Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kell ez nekem ?? Hasznos és haszontalan kiegészítők, eszközök, ajándékok...  (Megtekintve 124957 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #555 Dátum: 2017. április 20. - 12:32:33 »





 Wave

Első blikkre 3 év...... Ördög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #556 Dátum: 2017. április 20. - 12:35:36 »



Én kb. így szoktam kinézni, ha egyedül cserkelek:



 Wave

  FÉLELMETES !     Röhög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #557 Dátum: 2017. április 20. - 12:38:37 »

Első blikkre 3 év...... Ördög Stoel

 Igen
Gondoltam, hogy lecsapjátok a magas labdát.  Vigyorog Röhög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #558 Dátum: 2017. április 20. - 12:54:20 »

A "yeti" ruha nem feltétlen a legjobb választás dúvadazáshoz.
Ezt kimondottan lövészek álcázására találták ki, ahol órákat kell akár mozdulatlanul feküdni a fűben vagy egyéb növényzet között.
Mozogni benne szinte lehetetlenség azonnali lebukás nélkūl.
Dolmányos varjú vadászatánál is sokkal jobb megoldás egy maszk és egy pár kesztyű.
Mert mindig az oda nem való részleteket szúrják ki a leghamarabb, mint az arc (négerek, arabok, cigányok előnyben  Ördög ) és a mozduló
kézfej.
Ezeket kombinálva a helyi növényzet színeivel harmonizáló, lehetőleg több színből álló, vagy terepfoltos ruhával is eredményesek lehetünk.
Nekem íjászatra egy vadászismerős díszített fel egy Decathlonos terep polár felsőt. Mint egy rongyos koldus, úgy festek benne, de nagyon jó.
Ha nem mozdulok, szinte semmi sem vesz észre benne.
De a mozgásra figyelni kell, mert a vad egyből kiszúrja, hogy valami nem stimmel.
Múlt hétvégén sikeresen becserkeltem benne két dürgő vadpulyka kakast, akik egy csupa szem tyúknak csapták a szelet.
Igaz, az utolsó 20 méter tartott vagy 20 percig, de ez vadászat volt a javából Igen
Ezt az adott körülmények között semmilyen tradicionális gúnyában, vagy mobil leskunyhóval nem lehetett volna véghez vinni.

Társas vadászatra nyilván nem való a rejtő ruházat, ez nem kérdés.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #559 Dátum: 2017. április 20. - 12:55:33 »

Igen
Gondoltam, hogy lecsapjátok a magas labdát.  Vigyorog Röhög

 Wave
Hagyján, de ilyen nézés mellett neked puskát sem kell vinned  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #560 Dátum: 2017. április 20. - 13:11:56 »

Emelem

Ízlések és pofonok... Vállat von
A magam részéről a Yeti ruhát túlzásnak tartom (esetleg íjászoknál indokolt), egy álcamaszkot viszont nagyon hasznosnak találok.
Szvsz. egyéni vadászaton mindenki úgy öltözzön, ahogy akar. (Társas vadászaton azért be kellene tartani néhány normát.)

Én kb. így szoktam kinézni, ha egyedül cserkelek:



 Wave
És még engem hívott Apám Krampus-nak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #561 Dátum: 2017. április 20. - 13:18:06 »

A "yeti" ruha nem feltétlen a legjobb választás dúvadazáshoz.
Ezt kimondottan lövészek álcázására találták ki, ahol órákat kell akár mozdulatlanul feküdni a fűben vagy egyéb növényzet között.
Mozogni benne szinte lehetetlenség azonnali lebukás nélkūl.
Dolmányos varjú vadászatánál is sokkal jobb megoldás egy maszk és egy pár kesztyű.
Mert mindig az oda nem való részleteket szúrják ki a leghamarabb, mint az arc (négerek, arabok, cigányok előnyben  Ördög ) és a mozduló
kézfej.
Ezeket kombinálva a helyi növényzet színeivel harmonizáló, lehetőleg több színből álló, vagy terepfoltos ruhával is eredményesek lehetünk.
Nekem íjászatra egy vadászismerős díszített fel egy Decathlonos terep polár felsőt. Mint egy rongyos koldus, úgy festek benne, de nagyon jó.
Ha nem mozdulok, szinte semmi sem vesz észre benne.
De a mozgásra figyelni kell, mert a vad egyből kiszúrja, hogy valami nem stimmel.
Múlt hétvégén sikeresen becserkeltem benne két dürgő vadpulyka kakast, akik egy csupa szem tyúknak csapták a szelet.
Igaz, az utolsó 20 méter tartott vagy 20 percig, de ez vadászat volt a javából Igen
Ezt az adott körülmények között semmilyen tradicionális gúnyában, vagy mobil leskunyhóval nem lehetett volna véghez vinni.

Társas vadászatra nyilván nem való a rejtő ruházat, ez nem kérdés.

Valamiféle kalapácsnyél nagyon elkeverődött itten..... Fejvakarás Vállat von

Gerkovics beutalt "álcaruha" iránt érdeklődött..... bull beutalt tett fel "yeti" ruhát......
Szerintem álcaruhának számít az is, amit Anti beutalt feltett... (mondjuk Anti beutalt esetében a legdurvább, ha nem vesz fel semmit..... Vigyorog)

 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #562 Dátum: 2017. április 20. - 13:29:19 »

Valamiféle kalapácsnyél nagyon elkeverődött itten..... Fejvakarás Vállat von

Gerkovics beutalt "álcaruha" iránt érdeklődött..... bull beutalt tett fel "yeti" ruhát......
Szerintem álcaruhának számít az is, amit Anti beutalt feltett... (mondjuk Anti beutalt esetében a legdurvább, ha nem vesz fel semmit..... Vigyorog)

 Emelem
Látod? Ha az a kalapácsnyél nem volna,mindez nem derült volna ki.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #563 Dátum: 2017. április 20. - 13:48:50 »

A "yeti" ruha nem feltétlen a legjobb választás dúvadazáshoz.
Ezt kimondottan lövészek álcázására találták ki, ahol órákat kell akár mozdulatlanul feküdni a fűben vagy egyéb növényzet között.
Mozogni benne szinte lehetetlenség azonnali lebukás nélkūl.
Dolmányos varjú vadászatánál is sokkal jobb megoldás egy maszk és egy pár kesztyű.
Mert mindig az oda nem való részleteket szúrják ki a leghamarabb, mint az arc (négerek, arabok, cigányok előnyben  Ördög ) és a mozduló
kézfej.
Ezeket kombinálva a helyi növényzet színeivel harmonizáló, lehetőleg több színből álló, vagy terepfoltos ruhával is eredményesek lehetünk.
Nekem íjászatra egy vadászismerős díszített fel egy Decathlonos terep polár felsőt. Mint egy rongyos koldus, úgy festek benne, de nagyon jó.
Ha nem mozdulok, szinte semmi sem vesz észre benne.
De a mozgásra figyelni kell, mert a vad egyből kiszúrja, hogy valami nem stimmel.
Múlt hétvégén sikeresen becserkeltem benne két dürgő vadpulyka kakast, akik egy csupa szem tyúknak csapták a szelet.
Igaz, az utolsó 20 méter tartott vagy 20 percig, de ez vadászat volt a javából Igen
Ezt az adott körülmények között semmilyen tradicionális gúnyában, vagy mobil leskunyhóval nem lehetett volna véghez vinni.

Társas vadászatra nyilván nem való a rejtő ruházat, ez nem kérdés.

Egy ellenpélda,csak azért,hogy lássuk, kivétel erősíti a szabályt: az utolsó idei szalonkalesemen két koca (nem olyan süldőkorból épp kigyógyult,hanem mázsa körüli mindkettő) rámhozott 10-11 malacot. A malacok némelyike 1-2 méterre tőlem, a kocák 8-10 méterre. Pedig nem voltam tejesedő búzának öltözve,hanem szalonkázásoz illően. No meg forgolódtam is, ahogy illik. Aztán a végén úgy kellett elkiabálnom őket, mert maguktól nem akartak menni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #564 Dátum: 2017. április 20. - 14:54:01 »

Szerintem kár bárkit is megkövezni azért mert  terepszínű, álca, stb ruhákba megy ki dolmányost hívni, vagy akár maszkot használ mikor a sakálokat lesi stb...
Sokkal több hasznot hajtunk mi azzal, hogy a predátor létszámot próbáljuk megfelelő szinten tartani, mint kárt okozunk ezzel  vadászati hagyománnyinkban.

Azért az egy kicsit mindig visszaérződik, hogy aki nagyvadas területen nevelkedett, az jobban tartja a "Német, Osztrák formaruha" hagyományt.

Bezzeg az alföld:
pufajkával, a fekete-szürke bő/műbőr kabátokkal, postás sapkában, fekete-fehér gumicsizmában, meg amit egyáltalán volt....

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #565 Dátum: 2017. április 20. - 14:55:07 »

És még engem hívott Apám Krampus-nak.


Tyyyyyyyyűűűűű be szíp vagy...   Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #566 Dátum: 2017. április 20. - 15:29:21 »

Emelem

Ízlések és pofonok... Vállat von
A magam részéről a Yeti ruhát túlzásnak tartom (esetleg íjászoknál indokolt), egy álcamaszkot viszont nagyon hasznosnak találok.
Szvsz. egyéni vadászaton mindenki úgy öltözzön, ahogy akar. (Társas vadászaton azért be kellene tartani néhány normát.)

Én kb. így szoktam kinézni, ha egyedül cserkelek:



 Wave
Csak a nízísit meg a járását...
Ez a fotó akkor készült amikor épp "elszartad" a disznót? Csak a szemdülledésből kiindulva... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #567 Dátum: 2017. április 20. - 15:47:29 »

Szerintem kár bárkit is megkövezni azért mert  terepszínű, álca, stb ruhákba megy ki dolmányost hívni, vagy akár maszkot használ mikor a sakálokat lesi stb...
Sokkal több hasznot hajtunk mi azzal, hogy a predátor létszámot próbáljuk megfelelő szinten tartani, mint kárt okozunk ezzel  vadászati hagyománnyinkban.

Azért az egy kicsit mindig visszaérződik, hogy aki nagyvadas területen nevelkedett, az jobban tartja a "Német, Osztrák formaruha" hagyományt.

Bezzeg az alföld:
pufajkával, a fekete-szürke bő/műbőr kabátokkal, postás sapkában, fekete-fehér gumicsizmában, meg amit egyáltalán volt....

 Emelem

Látod én életem első másfél évtizedét a Taktaközben éltem,ami nem az a kimondott hegyvidék. A legmagasabb pontja a Tisza töltése és ahogy írtad, fekete gumicsizsma, cájgnadrág, bekecs, meg oszt valami kalap. Jó esetben. Ma sem öltözöm lódenből bőrbe,de azért megadom a módját. Nem új,de tiszta, varrott lehet,de szakadt nem. És főleg NEM Brajzler collection.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #568 Dátum: 2017. április 20. - 19:59:44 »

Első blikkre 3 év...... Ördög Stoel
Másodikra is...  :Mosolyog
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #569 Dátum: 2017. április 20. - 20:13:28 »

Emelem

Ízlések és pofonok... Vállat von
A magam részéről a Yeti ruhát túlzásnak tartom (esetleg íjászoknál indokolt), egy álcamaszkot viszont nagyon hasznosnak találok.
Szvsz. egyéni vadászaton mindenki úgy öltözzön, ahogy akar. (Társas vadászaton azért be kellene tartani néhány normát.)

Én kb. így szoktam kinézni, ha egyedül cserkelek:



 Wave
Úgy néz ki egy keskeny likon,
Mint kit bekapott egy piton...
De mivel ő karatés, s van erő,
Meg akarat...és
Erő...de ezt már mondtam...
Eltépte a kígyót nyomban...
Anti olyan,mint egy orkán!
Megakadt egy kélgyó torkán.
Örökítve a fő pillanat:
Pitonból csak fél fej maradt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: