Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 223653 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #195 Dátum: 2011. November 21. - 10:54:01 »

Nekem is a gyakorlat mutatta meg, hogy a 8-as Nike nem jó.
1-2 idény kellett hozzá, mert a  sörétes puska és a sörétlövés akkor nem kifejezetten érdekelt.

Aztán rászántam magam, vettem/kértem vagy 6-7 féle patront és kimentem egy nagy adag kartonpapírral.
Rá is jöttem, hogy pár éve miért nem megy a lövés...

Valami botrány volt amit a 8-as Nikével a puska művelt!
Helyenként 2 öklömnyi!!! lyukak a szórásképben...
Aztán persze próbáltam a többi 3.5 mm-est és akkor jöttem rá, ezzel a puskával - sajnos - a 8-as sörétet nem tudom majd jól használni.
Viszont jó tapasztalat volt, hogy a 2.5-3.1 mm-es patronokkal pedig igen jól hordott a puska, a bal csőből még elég jól hordott a Bornaghi 3.3 mm-esével.
Azóta csak ezeket használom hozzá, de a Bornahgiból is már csak 3 doboz maradt.
A róka eü. kilövések miatt a társaságtól kaptam töltényvásárlási lehetőséget és akkor nem volt más csak Cheditte.
Ebből vettem akkor 5 dobozzal, mert a 3.1-est abból is úgy tapasztalom jól hordja.
Viszont gerlézésre meg 3 mm-es Saga-t vettem, mert Cheditte nem volt.
Azzal is lőttem most pár nyulat, szóval biztos, hogy nekem ezekkel a sörétméretekkel kell "operálnom", a vastagabbat nem komálja.
Az a baj, hogy mire beállnék egy típusra, addigra abból már biztos, hogy éppen nem lehet kapni... Ördög


Úgy tudom, nekünk egyforma puskánk van, a tapasztalat is hasonló.  Igen   Amikor még csak a Suhl volt meg nekem, és állandóan dúvadaztam, jó néhány dolmányos varjú, szarka, szajkó túl későn jött rá, hogy az általuk gondolt és a bal cső által 10-es, 11-es vagy trapp söréttel ténylegesen tudott lőtávolság valahogy nem egyezik  Fejvakarás  Ördög
De a 8-assal már gondok voltak.

A megszokott tölténnyel én is jártam már így, ahogy Te, először a műanyag hüvelyes S&B-vel, aztán az Armusával. Igaz ez utóbbit legalább 6 évig tudtam használni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #196 Dátum: 2011. November 21. - 11:02:47 »

Üdv  Emelem ! Három éve lapoztam , 35 m a távolság 1m x1m -s kartonra ,. Igen meglepődtem  OOO 
12-s /2.5 / pl. 50cm körben volt a sörétszemek 95 % -a ,. 10 - 8-s 40cm kör ,  Sajnos nem fotóztam le ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #197 Dátum: 2011. November 21. - 11:15:49 »

Nem nagy dolog! Szöggel én is tudok ilyet csinálni! Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #198 Dátum: 2011. November 21. - 11:21:37 »

Attila Köszönöm  Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2011. November 21. - 15:17:02 »

Milyen messziről lőttél, mekkora papírra?

35 m-ről - pontosabban 35 egy méteresnek saccol lépésről.
Igazából egy jó nagy karton papírra felrajzoltam egy nyúl sziluettet vastag filccel.

Ilyen "anatómiai" célokra lőttem, mert alapvetően arra voltam kíváncsi hol helyezkednek el a vitális szervek szempontjából a sörétszemek, ha ideálisan éri a sörétraj.
(Magyarul ha jól céloz az ember akkor ez alapján látja igazán, hogy hol vannak a találati pontok.)

Az ideálisan eltalált nyúl alakban viszont tökéletesen látszott, hogy melyik patronnal terít egyenletesen a puska és melyiket szórja szerteszét.

Egyébként próbáltam símán csak papírra, de egy Istennek sem tudtam rendesen megcélozni, valamiért a szórásképeken egyértelműen látszott, hogy "elhúztam" a lövést.
A hibás célzás miatt meg ugye a sörétraj "elcsúszott" a papíron és nem reális képet adott, vagy volt, hogy kimászott a papírból.  Mosolyog

Amikor a vad alakja volt a papíron, akkor ilyen gond nem volt, oda mentek a lövések ahová szántam is.
...hogy miért van ez a fene se tudja, de így sikerült a töltény próbálgatósdi.

Aztán - a próba kedvéért - kipróbáltam a bal csövet, hogy mégis meddig lenne jó.
Na itt mutatkozott meg, hogy a 3.3 mm-es Bornaghival még 45 m-es távon is a nyúl alakban volt 3-4 szem sörét és mindig jó helyen, és nem széthánykolódva.
A jobb csöve ilyet sajnos már nem tudott.
Egyéb 3.5 mm-es patronokkal ezen a távon már nagyon véletlenszerű és 1-2 szemes találatok voltak csak, szóval azokkal már csak piszkolás lett volna.

Egyébként a cimbora Izs bockja hasonló eredménnyel vizsgázott, csak a 3.5 mm-es söréttel is jól lőtt a 35 m-es távig.
Neki a 3.3-as Bornaghit vitte a legjobban a puskája, kitűnő szórást lőtt vele mindkét cső 35 m-en!

Be is vásároltunk belőle mindketten, mert akkor olcsóbb volt a Bornaghi, mint a Nike!!!
Most meg a B. ára ment fel és kapni sem lehet a környéken.  Fejvakarás
Marad a Saga, de abból csak 3 és 3.5 mm-es van.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2011. November 21. - 15:20:46 »

Úgy tudom, nekünk egyforma puskánk van, a tapasztalat is hasonló.  Igen   Amikor még csak a Suhl volt meg nekem, és állandóan dúvadaztam, jó néhány dolmányos varjú, szarka, szajkó túl későn jött rá, hogy az általuk gondolt és a bal cső által 10-es, 11-es vagy trapp söréttel ténylegesen tudott lőtávolság valahogy nem egyezik  Fejvakarás  Ördög
De a 8-assal már gondok voltak.

A megszokott tölténnyel én is jártam már így, ahogy Te, először a műanyag hüvelyes S&B-vel, aztán az Armusával. Igaz ez utóbbit legalább 6 évig tudtam használni.


Igen ez a "vadőrmerkel".  Mosolyog

Azt kell mondjam, hogy a vékonyabb söréttel olyan precízen lő, hogy gondolni sem mertem.
Félve mondom, de az erdei nyúlvadászatainkon én bizony az akkor még kapható 28 gr-os 2.5 mm-es Nike trap mondiallal vadásztam.
Ezzel a tölténnyel olyan harminc pár méterig símán, tökéletes hatással vadásztam nyúlra, félelmetesen jól lőtte a puskám.
Sajnos már nem lehet kapni...
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #201 Dátum: 2011. November 21. - 15:40:31 »

Igen ez a "vadőrmerkel".  Mosolyog

Azt kell mondjam, hogy a vékonyabb söréttel olyan precízen lő, hogy gondolni sem mertem.
Félve mondom, de az erdei nyúlvadászatainkon én bizony az akkor még kapható 28 gr-os 2.5 mm-es Nike trap mondiallal vadásztam.
Ezzel a tölténnyel olyan harminc pár méterig símán, tökéletes hatással vadásztam nyúlra, félelmetesen jól lőtte a puskám.
Sajnos már nem lehet kapni...

Igen, így is emlegetik!  Igen

Apró söréttel én is néztem a hordását, gyönyörű volt, egyenletes. De azt is tapasztaltam, amit írtam már párszor, és nem sokan akarták elhinni nekem, hogy az átütőereje, ölőereje kicsit kevés a nagyobb testű vadnál 30 m felett. Az Armusa töltény ezen valamit segített, de anno a Nike-vel lőtt kóbor macskák, rókák közül nem egy elment sebzetten, pedig nem volt túl messze és látszott, hogy benne volt a szórásban. És ez a fácánnál is jelentkezett, récénél még nem. A TOZ-nál ilyen jelenség 40 m felett sincs  Vigyorog

Emlékszem, többször említetted már ezt a töltényt. Kár, hogy már nem forgalmazzák!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #202 Dátum: 2011. November 21. - 20:04:29 »

Nekem az SB és Nike lőszerekkel volt sok gondom. Ha tehetem már nem veszem őket. Volt, hogy Nike fácánnal rálőttem a gerlére, hullott belőle a toll, tovább repült, szűk csővel utánanyúltam, megint hullott a toll és gond nélkül repül tovább. Szórásképet sohasem néztem, de az Armusaval elég szépen tudok operálni. Azóta megtáltosodtam önmagamhoz képest mióta ezt használom.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2011. November 21. - 21:54:55 »

1. Volt, hogy Nike fácánnal rálőttem a gerlére, hullott belőle a toll, tovább repült, szűk csővel utánanyúltam, megint hullott a toll és gond nélkül repül tovább.
2. Szórásképet sohasem néztem.

A hsz.-od első és második fele összefügg. Kacsint
(A NIKE fácán nekem a 16-os MC-hoz fényesen bevált...anno.)
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #204 Dátum: 2011. November 21. - 22:05:39 »

A hsz.-od első és második fele összefügg. Kacsint
(A NIKE fácán nekem a 16-os MC-hoz fényesen bevált...anno.)

16-os MC-hez mostanában nem igazán nyúlok. A jó szerencse és félig a munka úgy alakította, hogy számít mennyire eredményesen lövök és mennyiért veszem hozzá a lőszert tovább mennyire féltem a puskát. Így az IZS van velem mindig mostanában.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #205 Dátum: 2011. November 21. - 23:01:01 »

Igen, így is emlegetik!  Igen

Apró söréttel én is néztem a hordását, gyönyörű volt, egyenletes. De azt is tapasztaltam, amit írtam már párszor, és nem sokan akarták elhinni nekem, hogy az átütőereje, ölőereje kicsit kevés a nagyobb testű vadnál 30 m felett. Az Armusa töltény ezen valamit segített, de anno a Nike-vel lőtt kóbor macskák, rókák közül nem egy elment sebzetten, pedig nem volt túl messze és látszott, hogy benne volt a szórásban. És ez a fácánnál is jelentkezett, récénél még nem. A TOZ-nál ilyen jelenség 40 m felett sincs  Vigyorog

Emlékszem, többször említetted már ezt a töltényt. Kár, hogy már nem forgalmazzák!
Félve mondom, de az erdei nyúlvadászatainkon én bizony az akkor még kapható 28 gr-os 2.5 mm-es Nike trap mondiallal vadásztam.
Ezzel a tölténnyel olyan harminc pár méterig símán, tökéletes hatással vadásztam nyúlra, félelmetesen jól lőtte a puskám.
Sajnos már nem lehet kapni...

Az elmúlt hétvégén én is ismét megállapíthattam, hogy csak jól viszi az a fránya TOZ a 3mm-est Ördög Egy kis repce árvakelést hajtottunk, amikor kiderült, hogy nem is olyan nyúlszegény a táj, mint gondoltuk. Szóltak a puskák innen is, onnan is. A hajtás közepén láttam, hogy a szélen egy nyulat csak sebeztek, és előttem akart elfutni. Gondoltam, hogy ha már egyszer felborult, akkor sok veszteni valóm nincs, hát rálőttem olyan 60m-ről. És a láss csodát, a tapsifüles helyben maradt. Később pedig egy kakast sikerült hasonló szituációból leszednem: a tágabb csővel rálőve csak megbillent, majd a szűkkel utánanyúlva olyan 50m-ről sikerült összecsomagolni. Az egyik esetben 34gr-os Melior, a másikban 36gr-os Saga volt a lőszer.
(de nyár végén Dzsinél a gerlézések alkalmával volt pár eset, amikor a 2,4mm-essel kapkodtam le a kitanultabb gerléket szinte a felhők alól Bion)
De nekem az Armusa már vagy két éve nem akar jó lenni-szinte minden elment, amire rálőttem vele.  Rííí
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #206 Dátum: 2011. November 22. - 09:18:59 »

Ezekkel a felhők alóli lekapkodással csak az a gondom, hogy a legtöbb csak egy két szem sörétet kap, és nyomorultul pusztul el napok múlva! Nem hiszem, hogy egy két parádés lövés megéri.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #207 Dátum: 2011. November 22. - 09:24:06 »

Ezekkel a felhők alóli lekapkodással csak az a gondom, hogy a legtöbb csak egy két szem sörétet kap, és nyomorultul pusztul el napok múlva! Nem hiszem, hogy egy két parádés lövés megéri.
Igen Emelem
Naplózva

Üdv:Kapszli
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2011. November 22. - 11:22:16 »

Ezekkel a felhők alóli lekapkodással csak az a gondom, hogy a legtöbb csak egy két szem sörétet kap, és nyomorultul pusztul el napok múlva! Nem hiszem, hogy egy két parádés lövés megéri.

Ráadásul a 34 meg 36 gr sörétnek az 1/3-a úgy szállingózik szerte szét - teljesen feleslegesen -, mint a pinty, avagy okoz nem észlelhető piszkolást a vadban...
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #209 Dátum: 2011. November 22. - 18:39:38 »

Ezekkel a felhők alóli lekapkodással csak az a gondom, hogy a legtöbb csak egy két szem sörétet kap, és nyomorultul pusztul el napok múlva! Nem hiszem, hogy egy két parádés lövés megéri.

Csak egy gyors példa: fácán vadásztatás. A hajtásban van két puska a vendégekkel megbeszélve, hogy csak és kizárólag a sebzett madarakat próbálja terítékre hozni, hogy ne a rókákat hizlaljuk. A nap 200-as terítékkel zárult, de másnap a biztonság kedvéért még átpásztáztuk a környéket kutyával, fegyverrel. Több mint 20 olyan madarat találtunk ami vagy dögön volt vagy láthatóan súlyosan beteg. Na ezek a madarak találat jelzés nélkül 1-2 szemektől szenvedve adták fel vagy küzdöttek még.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: