Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kell ez nekem ?? Hasznos és haszontalan kiegészítők, eszközök, ajándékok...  (Megtekintve 124957 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #540 Dátum: 2017. április 18. - 13:46:47 »

Sziasztok! Én szárított napraforgót raktam bele.Nem nedvesedik és könnyű is.
És azóta minden vadászatnak meccshangulata van... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #541 Dátum: 2017. április 18. - 16:23:54 »

Halihó!!

Álcázással kapcsolatban kérnék segítséget álcaruha, sátor stb ki mit használ ??

 Emelem


Ghillie-t   http://www.egun.de/market/list_items.php?mode=qry&plusdescr=off&wheremode=and&query=ghillie&quick=1                     


   ha megtanulod használni  , gyakorlatilag teljesen észrevétlen lehetsz   benne
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #542 Dátum: 2017. április 19. - 08:49:15 »

Halihó!!

Álcázással kapcsolatban kérnék segítséget álcaruha, sátor stb ki mit használ ??

 Emelem
Évszaknak megfelelő színű térdnadrág és kabát,vagy mellény. Cserkeléshez pelerin,télen lóden- zöld vagy szürke. A legfontosabb megtanulni cserkelni és a vad élettevékenységét ismerni.
A legkisebb távolságok cserkeléskor : bőgő bika 5m, rügyeket csipegető bika 20m,legelő rudli 20m,róka 5m, bonsai-t csipegető őzbak 1m, alvó konda közepébe besétáltam, erdőbecsléskor szarvastehén át akart bújni a bokornak vélt pelerinem alatt,szerencsére nem ültetett fel a hátára( rohadt kemény feje van). A csúcs, alvásból felriadt suta felugrott a fejemre vészsirámot hallatva,három kollégám megdöbbenéssel nézte az esetet.
Egyszóval az álcaruhát a Waffen SS használta hadi célokra,Mi pedig vadászok akarunk lenni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #543 Dátum: 2017. április 19. - 10:26:04 »



Ghillie-t   http://www.egun.de/market/list_items.php?mode=qry&plusdescr=off&wheremode=and&query=ghillie&quick=1                     


   ha megtanulod használni  , gyakorlatilag teljesen észrevétlen lehetsz   benne

Soha ne lőjek inkább semmit, minthogy valami ilyen rettenetbe öltözzek. Álcaruha,gépkarabély éjjellátóval. Na nem!!!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2017. április 19. - 14:18:08 »

Évszaknak megfelelő színű térdnadrág és kabát,vagy mellény. Cserkeléshez pelerin,télen lóden- zöld vagy szürke. A legfontosabb megtanulni cserkelni és a vad élettevékenységét ismerni.
A legkisebb távolságok cserkeléskor : bőgő bika 5m, rügyeket csipegető bika 20m,legelő rudli 20m,róka 5m, bonsai-t csipegető őzbak 1m, alvó konda közepébe besétáltam, erdőbecsléskor szarvastehén át akart bújni a bokornak vélt pelerinem alatt,szerencsére nem ültetett fel a hátára( rohadt kemény feje van). A csúcs, alvásból felriadt suta felugrott a fejemre vészsirámot hallatva,három kollégám megdöbbenéssel nézte az esetet.
Egyszóval az álcaruhát a Waffen SS használta hadi célokra,Mi pedig vadászok akarunk lenni!

Ha ezt így gondolod és mindig így teszel  Emelem

Szerintem van ebben is arany középút. Ha fontos ha arra a vadra egyéni vadászaton úgy lehetek eredményes akkor használok álcahálót felveszem a terepfoltos ruhát is. Van aki az ilyen vagy hasonló ruhákért van oda és társas vadászatra is képes terepszínben megjelenni . Aztán van aki fennen hirdeti hogy milyen etikus vadász az osztrák- német hagyomány szerint a legdrágább , legmárkásabb zöld vagy barna ruhát ölt magára aztán a lesen ott huhog a bagoly a fegyveren . ( bagoly = éjjellátó - hőkamerás céltávcső )
Naplózva
Gerkovics
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #545 Dátum: 2017. április 19. - 15:44:30 »

Soha ne lőjek inkább semmit, minthogy valami ilyen rettenetbe öltözzek. Álcaruha,gépkarabély éjjellátóval. Na nem!!!

Hali!

Azért ezt kemény túlzásnak érzem!
Nem akarok vitatkozni de ez az álcaruha dolog teljesen rendben van.
Mi a baj ha dolmányost sörétessel akarok lőni és igenis be kell öltöznöm ha lő távon belül akarom csalni.
Ez a saját véleményem...
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #546 Dátum: 2017. április 19. - 19:14:58 »

Soha ne lőjek inkább semmit, minthogy valami ilyen rettenetbe öltözzek.
Teljesen igazad van. Mert például mi lenne, ha elvesznél... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #547 Dátum: 2017. április 20. - 07:42:32 »


Nem akarok vitatkozni de ez az álcaruha dolog teljesen rendben van.


Ez?




Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #548 Dátum: 2017. április 20. - 09:18:30 »

Hali!

Azért ezt kemény túlzásnak érzem!
Nem akarok vitatkozni de ez az álcaruha dolog teljesen rendben van.
Mi a baj ha dolmányost sörétessel akarok lőni és igenis be kell öltöznöm ha lő távon belül akarom csalni.
Ez a saját véleményem...
 Emelem
Elég régen kitalálták a leskunyhót.Lehet lombsátrat is építeni. Én egy bika vadászatánál a pelerinemből csináltam "palánkot", hogy ne vegyen észre. Meg is jött a bika menetrend változással,mert később jött,elemlámpáját pedig otthon felejtette. Sziluettre pedig nem lövünk.
De csinálhatsz láb nélküli lest is. Távolabbról úgy néz ki,mintha potyogtatós illemhely lenne.Akkori főnököm egyből elkeresztelte Wildhegers Tauern-nek. De a 150 kilós német vadászhölgynek nem kellett létrázni a lesvadászathoz. Kövesd Elődeid példáját és ne majmold az amerikai "Jägereket"!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #549 Dátum: 2017. április 20. - 09:32:47 »

Hali!

Azért ezt kemény túlzásnak érzem!
Nem akarok vitatkozni de ez az álcaruha dolog teljesen rendben van.
Mi a baj ha dolmányost sörétessel akarok lőni és igenis be kell öltöznöm ha lő távon belül akarom csalni.
Ez a saját véleményem...
 Emelem

Nincs ebben semmi túlzás részemről. Ugyanakkor maximálisan egyet kell értsek az előttem szólóval. Nem azóta kezdtek varjút lőni,mióta lehet álcaruhát venni. Régen is lőtték nem is keveset. Csak kicsivel több időt áldoztak a dologra (pl leskunyhó). De mondhatnám példaként a világító pontot, sőt magát a céltávcsövet is. Akkoriban nem arra volt büszke a vadász,hogy milyen messziről ejtette el a vadat,hanem milyen közelről. Szerintem a vad minél közelebbre belopása ma is nagyobb művészet,mint egy pontos távlövés. Nekem feltétlen. Ezeket az okosságokat azért találták ki amerikában,mert teljesen eltérő módon vadásznak,mint mi. Nekünk van saját területünk (már akinek sajnos),tehát előkészülhetünk a vadászatra. Nem feltétlen kell ilyen gyorsan jó pótlékokkal élnünk. Mert ez nem más mint kényelem. Mondhatnám azt is, lustaság, de azt nem teszem. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #550 Dátum: 2017. április 20. - 09:45:29 »

Teljesen igazad van. Mert például mi lenne, ha elvesznél... Fejvakarás
 Ördög

Nagy örömöt szereznék 250 gyereknek és 35 kollégának. Hogy családom egyes nőtagjairól ne is beszéljek. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #551 Dátum: 2017. április 20. - 10:11:21 »

Elég régen kitalálták a leskunyhót.Lehet lombsátrat is építeni. Én egy bika vadászatánál a pelerinemből csináltam "palánkot", hogy ne vegyen észre. Meg is jött a bika menetrend változással,mert később jött,elemlámpáját pedig otthon felejtette. Sziluettre pedig nem lövünk.
De csinálhatsz láb nélküli lest is. Távolabbról úgy néz ki,mintha potyogtatós illemhely lenne.Akkori főnököm egyből elkeresztelte Wildhegers Tauern-nek. De a 150 kilós német vadászhölgynek nem kellett létrázni a lesvadászathoz. Kövesd Elődeid példáját és ne majmold az amerikai "Jägereket"!

 Igen  Leginkább ha már vagy még van lomb akkor néhány ágat vágok a helyszínen és a lőbot elé tűzöm de jó megoldás a fenyőgally is főleg ha beleillik a növényzetbe.
Tulajdonképpen minden megfelel ami megmásítja az alakod illetve legfőképpen takarja a szükséges mozgást mert az az ami igazán felkelti a vad figyelmét.  Nekem is van vagyis én is csináltam egy domboldalba olyan "lest" amit rövid időn belül el is kereszteltek "budisnak". Az az elméletem hogy a lest a kiválasztott helynek megfelelőre kell elkészíteni nem pedig fordítva hogy készíteni egy "egyenlest" aztán azt odarakni valahová vagy jobb esetben annak keresni megfelelő helyet.    Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #552 Dátum: 2017. április 20. - 10:53:14 »

Teljesen igazad van. Mert például mi lenne, ha elvesznél... Fejvakarás
 Ördög

Micimackó után szabadon: "Én nem vesztem el, pont ott vagyok ahol állok!"  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #553 Dátum: 2017. április 20. - 10:54:29 »

Hali!

Azért ezt kemény túlzásnak érzem!
Nem akarok vitatkozni de ez az álcaruha dolog teljesen rendben van.
Mi a baj ha dolmányost sörétessel akarok lőni és igenis be kell öltöznöm ha lő távon belül akarom csalni.
Ez a saját véleményem...
 Emelem

Figyelj, szerintem is....
Vannak vélemények, amelyek szerint csak az a VADÁSZ (bocsánat, Jäger - így, umlautos "a"-val kell!) aki tirolinadrágban, sváb tájszólásban német vadász-szavakat motyogva bújik be az ó német feliratú budiformájú leskunyhóba (bárcsak tudnám németül is, de hát én egy csökkent értékű, itthon magyarul beszélő halandó puskás ember vagyok csak..)
A büdös életben nem vadásztam olyan jókat és felszabadultam mint "Amerikában". Fingjuk sincs azoknak, hogy miről beszélnek, akik ezt fikázva papolnak, hogy hogyan kell!!! vadászni..... Ördög Ördög
És ha te lesruhában akarod ezt megtenni, akkor tedd úgy!! Igen
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #554 Dátum: 2017. április 20. - 11:48:48 »

 Emelem

Ízlések és pofonok... Vállat von
A magam részéről a Yeti ruhát túlzásnak tartom (esetleg íjászoknál indokolt), egy álcamaszkot viszont nagyon hasznosnak találok.
Szvsz. egyéni vadászaton mindenki úgy öltözzön, ahogy akar. (Társas vadászaton azért be kellene tartani néhány normát.)

Én kb. így szoktam kinézni, ha egyedül cserkelek:



 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: