán változtatom a belövés távolságát meg egyáltalán nem ezért nincs gyakorlati jelentősége. Eddig is jó volt az 50 méteren 1-1,5 centis magas lövés és 30-35 méter között (nem mérem ki centivel) a pontlövés. 
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #2095 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 07:47:05 »

"Kb. 10 vadászból 9 így lövi be a fegyverét. "

Véleményem szerint sok esetben rosszul.
Ugyan is ti itt az elmúlt sok-sok hozzászólás alatt kizárólag a lövedék pályájának a vertikális vonatkozásával foglalkoztatok.
És mi van a horizontális pályával?
Ha egy céltávcső a függőleges síkot tekintve csak 1 mm különbséggel van szerelve az elején és a hátulján mérve (szabatosan mondva a csőhöz képest jobbra, vagy balra mutat),
akkor egy ilyen 30 méteres belövés esetében, mondjuk 200 méteren már igen jelentős oldalirányú hibázás lehet a találati pontot nézve.
Akinek van vénája a szögfüggvényekhez, majd kiszámolja mennyi Vigyorog
Míg ha az oldalállítást 200 méterre végzi el valaki (elvi síkon), akkor a 0-200 méterig azon az 1 mm-en belüli a hibalehetőség.

Durva példa: Sokan láthattatok már (ha máshol nem, neten, újságban) olyan távcsőszereléket, ami oldalra eltolva készül, az illető vadász szemproblémája miatt (pl.csak jobb vállról tud lőni, de csak a bal szemére lát).
Ha ebben az esetben a 30 méteres belövést preferálnánk, akkor 200 méteren méterekben lehetne mérni az oldal-eltérést.
Hiszen a z optikai tengely és a lövedék pályájának horizontális tengelye igen nagy szögben nyitódna, ami a távolsággal nem egyenes arányú növekedés.
Ugyan ez működik akkor is, ha a tengelyek eltérése csak kis mértékű, akár szemmel, egyszerű otthoni eszközökkel nem is látható, mérhető.
Legfeljebb a mértéke más.

Én ezért minden esetben a végső beállítást 150 vagy 200 méteren teszem, holott a durva belövést 50 méteren szoktam elvégezni.
A Sauernál az EAV szerelékkkel ez 4-5 kattintásnyi utánállítást jelentett 150 méteren, de pl. a Blaser gyári szerelékénél semmit nem kellett utána állítani, az pont egy síkban állt a csővel.
Az Izs 18-as komlói szerelékénél ennél sokkal többet kellett állítani, ott nem is a távcsővel bűvészkedtem, hanem amagán az oldalirányban állítható bakon igazítottam.
 Wave

100 %-ban igazad van. Az kevés, ha 50-en jó helyre megy a találat(mondjuk +1-2 c m magas, jobbra-balra nincs eltolódás). Én 100 méterre szoktam még ellenörző lövéseket tenni és ha kell, állítok oldalirányba. Ha 100-on is jó helyre mennek a találatok, akkor már nem sok eltérés lehet 150-170-en se.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2096 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 08:07:32 »

100 %-ban igazad van. Az kevés, ha 50-en jó helyre megy a találat(mondjuk +1-2 c m magas, jobbra-balra nincs eltolódás). Én 100 méterre szoktam még ellenörző lövéseket tenni és ha kell, állítok oldalirányba. Ha 100-on is jó helyre mennek a találatok, akkor már nem sok eltérés lehet 150-170-en se.  Emelem

Kifejtenéd hogy miért nem jó ha 50 méteren nulla oldalirányú eltérés van és 1-2 cm - es magas lövés ?     Vállat von

Az 50 méteren oldalirányú nulla 100 méteren és 200 méteren mennyi ?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2097 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 08:19:20 »

Kifejtenéd hogy miért nem jó ha 50 méteren nulla oldalirányú eltérés van és 1-2 cm - es magas lövés ?     Vállat von

Az 50 méteren oldalirányú nulla 100 méteren és 200 méteren mennyi ?
Stefi,te kezdesz egy rettenetesen kellemetlen, egyetemi vizsgáztatóra hasonlítani... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2098 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 09:59:53 »

Az 50 méteren oldalirányú nulla 100 méteren és 200 méteren mennyi ?
Szia Pista!
Pont ez benne a szép, hogy ha 50-en oldalirányban 0 az eltérésed, az 200-on még lehet akár egy tenyérnyi is, vagy még több Meglepődött
Minden a céltávcső oldalirányú szerelési pontosságán múlik, hogy milyen szöget zár be a csőtengellyel.

Ez csak egy nagyon gyorsan hevenyészett skicc, de az látszik belőle, hogy ha a távcső nincs a cső tengelyében, akkor ha 50-en pontba is lő, attól még 100-200 méteren lehet tetemes az oldalirányú eltérés.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2099 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 10:31:44 »

Már elnézést, de mi értelme van konkrét számok nélkül ütköztetni szubjektív véleményeket arról, hogy mi a sok, mi a kevés 30 vagy 200 m-en, hogy az eltérés lehet "tenyérnyi", "tetemes", vagy "akár méterek"? Egyszerű egyenes aránnyal kiszámolható hajszálpontosan, hogy miről beszélünk.

"Átlagos" puskán "átlagos" szerelékkel azért a csőtengely és a távcső tengelye közti különbség vízszintes irányban jó esetben 0 vagy néhány tized mm, de ha mégsem, akkor sem több, mint 1-2 mm. Ha mondjuk 1 mm-t veszünk a példa kedvéért, és ezt úgy lövöd be, hogy 30 m-en pontot lősz (és most csak a vízszintes irányú eltérésekről beszélünk ugye), akkor szögfüggvény sem kell, hogy kiszámoljuk, hogy 180 m-en ez pont 5 mm eltérést eredményez oldalirányban. Tegye már fel a kezét, aki tud olyan pontosan lőni, hogy ez az 5 mm okozzon említésre méltó problémát 180 m-en!  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: