Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 230171 alkalommal)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1005 Dátum: 2014. Január 13. - 22:11:12 »

Január tizenhárom...  OOO

Első őz, első nagyvad, melyet ma sikerült terítékre hoznom:


Ezért a csodálatos élményért nagyon nagy köszönet Neked, csontmetsző!!!   Ölel

 Emelem



Naplózva

Üdv,
Barna
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1006 Dátum: 2014. Január 13. - 22:14:27 »

Gratulálok az elsőhöz  Piál
És nem utolsósorban a kísérőnek  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1007 Dátum: 2014. Január 13. - 22:16:19 »

A képet a Művész úr készítette,gondolom-mert nagy az idill... Igen Neked meg: Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1008 Dátum: 2014. Január 14. - 11:08:56 »

Gratulálok az elsőhöz! Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1009 Dátum: 2014. Január 14. - 12:04:04 »

Ma reggel mi is az őzek után jártunk a társammal. Az első körzetben ő lőtt egy gyenge sutát. Nem sokkal utána nekem is lett volna lehetőségem, mintegy 200 méterről, de az őzek mögött - csak egy hajszállal feljebb - ott volt a falu... Mire a lesre fel tudtam lopakodni, még kicsivel távolabb mentek, onnét meg már nem kockáztattam. Ráadásul elég erős szél is fújt épp keresztbe.
Még el sem kezdtem a zsigerelést - közben társam elment a kocsiért-, jött arra egy suta, két gidával. Ők már könnyű lövésre estek, csakhogy mindkét gida bak volt. Fényképezni meg nem sikerült.

Ennek a körzetnek a túloldalán már nem volt kint semmi. Átmentünk a szembelevőbe, ott egy fasor mellett repcetábla húzódik. Társam lement az aljára, én fent maradtam. Alig léptem ki a repcére, észrevettem két őzet, olyan jó 250 méterre. Mire óvatosan egy százast lefaragtam a távolságból, négyen lettek. Ebből három suta. A legnagyobb, egy szép zömök, javakorabeli asszonyság, nagyon figyelt. Tőle balra két gida csipegetett, jobbra egy gyenge suta. Erre pályáztam, annál is inkább, mert a sutagida rosszul állt, meg az előttem levő ágak is bezavartak volna.
Nagyon lassan, araszonként csúsztam egyre kijjebb a mezőszél felé, ahol már nem lógnak be elém a gallyak. Az idősebb suta minden gallyreccsenést meghallott jó 150 méterről! Pedig sokszor csak 2-3 mm-es gallyacska pattant el halkan, a szél keresztbe fújt és a hátam mögött forgalmas főút volt!!! Hihetetlen füle volt!
Ő persze szépen keresztben állt végig, de eszemben sem volt bántani, nyilván hozzá tartoztak a gidák.
Végre, hosszú-hosszú percek múlva eljutottam odáig, hogy meg lehetett kockáztatni a lövést. Nagy sokára a kiszemelt példány is megunta a helyét, elindult a többi felé, és amikor megállt, el tudtam engedni a golyót.



 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1010 Dátum: 2014. Január 14. - 12:28:24 »

Gratulálok Peti!  Igen

Barna, jó lett a terítékfotó, akárki is csinálta!  Vigyorog
Itt is gratulálok Neked! Meg is ittam este itthon az egészségedre, na és az első nagyvadad tiszteletére egy pohárka finom rozét! Vörösbor
Kívánok mindenkinek Őhozzá hasonló lelkiismeretes, felkészült vadászvendéget! (Vadászat előtt, délelőtt még lőtérre is elment egy utolsó puska ellenőrzésre és gyakorlásra!  Igen  )
Jobban izgultam lövés előtt, mint maga az elejtő! Nagyon akartam, hogy sikeres legyen! Persze csak azt hittem, hogy én izgulok jobban és végül hálás voltam Neki, hogy a lövés előtti levegővételek egyikével nem szippantott be az egész univerzummal együtt  Ördög.....és ez mindent el is árul erről a szép délutánról! Szóval minden elképzelhető jót kívánok Neked a további vadászéletedre!  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1011 Dátum: 2014. Január 14. - 13:41:51 »

Péter, gratulálok!  Emelem

Barna, jó lett a terítékfotó, akárki is csinálta!  Vigyorog

Nem akárki!  Vigyorog

Kívánok mindenkinek Őhozzá hasonló lelkiismeretes, felkészült vadászvendéget! (Vadászat előtt, délelőtt még lőtérre is elment egy utolsó puska ellenőrzésre és gyakorlásra!  Igen  )

Ez nagyon megtisztelő, köszönöm a dícséretet!  Meghajol

Jobban izgultam lövés előtt, mint maga az elejtő! Nagyon akartam, hogy sikeres legyen! Persze csak azt hittem, hogy én izgulok jobban és végül hálás voltam Neki, hogy a lövés előtti levegővételek egyikével nem szippantott be az egész univerzummal együtt  Ördög.....és ez mindent el is árul erről a szép délutánról! Szóval minden elképzelhető jót kívánok Neked a további vadászéletedre!  Wave

Most mi baj a légzéstechnikámmal? Vállat von Gondoltam, minél mélyebb levegőt veszek, annál nyugodtabban tudok célozni... Vigyor

Csodás délután volt, gyönyörű emlék marad örökké, mindig jó lesz rá visszagondolni!  Mosolyog
Köszönöm a vadászatot, köszönöm a jókívánságot!

 Wave
Naplózva

Üdv,
Barna
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1012 Dátum: 2014. Január 14. - 13:44:03 »

Mindannyiótoknak nagyon köszönöm a gratulációt!   Mosolyog

   Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1013 Dátum: 2014. Január 14. - 13:56:38 »

Gratulálok a sikeres elejtőknek!  Igen  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1014 Dátum: 2014. Január 14. - 16:41:14 »


Végre, hosszú-hosszú percek múlva eljutottam odáig, hogy meg lehetett kockáztatni a lövést. Nagy sokára a kiszemelt példány is megunta a helyét, elindult a többi felé, és amikor megállt, el tudtam engedni a golyót.



 Emelem


Péter!
Szép fotó, jó puska, pontos lövés! Igen
Gratulálok! Emelem

Hahnbarna!
Még sok kövesse ezt az elsőt! Igen Vigyorog
 Emelem




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1015 Dátum: 2014. Január 14. - 20:05:18 »

Január tizenhárom...  OOO

Első őz, első nagyvad, melyet ma sikerült terítékre hoznom.
Ezért a csodálatos élményért nagyon nagy köszönet Neked, csontmetsző!!!   Ölel

 Emelem





Üdv a vadásznak, tisztelet a vadnak!
Gratulálok mindkettőtöknek!  Emelem  Barna, még sok hasonló élményben legyen részed!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1016 Dátum: 2014. Január 14. - 20:07:09 »

Peti, neked is gratulálok!  Emelem
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1017 Dátum: 2014. Január 14. - 20:10:22 »

Emelem

Más nem vadászik ilyenkor őzre? 


Dehogynem, sokan! Csak kisebb kaliberrel, mert azzal még 100 méter fölé is el lehet nyúlni szükség esetén!  Kacsint  Wave  Emelem
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1018 Dátum: 2014. Január 14. - 21:22:49 »

Gratulálok Barna és U.Peti! Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1019 Dátum: 2014. Január 15. - 00:00:39 »

Pedig sokszor csak 2-3 mm-es gallyacska pattant el halkan,

Alattad? Na ne viccelj... Röhög
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: